banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 627, 628, 629, 630, 631, 632, 633 ... 829  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Feb 2019, 14:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2018, 22:48
Postovi: 208
Lokacija: Banja Luka
Treba mi odušak uljnih para za pezo 106 (benzin, 2000 god). Zvao pezo servis ali kosta 64 KM... Znate li nekog ko ima dijelova za starije pezo modele?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 16:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Crijevo iberlaufa? Ili nešto drugo?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 22:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
BMW E90 320d - 2007. godište verzija prije Facelifta.
120kW, oko 170 konjskih snaga
Auto je kupljen u Prijedoru, prešao je nešto malo više od 230 hiljada km.

Zamolio sam vlasnika da ga doveze u Banjaluku , nije mi htio naplatit gorivo, ali sam platio 30km da ga odvezem na dijagnostiku da vidim dal je auto uredan i dal je kilometraza originalna i sve je bilo ok. Provozali smo se nekih 30-tak kilometara kroz grad i po autoputu i auto se stvarno ponašao fantastično.
Cijena je bila 13.000 KM, al nekako smo uspjeli dogovoriti finalnu cifru na 12.500.
Zamolio sam vlasnika da mi ostavi automobil taj dan da ga malo provožem i testiram, on je ostao kod nekog jarana u BL, a ja sam auto bukvalno gazio cijelu noć i auto ni u jednom trenutku nije davao signale da nešto nije u redu.
Sutradan sam otišao u banku i sa svog računa podigao oko 11.000 Km i uzeo sam ostatak para od ženine ušteđevine, našao sam se sa likom da izvršimo kupoprodajni ugovor., prepis i ostalu papirologiju.
To me izašlo nekih šta znam tridesetak maraka. E onda počinje proces oko registracije, prva registracija, sa nekim popustom me izašla 600 KM.

E sad idemo ispočetka.

12.500 KM osnovna cijena, 30 KM dijagnostika, 30 KM prepis, 600 KM registracija.
Znači 13.160 KM da kažeš sjedi i vozi.
E sad na to sam morao zamijeniti ulje i filtere, bivši vlasnik kaže da nema potrebe, ali opet kad kupiš auto od nekoga nikad se ne zna.
To izađe za ovaj BMW oko 200 KM, mali servis sa rukama majstora.
Već sam potrošio 13.360 KM i konačno sam pomislio hvala Bogu sad imam ispravan BMW; mogu da se vozim i uživam.

Nakon samo mjesec dana javljaju se prvi problemi.
Ulje je počelo da curi iz kartera, vodena pumpa je prestala da radi punim kapacitetom. Našao sam vodenu pumpu za 150KM i problem oko kartera je izašao blizu 200KM, nakon toga je prolupala letva volana koja me koštala 300KM, znači kvar za kvarom. Zvao sam bivšeg vlasnika i sad me pravi budalom i kaže da je kog njega BMW bio ispravan i da mu nije jasno kako se kod mene kvari.
Sve sam to promjenio i sad se nadam da imam konačno ispravan BMW.
Juče krenuo da startujem motor i neće, pokušam opet, vergla al neće. Pomislih akumulator se ispraznio, ali nije jer je električar provjerio akumulator sve je u redu.
Pomislih jebote jesam li najveci bakzus na svijetu i onda auto iz pedesetog pokušaja upali, i samo počeše sami od sebe da padaju obrtaji na obrtomjeru i auto se opet ugasi.
Jel iko imo sličan problem pošto izgleda samo bacam pare a auto se sve više kvari?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Nisam nikakav stručnjak sto se tice auta, ali po meni je očekivati da će početi problemi nakon 200 000 km i da će mu trebati generalni remont. Mislim, ima tu i sreće ali opet...

Elem, meni su znali da skaču obrtsji na Pugu, pro lem bio sa leptirom gasa, ispao neki šaraf ili sta vec.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 22:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja vozim e46 i mislo preci na e90, ali bukvalno nista dobro nisam cuo za taj model, a pogotovo za taj motor... ne bih da mracim, ali mi mirise da si “pogodio” sa autom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 22:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Dođe mi da ga polijem benzinom i zapalim i kupim gof2 od muke.
Odšlepam kod mastora u ponedjeljak da me oderu i čim ga popravim prodacu ga za smiješne pare samo da ga se riješim.
Je*em ti BMW i sve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ajd sve,ali ne razumijem zašto si nakon mjesec dana zvao čovjeka od koga si kupio auto staro 12 godina i preko 200000 na satu? Mislim,šta čovjek ima sa tim?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 23:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Ah naslušao se priča da taj motor može pregrmit milion kilometara ko od šale. Njemački inženjering, nepoderivo. Šta god da se pokvari košta 100 eura. Ni u ludilu se ne isplati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 23:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Taj motor je promasaj ima vise mana nego vrlina, sve su zajebali u odnosu na e46. Uz to ta kilometraza je idealna za kvarive, od 180-240.000 km lanac, turbina, bilo koji potrosni deo... vec preko te kilometraze je za ocekivati da je nesto riknulo i da je zamenjeno (nije pravilo al najcesce je tako). Da je jedtin za popravke nije, pa sve i sa toliko starim autom ipak je bmw i ne znam sta si ocekivao. Bez dobre preporuke je bas macak u vreci jer da valja tesko bi ga neko prodavao, ocigledno je namirisao da ce sve pare dati na popravke i resio se auta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 23:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Hertzog je napisao:
Ja vozim e46 i mislo preci na e90, ali bukvalno nista dobro nisam cuo za taj model, a pogotovo za taj motor... ne bih da mracim, ali mi mirise da si “pogodio” sa autom.

Preci obavezno, al na sestaka. Zna se ko je tito rednog sestaka, ove trlice sa 4 cilindra su samo neki bespotrebni kompromisi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 23:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Na kontam da su ovi 2.5 pokidani, to turci pregazili. Od tih bi samo x3 2.5, al nema ih, kao ni para kod mene :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 23:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Tako ti je sa polovnom robom. Probao si auto, vozio kod majstora, sve bilo uredu, a šta će kad otkazati niko ne može znati.
Za godinu ipo ja na svom skoro da nisam imao ulaganja (sem guma i redovnog malog servisa promijenio samo zadnje amortizere i sad trebam jednu kuglu), ali niko mi ne garantuje da već sutra nešto neće zakazati i tu ne mogu kriviti drugog.

Nedavno sretnem starog vlasnika i kaže da se pokajao jer je na sledećem autu poslije desetak dana trebao uložiti preko 1500 maraka da bude u voznom stanju, a ovaj radi bez greške.

Valjda nekad treba imati i sreće, kad sam kupovao bio petak trinaesti. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2019, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Hertzog je napisao:
Na kontam da su ovi 2.5 pokidani, to turci pregazili. Od tih bi samo x3 2.5, al nema ih, kao ni para kod mene :lol:


Ma kakav x3 kratko visoko neudobno nestabilno.

Ne znam sta bih rekao ovom liku, nista njemu nije oko motora to sve sto mu je otislo je potrosna roba koja se mora kad tad mjenjati. Na njemu se slomila kola i to je to. Sto se tice problema sa motorom, kod nas je i dobra situacija kako oni crkavaju vani (at). Veliki interval zamjene ulja ucini svoje, dok je kod nas jos uvijek 10k mamara za zamjenu.
Sto se tice motora kao motora(blok) je isti kao kod e46 e sad malo drugaciji klipovi radilica slabiji lanci eko norme sa dpf i ostali kurci i palci su ucinili svoje, al opet naglasavam sve to radi ako se pravilno i na vrijeme odrzava. A danas to pogoditi prilikom kupovine je velika sreca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Radic95 je napisao:
Dođe mi da ga polijem benzinom i zapalim i kupim gof2 od muke.
Odšlepam kod mastora u ponedjeljak da me oderu i čim ga popravim prodacu ga za smiješne pare samo da ga se riješim.
Je*em ti BMW i sve.
Vidi da ne vuce negdje zrak il je filter goriva il lose mozda gorivo da te ne plasim necim skupim. Ne kotam sta hoces, crkne novo da ne crkne polovno, krpi i cuti, ako ti je skupo kupi nesto jeftinije za odrzavati, meni je set zupcastog jeftiniji neg tvoje metlice brisaca :) Kad udavis bmw dodji da ti prodam pravi auto :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 09:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
E to je ta priča, skupim mukotrpno pare i kupim već izdraufan bmw ,audi ili mercedes.Nema veze što eventualni kvarovi kad dođu da se hvatam za glavu i kukam.Ljudi kupujte auta u skladu sa svojim mogućnostima a ne željama.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 09:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kolega iz firme je kupio takvog BMW čini mi se, prije par mjeseci. Odmah je imao neki kvar, samo se na parkingu ispod njega pojavila lokva ulja. Popravak bruka para. Sredio to i nakon par dana žena se zabije u njega i odbije mu lijevu stranu, otkine prednji točak i sve oko njega. Od auta koje košta 12k došao je do 15k.
Bitno da se meni rugao kad sam uzeo Fiata.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 09:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Fiat nema pussy magnet kao bmw. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 09:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa zoka se udo vozeci fiat, tako da


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 09:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Philby je napisao:
Fiat nema pussy magnet kao bmw. :)
Pussy mozes kupiti sa ono para sto ti ostane i sto das na popravke za bembaru. :)

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 11:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Imam frenda, otišao u Sloveniju i naravno kupi bmw. Nije mogao proći mjesec, a da nešto ne šarafa po njemu. Izdržao mazohista jedno 2 godine i onda kupio novog Tuscona.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 627, 628, 629, 630, 631, 632, 633 ... 829  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs