banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 15:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
GialloRosso je napisao:
organizatori su vjerovatno skontali da će jedno Hladno pivo prodati više karata od npr. Koseheena a za upola manje para.

Mislim da je Kosheen daleko skuplja od duplo od HPiva, ali dobro- shvatam poentu. Isto tako, masovnost je veoooma bitna, ključna čak, ali ne toliko zbog prihoda od karata. Organizatorima bi najviše odgovaralo da svi uđemo besplatno prije 21.00 i ostanemo do fajronta.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 16:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Koliko para toliko muzike, mada ima dobrih poznatih evropskih bendova koji bi se uklopili u Demofest a za koje mislim da nisu skupi, steta sto ih ljudi u Banjaluci ne slusaju.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 17:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Banjaluka je samo jos jednom pokazala da nema potrebnu publiku na kojoj bi gradila neki festival....svi oni sto su dosli slusati Neleta su prakticno u tridesetim, mladjarija sve manje slusa ista od toga...ovde festival moze opstati jedino ako dovuce ljude iz okoline a to je tesko jer zagreb, novi sad i beograd imaju svoja desavanja i ukoliko ne ponudis nesto sto tamo nema pitanje je da li ce iko doc u BL...
Demofest je pokusavao sa stranim imenima, donekle je to radilo al da se ne lazemo, nije bas 100%...najvise zato sto kaska za okolinom....uvijek sam vise bio za jaka domaca imena jer mozes dovuc sve sto valja za pare koje ces potrositi na jednog stranog revijalca koji je opet puno manje ime od nekog koje ce doc na exit ili inmusic...sa strancima je prosto ko pasulj, istovaris pare i dovedes ime zbog kojeg ce se sav balkan sjatit kod tebe...primjera radi da se dovede iron maiden, jamirouqai i foofightersi mislim da se kroz grad ne bi moglo proc od ljudi a tri tvrdjave ne bi bile dovoljne za gomilu koja bi dosla...za gradit ime ispocetka je poprilicno kasno jer opet ponavljam, imena koja su dovodjena ne privlace publiku nego su samo egzoticna zabava za BL a to nije dovoljno....
GialloRosso je napisao:
Sad slušam demo bendove, je li realno da je ono onoliko loše. Aj što su im pjesme glupe, nego što se raspadaju na bini.
Tako su prosle godine govorili za Slonz pa ovi pokidali....Ima tu do svega, treba prepoznati neciji potencijal iako se prividno raspada na bini, prvi pobjednici DFa su bili KJHCB i doslovno su se raspadali na bini, kasnije su izdali bas dobar album i popravili se znacajno, i dan danas mislim da je njihov album u top3 pobjednika DFa...na kraju krajeva nikada ne mozes na osnovu snimka znati kakav je taj bend uzivo....
skitnica je napisao:
Drago mi je zbog onih djevojčica Vin Triste. Muzika je odlična za nekog ko je maltene tek počeo da svira (nemojmo se zavaravati, mnogo njih od takmičara nije).
Da si ti meni ziva i zdrava te "djevojcice" su vec dobro ispeglani muzicari u BG, znaci miljama daleko od ove nase boranije. Poslusaj bendove Dingospo Dali i Stepa i sve ce ti bit jasnije....
Skontao sam da ove godine nije bio ni jedan bas metalski bend, znam ja da je to zeznut zanr ali bas da ne bude ni jedan bend mi je malo cudno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 20:14 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Treba biti realan pa reći da je DF odavno promašio svoj cilj, i da demofest postoji zbog demofesta samog...
Platforma se zasnivala na upupmavanju ogromne količine novca u budžet, tretiranju bendova kao zvijezda i trošenju novca nemilice na peripetije i marketing. Odmah se vidi kontraefekat - čim je budžet opao, prepolovila se i sva pompa.

Dakle, samoodrživost nula poena. Ni nakon 11 godina, nisu našli modus rada u kome će biti koliko toliko nezavisni i kroz sponzorstva-prodaju-ulaznice omogućiti nesmetano funkcionisanje, a ne da se uvijek u zadnji momenat nekako čupaju.

Takođe, i nakon toliko godina, svaki put u 3 do 4 stotine prijavljenih bendova, oni proberu 10% od ukupne količine - a u tom probranom mnogo smeća.

Koliko bendova koje je progurao DF je sada izgrađeno ime i zvučan bend? Zbog čega onda uopšte postoji festival?

Sve mi je to mnogo nategnuto, iako volim DF i pratim uvijek demo bendove, naprosto ne vodi nikud već postoji eto zbog sebe sama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Za samoodrzivost i nezavisni mod rada se slazem....do sada su trebali napraviti neki koncept koji bi bio odrziv bez obzira na to da li si i sa kim si dobar....

Ovo za bendove se bas i ne bi slozio....mozes nabrojati sasvim solidan broj bendova kojima je DF pomogao da danas budu to sto jesu....u prvom redu je tu MORT koji je najvise iskoristio pobjedu na DF, onda imas i ZAA koji su isto dobili dosta osvojenim trecim mjestom, KJHCB je bio dosta dobar bend za nase uslove, mislim da su cak i dobili nagradu Davorin za najbolji debitantski album ili tako nesto, Plisani Malisan je pobjedom na DF dobio jako puno na afirmaciji i postao ozbiljan bend u srbijanskim krugovima....da ne spominjem neke bendove koji su samo manje ili vise zapazeno prodefilovali kroz DF a kasnije napravili dobre karijere (popups, artan lili, irieFM, ljubicice, bolesna stenad, SSP itd....)....Kad se malo bolje pogleda koliko je u zadnjih deset godina uopste bendova napravilo neki proboj na balkanu dodjes do frapantnog zakljucka da su skoro svi ili veliki broj njih u nekom momentu za to mogli zahvaliti DF-u....u sustini jako je mali broj bendova koji se uopste probija na nazovi sceni tako da demofest ispada jako bitan u svemu tome....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 21:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Mislio sam na direktnu kauzalnost koja se može dokazati metodom - pobjednik DF i totalni anonimusi prije DF ---> uspješan bend nakon DF.

Pitanje koje sam zaboravio postaviti - muzička scena u BL i okolini te koliko joj je pomogao DF? Nekako je opadala i propadala direktno sa razvojem DF...
Koncertne aktivnosti da ne pominjem, u posljednjih par godina smo dotakli dno, pa se sad nešto malo daju znakovi života i šanse za oporavak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 21:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Pod "direktnim" sam mislio na isključivanje bendova koji su sami po sebi bili aktivni i borbeni i koji bi se progurali kako god da ih postaviš (mnogi takmičari su uzeli i Zaječarsku, pa se može reći - nije zaslužan DF već gitarijada za njihov uspjeh!), dakle koji to bend može reći DF nas je učinio ovim što jesmo!, čime bi se reklo, ok, sjajno, za to je vrijedio sav trud!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 22:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Freak on a leasH je napisao:
Za samoodrzivost i nezavisni mod rada se slazem....do sada su trebali napraviti neki koncept koji bi bio odrziv bez obzira na to da li si i sa kim si dobar....

Ovo za bendove se bas i ne bi slozio....mozes nabrojati sasvim solidan broj bendova kojima je DF pomogao da danas budu to sto jesu....u prvom redu je tu MORT koji je najvise iskoristio pobjedu na DF, onda imas i ZAA koji su isto dobili dosta osvojenim trecim mjestom, KJHCB je bio dosta dobar bend za nase uslove, mislim da su cak i dobili nagradu Davorin za najbolji debitantski album ili tako nesto, Plisani Malisan je pobjedom na DF dobio jako puno na afirmaciji i postao ozbiljan bend u srbijanskim krugovima....da ne spominjem neke bendove koji su samo manje ili vise zapazeno prodefilovali kroz DF a kasnije napravili dobre karijere (popups, artan lili, irieFM, ljubicice, bolesna stenad, SSP itd....)....Kad se malo bolje pogleda koliko je u zadnjih deset godina uopste bendova napravilo neki proboj na balkanu dodjes do frapantnog zakljucka da su skoro svi ili veliki broj njih u nekom momentu za to mogli zahvaliti DF-u....u sustini jako je mali broj bendova koji se uopste probija na nazovi sceni tako da demofest ispada jako bitan u svemu tome....

+1

Demofest je dragocjen.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
zidarR je napisao:
Pod "direktnim" sam mislio na isključivanje bendova koji su sami po sebi bili aktivni i borbeni i koji bi se progurali kako god da ih postaviš (mnogi takmičari su uzeli i Zaječarsku, pa se može reći - nije zaslužan DF već gitarijada za njihov uspjeh!), dakle koji to bend može reći DF nas je učinio ovim što jesmo!, čime bi se reklo, ok, sjajno, za to je vrijedio sav trud!
Pa to ne mozes tako gledat jer bend koji nije borben i aktivan ne moze nista uraditi ni da pobjedi na 5 demofesta i 6 gitarijada....demofest, njihova organizacija, marketing sluzba ili bilo ko drugi ne moze nista uraditi ako bend sjedi i ceka da neko drugi za njega nesto uradi...davno je proslo vrijeme menadzera i izdavackih kuca koje ce placat studio, zivotne namirnice i drogu samo zato sto misle da si ti muzicki genije iz kojeg ce prije ili kasnije izvuc pare...
Znaci da se vratimo na pocetak price....demofest je uradio puno za npr MORT al je sva saradnja sa njima dosla uzajamno jer su ljudi iz MORTa skontali da ovi hoce da im pomognu i poceli da guraju stvari na pravi nacin....isto tako i ZAA....sa druge strane imas neke pobjednike koji kad pobjede na jedvite jade snime album a onda se posvete standardnim poslovima ili tezgarenju i normalno da od njih ne moze biti nista i tu demofest ne moze pomoc....
zidarR je napisao:
Pitanje koje sam zaboravio postaviti - muzička scena u BL i okolini te koliko joj je pomogao DF? Nekako je opadala i propadala direktno sa razvojem DF...
Koncertne aktivnosti da ne pominjem, u posljednjih par godina smo dotakli dno, pa se sad nešto malo daju znakovi života i šanse za oporavak.
Ovde si opet donekle u pravu....demofest je napravio problem jer je sve besplatno i onda kad hoces da organizujes bilo sta sto bi se finansiralo placanjem ulaza imas problem jer kako da naplatis neku poluorganizovanu svirku kad je najorganizovaniji dogadjaj godine besplatan....medjutim....ima i do bendova samih....evo npr na ovom demofestu je bio bas ocigledan primjer razlike beograda i zagreba u odnosu na BL....jednostavno smo smor i staromodni....imamo problem sa kvalitetom pjesama i tu demofest nije nista kriv....sto se tice koncertne aktivnosti tu je sve do percepcije toga koliko sta vrijedi....par bendova napravi odlican mini festival u city pubu i naplati ulaz da bi odma poslije toga u rock simfoniji par bendova pravilo besplatnu zurku pod pompeznim naslovima o spasavanju banjalucke scene ne videci da u stvari istu samo unistavaju i ponistavaju sav trud koji neki ljudi uloze.....tako da...i nije bas samo do demofesta....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 22:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Pa DF ti daje šansu da se prijaviš i čak pobijediš (Neuro) na festivalu u svom gradu. Ku'š više...
A što se tiče naplaćivanja ulaza, nemojte ni vi naplaćivati do pola sata pred nastup. :P

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 10:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Što se tiče pobjednika festivala, ispravite me ako griješim, ali sem Morta, nijedan dosad nije napravio neku imalo ozbiljnu karijeru. Ne vidim im spotove, ne vidim da sviraju negdje i da se uopšte pojavljuju po medijima.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 10:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Od svih ucesnika DF-a, ja pamtim samo SKA, prije par godina su osvojili treće mjesto čini mi se...a imali su jebenu harmoniku u bendu....kako to nije za prvog mjesta, stvarno nemam pojma...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 11:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
GialloRosso je napisao:
Što se tiče pobjednika festivala, ispravite me ako griješim, ali sem Morta, nijedan dosad nije napravio neku imalo ozbiljnu karijeru. Ne vidim im spotove, ne vidim da sviraju negdje i da se uopšte pojavljuju po medijima.
Grijesis....nije tu problem u demofestu....muzika koja se favorizuje na takmicenjima ovakvog tipa je davno prestala da bude mainstream...u zadnjih deset godina jako je malo bendova koji su isplivali na sceni nevezano za demofest....znaci sanse su velike da nikada te bendove neces vidjeti po klasicnim medijima a na spotove mozes naic jedino na youtubeu....evo npr Threesome koji je pobjedio je svirao surfrock i napravio je odlican album i jako puno koncerata, bili su izuzetno trazeni u tim krugovima ali ako neko ocekuje da ce oni zauzet mjesto dubiozi ili van goghu onda je lud....a pri tome su sasvim dovoljno dobri da pobjede na demofestu....gitarijada u zajecaru postoji vec skoro 60 godina pa opet mozes na prste jedne ruke nabrojat bendove koji su nesto uradili poslije pobjede ako ces gledat globalnu uspjesnost....opet ponavljam, dosta ih je napravilo ozbiljnu karijeru ili barem onakvu kakvu su htjeli i mogli u datom trenutku...jer iskoristivost same pobjede zavisi od gomile faktora i jako je tesko da se svi oni poklope i bend napravi karijeru, pogotovo kod nas gdje je bavljenje muzikom kao umjetnoscu totalna nebuloza za kompletnu populaciju....
skitnica je napisao:
A što se tiče naplaćivanja ulaza, nemojte ni vi naplaćivati do pola sata pred nastup.
Ne ide to bas tako....placanje ulaza mora da postoji, apsurd je da je demofest besplatan....15km po danu bi bila minimalna cijena za ovakav fest i sve ispod toga je glupo....al dobro, oni imaju svoje razloge zbog kojih je sve besplatno i to je tako kako je...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Kosheen je bio ekstra! Jel to bio prvi ili drugi DF?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:08 
jel ono tada i lenny kravica bio na stadionu?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Cini mi se da jeste. Tad je bio i Stereo MCs na DF-u...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Firstaaaajla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pošteni Srda je napisao:
Firstaaaajla

Paore nije to isti bend


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Koga boli kurac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Jedni viču fristajla drugi viču jei, jei, jei...
Stvarno si neuk

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs