banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 103 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Avg 2018, 11:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Smatram da je preopterećenje, ne nauče ni jedan kako treba. Dođu u srednju i u knjižari traže knjigu, citiram,:Engliš in mind".
@koza
Šta smeta standardizovanim testovima? Ne odgovaraju posebnim cvjetićima kao što si ti? Ti i šest milijardi posebnih, unikatnih. Individualizacija je rak društva, zato i propadamo.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 11:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па добро, ја не знам никога да је у школи научио језик како треба, биће да је то прије до начна на који се страни језик учи.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Evo ja jesam. Ako sam ista u skoli odlicno naucila, to su jezici. I strani i srpski. Sad tu vec ide filozofija koliko sam dalje nadogradjivala ili sto je bitnije, zapustila, to je druga prica...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 12:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Zoka, to što je sadašnji sistem osakaćen, ne znači da trebamo spustiti kriterijume.
Djeca trebaju učiti i naučiti barem dva strana jezika.

Pogledaj video koji sam postavio o standardizovanim testovima i zašto je to velika tema u Americi.
Jebe se meni, nisam ja nikakav poseban cvjetić. Problem tih testova je što se djeca fokusiraju na učenje testova, a ne na učenje gradiva...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 14:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zato i rekoh da se testovi drže u tajnosti, da moraš naučiti gradivo.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 15:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
super_koza je napisao:
Djeca trebaju učiti i naučiti barem dva strana jezika.

Problem je takodje što uz ta dva strana jezika, svoj maternji ne nauče.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 16:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
O, da. Završe fakultet a ne znaju da napišu mail kako treba. Ja redovno pizdim kad vidim kako moji klinci (godište 90+) u birou pišu zvanična pisma. Dođe mi da ih tučem...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 16:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
_зока je napisao:
Zato i rekoh da se testovi drže u tajnosti, da moraš naučiti gradivo.


U Americi se drze testovi u tajnosti, nije to problem. Problem je forma znanja koje djeca usvajaju.
Usvajaju znanje tako da mogu dobro uraditi testove, a ne da znaju nesto, ili dobro razumiju nesto.
Pogledaj klip koji sam okacio, da ne bude da trabunjam opet nesto...

mirdza je napisao:
O, da. Završe fakultet a ne znaju da napišu mail kako treba. Ja redovno pizdim kad vidim kako moji klinci (godište 90+) u birou pišu zvanična pisma. Dođe mi da ih tučem...

gavranpero je napisao:
Problem je takodje što uz ta dva strana jezika, svoj maternji ne nauče.


Slazem se da je to strasno. Materni jezik bi trebao biti na prvom mjestu, pa tek onda strani. Ali, mislite li da ce biti bolje ako pocnemo izbacivati predmete?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 17:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Maternji, plus jedan strani. To savladaju i ne treba ništa više, barem kad su jezici u pitanju. Ovako uče tri jezika, a ne znaju nijedan.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 17:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
U propalom društvu, bojim se da nema poboljšanja obrazovanja.Šta bih ja uradio?

1)Dati učenicima jebene stolice i stolove a ne ploču sa nogama i panj, da li je iko ikad čuo za nauku ergonomiju?Gdje je podrška za leđa, mekano sjedalo i sto koji je dovoljno visok da se noge postave ispod njega pod uglom od 90 stepeni a ne da su noge ispred stola.Naravno, sva jastučna sjedala je stoka razderala, a naslonjači na svim stolicama su tu samo reda radi, nikakvu podršku to ne nudi.
2)Fizičko vaspitanje da se svodi na razvoj tijela, učenje vježbi i naziranje razvoja i zdravlja učenika.Svakog dana imati barem jedan čas.Otpustiti svu stoku koja baci loptu učenicima i ode gladiti svoju kobasicu.
3)Matematika da se svodi na učenje učenika da rješavaju probleme i razmišljaju a ne da uče rješavati zadatke iz zbirki zadataka, osim toga gradivo treba da se shvati a ne da se samo lupa po zadacima (isto važi i za fiziku).I dan danas ne znam kako da pristupim problemima ali znam kako da rješavam jednačine koje se raspišu na nekoliko stranica.
4)Imati školsku menzu a ne da djeca jedu peciva od 1 KM po pekarama.
5)Obavezno seksualno vaspitanje već u 7 razredu.
6)Ukinuti religije.
7)Ozbiljnije pristupiti likovnim predmetima, da učenici znaju kako da preslikaju ono što vide na papir i ono što ne vide, da znaju da se prvo nacrta skica a ne da odmah crtaju maksimalnim pritiskom i cijepaju papir gumicom.Informatika da se svodi na informatiku a ne na windows i ms office, napustiti qbasic i pascal a obrađivati python.
8 )UKINUTI ONE ****** KURSADŽIJSKE KNJIGE ZA STRANE JEZIKE, ko još uči strani jezik uz pomoć knjige koja je napisana na tom stranom jeziku?Kakve kasete, ako učenik otvori knjigu i ne može pronaći gramatičku cjelinu X onda je to smeće od knjige.
9)Ukinuti lektire i narodne pjesme i pripovjetke, lektire zamijeniti relevantnijom i novijom literaturom.U pjesmama se pišu pogrešne riječi (ošo, pošo, došo) jer je to, eto, narodno a kad nije onda je "pjesnička sloboda".
10)U srednjoj školi imati predmete koji učenike obrazuju o tome kako svijet zapravo funkcioniše, osnove ekonomije, psihologije, sociologije i uređenja države, pojma nemam ni za koje se pozicije glasa na opštim izborima niti za koga ću glasati.
11)Koliko sam vidio, studenti ne mogu ni stići u menzu zbog svog rasporeda, kako je moguće da ne postoje pauze, a da predavanja traju od 7 ujutro do 7 naveče?

Nezainteresovani učenici, roditelji, djeca i najgore, država, šta da čovjek ovdje uradi osim da napusti potonuo brod?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Usra ga i ti pošteno.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 19:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Philby je napisao:
Usra ga i ti pošteno.


Valja novu septičku kopati... :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
h4xx0r je napisao:
Spoiler:
U propalom društvu, bojim se da nema poboljšanja obrazovanja.Šta bih ja uradio?

1)Dati učenicima jebene stolice i stolove a ne ploču sa nogama i panj, da li je iko ikad čuo za nauku ergonomiju?Gdje je podrška za leđa, mekano sjedalo i sto koji je dovoljno visok da se noge postave ispod njega pod uglom od 90 stepeni a ne da su noge ispred stola.Naravno, sva jastučna sjedala je stoka razderala, a naslonjači na svim stolicama su tu samo reda radi, nikakvu podršku to ne nudi.
2)Fizičko vaspitanje da se svodi na razvoj tijela, učenje vježbi i naziranje razvoja i zdravlja učenika.Svakog dana imati barem jedan čas.Otpustiti svu stoku koja baci loptu učenicima i ode gladiti svoju kobasicu.
3)Matematika da se svodi na učenje učenika da rješavaju probleme i razmišljaju a ne da uče rješavati zadatke iz zbirki zadataka, osim toga gradivo treba da se shvati a ne da se samo lupa po zadacima (isto važi i za fiziku).I dan danas ne znam kako da pristupim problemima ali znam kako da rješavam jednačine koje se raspišu na nekoliko stranica.
4)Imati školsku menzu a ne da djeca jedu peciva od 1 KM po pekarama.
5)Obavezno seksualno vaspitanje već u 7 razredu.
6)Ukinuti religije.
7)Ozbiljnije pristupiti likovnim predmetima, da učenici znaju kako da preslikaju ono što vide na papir i ono što ne vide, da znaju da se prvo nacrta skica a ne da odmah crtaju maksimalnim pritiskom i cijepaju papir gumicom.Informatika da se svodi na informatiku a ne na windows i ms office, napustiti qbasic i pascal a obrađivati python.
8 )UKINUTI ONE ****** KURSADŽIJSKE KNJIGE ZA STRANE JEZIKE, ko još uči strani jezik uz pomoć knjige koja je napisana na tom stranom jeziku?Kakve kasete, ako učenik otvori knjigu i ne može pronaći gramatičku cjelinu X onda je to smeće od knjige.
9)Ukinuti lektire i narodne pjesme i pripovjetke, lektire zamijeniti relevantnijom i novijom literaturom.U pjesmama se pišu pogrešne riječi (ošo, pošo, došo) jer je to, eto, narodno a kad nije onda je "pjesnička sloboda".
10)U srednjoj školi imati predmete koji učenike obrazuju o tome kako svijet zapravo funkcioniše, osnove ekonomije, psihologije, sociologije i uređenja države, pojma nemam ni za koje se pozicije glasa na opštim izborima niti za koga ću glasati.
11)Koliko sam vidio, studenti ne mogu ni stići u menzu zbog svog rasporeda, kako je moguće da ne postoje pauze, a da predavanja traju od 7 ujutro do 7 naveče?

Nezainteresovani učenici, roditelji, djeca i najgore, država, šta da čovjek ovdje uradi osim da napusti potonuo brod?


Zaboravio si dodati da si ti poseban i zainteresovan te da si sam naucio puno vjestina sa kojima ces biti kompetentan na inostranom trzistu rada. Oh, wait...

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Do 2020. Finska prva u svijetu ukida školske predmete iz nastavnog plana i programa. Umjesto pojedinih predmeta, učenici će proučavati događaje i pojave na interdisciplinaran način. Proučavaće drugi svjetski rat kroz prizmu geografije, istorije i matematike. Proučavanjem “Rada u kafiću” učenici savladavaju znanje o engleskom jeziku, ekonomiji i vještinama komunikacije. Već je spremno na rad u novom sistemu 70% učitelja u Helsinkiju. Inače finski obrazovni sistem je već sada u Top 5 a opet teže inovacijama.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 22:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ko jebe fince, da su normalni ne bi bila najveca stopa samoubistava i depresije kod njih


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 04:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
https://www.google.com/amp/www.indy100. ... KRdZ%3famp


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 08:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
1. Zabraniti Dani Maleševiću i sličnim prilaz bilo kojoj školskoj ustanovi bar na 500m - nema se šta komentarisati
2. Zavod za udžbenike i nastavna sredstva ugasiti i te ljude otpustiti sve odreda - pa majku mu svake godine ista pjesma škola počinje i nema knjiga, a i ono što ima kao da su pisali babuni. Ilustracije u knjigama kao da je crtao pijani četnik. Neko bi te knjige trebao pročitati prije štampe, a ne vjerovati slijepo šta kaže autor.
3. Stvarno neko da napravi knjige iz kojih će djeca moći učiti. Ne može profesor sa fakulteta pisati matematku za drugi razred osnovne škole. On to NE ZNA! Knjige za osnovnu školu MORAJU biti besplatne.
4. Jedan strani jezik, ali da se uči da kad završi možeš ga poslati bez problema na to govorno područje, a ne počnu dva tri pa ništa ne znaju
5. Vjeronauka jedno polugodište i odvest ih u crkvu pokazati kako šta ide da se nebrukaju nekad poslje, a ne ovo Milino uguraj i u srednju samo da me crkva podrži na izborima
6. Informatika za koju se svi kače .. naučiti ih raditi na računaru, a ne da im sipaš u glavu da mogu biti programeri. Glupost možeš hiljadu godina to učiti ako se nisi rodio sa žicom džaba. I dan danas srećem ljude koji navodno znaju raditi na računaru (ma šta to značilo) koji kad treba snimiti nešto u Wordu imaju životnu dramu Save ili Save As
7. Svu djecu ravnaju da budu ista, čim malo štrčiš šišaju te i zatupljuju da bi manje imali posla, jer bože moj lakše je imati teku nastavniku po kojoj godinam predaje nego se posvetiti nekoj temi ako djecu interesuje pa ostati i nekoliko časova više o planom predviđenih
.... mogao bi još al već padam u vatru ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 08:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Stao sam sa čitanjem kad sam vidio da ti napisao:
borke je napisao:
nebrukaju


Dovoljno o obrazovanju...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 08:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
@borke
+1, x2 ili šta već ono treba da se doda. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 08:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ajde pročitao sam.

1) Ne znam šta je Dane radio ili nije radio, tako da nemam pojma o tome...
2) Slažem se.
3) Ko treba pisati te knjige? Knjige nikad nisu besplatne, pitanje je samo kako se plaćaju. Ili ćeš ih ti iz svog džepa platiti, ili ćeš ih iz poreza platiti...
4) Misliš da djeca mogu u osnovnoj školi dovoljno savladati jedan strani jezik ako imaju jedan čas sedmično? Koji bi to jezik po tebi trebao biti? Engleski ili njemački?
5) Vjeronauka je gola voda. Treba biti izborni predmet i u osnovnoj. U srednjoj jeste izborni, tako da je ne moraš slušati, ako nećeš...
6) Informatika koja se uči u osnovnim i srednjim školama nema za cilj stvaranje programera. Što se programiranja tiče, rade se neke osnove, kako je i normalno...
7) Imaš nastavni plan i program koji je za svu djecu isti. One stvari koje djeca žele znati bolje, mogu učiti na sekcijama...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 103 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs