banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 548 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Avg 2018, 21:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa ja ti i govorim o prirodnim ljepotama i moru, ne o grobnici na Vidu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 21:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ajd,valjda pozivim i bude kakvih para..taj Krf mi je bas velika zelja

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Jeftinije ti je tamo nego u Hrvatskoj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 21:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ni u Hrvatskoj(na moru) nisam bio od 2011 :( ...prepariran sam ovdje....

Ovo sve pisem iskustva od prije sto godina....mozda je TNS i u pravu da je sad u CG sve nesto drugacije..dole sam zadnji put bio 2006

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 21:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pa kako mozes komentarisati da nevalja? 12 godina je prošlo.... Izgradila se sela... A ne gradovi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 09:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Schlager je napisao:
Ovako ide moje mišljenje..U Crnoj Gori sam obišao(skoro sve),dok se nije išlo u Hrvatsku..jednom rječju,more qurac od ovce...išao dole,trpio prljavije....ružnije,neljubaznije,dalje...Do otcjepljenja i priznanja Kosova od strane Crne Gore,smatrao to svojim,pa onda lakše te stvari podnosiš.....Nigdje u CG ja prirodni hlad nisam vidio :( .....Čak i na ubjedljivo najljepšoj,Velikoj Plaži u Ulcinju,i tu se saftaš po čitav dan pod jebenim suncobranima i ležaljkama :(
Moji drugari koji deceniju i po ljetuju po Grčkoj,i koji su mi o 50-100 destinacija pričali,kažu da je isti q,i da se sve svodi na suncobrane (pod koijima je meni vruće nego bez njih) i ležaljke....

A Dalmaciju poznam ko svoj dzep,izračunao sam da sam 6 godina života proveo dole

Znači,po meni je zaključak jednostavan..Ako ti je do obraza..srpstva....pravoslavlja.....ideš po Crnoj Gori ili Grčkoj,gdje si siguran da te bar ne mrze...

Ako ti je do mora,i uživanju u svemu što ono pruža,ne ideš ni tu...Čak ni na Kvarner,Istru...

Isključivo ideš u Dalmaciji)gdje bi više voljeli da si mrtav nego živ,čak i kad ti se smješkaju dok im pare daješ...(ili na Dalmatinska ostrva).....ali ne socijalizuješ se previše,ne ulaziš u rasprave i uživaš u onom najboljem što Mediteran pruža....gdje ti je iza leđa Biokovo...gdje ti uši probijaju zrikavci....a ležiš pod borom uz Maestral!!!

To je more!!

U Crnoj Gori,samo okreni leđa moru...uopšte nemaš osjećaj da si na Mediteranu i na moru :(


Takav je neki moj stav..a (osim Grčke,što samo iz slika i priča znam),mislim da sam dosta i kompetentan



+1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 09:31 
Meni je bezeve uopste potezati pricu o ratu kada ides u goste kod bivseg neprijatelja. Cugaj, pricaj o zenama, picu, jelu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 09:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Ok je jesti,piti i pare ostaviti kod "neprijatelja" al je smrtni grijeh navijati za njih na utakmici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 10:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Наравно. Прво показује право избора (ма колико тај избор био чудан, макар мени) а друго показује стање свијести.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 10:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Neko bi rekao licemjerstvo. Sta koga briga gdje pero trosi svoje novce ili za koga navija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 10:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па "фулаш поАнту". Свако има право да троши своје паре гдје хоће, чак и тамо гдје му могу ауто бацити у море или га премлатити због нагласка ако се нађе на погрешном мјесту у погрешно вријеме, али бити Србин и навијати за Хрватску показује да ти "нису баш све на броју".

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 02:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Schlager je napisao:
Ovako ide moje mišljenje..U Crnoj Gori sam obišao(skoro sve),dok se nije išlo u Hrvatsku..jednom rječju,more qurac od ovce...išao dole,trpio prljavije....ružnije,neljubaznije,dalje...Do otcjepljenja i priznanja Kosova od strane Crne Gore,smatrao to svojim,pa onda lakše te stvari podnosiš.....Nigdje u CG ja prirodni hlad nisam vidio :( .....Čak i na ubjedljivo najljepšoj,Velikoj Plaži u Ulcinju,i tu se saftaš po čitav dan pod jebenim suncobranima i ležaljkama :(
Moji drugari koji deceniju i po ljetuju po Grčkoj,i koji su mi o 50-100 destinacija pričali,kažu da je isti q,i da se sve svodi na suncobrane (pod koijima je meni vruće nego bez njih) i ležaljke....

A Dalmaciju poznam ko svoj dzep,izračunao sam da sam 6 godina života proveo dole

Znači,po meni je zaključak jednostavan..Ako ti je do obraza..srpstva....pravoslavlja.....ideš po Crnoj Gori ili Grčkoj,gdje si siguran da te bar ne mrze...

Ako ti je do mora,i uživanju u svemu što ono pruža,ne ideš ni tu...Čak ni na Kvarner,Istru...

Isključivo ideš u Dalmaciji)gdje bi više voljeli da si mrtav nego živ,čak i kad ti se smješkaju dok im pare daješ...(ili na Dalmatinska ostrva).....ali ne socijalizuješ se previše,ne ulaziš u rasprave i uživaš u onom najboljem što Mediteran pruža....gdje ti je iza leđa Biokovo...gdje ti uši probijaju zrikavci....a ležiš pod borom uz Maestral!!!

To je more!!

U Crnoj Gori,samo okreni leđa moru...uopšte nemaš osjećaj da si na Mediteranu i na moru :(


Takav je neki moj stav..a (osim Grčke,što samo iz slika i priča znam),mislim da sam dosta i kompetentan

Могу се сложити са овим описом Далмације... Кад сам крочио тамо први пут, помислио сам како је то једно од оних мјеста гдје се природа није штедила у својој креативности... Па и дан-данас то мислим. Јесте да сам послије тога видио разне крајеве, што мора, што копна, али ми је Далмација остала у сјећању тако. Можда је само у питању процес који мозак обавља временом уљепшавајући и изврћући неке ствари које је упамтио, јер нисам тамо био скоро па деценију.

А Црна Гора 2006-те и сад није исто. Добро, нисам ни њу сву обишао, али оно што сам у посљедње вријеме спазио на њиховом приморју није тако лоше, бар не колико је било онда. Има тога да негдје насеља не изгледају приморски, али то је до архитектуре модерних грађевина... Па и оних мало старијих, примјер Игало, Будва... Али, хотели и стамбене зграде тако изгледају свугдје.

Наравно, хрватска има много више обала од ЦГ, као и острва, има обале окренуте на скоро све стране свијета, ЦГ само на југозапад претежно, осим Боке, па стога баш и није реално их поредити, по логици је да ће Хр имати више избора.

Шта знам, моје мишљење је да није толико лоше, а опет и то какво ће ти бити зависи од твојих личних критеријума, дакле субјективан доживљај више-мање. Неко би плитко море, пијесак, неко дубоко, шљунак, неко би провод, није му битна природа, некоме јесте, неко би да се одмори, неко да се "умори" ;) итд.

ПС. У Бечићима у море се не излива никаква канализација, бар нисам видио, а море је бистро заиста, могуће да се нисам купао гдје је тај одвод... Али ако мислиш на ону ријеку, то је било ваљда до прије коју годину, земља се слијевала у море, али очигледно више није тако

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 10:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Slažem se sa Sclagerom.

Od 1995. do 2014. sam svake godine u CG i mogu reći da su mi se popeli na q i CG i Crnogorci. Kad kažem Crnogorci, mislim na Milove naravno. Ovi drugi su nam i danas ko braća.
Od 2015. sam svake godine na Makarskoj rivijeri i prezadovoljan sam. Suvišno je porediti plaže i čistoću mora u Hrvatskoj i CG (posebno Boka gdje ne bih ni neprijatelja odveo na ljetovanje).
Što se tiče odnosa domaćina, nisam primijetio ni najmanji znak neke, ajmo reći, mržnje. Otkud vam uopšte ideja da te taj čovjek ili žena mrzi? Pa mrziš li ti njega/nju? Znači niđe veze. Ljudi maksimalno korektni i pristojni za razliku od nekih primjera u CG kada je gazdarica mislila da smo joj maznuli čaršav, a on pao ispod kreveta... :lol:
Grčka - ima finih mjesta, ali brate da vozim čitav dan do dole, ne pada mi na pamet.

Zato je moj izbor "Lijepa njihova" - iduća destinacija vjerovatno neko ostrvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 10:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Glupo je ubjedjivati druge da je bolje tamo ili ovamo. Isti qrz cg ili hrvatska a govoriti da je ustasija melem na ranu u odnosu na crnu goru je glupo. To sto neko odavde licno nije dozivio neugodnost nije bitno... Pogledajte svakodnevno po hrvatskik portalima koliko pljuju po svom turizmu, ali ne... Nije dovoljno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 19:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
preglupo je ubjeđivati bilo koga, ali zato treba iznjeti svoje mišljenje!
ja sam se sad vratio iz CG iz Bara...sve južnije od Bara je nešto što taj sa Makarske rivjere nikad nije vidio. od Bara do Ulcinja uvala do uvale sa kristalno čistom vodom, pa onda Ada Bojana...teško je uporediti sa vrelima ili baškom vodom!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 21:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
vlakanje je napisao:
Glupo je ubjedjivati druge da je bolje tamo ili ovamo. Isti qrz cg ili hrvatska a govoriti da je ustasija melem na ranu u odnosu na crnu goru je glupo. To sto neko odavde licno nije dozivio neugodnost nije bitno... Pogledajte svakodnevno po hrvatskik portalima koliko pljuju po svom turizmu, ali ne... Nije dovoljno.

А добро сад, можда Срби што сад љетују у 'рватској имају подсвјесну жељу за адреналинским туризмом... Kо би га знао.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2018, 07:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
20 godina sam ljetovao u CG i valjda ja dobro znam gdje mi je bolje. Razmišljanje u stilu "neću da ostavljam pare Hrvatima" je u najmanju ruku debilno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2018, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nekima je možda debilno i 20 godina ljetovati u CG...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2018, 11:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Živio sam dole, da skratim priču...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2019, 15:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Црна Гора је ове године донијела ново правило о коришћењу плажа које ће обрадовати све госте, а то је да је послије 17 часова коришћење лежаљки и сунцобрана на јавним и другим плажама, сем хотелских, потпуно бесплатно.

То је у Будви рекао директор Јавног предузећа за управљање морским добром Црне Горе Предраг Јелушић и додао да није било „пристојно наплаћивати пуну цијену коришћења плажног мобилијара свакоме ко дође по подне“, преносе Новости.

Осим тога, према новом Правилнику о уређењу купалишта и плажа, а које је усвојено прије два мјесеца, од ове године ће на свакој плажи бити постављена информативна табла о радном времену плаже, која је цијена лежаљке и сунцобрана, квалитету воде који ће се мјерити на сваких седам до десет дана и тип плаже (пет френдли, нудистичка, јавна или хотелска плажа).

Још једна новина на црногорском приморју је да ће, осим јавних и хотелских плажа, у понуди бити и 12 тематских плажа, тако да ће заљубљени парови, млади жељни провода, нудисти или гости с кућним љубимцима имати своје “парче обале” гдје ће моћи да се опусте.



P.S. Hrvati da se napuše, nenormalno su povećali cijene ove godine


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 548 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs