banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Mar 2019, 14:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Moze li mi neko objasniti zasto ne mogu napraviti port forwarding da radi na Mtelovom ZTE ZXHN H267N modemu?

Slika

Nije valjda da Mtel drži port forward zaključan pa da ih moram zvati da ga otključaju?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 17 Mar 2019, 01:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ako ti ne radi port forward onda nemas javnu dinamicku IP adresu. Zovi mtel i kad ti se javi zena reci odmah da ti treba neko strucan u vezi IP adresa i otvaranja portova. Onda ce te prebacit nekom liku i ti mu reci da ti treba javna dinamicka IP adresa za otvaranje portova i onda ce te on pitati za sta ti treba i ti mu reci za server ili da imas video nadzor i onda ce ti reci da sacekas 2-3 sata i to je to

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 26 Mar 2019, 18:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jun 2016, 06:51
Postovi: 28
zimnica je napisao:
Moze li mi neko objasniti zasto ne mogu napraviti port forwarding da radi na Mtelovom ZTE ZXHN H267N modemu?

Slika

Nije valjda da Mtel drži port forward zaključan pa da ih moram zvati da ga otključaju?

Ako ti je IP adresa u modemu iz opsega 100.xxx.xxx. onda si iza CG NAT-a, pošalji e-mail teh. podršci sa zahtevom da te skinu sa CG NAT-a jer ti trebaju portovi zbog servisa koje koristiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 27 Mar 2019, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Drugim riječima nije javna adresa..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 28 Mar 2019, 02:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Jel ima iko od vas problema sa ovim ZTE modemom sto Mtel nudi ?
Ja imao jedan godinu dana onda se sam poceo gasiti, jedva nagovorim lika da mi zamjeni sad imam drugi vec 6 mjeseci i evo opet neke prekide imam samo sto se sad modem ne gasi pa im ne mogu dokazati tako lako da nije do mene pa reko da vas pitam jel valjaju ista kod vas i jel imate problema ?
A kasnije cu im se javiti i traziti novi modem

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 04 Apr 2019, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
evo novih brzina interneta, ali istina i nesto visih cijena na postojece pakete

Slika

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Apr 2019, 08:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Drugari, ako može mala pomoć.

Na ZTE mtelovom modemu su četiri LAN porta, a na modemu na četvrtom portu dopisano je 1000BASE-T, što bi trebalo da znači da je to jedini gigabitni/ethernet port na tom modemu, ili su i prva tri porta takođe?

Naime, kompjuter mi, pri odabiru automatskog ethernet profila, redovno bira 100BASE-T kada je spojen recimo na LAN 1 ili LAN 2, a kada prebacim ručno na 1000BASE-T, veza se gubi, i interneta nema, odnosno piše da je kabl diskonektovan.

Kada utaknem kabl u taj LAN 4, internet ne radi uopšte, iako bi portovi trebalo da su otključani.

Mijenjao sam i kabl da vidim da nije do njega, i ista priča.

Da li je moguće izvući gigabitnu konekciju tu uopšte? Kad je na 100BASE, veza je dobra, internet je stabilan i testiranjem dobacuje do brzina koliki mi je paket (30/6 VDSL), ali imam problem kad strimujem film sa kompjutera na TV, ako je fajl veći, buffering je konstantan iako ranije nije bio (par puta su mi mijenjali modem).

Jel mogu ja tu nešto da uradim sam, ima li kakvo podešavanje u samom modemu vezano za ovo? Nadam se da sam dobro objasnio - kako izvući 1000BASE-T LAN sa mtel modema?

Kompjuter ima gigabitni ethernet port na sebi, i na to i spajam.

Takođe, nemam nikakve druge usluge od mtela i svi portovi mogu da se koriste samo za internet.

Unaprijed hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Apr 2019, 12:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
wizzy_bl je napisao:
evo novih brzina interneta, ali istina i nesto visih cijena na postojece pakete


Imš li sliku gdje se vide nove cijene paketa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 09 Apr 2019, 12:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Jel to nema više one akcije 100/50?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 14 Apr 2019, 12:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Jun 2017, 19:49
Postovi: 19
Pozdrav svima, nadam se da ću vam pomoći svojim odgovorima.

nikola29_06 je napisao:
Ako ti ne radi port forward onda nemas javnu dinamicku IP adresu. Zovi mtel i kad ti se javi zena reci odmah da ti treba neko strucan u vezi IP adresa i otvaranja portova. Onda ce te prebacit nekom liku i ti mu reci da ti treba javna dinamicka IP adresa za otvaranje portova i onda ce te on pitati za sta ti treba i ti mu reci za server ili da imas video nadzor i onda ce ti reci da sacekas 2-3 sata i to je to

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Pretpostavljam da si ovo iz iskustva naveo primjer, javila ti se cura koja nije znala šta i kako treba da uradi da bi ti dobio javnu IP adresu, pa te proslijedila nekom sa više iskustva.

Nema niko "stručan" u vezi IP adresa, svaki operater kojem dođe takav slučaj otvori radni nalog da je za tog i tog korisnika potrebna javna IP adresa iz razloga tog i tog.

makibruz456 je napisao:
Jel ima iko od vas problema sa ovim ZTE modemom sto Mtel nudi ?
Ja imao jedan godinu dana onda se sam poceo gasiti, jedva nagovorim lika da mi zamjeni sad imam drugi vec 6 mjeseci i evo opet neke prekide imam samo sto se sad modem ne gasi pa im ne mogu dokazati tako lako da nije do mene pa reko da vas pitam jel valjaju ista kod vas i jel imate problema ?
A kasnije cu im se javiti i traziti novi modem


Nema tu generalizovanja, to je od modema do modema. Može ti raditi mjesec dana uredno i prestati, a može godinama. Da ne spominjem vremenske uslove koji utiču na to (grmljavina, udar groma).

Nema potrebe da ti nagovaraš "lika" da zamjeni modem nego fino nazoveš cc, opišeš problem i navedeš operateru da napomene da insistiraš na zamjeni modema.

Lumber Jack je napisao:
Drugari, ako može mala pomoć.

Na ZTE mtelovom modemu su četiri LAN porta, a na modemu na četvrtom portu dopisano je 1000BASE-T, što bi trebalo da znači da je to jedini gigabitni/ethernet port na tom modemu, ili su i prva tri porta takođe?

Naime, kompjuter mi, pri odabiru automatskog ethernet profila, redovno bira 100BASE-T kada je spojen recimo na LAN 1 ili LAN 2, a kada prebacim ručno na 1000BASE-T, veza se gubi, i interneta nema, odnosno piše da je kabl diskonektovan.

Kada utaknem kabl u taj LAN 4, internet ne radi uopšte, iako bi portovi trebalo da su otključani.

Mijenjao sam i kabl da vidim da nije do njega, i ista priča.

Da li je moguće izvući gigabitnu konekciju tu uopšte? Kad je na 100BASE, veza je dobra, internet je stabilan i testiranjem dobacuje do brzina koliki mi je paket (30/6 VDSL), ali imam problem kad strimujem film sa kompjutera na TV, ako je fajl veći, buffering je konstantan iako ranije nije bio (par puta su mi mijenjali modem).

Jel mogu ja tu nešto da uradim sam, ima li kakvo podešavanje u samom modemu vezano za ovo? Nadam se da sam dobro objasnio - kako izvući 1000BASE-T LAN sa mtel modema?

Kompjuter ima gigabitni ethernet port na sebi, i na to i spajam.

Takođe, nemam nikakve druge usluge od mtela i svi portovi mogu da se koriste samo za internet.

Unaprijed hvala :)


Kao prvo, nije moguće izvući gigabitnu konekciju, pa se ne moraš mučiti pokušavajući.

Drugo, nazovi cc, prođi podešavanja za otvaranje portova za net sa operaterom još jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Apr 2019, 19:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
https://i.imgur.com/1PVdSE6.jpg

Metheny je napisao:
wizzy_bl je napisao:
evo novih brzina interneta, ali istina i nesto visih cijena na postojece pakete


Imš li sliku gdje se vide nove cijene paketa?

Trenutno koristim solo M preko Vdsl-a, imam 20/4, a iz ovog vidim da ce ovaj najmanji paket po novom imati tu istu brzinu, sad cu tražiti da me prebace na taj novi paket, brzina mi je dovoljna.

https://i.imgur.com/1PVdSE6.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Apr 2019, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
ako sam ovo dobro skonto...zelim SAMO INTERNET,nista drugo...placam 30KM mjesecno ? Nema one doplate za SOLO?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 15 Apr 2019, 21:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
Pa sad po ovome postoje samo 3 paketa, i nema vise vise doplate za solo pakete. Sad je taj najmanji paket 30 KM mjesecno.
Ja trenutno nemam uslove za optiku, pa imam vdsl, solo paket M 20/4. Ta brzina je za moje potrebe i za racunar koji imam i vise nego dovoljna, tako da planiram da trazim da me prebace na taj novi internet S+ na kojem bi zadrzao istu brzinu uz manju cijenu. Inace nisam uslikao drugu stranu ovog obavjestenja, tamo stoji i za druge postojece pakete kako ce biti migrirani, po njima bi ja isao na ovaj Internet M+ koji u vdsl-u ide na 30/6, a to mi nista ne znaci, a i cijena je za 1KM veca nego sto trenutno placam.
Ne znam samo kakva je procedura oko prelaska na drugi paket, trenutno nisam pod ugovornom obavezom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Apr 2019, 16:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
gagi je napisao:


Ima li na tom obavještenju kolika će biti brzina interneta na ADSL tehnologiji na TV+NET+TEL S i TV+NET S paketu?
Ovo što se tiče samostalnih internet paketa je i OK...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Apr 2019, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
jel daju sad kakve popuste za NOVE korisnike ako uvodis SOLO INTERNET ?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Apr 2019, 16:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
gagi je napisao:
https://i.imgur.com/1PVdSE6.jpg

Metheny je napisao:
wizzy_bl je napisao:
evo novih brzina interneta, ali istina i nesto visih cijena na postojece pakete


Imš li sliku gdje se vide nove cijene paketa?

Trenutno koristim solo M preko Vdsl-a, imam 20/4, a iz ovog vidim da ce ovaj najmanji paket po novom imati tu istu brzinu, sad cu tražiti da me prebace na taj novi paket, brzina mi je dovoljna.

https://i.imgur.com/1PVdSE6.jpg

Ja koristim ovaj drugi paket od 29.9km plus nekih 4-5KM placam jer nemam fixni telefon pa mi izlazi oko 34.90KM... Imam brzinu 20/10 optika. Kako sam skonto ja cu biti posle promjene S+ sa 30/15? Malo za 2019 god, da je bar onaj M+


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Apr 2019, 19:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
dejang93 je napisao:
gagi je napisao:


Ima li na tom obavještenju kolika će biti brzina interneta na ADSL tehnologiji na TV+NET+TEL S i TV+NET S paketu?
Ovo što se tiče samostalnih internet paketa je i OK...


Na ovom kod mene nema jer ja imam samostalni internet paket.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Apr 2019, 20:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
adslkorisnik je napisao:
gagi je napisao:
https://i.imgur.com/1PVdSE6.jpg

Metheny je napisao:
wizzy_bl je napisao:
evo novih brzina interneta, ali istina i nesto visih cijena na postojece pakete


Imš li sliku gdje se vide nove cijene paketa?

Trenutno koristim solo M preko Vdsl-a, imam 20/4, a iz ovog vidim da ce ovaj najmanji paket po novom imati tu istu brzinu, sad cu tražiti da me prebace na taj novi paket, brzina mi je dovoljna.

https://i.imgur.com/1PVdSE6.jpg

Ja koristim ovaj drugi paket od 29.9km plus nekih 4-5KM placam jer nemam fixni telefon pa mi izlazi oko 34.90KM... Imam brzinu 20/10 optika. Kako sam skonto ja cu biti posle promjene S+ sa 30/15? Malo za 2019 god, da je bar onaj M+


Ne, mi koji smo na solo M bicemo migrirani automatski na M+, tacnije bice nam 1KM skuplje nego ranije, posto si na optici imaces 50/25.
Evo sa druge strane lista kako ce ko biti migriran https://i.imgur.com/8GpGEqh.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 17 Apr 2019, 12:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Jun 2017, 19:49
Postovi: 19
wizzy_bl je napisao:
jel daju sad kakve popuste za NOVE korisnike ako uvodis SOLO INTERNET ?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Nema, uveo sam ja prije 7 dana solo internet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 17 Apr 2019, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
TV+NET+TEL : S imam, VDSL brzina neta 20/4, da li ce ovaj paket povecavati brzinu i da li moze preko VDSL brze od 20/4?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs