banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1079 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 54  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Sep 2018, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Umetnik je napisao:
Па нормално, град се шири, не може се све смјестити у Центар и Нову Варош што се гради, уништавајући зеленило. Ни Старчевица није била до прије 30-ак година ништа друго до предграђе, Борик био њива... :)
Овај слика кад се окачио линк с јутјуба ми изгледа обећавајуће. Некако ми личи више на неки пријератни кварт него на нешто ново. Очита је разлика између тога и нпр. оног дебилизма у Алеји...
Nisi shvatio, htio sam reći da će graditi jedan ulaz godišnje pa dok dočekaš naselje biće ko i sa Stefan Milut'nom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2018, 16:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Vec smk ranije pricali na tu temu MEDENO POLJE...lokacija kao lokacija je dobra, al treba se tu izgraditi jos hrpa infrastrikture ...nakon jedno 15te zgrade...bice to vrlo dobro. Za 7-8 godina ko bude citao temu, bice mu sve jasno :)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2018, 18:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
E to! Dotad ko živ ko Radišić...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2018, 21:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ko je Tempo gradnja u Duška Koščice?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2018, 21:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2011, 10:31
Postovi: 440
super_koza je napisao:
Ko je Tempo gradnja u Duška Koščice?
Malbašić - Tempo gradnja

Sent from my Samsung smartphone


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2018, 22:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
A jest ljudi smišljaju imena...
Tačno više nemam pojma ko šta gradi u BL...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2018, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Novi objekat firme FOKUS-INVEST. Lokacija ista,ulica Sime Miljusa - Starcevica. Dosta dobar izbor stanova sa 1 spavacom sobom (40-45m2) i sa 2 sobe (55-60m2) . Vise o ovome na sajtu firme :
http://fokus-invest.net/index.php/objek ... 2018-2020/



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2018, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
A kako zatvorise oni prvu zgradu. Mogli su balkon na balkon nasloniti. Kupis stan s pogledom na grad, i onda ti napravi zgradu pod prozorom.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2018, 00:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Aha, isti zajeb su napravili i iznad pasarele iznad muzicke škole, ona zelena zgrada odmah iznad tranzita, sto je Konzum ispod nje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2018, 04:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Tommy Vercetti je napisao:
A kako zatvorise oni prvu zgradu. Mogli su balkon na balkon nasloniti. Kupis stan s pogledom na grad, i onda ti napravi zgradu pod prozorom.
Pa znalo se da ce dole ici zgrada i prije pocetka gradnje prve zgrade. Regulacioni plan je davno usvojen.

Jedino sto se nije znalo ko ce graditi tu zgradu i kada (odluka vlasnika zemlje). Na kraju je ispalo da ce to biti isti investitor i da gradnja pocinje brzo, a moglo je biti da se nista ne gradi iducih 20 godina.

Uglavnom, u ovoj novoj zgradi, cetvrti i peti sprat ti garantuje odlican pogled ka gradu i kad pogledas regulacioni plan, vidis da je to to...nema se vise gdje graditi ispod tebe, a prebacujes one stare zgrade.

Generalno, gdje god uzimas stan, uvijek je najbolje ici na zadnji sprat i zbog pogleda j zbog buke. Naravno,moras znati jel zgrada dobra, tj ako je u izgradnji, da je pouzdan investitor (da ce ispostovati sve standarde).


Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2019, 17:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ode sve ovo u 3pm... cuj kvadrat kod stare toplane 2700KM, pa dokle vise ??? Mislim da se ne mogu vise cijene ovoliko pumpati, jednostavno postaje sve nerealno, kao i 2007. godine.

https://www.olx.ba/r/32395362/105737

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2019, 21:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
U Duska Kosice tempo gradnja (malbasic) isli su/idu po 2000+pdv


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2019, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
richa je napisao:
U Duska Kosice tempo gradnja (malbasic) isli su/idu po 2000+pdv


Sent from my iPhone using Tapatalk
pa to je super u odnosu na ovaj gore navedeni oglas. Meni nema logike da u Duska Koscice bude jeftinije nego u ovom dijelu Borika (kod toplane)...a jos manje logike da kvadrat kosta 2700KM/m2

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2019, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Ta zgrada kod toplane ima bazen u podrumu. Ili je bar imala dok su je gradili. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2019, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kampus dize cenu. Uzmes dva studenta u 30m2 i 400KM kirije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2019, 22:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
wizzy_bl je napisao:
Ode sve ovo u 3pm... cuj kvadrat kod stare toplane 2700KM, pa dokle vise ??? Mislim da se ne mogu vise cijene ovoliko pumpati, jednostavno postaje sve nerealno, kao i 2007. godine.

https://www.olx.ba/r/32395362/105737

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Moze, i hoce.
Tako sam i ja propustio kupiti stan u Malbasicevoj zgradi u Novoj Varosi prije, kad sam mislio da je cijena prenapuhana, pa opet u Boriku (tamo kod Venecija mosta) prije nekoiko godina. Isto mi se desilo i u Becu prije 10-ak godina - kamo srece da nisam previse razmisljao, nego samo kupio stan... "Ma pasce cijene, ne mogu rasti ovako stalno..."
A one sve vise i vise. Tako je to u gradovima u koje se slijeva stanovnistvo: u BL, Beogradu, Becu i sl. Dok god je potraznja veca od ponude, cijene ce rasti. Cista logika.
Od tada ne razmisljam u vezi cijene, nego kupujem.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2019, 09:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
wizzy_bl je napisao:
Tommy Vercetti je napisao:
A kako zatvorise oni prvu zgradu. Mogli su balkon na balkon nasloniti. Kupis stan s pogledom na grad, i onda ti napravi zgradu pod prozorom.
Pa znalo se da ce dole ici zgrada i prije pocetka gradnje prve zgrade. Regulacioni plan je davno usvojen.

Jedino sto se nije znalo ko ce graditi tu zgradu i kada (odluka vlasnika zemlje). Na kraju je ispalo da ce to biti isti investitor i da gradnja pocinje brzo, a moglo je biti da se nista ne gradi iducih 20 godina.

Uglavnom, u ovoj novoj zgradi, cetvrti i peti sprat ti garantuje odlican pogled ka gradu i kad pogledas regulacioni plan, vidis da je to to...nema se vise gdje graditi ispod tebe, a prebacujes one stare zgrade.

Generalno, gdje god uzimas stan, uvijek je najbolje ici na zadnji sprat i zbog pogleda j zbog buke. Naravno,moras znati jel zgrada dobra, tj ako je u izgradnji, da je pouzdan investitor (da ce ispostovati sve standarde).


Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Toplana i te tri zgrade su takva katastrofa da nemam riječi. Sve pohvale za indijance koji su pravili regulacioni plan.
Prvo su stavili toplanu na sred brda bez ikakve logike, pa onda odmah pored napravili jednu zgradu. Sada napraviše i drugu zgradu na 10 metara razmaka. Isto tako ukopali za treću zgradu koja će biti veća od ove dvije (bar ako je gledati po veličini onog kratera).
Okolo zgrada ukupno 20 parking mjesta, a preko 100 stanova. I prave još jednu zgradu?! :roll:

Od ogromne livade na kojoj se lijepo mogla uklopiti jedna zgrada, škola ili vrtić, parking, igralište i park oni su napravili gomilu betona. Stvarno ne znam gdje će se parkirati svi ti ljudi kada sve tri zgrade budu useljene. Katastrofa!

Gledam iznad ove stare zgrade na Starčevici, po 4 u nizu sve iste, između svake razmak 50 metara i zelene površine, a ove nove zgrade nabijene jedna na drugu i svaka različitog izgleda i visine...

I na sve to napraviše se tolike nove zgarde a nigdje poslovnog prostora?! Pa kad nabijaš već tolike ljude na malu površinu daj makar da imam normalan kafić, frizerski i slično, a ne da moram se spuštati do dna Starčevice da bih kafu popio... fuj

da se ne shvati pogrešno, nisam ja protiv izgradnje, nego sam protiv besmislene izgradnje bez ikakvog smisla i urbanističkog uništavanja grada


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2019, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Nije bilo gradskog arhitekte. Sad će sve biti bolje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2019, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Da, da sada će sve biti super :D

Polako od svih naselja u gradu pravimo onu istu betonaru tj. koncentracioni logor, tj. naselje Aleja Svetog Save što je GP Krajina radila. Nešto razmišljam o donjem dijelu Starčevice tj. one zgrade sa obje strane Stepe Stepanovića od Rebrovačke crkve do studentskog doma. To je bio takav potencijal da se prije 15 godina napravi urbanistički plan i takvo elitno naselje da pršti perje. A šta se desilo, naslagana zgrada pored zgrade, idu tri u nizu pa četvrta ukoso niđe veze ni sa čim. Parking mjesta već sada nema, ali za razliku od Aleje makar je malo otvorenije. Ali čim uspiju riješiti papire za preostale slobodne placeve i ono nešto kuća što je ostalo ima da drmnu zgradu na zgradu i da naprave goli beton zatvorenog tipa bez zelene travke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2019, 10:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Сва РС ће доћи живјети у БЛ кад сазидамо сијасет зграда.

Мени фино дјлеују оне зграде поред кампуса.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1079 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 54  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs