banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jun 2018, 20:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Traze jmb......
Mene sa pravne strane zanima sto neko vec napisa:
Mogu li oni tuziti ako se racuni ne placaju a nije ugovor potpisan i da li vazi zastara racuna nakon godinu dana?
Druga stvar isto nekeo rece,ja se iskljucim sa toplane i posaljem obavjestenje gospodi.... sta mi mogu?
Ja laicki znam da pravilnici i slicni qrci palci ne mogu bito iznad zakona i drzave kakva god da je. Sluzbeni glasnik grada bl....koji je to penis?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2018, 21:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
ЈМБ немају право да траже ни у лудилу.
Застара важи, неимање уговора им тек сџебава концепцију.

Е да, нисам правник. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2018, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
pinkara je napisao:
Traze jmb......
Mene sa pravne strane zanima sto neko vec napisa:
Mogu li oni tuziti ako se racuni ne placaju a nije ugovor potpisan i da li vazi zastara racuna nakon godinu dana?
Druga stvar isto nekeo rece,ja se iskljucim sa toplane i posaljem obavjestenje gospodi.... sta mi mogu?
Ja laicki znam da pravilnici i slicni qrci palci ne mogu bito iznad zakona i drzave kakva god da je. Sluzbeni glasnik grada bl....koji je to penis?

Mogu tuziti, ali po zadnjoj odluci Ustavnog suda rs za sve komunalne usluge treba ugovor.
Zastara je naravno godinu dana.
Zakon je zakon. Nikakva odluka grada ne moze biti iznad. Nit te bilo ko.moze natjerati da koristis uslugu koju ne zelis.

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2018, 23:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
pinkara je napisao:
Mene sa pravne strane zanima sto neko vec napisa:
Mogu li oni tuziti ako se racuni ne placaju a nije ugovor potpisan i da li vazi zastara racuna nakon godinu dana?
Druga stvar isto nekeo rece,ja se iskljucim sa toplane i posaljem obavjestenje gospodi.... sta mi mogu?
Ja laicki znam da pravilnici i slicni qrci palci ne mogu bito iznad zakona i drzave kakva god da je. Sluzbeni glasnik grada bl....koji je to penis?

Наравно да могу тужити. Основ је испоручена услуга/роба, у овом случају топлотна енергија. Примање услуге/робе се сматра заснивањем повјерилачког односа у смислу Закона о облигационим односима, а детаљи се одређују уговором. Непостојање формалног уговора не значи да нема основе за потраживање за испоручену услугу/робу.

Ти њима можеш послати захтјев за искључење, али тиме се не мијења чињеница да си дужан платити све рачуне до тренутка док не будеш скинут са мреже. Нема тог адвоката који те може спасити пред судом по том питању. Једноставно Закон о облигационим односима је такав. Ако си нешто користио то си дужан платити, невезано за то да ли си хтио или не.
Е сад, ти се можеш с њима спорити по питању монопола, принуде и сл... али платити мораш ако си прикључен на топлотну мрежу. Не постоји ни теоретска шанса да се од тог извучеш, ни Уставни суд те не може ишчупати.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 06:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Super, predam im obavjest za isključenje i obavim to preko firme koja ima sertifikat od stare toplane za to, zavrnem ventil i platim račun il dva što sam potrošio. Sa ovim ostalim računima preko ljeta obrišem pakas pa nek me tuže ako misle da imaju zašta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 09:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Само је битно одрадити процедуру како треба, да те послије не могу вући по судовима са којекаквим тужбама.

Прво их обавијестиш да желиш да се искључиш и даш им рок, рецимо, 7 дана да они то обаве. Нагласиш да ћеш осмог дана ти ангажовати стручну особу да изврши искључење уколико они то не учине.
Кад искључиш, сачиниш неку исправу, запислик или слично, којом тај мајстор потврђује да те је искључио са система. Потом копију те исправе пошаљеш скупа са захтјевом да изађу на лице мјеста и утврде да си ископчан са система, о томе сачине записник и пољубе те у дупе.

Ако покушају након тога нешто мућкати, сви закони су на твој страни, процедура испоштована и суд ће сваку њихову тужбу одбацити као неосновану.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
A ako neće da izađu na lice mjesta i sačine zapisnik da sam se isključio?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Ja sam poslao zahtjev kako si napisao a oni mi u roku jednog dana odgovoriki na nacin da su mi poslali postom sve one formulare koje oni trazi da bi te skinuli sa mreze...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 11:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
munja.alex je napisao:
A ako neće da izađu na lice mjesta i sačine zapisnik da sam se isključio?

Онда свеједно могу да те пољубе у дупе. :) Прочитај поруку изнад поново.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2018, 13:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Jun 2018, 14:48
Postovi: 52
neko je pisao da za JMB...JMB se više nigdje ne smije upotrebljavati niti neko smije tražiti tu info od korinika. samo datum rođenja..naravno govorimo u preduzećima uslužne djelatnosti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2018, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Sarajevo:

https://www.akta.ba/vijesti/vlada-i-toplane-kaznjeni-jer-su-racune-slali-i-onima-bez-grijanja/91386


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2018, 11:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jun 2018, 11:37
Postovi: 3
Citam ovo sve vase, pomaze dosta ali i dalje neke dileme.
Kupio sam stan, stara gradnja, treba da pocnem sa sanacijom i hocu da se odjavim sa Toplane.
Razumijem da je put da se podnese zathejv za iskljucenje kao prvi korak. Ali sta kad oni odgovore sa svojim obrascima i trazenjem da ostali stanari moraju svoju saglasnost na to dati? Da li neko ima takvo iskustvo? Kako je postupio u tom slucaju?
:/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2018, 12:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па кад ти они ту гомилу пошаљу, ти им отпишеш да то што траже није по закону, да немаш право да тражиш ЈМБ од било кога, да немаш са њима потписан уговор уопште, да ти не треба гријање, итд. исл. пошаљеш им то и наставиш да радиш шта си намјерио. Само се потруди да за све што си им слао добијеш и потврду да је примљено. Значи или поштом препоручено са повратницом или лично па печат на копију.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2018, 13:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jun 2018, 11:37
Postovi: 3
Evo vratio se upravo, podnio zahtjev i vidio kopiju dokumentaciju koju oni posalju postom.
Treba ispuniti tehnicke uslove za izdvajanje iz toplifikacionog sistema, to jest da ja angazujem ovlastenog projektanta koji bi izradio glavni projekat za izdvajanje iz centranog toplifikacionog sistema na nacin da tehnicke mogucnosti objekta dozvoljavaju iskljucenje, da se ne ugrozava kvalitet toplotne energije, standard i sigurnost drugih korisnika usluge i da ne postoji negativan uticaj na sredinu. Sve ovo zato sto je stara gradnja to jest dvocijevni sistem.
Listu stanara su izmjenili tako da vise ne traze JMB vec broj LK.
A izjave koje stnari moraju potpisati su prica za sebe..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2018, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
A u novim zgradama, gdje je svaki stan posebno prikacen na sistem grijanja?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2018, 13:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jun 2018, 11:37
Postovi: 3
Jednocijevni sistem: Izdvajanje iz centralnog toplifikacionog sistema se vrsi blokiranjem na mjestu prikljucka, odnosno blokiranjem prvih ventila u podstanici kupca (ili razvodnom ormaricu).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2018, 11:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Nov 2015, 13:13
Postovi: 4
Dilemmaa je napisao:
Evo vratio se upravo, podnio zahtjev i vidio kopiju dokumentaciju koju oni posalju postom.
Treba ispuniti tehnicke uslove za izdvajanje iz toplifikacionog sistema, to jest da ja angazujem ovlastenog projektanta koji bi izradio glavni projekat za izdvajanje iz centranog toplifikacionog sistema na nacin da tehnicke mogucnosti objekta dozvoljavaju iskljucenje, da se ne ugrozava kvalitet toplotne energije, standard i sigurnost drugih korisnika usluge i da ne postoji negativan uticaj na sredinu. Sve ovo zato sto je stara gradnja to jest dvocijevni sistem.
Listu stanara su izmjenili tako da vise ne traze JMB vec broj LK.
A izjave koje stnari moraju potpisati su prica za sebe..


Odlicno pitanje!

Da li neko zna, da li su slucaju da se ne ispostuje sve sto oni traze, a traze stvari koje su nemoguce (npr. da svaki od stanara ode do opstine ili toplane licno i da svoju saglasnost), da li i dalje i pored zahtjeva da se iskljucim, koji sam predao ali ne naravno sa svim ovim njihovim uslovima koje nije moguce ispuniti (ovjerena saglasnot, projekat...) oni mogu da nas utuzuju?
Dakle, da rezimiram, pa ako je neko strucan neka objasni:
1. Zahtjev za iskljucenje, poslat bez njihovih uslova (ovjerena saglasnost sa svim stanarima, projekat itd...)
2. Ugovor niti je potpisan niti ce biti
3. Izmireni svi racuni zakljucno sa 15.04 do kad su isporucivali energiju

E sad odjavim se sa sertifikatom, posaljem eko toplani sve sa racunima koji su izmireni do 15.04 do kada su isporucivali energiju, i opet napomenem da ne zelim njihove usluge.
Oni ne zele da izadju na lice mjesta i konstatuju da sam odjavljen, i nastavljaju da isporucuju racune.

Ja odjavljen, poslao dokumentaciju sa sertifikatom, nemam ugovor, islatio sve racune do kraja grejne sezone, a oni i ne zele da izadju na teren nego i dalje salju racune. I sta onda pravnici?
Ja se odjavio, ali po njihovom ilegalno, bez ispunjenih uslova koje su oni postavili kako ih ljudi ne bi ispunili jer su ne moguci...

Molim sad nekog koje pravnik da nam objasni sta u tom slucaju.

Hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2018, 17:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Nije ti tacan prvi navod. Dakle trwbas potpis svih stanara a ne da idu posebmo svi stanari. Skupi potpise po zgradi i odes kpd predsjednika Zeva da ti potpise ovjeri. I taj dio si rijesio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2018, 19:32 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Imam nekog duga prema staroj toplani , 2014 i nesto iz 2015 (mozda i 2013 god )..nakon koliko zastarijeva dug ili cu morati sve platiti , da li uopste ima zastare tu i ima li mi smisla pisati neki prigovor ..?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2018, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Vjerujem da ce ovaj sada naplatiti sve i fening.... Al daj boze da grijesim. Ali primjer je čistoća. Kako ga uzeo privatnik naplatio je sve. Dakle putem suda ili ne. Zbog pola marke je slao na sud. Kao da je ima dogovor sa sudom. Fino se troškovi pobrali


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs