banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509 ... 933  Sledeća

Kome vise vjerujete u vezi smrti Davida Dragicevica
Institucijama 66%  66%  [ 89 ]
Grupi Pravda za Davida 34%  34%  [ 46 ]
Ukupno glasova : 135
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jul 2018, 23:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
ono ako se ne pojavi kroz dan dva, vec ce neko naci les??? wtf?? Pa ako nesto ne funkcionise valja to mijenjati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2018, 23:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па ет', покрене се процедура измјене зкона, па преднацрт па закон о измјенама и допунама закона... Полако, има времена.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 00:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Rocker je napisao:
Mene mnogo manje potresa činjenica da grupa ljudi stoji svaki dan na trgu, od činjenice da institucije nisu pribavile naredbu suda za listu poziva i druge komunikacije za Davidov telefon dok je još trajala potraga za njim . . .

Nikako ne razumijem logiku po kojoj to nije urađeno odmah sledeći dan po prijavi.


Jedino što mogu da urade jesu pozivi i SMS poruke, ali danas se komunicira pretežno preko Vibera tako da naredbe suda padaju u vodu.

@unauna
'Ajd što se David bavio čime se bavio, al' bio je i kavgadžija što prilično povećava spisak osumnjičenih. Mada bi i Vaskovića trebalo ispitati ko mu plaća da piše one nebuloze. Da znamo da li mu je neko platio i zašto mu je platio. Ne piše taj ništa mufte.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 00:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Zar mislis da ce Vaskovica ispitati ?

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Sass Drake je napisao:
Jedino što mogu da urade jesu pozivi i SMS poruke, ali danas se komunicira pretežno preko Vibera tako da naredbe suda padaju u vodu.


Netačno. I Viber i FB, Instagram šalju tražene podatke na osnovu sudske naredbe, otherwise im operateri blokiraju aplikacije.
Telegram je zbog enkripcije i odbijanja da državnim organima daju ključeve zabranjen u Rusiji, na primjer.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 06:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Sa cime sto to David bavio? Nisam upucena.

Jedno je kad imas dugu listu osumnjicenih, nesto sasvim drugo je kad kazes da je nadrogiran upao u kanal.

Smatram da imaju potpuno pravo i povod da ispitaju Vaskovica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 07:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Zavisi koga pitaš jedni će reći nije se bavio ničim, a drugi će reć da je bio jedan u sto godina genije koji je mjenjao civilizaciju...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 07:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
I obe verziju se obicna naklapanja. Ali evo pitam konkretno Drake-a, zvuci samouvjereno kao da zna pravu istinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 07:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Pravu istinu o svemu ovome je David sa sobom odnio, i ako postoji jos neko ko je zna, sam ce doci i reci " to se desilo tako i tako, tad i tad", ili nece ni doci, cutace do kraja i to ti je to. Sve mimo toga, i ovo prđenje ovdje i oni skupovi na trgu su ubijanje vremena i igranje detektiva/boraca protiv rezima. Eto to je..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 07:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Pravu istinu o tome sa cim se David bavio ;).
Detektiv nisam, a protiv sistema imam stosta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 07:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Generalno, istinu o svemu ovome. A to, cime se bavio, tesko ces saznati. Po rijecima oca i grupe pzd, bio je uzoran student, it akademija, programiranje dzabu. Da li je radio nesto nelegalno sa strane, mozda saznamo nekad kasnije, jer sve i da je bilo sta "radio", to ti ovi nece reci, a vrh kad bi tu pricu pustio, i drvlje i kamenje, i kuke i motike bi osuli po njima, a evo izbori idu, ne ide im u prilog.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 08:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Zapravo meni nije vazno cime se bavio, vec sam se nadovezala na Drake-a. Dvostruki arsini nisu ok!
Ako se ocu osporava superlativ (iako je subjektivan, priznacete poznavao ga je bolje od mene ili nekog sa foruma), onda treba osporiti i baljezganja i pretpostavke ljudi sa foruma (tj onih koji ga nisu poznavali licno).

Uopsteno govoreci, tesko da je iko 100% ispravan i bez greske, a jos teze (najteze) biti "ispravan" u ocima zadrte okoline.
Ljudi ti zamjere na osmijehu,a da ne govorim o necem vecem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 08:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1245
wizzy_bl je napisao:
Veceras sam imao tu "cast" da prodjem pored rulje sa podignutim rukama ( nije bilo puno ljudi) i mogu vam reci da sam se prilicno cudno osjecao. Ponasaju se kao pravi sektasi, istina nisu agresivni, ali tesko zaslijepljeni i fokusirani u to nesto u sto vjeruju (iako je prica i glupa i suplja). Generalno ovo murija treba razjebati sto prije i zabraniti im svako okupljanje u centru, nek protestuju na Facebooku.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Ukljucite mozak.

Nema mi nista cudnije vec da osobe koje idu na utakmice (a mislim da pises na temi Borca, ako ne pogrijesio sam izvini) pisu ovakve stvari.
Nije to dovoljno sta se radi od Borca i generalno sporta u Bl ...covjek se kao i mi bori sa vjetranjacama, normalno da ce puci ...

Jedina greska je sto Davor nije ispolitizovao ovo 100% ...treba ici na sve ili nista ...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 08:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Bice da samo pojedinci nisu srecni u RS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 10:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Јучер сам у једном разговору чуо нову верзију око овог случаја. Тако упали ми један комшо и комшиница у (жустру) комуникацију, око ове приче. Иначе, старији људи, пензоси, старији чак и од мене. Класична прича "па видиш шта се ради, па видиш ово на тргу, убише младића ...." и тако нашироко.

Нису комшије лоши људи, напротив, али им је резон прилично ...., ајд да не употребим неку ружну ријеч, углавном, строго избјегавам било какву полемику са њима, знам да ме не би схватили, само би дошао у ситуацију да ми замјере нешто па и да ме омрзну, углавном, свео сам то на реторичку и што баналнију комуникацију, уз обавезно избјегавање сложенијих реченица и "тешких" питања.

Међутим, након што сам чуо комшу како га прича понијела "ма све се зна, зна се ко га је убио и зашто, сви знају...", не да ми ђаво мира и приупитам "добро, и ко га је убио, ево ја не знам".
И комшо ми се нађе у проблему, он ти је од оних који увијек мора дати коначну, ако ништа бити грлатији у расправи, и сада покушава докучити шта га питам и шта рећи, међутим улијеће комшиница те нас просвијетли;
"знате шта сам ја чула, и то су ми рекли они који знају ствари. Мали је растурао информатику, он ти је био онај хакер, и он је открио рачуне ових гузоња, колико имају на рачуну, и да се то не би открило, они су га убили"

Комшо како је добио помоћ квиска одмах се надовеза "ма ја, па видиш да их Давор јавно прозива, Додика, Лукача, па ако те прозива, а ти не одговориш, јасно је све", и тако се прича надовезује, знате какве већ конструкције иду у наставку.
И ту једноставно немате шансе у комуникацији, ући у расправу и покушати се борити аргументима и разборитим расуђивањем није паметна идеја.

И на форуму баш као и у разговору са задртим и острашћеним саговорником, покушати се борити аргументима, разборитим расуђивањем и немате превише шанси.
Посебно у овој причи, ту се протура нека борба са силама мрака, вјетрењачама, па подсјећа на судбина коју је доживио Давидов отац, па онда "ко не би скренуо. па и ако је скренуо мало, па шта". Па добро ако је скренуо, што медији потпирују страсти преносећи све, што ријалитизују ову причу, која сврха?. Ту мислим прије свега на антисрпски портал РТВ БН.

Наравно, обавезно се позива и да покажемо емпарију. Емпатију ће свако, свако нормалан показати, до момента када емпатија постане роба која се експлатише. А овдје је постала.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 10:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Ja ne vidjah ni jedan argument na ovoj temi.

Mali broj ljudi zna znacenje pojma empatija, a jos manji broj je posjeduje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 10:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ni ti nisi prezentovala ni jedan. A slijepo vjerovanje u jednu stranu i subjektivno poimanje situacije, nisu empatija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 10:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2018, 16:27
Postovi: 393
Ne znam sta ti nije jasno iz prethodnog posta?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 11:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
Hoće li Davor saopštiti imena ubica i hoće li izbora biti u oktobru ?

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2018, 11:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Imas na vijesti.ba interview, pa procitaj sta kaze Davor.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18653 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509 ... 933  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs