banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332 ... 361  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 15 Apr 2019, 14:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 686
veljo1981 je napisao:
Ja prvi auto kupio sa zadnjom i vozio ga 6-7 godina, uvijek najjeftinije gume m+s na njemu, nikad me nije nigdje odnijelo... Decko se preracunao i poginuo, nije to do zadnjeg pogona

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Ma dosta njih nije svjesno niti svojih vozačkih sposobnosti, niti limita i ponašanja samog auta na cesti u različitim uslovima za vožnju, i onda se lako dogodi tragedija... Kod nas u škole pod hitno treba uvesti saobraćajno obrazovanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 15 Apr 2019, 17:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dvije identične saobraćajke udariš u propust za vodu i nema te više.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 15 Apr 2019, 22:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Nisam znao gdje da postavim pa evo ovdje

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 16 Apr 2019, 17:46 
Citiraj:
U banjalučkom parku Mladen Stojanović nalazi se beživotno tijelo muškarca čiji identitet za sada nije poznat.

Na licu mjesta su ekipe Hitne pomoći i policija.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 16 Apr 2019, 18:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Dobro je da si ti okačio vijest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 16 Apr 2019, 20:10 
Citiraj:
Muškarac, čije je beživotno tijelo pronađeno večeras u Parku “Mladen Stojanović u Banjaluci, preminuo je prirodnom smrću, odnosno u tom slučaju nema elemenata krivičnog djela.

Portparolka Policijske uprave Banja Luka Marija Markanović rekla je da je policiji oko 18.10 sati prijavljeno da se u tom gradskom parku nalazi beživotno tijelo muškarca, dok je drugog starijeg muškarca, nakon ukazane ljekarske pomoći, odvezla ekipa banjalučke hitne pomoć.

“Na licu mjesta u toku je uviđaj kojem prisustvuje dežurni mrtvozornik, a službenici Policijske uprave Banjaluka preduzimaju potrebne mjere i radnje s ciljem utvrđivanja uzroka smrti”, rekla je Markanovićeva.

Mrtvozornik i policija su obavili uviđaj, a o svemu je obavješteno i nadležno tužilaštvo.

Po dosadašnjim nezvaničnim informacijama, nište ne upućuje da se u ovom slučaju pronalaska beživitnog tijela radi o krivičnom djelu.

Nezvanično, u pitanju su muškarci koji se već duži period okupljaju u parku i konzumiraju alkohol.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 17 Apr 2019, 17:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jednog pedofiličara uhvatili u Americi, preko 100 dječaka je zlostavljao krajem 70tih i početkom 80tih.

Citiraj:
Mlađeg muškarca iz Bratunca u istočnoj Bosni uhitili su u srijedu policajci u tom gradu pod sumnjom da je na brutalan način ubio svog petomjesečnog sina.

U policijskom priopćenju stoji kako je 28-godišnji Z.M. uhićen na temelju prijave iz Bratunca da je 24. ožujka tamo u Dom zdravlja primljeno dijete s teškim tjelesnim ozljedama koje je kasnije umrlo.

Policijski su istražitelji posumnjali kako je upravo Z.M. ozlijedio dijete.

Uhićeni muškarac je nakon kriminalističke obrade u policiji predan okružnom tužitelju koji je zatražio određivanje jednomjesečnog pritvora.

Lokalni meidji u BiH tvrde kako je uhićeni muškarac Zoran Milošević koji je usmrtio svog petomjesečnog sina bacivši ga na krevet. Unatoč naporima liječnika beba je usljed težine ozljeda umrla na Kliničkom centru Tuzla kamo je prebačena nakon što joj je prva pomoć ukazana u Bratuncu i Zvorniku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 18 Apr 2019, 07:48 
Citiraj:
Kod Kamenoloma u Doboju pronađeno je beživotno tijelo dječaka, saznaje ATV.

Prema nezvaničnim informacijama, dječak je učenik 9. razreda osnovne škole.

Još nije poznato šta je uzrok smrti. Dječak je, prema još nepotvrđenim informacijama, posljednji put viđen juče u školi.

Uskoro opširnije...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 18 Apr 2019, 19:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
Strava kod Šipova: Brat i sestra pronađeni mrtvi
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... tvi/534222


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 18 Apr 2019, 19:15 
classical sipovo...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 19 Apr 2019, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Suđenje za ubistvo: Bilčar bio u stanju privremene psihičke poremećenosti
19. Aprila 2019. IstinitoLeave A Comment On Suđenje Za Ubistvo: Bilčar Bio U Stanju Privremene Psihičke Poremećenosti


Goran Bilčar (27) u trenutku sukoba sa Bojanom Milovanovićem (29), bio je u stanju privremene psihičke poremećenosti srednjeg stepena, izjavio je ovo danas u Okružnom sudu u Banjaluci sudski vještak i psihijatar Milan Stojaković.



Bilčar je optužen da je u oktobru prošle godine ubio Milovanovića tako što ga je u centru Banjaluke ubo šrafciferom u glavu.



U ovom predmetu osim Bilčara, i to za krivično djelo učestvovanje u tuči, optuženi su Marko Mihailović (27) iz Banjaluke, te Đorđe Borovčanin (25) i Đorđe Đenadija (21) iz Kozarske Dubice.





Stojaković je ispričao da je Bilčar duži niz godina boluje od epilepsije, te da takve osobe imaju drugačiji, produženi afekt.



– Kad dođu u stanje straha kod njih se takav osjećaj duže zadržava. On ima niži prag tolerancije na frustracije i u konkretnom slučaju bio je u stanju povišene emocionalne razdraženosti – izjavio je Stojaković.



Pojasnio da kod Bilčara nije utvrđeno duševno oboljenje.





Kada je riječ o prepirci u pekari, Stojaković je objasnnio da je ona kod Bilčara mogla ostaviti “afektivni element”, odnosno strah da bi se nešto moglo desiti.



– Kasnijim razvojem događaja, strah je rastao. Međutim, frustraciona situacija je postojala za sve učesnike. Obje grupe su bile pod afektom – istakao je vještak.



Stojaković je pojasnio da Bilčar nije imao namjeru i plan da nekog ubije, u trenutku kada je bacio dizalicu prema Milovanoviću i njegovim drugovima.



– Neko sa takvom dijagnozom ima “kraći fitilj”. Bilčar nije bio nesposoban da shvati posljedice, ali nije bio ni sposoban u trenutku afektivnog stanja – kazao je.



Objašnjavajući činjenicu da Bilčar nije prišao da pomogne Milovanoviću nakon zbadanja, vještak je naveo da mu je optuženi tokom ispitivanja ispričao da nije bilo krvi ni na zemlji, ni na njemu, ni na šrafcigeru, kao i da mu je tokom vožnje Mihailović rekao da se Milovanović “pridigao”.





– Nije imao predstavu da se tako nešto desilo. Da je imao, moguće da bi se drugačije ponašao – dodao je Stojaković.



Na njegovo vještačenje prigovorio je tužilac Saša Labotić koji je izjavio da je ono nepotpuno.



– Nalaz je rađen isključivo u cilju opravdavanja postupaka optuženog – istako je Labotić.



Vještačenju su prigovorili i advokati Miljkan Pucar i Draško Zec.



Optužnica



Prema navodima optužnice 18. oktobra prošle u banjalučkoj pekari “Marčelo”, došlo je do prepirke između Bilčara, Mihailović i Vlade Novakovića sa jedne strane, te Milovanovića, Đenadije, Borovčanina, Bojana Vidića i Sergeja Majkića sa druge strane.



Milovanovićeva grupa je izašla iz pekare, odvezli su se autom, a onda se vratili. U tom trenutku za njim autom kreću Bilčar i Mihailović, te se kod banjalučkog parka Kupusište, oba vozila zaustavljaju i dolazi do sukoba. Bilčar je optužen da je uzeo dizalicu iz gepeka svog auta i bacio je prema Milovanoviću, a zatim ga dva puta ubo šrafcigerom, dok je smrtonosan bio ubod u lijevu sljepoočnicu.


Ja sam mislio da su ljudi sa epilepsijom mirni.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 19 Apr 2019, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Uzeo pare da tako svjedoci, tu treba maksimalne kazne rokati pa bi se brzo rijesio problem kratkih fitilja

Sent from my Tesla_SP9.1L using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 19 Apr 2019, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Slažem se...milion posto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 20 Apr 2019, 05:09 
Citiraj:
Ja sam mislio da su ljudi sa epilepsijom mirni.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 20 Apr 2019, 11:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Ne utiče ovo vještačenje na odgovornost i kaznu.
Kod lika postoji potpuno odsustvo emocija, hladnoća. Vještak tužilaštva potvrdila.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 20 Apr 2019, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Znaš kako meni laiku ovo zvuči, imam epilepsiju mogu da ubijem kad mi se digne qrac.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 20 Apr 2019, 11:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Dce/02 je napisao:
Ne utiče ovo vještačenje na odgovornost i kaznu.
Kod lika postoji potpuno odsustvo emocija, hladnoća. Vještak tužilaštva potvrdila.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
Maksimalna kazna pa bi se emocije kod takvih vracale samo tako

Sent from my Tesla_SP9.1L using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 20 Apr 2019, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 20 Apr 2019, 16:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
'Nači Stojakovića platilo, a "epileptičar" u 3 ujutro je radio šta? Ždrao poslije cuganja, sam sebe ukopava. Doživotnu robiju mu treba odvaliti pa nek laže ćelijskog drugara...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crna hronika
PostPoslato: 21 Apr 2019, 17:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Početna > BIH > Hronika > Brat i sestra umrli nakon teškog trovanja

Hronika
Brat i sestra umrli nakon teškog trovanja
20. Aprila 2019. IstinitoLeave A Comment On Brat I Sestra Umrli Nakon Teškog Trovanja


Obdukcija tijela potvrdila je da su brat i sestra Nediljko (57) i Milka (61) Ilić preminuli nakon teškog trovanja, ekskluzivno saznaje Srpskainfo.



Izvor iz istrage objasnio je da su brat i sestra umrli prije maksimalno šest dana i u kratkom vremenskom razmaku, jedno za drugim.





Na tijelima nije bilo tragova koji bi ukazali da se radilo o ubistvu, odnosno da je uzrok smrti bilo djelovanje mehaničke sile.



Izvor Srpskainfo iz istrage izjavio je da su tokom uviđaja u kući gdje je pronađena Milka Ilić pronađeni i tragovi povraćanja, što takođe ide u prilog tezi da su se brat i sestra otrovali.



– Radilo se metodom eliminacije kako bi se utvrdio tačan uzrok smrti Nediljka i Milke Ilić. Nema tragova ubistva, kao ni materijalnih dokaza da su brat i sestra umrli uslijed gušenja od dima ili sličnog. Činjenica da su oboje umrli prije maksimalno pet do šest dana i jedno za drugim, kao i tragovi povraćanja govore da je uzrok smrti najvjerovatnije bilo trovanje – objasnio je izvor iz istrage.



Obdukcija je između ostalog potvrdila da je tijelo Nediljka Ilića bilo bez glave i gornjih ekstremiteta.



– Divlje zvijeri su nakon smrti pojele dijelove tijela nesrećnog čoveka, dok je tijelo Milke bilo netaknuto – objasnio je izvor iz istrage.





Beživotna tijela brata i sestre Ilić pronađena su u četvrtak oko 11 časova. Nediljko je pronađen u dvorištu, dok je njegova sestra Milka pronađena u porodičnoj kući.



Na vijest o tragičnog smrti Nedeljka i Milke Ilić, koji su nađeni mrtvi u u udaljenom selu, sveštenik Čedomir Arambašić, paroh strojički, za Srpskainfo je izjavio da su Ilići živjeli neobičnim životom i da nisu bili naročito komunikativni, ali da su komšije, ipak, bile začuđene što ih nisu viđale više od mjesec dana.



– Ni ja ih nisam često viđao, mada sam nastojao da im se približim, zvao ih u crkvu i pokušavao da ih posjetim kod kuće, ali nisam uspio u tome – kaže paroh Arambašić.



Na vijest da su Ilići nađeni mrtvi, zaputio se u udaljeno selo Vodice, na 10 kilometara od Strojica i oko 25 kilometara od Šipova.



– Pokojna Milka je skoro svaki dan dolazila u Strojice, ali komšije kažu da je nisu vidjeli u posljednjih mjesec dana. Njenog brata, koji nije tako često zalazio među ljude, nisam viđao mjesecima – kaže mjesni sveštenik i dodaje da je Nediljko imao 57 godina, a da je njegova sestra bila vjerovatno približno iste starosti, ali da je njene godine bilo teško procijeniti, jer je bila prilično zapuštena.



– Život im je bio prilično težak. Njihova majka je 1995. godine u ratu, u povlačenju našeg naroda, izgorjela, poslije nekoliko godina umro im je i otac, a njih dvoje nisu bili baš spremni da brinu o sebi. Često je Milka dolazila u Strojice, pa bi joj ljudi davali hrane, dolazila je i meni na vrata, jer su brat i ona uglavnom živjeli od milostinje, ali, eto, u crkvu nisu dolazili – kaže paroh Arambašić.



I mještani Strojica i okolnih sela potvrdili su za Srpskainfo da se radi o dvoje starijih ljudi, ne baš sposobnih za samostalan život, te da su živjeli u roditeljskoj kući nedaleko od puta Šipovo – Kupres.



Mještani ih nisu izbjegavali, jer nisu bili nasilni niti zlobni, ali nisu imali ni bliskih prijatelja i rođaka, tako da su bili uglavnom usamljeni.



Detaljna istraga



Okružno javno tužilaštvo Banjaluka juče je saopštilo da je nadležni tužilac naredio da se provedu sve istražne mjere i radnje u cilju utvrđivanja tačnih okolnosti događaja. Pronalazak beživotnih tijela brata i sestre Nediljka i Milke Ilić uznemirio je mještane Šipova.



srpskainfo.com

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7212 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332 ... 361  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs