banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 170  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Dec 2018, 19:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Philby je napisao:
Pitanje je do kad će Srbi biti vlasnici zemlje u Krajini. Odavno se priča o zakonima da se zemlja mora obrađivati/koristiti inače idu novčana kazna i veći porez. Za par godina se dug nagomila da ista pređe u vlasništvo države i riješen problem. Sve po zakonu.

Da ovo je tacno, ali ako drzava ima interes da zastiti narod naci ce rjesenje, eto, moze placati porez u ime vlasnika...
Vidis kako su se Hrvati dosjetili u posavini u onom dijelu iznad Dervente, osnovali veeeliku poljoprivrednu zadrugu koja obradjuje njihovu zemlju, jbg i dalje je njihova i vlasnicima donosi neki prihod...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 19:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Dok su bili Turci, pa Prvo svjetski rat, pa Drugi. Stalno Šiptari bili na drugoj strani. Pa onda i u SFRJ za maltretiranje im gledano kroz prste, jer eto, Tito bi rado Albaniju vidio kao još jednu republiku... I onda na kraju obični čovjek kriv koji je prodao zemlju i otišao u grad. Taj obični čovjek je samo posljedica svega prethodnog. Nije uzrok. Država i elita je uzrok. Onda su u RSK krivi ljudi koji su pobjegl., I u Krajini. I u... A ne politika i vlast, istorijska situacija, koja ih je dovela do toga.
Ajmo onda krenuti sa krivicom običnih ljudi još od Arsenija Čarnojevića, jer tadašnje privremeno oslobođenje Kosmeta dovelo do velike seobe...

Inače, veliki dio zemljišta na Kosmetu je crkveno. Mislim da je oko 1/5. Ali malo komunisti, malo UNMIK... Zajedno sa državnim vlasništvom, Srbije, oko 60% zemljišta. Priznaš nezavisnost, daješ im malo više od nekog imanja jednog seljaka...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 19:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
danijell je napisao:
Dok su bili Turci, pa Prvo svjetski rat, pa Drugi. Stalno Šiptari bili na drugoj strani. Pa onda i u SFRJ za maltretiranje im gledano kroz prste, jer eto, Tito bi rado Albaniju vidio kao još jednu republiku... I onda na kraju obični čovjek kriv koji je prodao zemlju i otišao u grad. Taj obični čovjek je samo posljedica svega prethodnog. Nije uzrok. Država i elita je uzrok. Onda su u RSK krivi ljudi koji su pobjegl., I u Krajini. I u... A ne politika i vlast, istorijska situacija, koja ih je dovela do toga.
Ajmo onda krenuti sa krivicom običnih ljudi još od Arsenija Čarnojevića, jer tadašnje privremeno oslobođenje Kosmeta dovelo do velike seobe...

Inače, veliki dio zemljiša na Kosmetu je crkveno. Mislim da je oko 1/5. Ali malo komunisti, malo UNMIK... Sa državnim vlasništvom, Srbije, oko 60% zemljišta. Priznaš nezavisnost, daješ im malo više od nekog imanja jednog seljaka...

Zato pitam, koliko zemlje na Kosovu je u vlasnistvu Srba, Srbije, SPC...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 20:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Katastarski..Koliko su Srbi imali u Republici Srpskoj Krajini?..90-95%?...koliko ih je sad..ima li ih 5℅?..koga zanima katastar uopšte?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
danijell je napisao:
Dok su bili Turci, pa Prvo svjetski rat, pa Drugi. Stalno Šiptari bili na drugoj strani. Pa onda i u SFRJ za maltretiranje im gledano kroz prste, jer eto, Tito bi rado Albaniju vidio kao još jednu republiku... I onda na kraju obični čovjek kriv koji je prodao zemlju i otišao u grad. Taj obični čovjek je samo posljedica svega prethodnog. Nije uzrok. Država i elita je uzrok. Onda su u RSK krivi ljudi koji su pobjegl., I u Krajini. I u... A ne politika i vlast, istorijska situacija, koja ih je dovela do toga.
Ajmo onda krenuti sa krivicom običnih ljudi još od Arsenija Čarnojevića, jer tadašnje privremeno oslobođenje Kosmeta dovelo do velike seobe...

Inače, veliki dio zemljišta na Kosmetu je crkveno. Mislim da je oko 1/5. Ali malo komunisti, malo UNMIK... Zajedno sa državnim vlasništvom, Srbije, oko 60% zemljišta. Priznaš nezavisnost, daješ im malo više od nekog imanja jednog seljaka...

+1

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 20:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Schlager je napisao:
Katastarski..Koliko su Srbi imali u Republici Srpskoj Krajini?..90-95%?...koliko ih je sad..ima li ih 5℅?..koga zanima katastar uopšte?

I dalje su vlasnici zemlje i ako se nekad promijeni svjetska politicka scena imas pravo da se tamo vratis, ali ako u vrijeme dok cekas tu promjenu prodas tu imovinu, nemas vise nikakva prava, to sam pokusao da objasnim... vidis Srbi se vratili u Drvar, Glamoc, Grahovo i sada su tamo opet vecina i biraju politicku vlast na lokalu, da su prodali zemlju, nema vise vracanja i sto se tice Srba taj prostor bi bio trajno i nepovratno izgubljen...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kako nepovratno. Neće u kamenu neko to isklesati. Okrene se situacija, otkupiš od onih koji su tu živjeli. Ili na sigurnu kartu pošto neki često idu u red sa okupatorima, kada su mogli Dunavske Švabe otjerati i oduzeti im posjede zbog saradnje... Pa za sto godina sa 24% u Vojvodini, spali na ispod statističke greške.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 20:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
danijell je napisao:
Kako nepovratno. Neće u kamenu neko to isklesati. Okrene se situacija, otkupiš od onih koji su tu živjeli. Ili na sigurnu kartu pošto neki često idu u red sa okupatorima, kada su mogli Dunavske Švabe otjerati i oduzeti im posjede zbog saradnje... Pa za sto godina sa 24% u Vojvodini, spali na ispod statistike greške.

Kazem nepovratmo, onda mislim da ja i ti necemo docekati, takvih primjera imas koliko hoces, ipak narod je taj koji odlucuje, rekao sam Srbi u nekim opstinama, Muslimani u Srebrenici, ili evo pitanje, kako je opstalo tih nekoliko opstina na Kosovu sa Srpskom vecinom, eto to je misterija, zasto su oni tu, a u Peci gdje je prije sto godina svaki kamen bio Srpski, sada nemas Srpskog uha....

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 20:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... rak/511957

Idemo dalje...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Kazem nepovratmo, onda mislim da ja i ti necemo docekati,

Држава, то нисмо ти и ја, то се гради хиљадама година. Како рекох, ко не вјерује нека пита Кинезе.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
sinip je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Kazem nepovratmo, onda mislim da ja i ti necemo docekati,

Држава, то нисмо ти и ја, то се гради хиљадама година. Како рекох, ко не вјерује нека пита Кинезе.


Brale, Sinipe evo zamalo me rasplaka...tako gordo i tako duboko o drzavi!!! Cist Platon iz najjaci dana!!! :)
Jab dodo jos jedno mjesto u predsjednistvu, ako nista bar ubacit za tebe jedan mali stol u onu ostavu - spajzu gdje kavu i zastave cuvaju!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 06 Dec 2018, 21:16, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
a mi cemo svom narodu koji zivi na Kosovu isplacivati svaki mjesec 2 hiljade eura da im nadomjestimo porast cijena zbog uvodjenja taksi...


Ovako nekako. Puna novčana podrška Srbima na Kosmetu, samo nek se kote. Djecu im slati na more, organizovati gostovanja sportskih klubova i kulturnih ustanova u srpskim opštinama. Kosovo blokirati u svjetskim organizacijama, lobirati protiv ujedinjenja sa Albanijom, a od Srbije napraviti Njemačku. Pa kad Šiptari vide da žive kao govno na kiši i da je odvajanje od Srbije kolosalna greška možda promijene ploču. I nešto za moju dušu.....organizovati timove koji će terorisati Šiptare. Isti recept kao što su koristili oni. Noć, vreće na glavu i ajmo...

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Siptari na Kosovu ne zive od prije 12 dana, vec pedesetak godina, za gubitak Kosova direktno je kriv narod koji je Siptarima prodavao zemlju po nerealno visokim cijenama, od tih para su pokupovali stanove po Beogradu i sada sa svojih Beigradskih balkona vucu Kosovo je Srbija...
Puna ih Velika Plana, zivio sam tamo godinu dana i kakvi su gadovi pravo mi bilo zao siptara sto su morali zivjeti kraj njih toliko dugo :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
_зока je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
a mi cemo svom narodu koji zivi na Kosovu isplacivati svaki mjesec 2 hiljade eura da im nadomjestimo porast cijena zbog uvodjenja taksi...


Ovako nekako. Puna novčana podrška Srbima na Kosmetu, samo nek se kote. Djecu im slati na more, organizovati gostovanja sportskih klubova i kulturnih ustanova u srpskim opštinama. Kosovo blokirati u svjetskim organizacijama, lobirati protiv ujedinjenja sa Albanijom, a od Srbije napraviti Njemačku. Pa kad Šiptari vide da žive kao govno na kiši i da je odvajanje od Srbije kolosalna greška možda promijene ploču. I nešto za moju dušu.....organizovati timove koji će terorisati Šiptare. Isti recept kao što su koristili oni. Noć, vreće na glavu i ajmo...



Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока




Plus zabranit susam i orasnice po stadionima. Sipat im So i Biber u ljimunad gdje god imaju slasticarne u unutrasnjosti na moru, kopnu i ostrvima!!! :)

Brale and Churchill : " I have nothing to offer but blood, toil, tears and sweat.”

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
_зока je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
a mi cemo svom narodu koji zivi na Kosovu isplacivati svaki mjesec 2 hiljade eura da im nadomjestimo porast cijena zbog uvodjenja taksi...


Ovako nekako. Puna novčana podrška Srbima na Kosmetu, samo nek se kote. Djecu im slati na more, organizovati gostovanja sportskih klubova i kulturnih ustanova u srpskim opštinama. Kosovo blokirati u svjetskim organizacijama, lobirati protiv ujedinjenja sa Albanijom, a od Srbije napraviti Njemačku. Pa kad Šiptari vide da žive kao govno na kiši i da je odvajanje od Srbije kolosalna greška možda promijene ploču. I nešto za moju dušu.....organizovati timove koji će terorisati Šiptare. Isti recept kao što su koristili oni. Noć, vreće na glavu i ajmo...

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

Za pocetak prestati zderat kifle iz Dan i Noc.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 21:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Al dzaba kad su im dobre kifle, e sad mozda ja sve ovo pricam ovako zato sto su za mene Siptari imaginarna stvar, za mene licno puno gori su ovi nasi...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Ajd ko od nas je spreman da spremi svoju djecu....mislim kad je toliko zajašilo....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 22:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
mimikrija je napisao:
Ajd ko od nas je spreman da spremi svoju djecu....mislim kad je toliko zajašilo....

Ma gdje bolan, na Kosovo jel...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Schlager je napisao:
Pa na ovo,za Niš,i ostalo što si pisao o "faktičkom stanju"... Pisao je i Koza prije par dana,ali nisam se ni osvrnuo,jer ne zna gdje je šupalj...al otkud tebi to???...Zar nakon 19 godina samo.... da svaku koju izgovori " pičkousti",uzimamo kao aksiom?..nije malo prerano?..Turčin je 500 godina mislio da je to njegovo,pa se na kraju pomirio da nije...Italijan i Švabo,isto nešto umišljali..na kraju svi shvatili da je Kosovo Srbija..čemu sad ovo prenagljivanje,zašto?..ne razumijem ideju....rješenje...držat se rezolucije 1244,ako treba 500 godina...sačekat malo veće svjetsko previranje,i onda i deseti put objasnit čiji su Kosovo i Metohija....vjeruj,gotovo je tek onda kad prvi put,srpska ruka kaže da nije..nadam se da ni pičkousti neće baš tolika muda imat...a pogotovo mu nijedan Srbin ne bi trebao duvat pod krila,da ispuni gazdama ono zbog čega je i doveden tu gdje jeste

Tih 9 zadnjih puta smo imali natalitet, 7-8 djece po jednoj kući, danas polovina Srpske i Srbije prazne, puste. Nema priče o KiM bez nataliteta, a mi smo nacija staraca.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2018, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
apokalipto je napisao:
Schlager je napisao:
Pa na ovo,za Niš,i ostalo što si pisao o "faktičkom stanju"... Pisao je i Koza prije par dana,ali nisam se ni osvrnuo,jer ne zna gdje je šupalj...al otkud tebi to???...Zar nakon 19 godina samo.... da svaku koju izgovori " pičkousti",uzimamo kao aksiom?..nije malo prerano?..Turčin je 500 godina mislio da je to njegovo,pa se na kraju pomirio da nije...Italijan i Švabo,isto nešto umišljali..na kraju svi shvatili da je Kosovo Srbija..čemu sad ovo prenagljivanje,zašto?..ne razumijem ideju....rješenje...držat se rezolucije 1244,ako treba 500 godina...sačekat malo veće svjetsko previranje,i onda i deseti put objasnit čiji su Kosovo i Metohija....vjeruj,gotovo je tek onda kad prvi put,srpska ruka kaže da nije..nadam se da ni pičkousti neće baš tolika muda imat...a pogotovo mu nijedan Srbin ne bi trebao duvat pod krila,da ispuni gazdama ono zbog čega je i doveden tu gdje jeste

Tih 9 zadnjih puta smo imali natalitet, 7-8 djece po jednoj kući, danas polovina Srpske i Srbije prazne, puste. Nema priče o KiM bez nataliteta, a mi smo nacija staraca.

I bićemo ako nastavimo pa čak i više prijeti nam nestanak...kao naciji ili narodu...a vi kako hoćete.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 170  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs