banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Sep 2018, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Duže vremena se mislim da otvorim ovu temu, prije neki dan smo vidjeli da je NATO marioneta postavljena za načelnika generalštaba.
Premijer Srbije je... ne treba ni navoditi valjda, predsjednika i njegovu politiku svi znamo. I čini se(meni) da mic po mic Srbija puzeći ide ka NATO. Ušla je Crna Gora, uskoro bi trebala i Makedonija što nas i Srbiju jedine ostavlja "van NATO", i ako to ni sada nije istina, ali zvanično na papiru nismo dio alijanse.

Koliko mogu da pohvatam informacije Beograd ove ili u narednih par godina ima dva primarna cilja, prvi da prizna Kosovo kako tako, a drugi da na ovaj ili onaj način Srbiju(a sa njom i nas) uvede u okvir NATO pakta, a da pri tom zajebe Rusiju to jeste da to ovi ne shvate dok ne bude prekasno(slučaj Crne Gore).

Kako vi gledate na to?


Citiraj:
Sve o novom načelniku Generalštaba Vojske Srbije: Ko je general Milan Mojsilović?

Milan Mojsilović je general-major Vojske Srbije, a u periodu od 2013. do 2017. godine obavljao je dužnost šefa Vojnog predstavništva u Misiji Republike Srbije pri NATO u Briselu.
http://www.telegraf.rs/vesti/politika/2 ... lovic-foto

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2018, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Gledam tako da se trebamo prikloniti jednom ili drugom...pa kom opanci kom obojci...samo ja ne bi odlučivao..nek narod kaže al bez političke kampanje bilo ovdje bilo u Srbiji

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2018, 19:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Mislim da za ovo narod niko ništa neće pitati, nije ni u Crnoj Gori. Tamo su rekli da su izbori jednako i referendum o članstvu u NATO. Ako je tamo uspjelo možda Bg samo prekopira i pokuša isto?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2018, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Neće Srbija nikad postupiti na taj način..ipak Crna Gora ne može biti temelj porđenja državnosti kao ni vojnog polžaja u geostrateškom smislu sem posjedovanja izlaza na sredozemlje....svi putevi vode prwko dardanela...pa onda .....

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2018, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Koje su onda opcije da vlast to uradi? Jedna od poruka jeste da smo okruženi NATO snagama, druga da ako hoćemo u EU moramo i u NATO a sa druge strane se Rusiji daje jasna poruka kuda plovi ovaj brod kada ne mogu dobiti ni diplomatski status u Nišu za koliko? Desetak ljudi?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2018, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Slažem se ali misliš da bi Putin poslao Lavrova u BiH i RS da ne misli da je bitno da se povrati uticaj na Balkanu ,budući da ga nemaju....istorija kaže da skratim kad su Srbiju gruvali austro ugari...rusija je rekla prekidamo pakt i povlacimo se iz sukoba sa germanima..ukoliko ..britanci i francuzi ne otvore novi front...i tako i bi

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2018, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Da, ali to jeste istorija. I tada je Rusija ipak bila sila u pravom smislu te riječi, danas ipak nije. Barem ne u tim gabaritima, niti je današnja Srbija, Srbija tog vremena. Današnja Srbija je smijurija, neka vrsta primjera kako država ne treba da izgleda.

Ne znam, možda NATO i ne planira ozbiljno da nas primi u članstvo, kao što nećemo nikada biti ni dio EU.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 00:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Austrija nije članica NATO pakta, a članica je EU. Možda možemo i mi tako nešto...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 00:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Dal ste vi ljudi pametni, EU je propao projekat.
Ono što će biti je islamska revolucija u francuskoj, potpuni raspad EU ako ne prestanu sa liberalnim ludilom.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 06:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Putin je davno rekao a Lavrov juče ponovio da Rusiju zaboli ćundara hoćemo li mi ući u EU.Njima je samo interes naš neulazak u NATO.EU će se raspasti ali neće skoro...možda ni mi stariji nećemo to dočekati .

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
I ja sam istog mišljenja. Staro jezgro EU će opstati zahvaljujući uvezanoj ekonomiji i zajedničkim interesima, znači dok god to Njemačka i Francuska hoće. Od ostalih, niko nema dovoljno jake mišiće da se suprotstavi ekonomski, a da se ne “proda” Rusiji ili Kini. A to nije opcija.
Istorijski, svaka imperija kako je nastala, tako je i nestala. Čista dijalektika i pitanje vremena. Opet se slažem sa Čičom, nećemo dočekati da vidimo, vjerovatno ni naši unuci.

Zar ova tema već ne postoji pod drugim imenom?

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ko je očekivao da će Britanija izaći iz EU? Tako da ja nisam siguran u to za čijeg života se šta može desiti :)
Ovakva kakva je sada, EU upada u krizu. Ko zna kakve su tu sve namjere SAD-a. Ako se EU podijeli na prvu, drugu, treću... Eto tu prije svega Kineza koji sa 16+1 već utvrđuju svoju poziciju. Srbija sada ima i dobru poziciju. Ima kakvu-takvu ekonomsku nezavisnost, dobre ekonomske odnose sa EU, Rusijom, Kinom... Samo da njihovo natezanje opet ne pukne preko leđa Srbije, pa onda kao "neopredjeljeni" i kratkovidi opet prvi naje... :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Britanci još nisu izašli. Jesu na putu, ali treba još mnogo stvari da se riješi. I već kukaju, traže novi referendum (kojeg naravno neće biti ). U njihovom slučaju, svaki scenario je moguć, osim onog da će sve biti kao prije.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Rusiji se svidja sve sto ide ka stvaranju sto veceg bijelog trzista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 12:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Apo.po obicaju vjerovato lupa gluposti. Ne, nisam mu ni slova procitao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
The_new_Statesman je napisao:
Apo.po obicaju vjerovato lupa gluposti. Ne, nisam mu ni slova procitao.


:lol: :lol: :lol:
Šta ćeš onda ovdje, idi brani krmoglavog izbori su ti u toku.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Vidi malog sto se okurazio :-D Hoces li da te banuju sa vlastite teme zbog izliva nesnosljive gluposti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 16:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
I apo se poceo seksati. Fino :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 16:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Drkat moze svako, ne treba ni biti pametan. Pa ako vam je to sex...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2018, 02:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
вучић (нмс) био у Кини, преклињао да Кина пристане на предају КиМ, с тим као да се замени Прешево, Медвеђа и Бујановац за оно мало парченце северног Косова и Кина пристала овај јадни и бедни издајник се унезверио од среће почео лупетати о извозу папака и прављењу летећих електричних аутомобила.
Отишао после тога код Путина да му каже ето како је Си Ђи паметан и како је још само остало да и Русија да благослов на велеиздају и Путин га ''ишамарао'', развалио као дете звечку овом пропалитету се срушио цео свет, није се обраћао медијима после тога ''чак'' три дана...
Срећа наша опа нас Путин јако готиви и осећа у неку руку грижу савести према нама. Он је свестан да ми ово срање са КИМ-ом не би имали, а ни са БиХ да њих тад нису представљале на власти америчке марионете, издајници и пијанице и да нису били тотално на коленим а, у сваком смислу те речи.
А и у њиховом је интересу да не признају КиМ а нарочито да не дозволе промену границе по верском, тј. религијском кључу јер оде онда пола Русије лагано...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs