banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Cenzura
PostPoslato: 05 Mar 2019, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Da li je sloboda govora iznad svega? Da li je sloboda govora iznad licne i opste (nacionalne) bezbjednosti?

Da li se iza slobode govora moze sakriti zelja za materijalnom koristi bez obzira na posljedice po drustvo?

Da li je upitno da drzava preko svojih organa (policija/sud/parlamentarne komisije) privremeno/stalno blokira medije na teritoriji koju kontrolise jer isti zloupotrebljavaju slobodu govora podsticuci medjunacionalnu mrznju i tako povecavajuci mogucnost stradavanja lica?

Npr. zamislite da MUPRS ugasi Kljiks na neko vrijeme u RS ako na njemu iskoci tekst/komentar pun mrznje. Jer bi neko u RS mogao doci da ideju da svoj bijes iskali na nekom Bosnjaku ni krivom, ni duznom.

Btw. Kljiks je samo primjer kako bi sve u principu funkcionisalo jer je trenutno najpoznatiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 05 Mar 2019, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Konkretno na primjeru Klixa, MUP RS koliko znam nema takvu regulativu, to je na nivou države. Taj portal je očit primjer šovinizma i svega suprotnog zdravom razumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 05 Mar 2019, 15:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
Eh da je samo Klix... Nezavisne, druga strana iste medalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 05 Mar 2019, 15:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
RAK nema policijska ovlastenja koja se ticu bezbjednosti i sprecavanja cinjenjaka krivicnih dijela tako da nema preklapanja nadleznosti. Ali i da ima, pa sta, sigurno nije jedini slucaj da se nesto preklapa.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 05 Mar 2019, 15:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 05 Mar 2019, 15:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
amadeus je napisao:
Eh da je samo Klix... Nezavisne, druga strana iste medalje.


Sta je sa Nezavisnim? Osim komentara nisam vidio ni jedan jedini tekst koji lovi klikove dijaspore (skuplje se tarifiraju kod oglasivaca i tako donose vise love gazdama) i lize muda brojnim vlastitim kvazipatriotskim kompleksima.

Evo jedan primjer:

https://www.klix.ba/magazin/muzika/koso ... /190304001


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 05 Mar 2019, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Tns ko vucic. Nije zadovoljan slobodom medija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 05 Mar 2019, 17:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
To je povrsno misljenje. Za Vucica su neki mediji preslobodni.
Za mene je pomenuti Klix isto kao Informer, dakle alat u rukama jedne nazadne ideologije.

Informer tu kaska jer podrzava sama trenutnu vlast.

U oba slucaja nema ni rijeci o slobodi medija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 05 Mar 2019, 18:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Informer je ipak najveće smeće bez ikakve konkurencije. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 06 Mar 2019, 16:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Мени се иначе гади та ''слобода'' говора, мишљења, људских права, медија итд. јер се ради о најобичнијој дволичности и лицемерству.
Довољно је да приликом говорења на српском језику употребиш неке и једине српске речи за одређене данашње ''модерне'' појаве и болести да попијеш бан. Па тако педера не смеш називати педером (што је једини назив у нашем језику за ту болест) већ мораш користити болесноумне изразе на страном језику које су они сами себи смислили.
Могао бих набрајати примере до прекосутра. Ево ја сам ових дана попио бан на ФБ на 30 дана због две слике Шешеља и Ратка Млдића, а интресантно да сам обе те слике објавио баш давно, Шешељеву кад је пуштен а Младићеву још раније, значи ни један ни други тад нису били осуђени...
Па бановање јутјубера јер у игрици туку радикалну феминисткињу.
Ма мислим примера на ту тему је на милијарде у целом свету... повраћа ми се од тога...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 06 Mar 2019, 21:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne mislim na ciljeve koje imaju takve vrste cenzure iako mi je bas danas FB (pazi ironije) uklonio neke reklame zbog nasilja etc. :-)

Cenzurisanje jadnih fasistickih prebacaja na federalnim medijima bi na kraju iznjedrilo smanjenje negativnih tenzija prema cijelom srpskom narodu.

Provokacije sa vremenom jednostavno postaju besmislene ako nema publike koja se na to popali.

Korist od smanjenja mrznje prema Srbima, a koja se danas medijski svakodnevno bilda, se ogleda u sledecem:

Danas se ukida roming izmedju Srbije i BiH. To je ok i nije tesko za progutati prosjecno nafilovanom pratiocu federalnih medija.

Ali problem sa stalno odrzavanom mrznjom bi mogao nastati pri sledecim neophodnim koracima:

A to je sutrasnje ukidanje carina i prekosutrasnje ukidanje policijskih granicnih kontrola izmedju Srbije i BiH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 06 Mar 2019, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Da li je sloboda govora iznad svega? Da li je sloboda govora iznad licne i opste (nacionalne) bezbjednosti?

Da li se iza slobode govora moze sakriti zelja za materijalnom koristi bez obzira na posljedice po drustvo?

Da li je upitno da drzava preko svojih organa (policija/sud/parlamentarne komisije) privremeno/stalno blokira medije na teritoriji koju kontrolise jer isti zloupotrebljavaju slobodu govora podsticuci medjunacionalnu mrznju i tako povecavajuci mogucnost stradavanja lica?

Npr. zamislite da MUPRS ugasi Kljiks na neko vrijeme u RS ako na njemu iskoci tekst/komentar pun mrznje. Jer bi neko u RS mogao doci da ideju da svoj bijes iskali na nekom Bosnjaku ni krivom, ni duznom.

Btw. Kljiks je samo primjer kako bi sve u principu funkcionisalo jer je trenutno najpoznatiji.


Kazu da za ono sto kazes sta god ne mozes biti osudje i zatvoren. Za ono sto napises nisam siguran, a za ono sta uradis svakako mogu da te sasjeku ko macem! :D
Sloboda govora covjeku nije data ni od drzave, niti od grupe - zajednice niti od sistema. Ta sloboda dolazi od drugog izvora.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 07 Mar 2019, 19:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nego Bralac, koja bi cijena bila za uvodjenje ovog u praksu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 07 Mar 2019, 19:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Иако је некадашњи члан 144 (или би 114, не сјећам се више) КЗ СФРЈ укинут, тј. нема вербалног деликта, многи и данас не контају разлику између неких ствари.

Рецимо...

Кад кажем да би "тај и тај" требао да виси са бандере на Теразијама, то је моје мишљење.

Кад кажем да позивам све да кренемо и објесимо "тог и тог" на бандеру на Теразијама, то је већ кривично дјело.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 07 Mar 2019, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Nego Bralac, koja bi cijena bila za uvodjenje ovog u praksu?


Cijenu placamo ovako ili onako.

Ne mogu da se sjetim tacno onog vica iz doba Tita o cigi i djilasovom sinu koji je dosao u posjetu Djilasu u zatvoru.
Ide nesto kao : Sjede ciga i Djilasov sin u cekaonici pita ciga kome si dosao u posjetu ovaj ...Ocu a ciga ...zasto je zatvoren... ovaj zbog knjige a ciga: Bato sto ce mu to, sto ne krade kokoske , guske, jaja ....cccc!

Ili one price o profesoru Comskom koji je bio protiv zatvaranja i progonjenja Njemackog pisca(neda mi se sad trazit ime) koji je napisao knjigu o negiranju Holokausta.
Ovaj nije sam prico, vec je stavio to na papir ali eto ipak Comski reko ne mozete covjeka osudit zbog rijeci.

btw, Hitlera niko ne prozva zbog "Mein Kampf" tamo sve lijepo pisalo.
Onomada trideseti svi ga lijepo citase ne samo u Njemackoj bio je popularan i u London i dalje. Nije bio na sudu a lijepo je Hitler prozivo ne samo rijecju vec i pisano na papiru - crno na bijelo - sto Sinip kaze pozivo je da se Jevreji vjesaju na Terazijama (ne mislim konkretno da je to spominjo ali tu negdje).

Jer Hitlera tad ne tjerase i sudise zato sto se niko nije sjetio da je pozivo na zlocin?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 07 Mar 2019, 20:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Gdje je Javnoj kuci mjesto u ovim TNS-ovim opservacijama?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 07 Mar 2019, 20:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja tebe nista ne razumijem. Ali za Braleta sada vidim da je rasni chetnik salonskog tipa. Mislim da ne treba objasnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 07 Mar 2019, 20:55 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
The_new_Statesman je napisao:
Ja tebe nista ne razumijem.


Nek sam i ovo dozivio od jednog TNS,pa nek ide svo u ... :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 07 Mar 2019, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
De sada fino pojasni sta si htio reci :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 07 Mar 2019, 21:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Nisi cuo kad je lani Predsjednik rekao da je "RTRS jedna jako dobra javna kuca"? 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 07 Mar 2019, 21:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cenzura
PostPoslato: 07 Mar 2019, 21:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
evo link


https://www.rtvbn.com/3845174/dodik-gla ... javna-kuca

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs