banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 01:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Nele razvalio...dao se koliko god je bilo u njegovoj moci....pa mozda i malo vise..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 02:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Smorio sam se živo na DF...još moja raja kasnila, većinu sam bio sam...i onda onaj usran spot Neleta kreuno, reko jebite se svi, ode kući...al onda je počeo koncert...vjerovatno najbolji koncert od kako je Demofesta...u Boriku prije xyz godina bio je koncert 50/50 no smoking i ZP, smoking dio dosadan, ZP razvalio...al ovo večeras ne moze da se poredi s bilo čim... volim Gobline, al nisam ostao, imam osjećaj samo da bi mi pokvarili doživljaj Neleta i pjesama ZP-a...malo je dosadio s onim eeeeeeeee-a....ali sve ostalo je na skali od 1 do 10 bilo 40....
Znači, najbolji demo fest do sad...sve od sad se mjeri po koncertu Neleta...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 02:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Rock on!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 02:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Spasio čovjek DF.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 08:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nele, kao osoba šupak, kao zabavljač malo ko mu ravan...ne bi mi smetalo da dođe na sljedeći DF opet, ili što prije sam od sebe da dođe pržiti...
Ja sam bio ubjeđen da će pobjediti ona grlata cura, što je zadnja pjevala od demo bendova...na kraju ćuna...
DjoleStarcevica je napisao:
Hahahaha narkomani eto kise!

Lepi moj kiša je bila upravo ono štoe trebalo da ugođaj bude kompletan...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 09:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Niko ne zna kao šupci iz Sarajeva da zapale masu u BL.
Dr Nele Karajlić, dr Radovan Karadžić. Šteta što Dr Iggy nije iz Sarajeva.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 09:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Гоблини су пржили али нисам био. Скоро до 4 ујутру свирали.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 09:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
de budite realni... neka Nele al Goblini su podvukli crtu ove godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Sad kad je sve zavrsilo da se malo dotaknem ukupnog dojma...
Organizacija je preiskusna i drzi se svim silama iako je manjak podrske vidljiv ljudima koji su svake godine tu...nije to neka bitna zamjerka, meni je svakako najbitnije ono sto se desava na bini a sve ovo ostalo je mozda bitnije usputnim likovima kojima je DF jedne godine IN a druge nije u zavisnosti od para skrhanih u sve ostalo osim programa....I program je malo trpio jer nije bilo stranih imena, koja opet meni nisu bitna jer svakako ne budu po mom ukusu pa ih pocesto i ne docekam....Znaci demo bendovi su opet tu i ja sam opet pogledao gomilu neceg novoga tako da sam zadovoljan....

E sad...demo bendovi....
Prvo da kazem da mi je pobjednik ok....na prvu sam i ja bio skeptican ali mislim da bolje tesko da su mogli odabrati u ovoj konkurenciji....VinTriste su malo smorili u finalu, mislim da nisu bas zasluzili visoko drugo mjesto, moguce je da me demantuju u buducnosti sa nekim drugim pjesmama....Fire in Cairo je mogao i stepenicu vise...uglavnom raspored nagrada je bio dobar....
Vidim da se dosta ljudi lozilo na CptMorgansRevenge....da odmah razbijemo neke fame, ta vrsta muzika je najbesciljnija i najsterilinija u istoriji RNRa i elektricne gitare i jedino sto je donijela je visok nivo produkcije....ni jedan bend iz tog miljea nije ostavio nista prepoznatljivo i autenticno....gomila genericki nabacanih rifova i clanovi benda koji se cak i genericki loze i ponasaju kao da su iz glamrock faze ispali....
Ne znam da li da uopste komentarisem BL bendove...nisu losi ali miljama je to daleko od bilo kakvog bitnog kvaliteta...tehnicki odlicni, sviracki, pjevacki....sve super....ali kvalitet pjesama je u najmanju ruku upitan.....

Slonz su objasnili zasto su bili pobjednici, oduvavanje....genijalna svira....tygerlambd isto dobar ali engleski jezik ukenja stvar...od wolframa sam ocekivao vise, pogotovo sto su svaki put u takmicarskom djelu bili za stepenicu iznad svih ostalih, sada su nekako ispali mlaki, mozda sam previse ocekivao....

Od revijalaca sam malo gledao luisa, vrhunska svirka....nije bas moj fah ali nije ni sekunde dosadan i mogao bi ga opet slusati....Nele vec sam gore napisao, naprosto oduvao....ja bi mozda htio malo drugaciju setlistu, ali tri ratna havera i tacno je 12 sati su sasvim dovoljne za prvi povratak u rnr....ostale nisam slusao, umor je uradio svoje pa nisam mogao ostajati bas kompletno vece....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 10:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Goblini i Nele ojebali.
E tako se svira

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 11:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Jel Anja Rikalo istu pjesmu pjevala kao i prethodno vece?
Ako nije, onda su joj pjesme dosadne, a i ako jeste...

Serdjo ima neku pricu, koncept, ideju. Nisam ljubitelj one elektronike, ali on definitivno ima nesto od cega se moze krenuti i da bude bas dobro.

ZP u Boriku prije 9 godina. aaaaa, to mi je jedan od najboljih koncerata!

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 11:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Uvijek DF obilježe neki zarazni stihovi tako je bilo sa onim oči zelene upišaću se noćas kad kući dođem.

Ida je ispunila svoju kvotu sa pitanjem Coko kakvi su tvoji orgazmi :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ono Neletovo u Boriku je bilo vrh, ako je ovo još bolje... o.O

A Dž ne seri da imaš raju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 22 Jul 2018, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Sad slušam demo bendove, je li realno da je ono onoliko loše. Aj što su im pjesme glupe, nego što se raspadaju na bini. One Biljke, pa ona Monstrouz ili kako već, šta je ono hahahhahahahahaahahah. Ja ne vjerujem da su ti bendovi kao najbolji (prošli u finale). pa kakvi li su oni bendovi koji nisu ni ušli u takmičarski dio. Horor.

Što se tiče revijalaca, Nele dao ljudima tačno ono što se očekivalo, a Goblini su jedan vrlo pošten i ozbiljan pank bend. Meni bilo odlično.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 23 Jul 2018, 00:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Demo bendovi 1
Ne znam, ja nisam neki muzički stručnjak, i pjesme mi se dopadaju ili ne dopadaju iz krajnje iracionalnih razloga.
Bilo je raznoliko. Bilo je tu neke folk atmosfere (Hotel Makedonija, Bg), nekakvog šlagerskog popa (Divert, Požarevac), ne/pretencioznih eksperimenata (Točka 56, Zg), elektro ugođaja (Playground Hustle, Zg), mlakog pop-rock ambijenta (5trolej, Bl; Roppongi Red, Zg, Fabrique Belgique, Ns), dimamičnog, brzog, plesnog, trubačkog, funk-šmeka (Belleti, Zadar; Teodorius Munk, Bg)...Od ostalih koji nisu prošli dalje od polufinala, tu su i Šavovina (Zg), koji definitivno ne plijene na prvu, i koji su veoma diskretno dobili nagradu Đakac za najpoetskiji tekst, mada ja nisam uspjela da ga jasno čujem, te PNA (Sa), koji su meni -vjerovatno zbog toga što su jedni od rijetkih koji su svirali čisti punk- ostavili jak utisak, kao i Mr Fuzz (Zrenjanin), s tim da nisam sigurna da li je onaj rif koji se cijelo vrijeme provlači kroz njihovu pjesmu dovoljno originalan.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 23 Jul 2018, 10:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Demo bendovi 2- Finalisti

Neki od bendova poklanjanjaju posebnu pažnju zabavljačkom aspektu nastupa, pa je tu bilo i pozorišnih elemenata, pogotovo u nastupima benda Aleja Velikana (Bg), čiji pjevač je veoma posvećen svojim kostimima, šminki i plesu. Šta znam...ima tu nečega...moglo bi se tu još kopati..."Idu roboti..."
Naša Lady D je imala jedan od najnepretencioznijih nastupa. Sama pjevačica je naglasila da joj je najbitinija jednostavnost. Tako i jeste. Muzika je jednostavna, živahna; tekst veoma ženski i ljubavni.
Biljke (Bela Crkva) su meni bili odlični i odmah su dobili PLUS, s tim da je prva pjesma ostavila daleko bolji utisak. Druga "pelene-oči zelene" je pokušaj neke za.ebancije...OK, ali i ne mora baš.
Herz (Bg) i Monstruoz (Sa) odišu "popastom" atmosferom, koja je -čini mi se- dominirala ovaj put, i sve to fino svirački zvuči, međutim- fali im "ono nešto", a i tekstovi su nekako previše namjerno nehajni, s tim da je pjevač iz Herza daleko nadmoćniji. Kad smo već kod nehajnih tekstova, tu su negdje i Drvo Truo (Kikinda) koji te tekstove, eto, pokušavaju i uobličiti u neku poruku "Gazi, ali pazi..." itd. Malo me nervira kada se desi da prvi put slušam pjesmu i odmah mogu unaprijed da pogodim kako će se stih završiti (gazi-pazi, boli-voli, tužan-ružan...) E jbg.
Žene Anja Rikalo (Mostar) i Olivera Popović (Ns) su, svaka na svoj način, imale upečatljive nastupe. Dok Anja ima fantastičnu boju glasa, koji zvuči prosto nestvarno prozračno i moćno, Olivera je kao kantautor na dobrom putu, rekla bih.
GMO (Zaječar)- praše r'n'r na granici hard rocka i metala, nadahnuti klasicima 60-tih i 70-tih. I uspijevaju u tome. To se možda još više odnosi na Captain Mogran's Revenge (Novo Mesto) koji su takođe dašak tvrđeg zvuka na ovom DF.

A sad malo o nagrađenim pobjednicima.... :D

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 23 Jul 2018, 11:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
shakal je napisao:
Ono Neletovo u Boriku je bilo vrh, ako je ovo još bolje... o.O

A Dž ne seri da imaš raju

U Boriku si uz ZP imao smarača Kusturicu...a da ne spominjem da je i Dodik pozdravio raju prije koncerta...Ovde je samo bilo ZP...
Ma nije to raja, več više ljudi koji me iz sažaljenja drže uz sebe...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 00:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Nagrade i pobjednici

Aj' neka stoji i ovdje:
"Prvo mjesto - Sergio Lounge
Drugo mjesto - Vin Triste
Treće mjesto - Fire in Cairo
Specijalna nagrada od 500 evra - GMO
Plavi bas (za najboljeg basistu) - Jovan Đukić (Aleja Velikana)
Jack Daniel's gitara (za najboljeg gitaristu) - Pavle Popov (Sergio Lounge)
Nagrada Đakac - mikrofon (za najbolji tekst) - Šavovina

Nagrade SAE Institute Belgrade (snimanje u studiju): 5rolej, Captain Morgan's Revenge, Olivera Popović, Belleti.


Ali tu nije bio kraj. Demofest je ove godine u okviru humanitarne akcije donirao 4 000 KM za porodicu Savanović."
Izvor: FB Demofest

Iznos i vrste nagrada se, kao i toliko toga drugog, mijenja, dodaje...oduzima....Sergio je taj stidljivi egzibicionista koji je osvojio žiri. Meni se više svidjela prva pjesma. Ona druga ima puno toga san-remo-evrovizijskog, kako je rekla i sama voditeljica Ida, koja je btw bestidno sve vrijeme navijala upravo za Sergio-boy-a. Očigledno je da ti stručni ljudi vide u dečku neki potencijal, ne vjerujem da je ta prethodna nagrada (BUNT-festival) slučajna, a da je ova na Demofestu uslijedila po inerciji.
Drago mi je zbog onih djevojčica Vin Triste. Muzika je odlična za nekog ko je maltene tek počeo da svira (nemojmo se zavaravati, mnogo njih od takmičara nije). One su se zaista iskreno radovale svemu i mislim da će biti veoma zanimljivo njih slušati u revijalnom dijelu na sljedećem Demofestu. Naime, mislim da bi ova nagrada u njihovom slučaju mogla biti okidač za neki dobar rad na sebi.
Slično važi za Fire in Cairo koji zaintrigiraju vjerovatno svakog kjurovca čim im ugleda naziv. Oni su dobili PLUS od mene prije nego što su završili prvu pjesmu. Imaju zanimljivo koncipirane pjesme, pjevač ima zanimljiv način pjevanja. Sviđaju mi se.

Što se tiče organizacije, bila je veoma dobra...ne možda tako sjajna kao u posljednjih nekoliko godina, kada su bili nadmašili sami sebe, ali u okvirima DemoFest standarda svakako. Šta je moglo bolje: wc-ovi, propaganda... Ili možda nije?
Revijalni nastupi, žiri (pogotovo Rundek- kao neki mudrac :D ), voditeljice... su bili ok, pa i onaj koncept sa intervjuima (između pjesama jedna voditeljica ćaska sa muzičarima, druga ganja žiri i sponzore), kao i mnogo toga drugog (oni vatreni plamenovi, recimo :-)). Ne možemo ni da zamislimo kakve se tu u pozadini bitke vode i koliko posla oko toga ima jer smo počeli da podrazumijevamo neke stvari.

Čini mi se da je publika najslabiji dio ovogodišnjeg Demofest-a. Falilo je i masovnosti i razigranosti ove godine. Voditeljice su se cijelo vrijeme upinjale iz petnih žila da potaknu neku ludu zabavu, koristeći se pozitivnom psihologijom hvaljenja prilično inertne publike i glamurozno podvriskujući, ali...do druge polovine posljednje večeri je to teško išlo. Nikakvo čudo što je onaj dečko iz benda Monstruoz zaskočio Idu na njeno "Publika vas je sjajno prihvatila" sa "Je l' iko ples'o?" :lol:
I ne, nisu bendovi bili (tako) loši...svaka pjesma, pa i ona koja nam je nepoznata ili ne tako strašno zanimljiva ima neki ritam, neki rif, na koji se možemo zakačiti i pustiti da nas nosa...ako nam se hoće.
Ali dobro, i Demofest publika ima svoje uspone i padove...hej, 11 godina je to.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 08:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Публика је била мртва, апсолутно. Требало је пустити ЈЗП међу масу, да ударе пар пута пендрецима, да узаври крв.

Но и демо-бендови су, имам осјећај, никад лошији. Тј, бар уназад неколико година, колико сјећање баца. Оних од прије 10 година се реално и не сјећам.
Звиждим и ја занимљиве ритмове кад се туширам или косим траву, али сам и даље архидудук.

Мени су Вин Тристе и Мистер Фаз такође били ок. Чак ме чуди да ови други нису прошли у финале.

Серђо, већ сам писао. Полуфинална пјесма, кад би избацили њега и ону дјечију шарену пиздарију од клавијатуре, развалили су свирком.
Пјесма у финалу ми је млака кита.

Неле и Гоблини, очекивано. Са Гоблина сам отишао након 6-7 пјесама, јер су ме леђа убила.
Нелетов концерт доста бољи него онај у Дворани. Првенствено због пјесама које су свирали, није било унга-бунга Кустурице.
Мени је недостајало пар пјесама, али кад сконтам - могу свирати једно 5-6 сати комотно, од оног што ја волим.
Вјероватно је било тешко и одабрати листу.

Са таква два извођача не можеш погријешити. Или бендови типа Ритам Нереда, Ортодокси и слично.
Пусти ме израубованих стараца, који свирају преко курца.

П.С. Не знам шта је са озвучењем ове године, али мени је било "чудно", у најмању руку. Мада и у то се разумијем ко Мара...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 24 Jul 2018, 10:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Ovo je meni tek drugi Demo fest. Prije, kada sam studirao u Banjaluci, otišao bih uvijek kući za vrijeme festivala, a 2014, 2015. i 2016. uopšte nisam ni bio u BL. I sve te godine sam gledao na DF kao na nešto veliko regionalno, i sve vrijeme sam očekivao da će se postepeno dovoditi sve veća strana imena, pa na kraju krajeva i npr. Prodigy, Red Hot Chili Peppers... (kao su mogli u Inđiji i u Budvi, mogu vala i u Banjaluci).
Međutim, to je išlo u potpuno drugom smjeru, i danas Demo fest po imenima nije ništa jači od prosječnog regionalnog festivala. Očigledano je zafalilo i para, ali ja mislim da je najviše do publike. Ipak su se dovodili kakvi-takvi strani poznati bendovi, i organizatori su vjerovatno skontali da će jedno Hladno pivo prodati više karata od npr. Koseheena a za upola manje para. Možda se i varam, ali izgleda da je tako, nažalost.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs