banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 692 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Avg 2018, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Vozi na plin, pa ugasi na plin. Probavao ugasiti na benzin pa onda paliti. Nije rekao da pali na plin. Pojavice se pa ce pojasniti.
I da, noviji plinski uredjaji nisu ni predvidjeni da pale na plin osim u iznimnim situacijama kad to "zahtijevas" drzanjem tastera za prebacivanje dok palis auto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
GTK_Marko je napisao:
Pitanje za iskusnije plinaše. Na benzin sve radi kako treba, pali normalno itd. Kada vozim na plin, auto dugo vergla pri paljenju (4-5 sekundi). I to samo kad odstoji pola sata i duže (preko noći, na poslu itd). Inače pali baš brzo jbg. Probao sam da vozim na plin pa pri kraju "parkiram" na benzin i malo proturiram i to - ista stvar, vergla ko blesav. Gubim živce polako :D
Ako moze malo detalja auta.
Dakle ako je oprema presla solidno kilometara postoji mogucnost da ti je rasplinjacu crkla membrana.
Dakle pogledaj jedno crijevo koje ide sa rasplinjaca na usisnu granu, 4 do 6mm. Kad ugasis auto uzmi skini to crijevo i uzmi casu vode i gurni u vodu i posmatraj 10 tak 15 minuta. Dakle sa jedne strane da je na rasplinjacu a druga strana u vodu.

Ako tu nista ne skontas. Onda uzmi skini crijevo sa usisa i zacepi ga i onda upali auto na benzin nek odradi 5 minuta. Onda ugasi i dodji nakon par sati. I probaj upaliti, naravno da je rupa na usisu zacepljena. Trebo bi da upali iz orve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 15:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2018, 18:10
Postovi: 55
Moguće da je membrana u rasplinjaču otišla( na samom početku je propadanja), te motor se pasivno napuni plinom tokom stajanja, dovoljno je i pola sata i teže upali, tj vergla dok se taj višak ne izbaci i normalno upali. Takav kvar sam ja imao prije 6 godina takođe ljeti i strašno irirantno je to. Meni se to još deslio na putovanju. Uglavnom, sve se isprobalo ali je to razlog. Zavrni multi ventil na boci, vozis na plin i potroši plin iz instalacija. Poslije samo na benzin voziti i ako je sve ok, onda servis obavezno plina.
Moje mišljenje. Pozz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
E, to je dobra ideja, potrosis plin iz sistema pa vidis kako radi bez njega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 16:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ma rasplinjac zeza, neka napise koliko je presao sa njim. I sve ce biti jasno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Nisam znao da sam toliko konfuzno napisao. Auto je alfa 156 2.0ts. Plin je neki hrvatski, ne znam ko je ugrađivao ni kad. Auto ima oko 250 hiljada, koliko je sa plinom - ne znam.
Auto se svaki put pali na benzin i nikako drugačije, i onda nakon minut recimo prebaci na plin. Razlika u snazi motora je -10% na plin, a potrošnja je tu negdje. Sve "normalno".
Vjerovatno nema neke veze, ali počelo se dešavati kad sam se vratio sa mora.
Najviše zvuči kao ovo što je dakar napisao. Do struje nije jer bi onda bilo pri svakom paljenju isto. Vidjećemo sutra, bio sam jednom kod onog momka u budžaku da mi mijenja neke sitnice, pa ću opet do njega.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2018, 14:34 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2018, 18:10
Postovi: 55
blaf77 je napisao:
E, to je dobra ideja, potrosis plin iz sistema pa vidis kako radi bez njega.
Upravo je to problem i bio. Vozio sam lancia kappu, u instalaciji je ostajalo dovoljno plina da napuni motor plinom i ne može upaliti jer je poremećen omjer smjese prije paljenja.
Tad sam promjenio i rasplinjač ali i multiventil, više zbog sebe.
Prodao sam ga i dalje nije bilo nikakvih problema( znam jer auto je nastavio održavati kod istog majstora)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2019, 17:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Feb 2013, 22:00
Postovi: 30
Pozz za sve ljude dobre volje.... I ja se zezam sa plinom tj.poslje nekog vremena prosto se ugasi dok je na plinu i poslje nece da upali nikako pa moram ponistiti greske koje se pojave na diznama benzina ili gdje vec ( istekam neki prekidac na motoru i poslje nekog vremena upalim na benzin) . Pitanje je gdje je problem?...pozzz

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2019, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Prvo - posLIJe, a ne poslje.
Drugo - cisto sumnjam da je ovde neko dovoljno upoznat sa plinom da ti da koristan odgovor, pa ne gubi vrijeme nego trazi majstora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2019, 02:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
ni koje auto, ni koji plin, nista od osnovnih informacija...

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2019, 09:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
Odluka je pala i auto je upravo na ugradnji.
Radi se o vozilu Opel Zafira B 1.8ccm, 103KW.
Konfiguracija je Atiker vanjska boca, Tomaseto rasplinjač, AC Stag Qbox Plus kontroler i AC Stag W03 injektori.
Cijena sa atestom 1000KM.

Standardna njihova ponuda je Stag GoFast kontroler i Stagove dizne W01 ili W02 nisam siguran, sa Tomaseto rasplinjačem i Atiker bocom za cijenu od 850KM sa atestom.
Ja sa tražio malo više pa je cijena viša za 150KM.

Za sada komunikacija je tekla uredno i više ću moći reći kada se sve završi i kada se pregaze neki kilometri.
Atest je na 7 godina a garancija je 3 godine.

Nadam se da nisam pogriješio sa izborom opreme a što se tiče majstora kroz razgovor odaje utisak da zna posao.
Mapiranje i podešavanje kontrolera prema njegovim riječima se radi u pokretu na testnoj vožnji a ne na dizalici ali ostaje da se vidi kako će to izgledati kada preuzmem auto.

Za sada toliko...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2019, 21:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
Posao obavljen po dogovoru i natankan prvi rezervoar plina.
Auto na plin ide tako da se razlika između benzina i plina ne osjeti ali je ipak rano reći bilo šta.
Ono što mogu da kažem je da je majstor ispoštovao dogovor. Instalacija je složena pedantno tako da se skoro i ne primjećuje da je plin ugrađen u vozilo.
E sada da potrošimo koji rezervoar pa da onda kažemo nešto više.
Ako nekoga zanima kontakt od majstora koji je vršio ugradnju mogu da pošaljem privatnom porukom.
Nisam siguran da li smijem javno na forumu da ostavljam takve informacije.

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2019, 22:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Može,baš sam htio pitati ko ti je radio. Mislim da nema prepreka da postaviš kontakt majstora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 08:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
Pošteni Srda je napisao:
Može,baš sam htio pitati ko ti je radio. Mislim da nema prepreka da postaviš kontakt majstora.


Ugradnja je rađena u Prijedoru. Mislim da se servis zove "Auto Vagen".
Majstor se zove Vinko a kontakt broj je 065/640-544.
Eto to je to. Ja sam za sada zadovoljan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 09:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
sbbkbb je napisao:
Mapiranje i podešavanje kontrolera prema njegovim riječima se radi u pokretu na testnoj vožnji a ne na dizalici

Pohvalno. Definitivno bolja opcija nego ucitavanje "gotove" mape.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
sbbkbb je napisao:
Pošteni Srda je napisao:
Može,baš sam htio pitati ko ti je radio. Mislim da nema prepreka da postaviš kontakt majstora.


Ugradnja je rađena u Prijedoru. Mislim da se servis zove "Auto Vagen".
Majstor se zove Vinko a kontakt broj je 065/640-544.
Eto to je to. Ja sam za sada zadovoljan.


Ocekujem kompletniji izvjestaj nakon vise predjenih km. Hvala. Sretno.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 10:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
Prilikom razgovora i dogovora ja sam zahtjevao Stag Qbox Plus kontroler. Majstor mi je predlagao Stag GoFast sa obrazloženjem da isti radi jednako dobro a nešto je povoljniji. Vjerujem da je još jedan od razloga i jednostavnija ugradnja. GoFast ima manje veza sa instalacijom i jednostavnije se podešava.

Na moje pitanje u vezi autoadaptacije mape koju podržava Qbox Plus majstor mi je na prvu rekao da to može biti problem jer ako auto ne radi na benzin kako treba onda će i mapa za plin da se poremeti auto adaptacijom što ima logike. Rekao mi je da uglavnom ne uključuje tu opciju iz navedenih razloga.

Nakon malo čitanja i analiziranja ja sam se ipak odlučio na Qbox Plus i W03 dizne što je bio njegov prijedlog ako već želim nešto bolju opremu.

Juče nakon ugradnje mi je rekao da je kod mene ipak uključio auto adaptaciju tokom podešavanja jer je moje vozilo u izuzetno dobrom stanju pa ne očekuje probleme.
Inače vozilo je prešlo nekih 117000km i prethodni vlasnik se odnosio domaćinski pa je auto što bi se reklo tek razrađen.

Jedno od mojih trik pitanja tokom razgovora je bilo i u vezi check engine lampe.
Majstor je rekao da ona nikako ne smije da svijetli ako je sve urađeno kako treba tako da mi se i to dopalo jer sam slušao i čitao da pojedini majstori tvrde kako ista mora da svijetli. Default mape vjerovatno.
Čovjek kaže da može da se desi ako se natanka loš plin da se ista upali povremeno.

Eto da ne ispadne da ja nešto hvalim ali za sada je tako a kako će kasnije da bude samo Bog zna...

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 10:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Autoadaptacija je u principu dobra stvar, ali moze da zasmeta u ekstremnim situacijama. Kod mene je svjesno iskljucena (nemam LPG) u cilju zastite motora. Ali pri nekoj "normalnoj" voznji ne bi trebala ni mogla da smeta.
sbbkbb je napisao:
Majstor je rekao da ona nikako ne smije da svijetli ako je sve urađeno kako treba tako da mi se i to dopalo jer sam slušao i čitao da pojedini majstori tvrde kako ista mora da svijetli.

Check pokazuje samo ozbiljne greske - lagana odstupanja ne pale lampicu. Ne moze sve da bude u redu a da check svijetli. J*bes takvog majstora.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 11:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
mirdza je napisao:
Autoadaptacija je u principu dobra stvar, ali moze da zasmeta u ekstremnim situacijama. Kod mene je svjesno iskljucena (nemam LPG) u cilju zastite motora. Ali pri nekoj "normalnoj" voznji ne bi trebala ni mogla da smeta.
sbbkbb je napisao:
Majstor je rekao da ona nikako ne smije da svijetli ako je sve urađeno kako treba tako da mi se i to dopalo jer sam slušao i čitao da pojedini majstori tvrde kako ista mora da svijetli.

Check pokazuje samo ozbiljne greske - lagana odstupanja ne pale lampicu. Ne moze sve da bude u redu a da check svijetli. J*bes takvog majstora.


Možda se nismo razumjeli.
Ja znam zašto sam pitao za check engine lampu.
Mnogi se žale da im ista konstantno svijetli nakon ugradnje plina i da majstori prilikom reklamacije tvrde da to tako mora.
Jasno je da ista svijetli zbog loše podešene smješe tj. mape jer kada se isto vozilo vozi na benzinu uglavnom lampa ne svijetli.
Znači ovdje pričamo o greškama vezanim za lambda sode i moje pitanje je bilo u vezi sa tim kao i njegov odgovor.
Svako odstupanje van normalnih margina će kompjuter da prijavi i upali lampu. Naravno postoje i određene tolerancije.
Spisak grešaka koje pale lampu je prilično dug tako da bez spajanja na dijagnostiku sve je šuplja priča ali kao što rekoh pričamo o greškama vezanim za loše podešenu smješu.

Mislim da nije baš fino psovati i pljuvati majstora na osnovu gornjeg zaključka.
Šta su to fina odstupanja i kako ti neki drugi majstori sređuju?

Ako znamo da ima onih koji skinu mapu sa nekog od foruma i upišu je u kontroler bez naknadnih korekcija još dok je auto na dizalici u radionici ili jednostavno koriste default mapu onda je jasno kakvih sve ima. Ovaj se potrudio da auto provoza i testira te da u vožnji podesi mapu.
Za ta eventualna fina podešavanja će se pobrinuti sam kontroler ako za to bude potrebe preko auto adaptacije, tj. bar je tako zamišljeno a kako će da bude ostaje da se vidi.
Auto je težak 1,5t i ja ne osjetim nikakvu razliku kad ga vozim na plin u odnosu na bezin što se tiče ubrzanja i snage. Osjećaj može biti subjektivan naravno ali takav je moj lični doživljaj pa se može uzeti sa rezervom. Znaćemo više kada ga budem vozio uz veći nagib i pod punim opterećenjem.

Da ne bude zabune nisam ja ničiji advokat niti zastupnik.
Ja sam čovjeka prvi put vidio prije nekoliko dana i takve su impresije do sada.
Može tu svašta još da ispadne ali ostaje da se vidi.
Garancija je 3 godine a prvi servis na 20000km.

Sve što sam napisao je u namjeri da pomognem. Ako nekom budem bar malo olakšao biće mi drago. U najmanju ruku se nadam da nisam nikome otežao.

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 12:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ne razumijemo se izgleda. Pohvalio sam majstora koji ti je ugradio sistem i njegov nacin mapiranja. Ovaj dio sa pljuvanjem:
sbbkbb je napisao:
Mislim da nije baš fino psovati i pljuvati majstora na osnovu gornjeg zaključka.

je vezan za sve polupriucene koji tvrde da "to tako mora". Ingerencija na motoru nakon koje svijetli chceck engine je pogresna i tu nema nikakvog opravdanja.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 692 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs