banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Okt 2017, 07:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Sinan se nalazi u Kliničkom centru u Tuzli na intezivnoj nezi.

Sinan Sakić nalazi se u kritičnom stanju u Klinićkom centru u Tuzli, gde se tim od 12 lekara bori za njegov život.

Sinan je na intenzivnoj nezi zbog encefalopatije jetre, a njegova supruga Sabina Sakić putem Fejsbuka se oglasila porukom koja je veoma zabrinula i rastužila njegove fanove i Sinanove i Sabinine zajedničke prijatelje.

– Dragi moji, moram da vas obavestim da je Sakić u teškoj, po život opasnoj situaciji. Profesor Nermin Salkić i konzilijum od 12 lekara sa UKC Tuzla brinu o njemu. Nadam se da ćete se moliti za njegovo zdravlje – napisala je Sabina pored jedne od fotografija na kojoj su Sinan i lekar.


Printskrin: Facebook/sabina.sakic

Podsetimo, Sinan je 3. juna na Tašmajdanu u Beogradu održao veliki solistički koncert. Nakon toga, Sinan se uredno pojavljivao u emisijama, a nekoliko puta je pričao i za naš portal. Kako nam je govorio, dobro se osećao, ali je ipak u septembru primljen u bolnicu u Tuzli.

Međutim, Sinan je tada rekao da vrlo brzo izlazi iz bolnice, te da razloga za brigu nema.

– Draga familijo i prijatelji, nalazi su ok. Nemojte brinuti, svaki 6 meseci radimo pretrage. Zahvaljujemo se kompletnom osoblju, doktorima, sestrama i svima drugima. Sutra smo u Kliničkom centru u Beogradu za još dodatna snimanja – navedeno je tada od strane Sinanove supruge.

(Telegraf.rs)




Citiraj:
Jetrena encefalopatija
Jetrena encefalopatija (zvana i portalnosistemska encefalopatija, hepatična encefalopatija ili hepatična koma) je poremećaj pri kojem se pogoršava funkcija mozga jer se u krvi nagomilavaju otrovne tvari, koje bi normalno jetra uklonila.

Tvari apsorbirane u krvotok iz crijeva prolaze kroz jetru, gdje se otrovi uklanjaju. Kod jetrene encefalopatije otrovi nisu uklonjeni, jer je oštećena funkcija jetre. Osim toga, budući da se stvaraju spojevi između portalnog sustava i općeg krvnog optoka (kao rezultat bolesti jetre), neki otrovi mogu u potpunosti zaobići jetru. Isti učinak može imati kirurška zaobilaznica koji se ugrađuje da se popravi portalna hipertenzija (portosistemski šant). Bez obzira na uzrok, ishod je isti: otrovi mogu doći u mozak i oštetiti njegovu funkciju. Koje su tvari otrovne za mozak nije potpuno poznato; međutim, čini se da neku ulogu imaju visoke razine produkata razgradnje bjelančevina, kao što je amonijak.

U osobe s dugotrajnom bolesti jetre otponac za encefalopatiju je obično neki događaj, npr. akutna infekcija ili nova zabava na kojoj se ispijaju veće količine alkohola, što povećava već postojeće oštećenje jetre. Otponac može biti uzimanje mnogo hrane bogate bjelančevinama što povećava razinu proizvoda njihove razgradnje u krvi. Do nagomilavanja proizvoda razgradnje bjelančevina, koji mogu neposredno oštetiti mozak, može dovesti i krvarenje u probavnom sustavu kao što je ono iz variksa jednjaka. Neki lijekovi―naročito neki sedativi, analgetici i diuretici―također mogu biti otponac za nastajanje encefalopatije. Kada se taj uzročni čimbenik ukloni, encefalopatija može nestati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2017, 07:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Izdrzi Sinan brt

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2017, 08:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Ne daj se Bozeej

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wVfYVKWeTxM[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2017, 09:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Ne daj se Sinane!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cZZhFd7SXsw[/youtube]

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2017, 16:49 
Ponudio bih covjeku svoju jetru, ali...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Okt 2017, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Neki dan sam postavio na muzičkoj temi ,ajd i ovde
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gfErFN_lnDw[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2017, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Jeb' ga valjda će sve biti uredu. :(

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2018, 15:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
FOLK pevač Sinan Sakić, koji je prošle nedelje prevezen iz Kliničkog centra Srbije u jednu privatnu beogradsku kliniku, očekuje ovih dana poziv iz Padove, gde bi trebalo da mu se uradi transplantacija jetre. Njegova porodica je intenzivno u kontaktu sa klinikom u Italiji, gde će, kako saznajemo, biti prevezen helikopterom ili avionom zbog pevačevog ozbiljnog zdravstvenog stanja. Sinan je početkom maja imao zakazan pregled u Padovi na koji nije otišao jer je porodica očekivala da će biti operisan u Beogradu.




Nekadašnji pevač “Južnog vetra” i dalje se nalazi u privatnoj klinici, oseća se bolje nego kad je primljen u tu ustanovu a svakodnevno ga posećuju supruga Sabina i sinovi Alen i Ernest.

Popularnom pevaču su prošle godine ugrađeni stentovi u žučne kanale ali je posle detaljnih pregleda ustanovljeno da mora na transplantaciju jetre.


PROČITAJTE JOŠ: Sinan odveden, Ernest priveden! (FOTO)



Sinan Sakić je krajem aprila primljen u Klinički centar Srbije kako bi mu se uradila priprema za presađivanje organa, ali je prošle nedelje napustio bolnicu na zahtev porodice. Tom prilikom je priveden njegov sin Ernest koji je istog dana pušten ali, kako saznajemo, protiv njega neće biti pokrenut krivični postupak, jer za to nema elemenata.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2018, 18:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sudbina ga na put šalje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2018, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ali, do zore rade klubovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2018, 15:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2013, 12:15
Postovi: 205
Lokacija: Врх Козаре
Када буде остарио да зна шта је живот био..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2018, 08:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Pocivaj u miru brt.
http://www.telegraf.rs/jetset/vesti-jet ... om-bolescu

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2018, 08:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
:(

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2018, 08:28 
rip sinan jbg


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Jun 2018, 14:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Okrenuh se podjoh svojoj kuci svestan da sam bitku izgubio
RIP :(

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2018, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Da ti je laka crna zemlja LJUDINO!!!

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2018, 20:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
David je klošar jer je narkoman, a Sinan je ljudina

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2018, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
David ima klinca iz geta,Sinan ima Deliju momka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2018, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
A i Sinan nije bio narkoman

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2018, 20:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nije qrac. Plus je unakazio Janičara, to mu ne može biti oprošteno.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Poslednji put menjao _зока dana 01 Jun 2018, 20:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs