banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 600 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Apr 2017, 21:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Prljavi ves je odlicna predstava. Odlicna.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 21:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
HSNeandertalis je napisao:
E ljudi, prvo da preporucim svima odlicnu komediju koju sam sinoc gledao u Studentskom pozoristu. Prljavi ves se zove, odlicna komedija, ulaz je samo 2KM, zaista vrijedi pogledati, sat i 45 minuta zagarantovanog smijeha. :D
I jedno pitanje za nekoga ko je gledao, koju mi komediju u Jazavcu preporucujete, po tekstu su mi za oko zapali "Secer je sitan osim kada je kocka", "Celo telo tu me boli" i "PMS", koja je najsmjesnija po vasem misljenju od tih?



Šećer je sitan osim kad je kocka smo gledali tačno pola sata. Gledali bi mi to 15 min, ali ja sam se ponadao da će biti nekog sexa...nije bilo, pa smo pobjegli. Bilo je tako dosadno i besmisleno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 23:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Maj 2014, 11:54
Postovi: 31
V@nja je napisao:
Prljavi ves je odlicna predstava. Odlicna.

Jeste stvarno. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 23:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Maj 2014, 11:54
Postovi: 31
Aikus je napisao:
HSNeandertalis je napisao:
E ljudi, prvo da preporucim svima odlicnu komediju koju sam sinoc gledao u Studentskom pozoristu. Prljavi ves se zove, odlicna komedija, ulaz je samo 2KM, zaista vrijedi pogledati, sat i 45 minuta zagarantovanog smijeha. :D
I jedno pitanje za nekoga ko je gledao, koju mi komediju u Jazavcu preporucujete, po tekstu su mi za oko zapali "Secer je sitan osim kada je kocka", "Celo telo tu me boli" i "PMS", koja je najsmjesnija po vasem misljenju od tih?



Šećer je sitan osim kad je kocka smo gledali tačno pola sata. Gledali bi mi to 15 min, ali ja sam se ponadao da će biti nekog sexa...nije bilo, pa smo pobjegli. Bilo je tako dosadno i besmisleno.

Svasta, ja sam bas mislio da je dobra, nju sam mislio ici gledati. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2017, 16:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Večeras će Kastel biti obojen u plavo 0
02/04/2017 BANJALUKA, 一 IZDVOJENO
Ove godine se, po prvi put, BiH gradovima uključenim u svjetsku Light it Up Blue akciju pridružila i Banjaluka!

Akciju ispred inicijatora Autism Speaksa u BiH sprovodi EDUS. Ispred Tvrđave Kastel, koja će biti osvjetljena plavom svjetlošću u nedjelju uveče 2.aprila sa početkom u 19h, članovi udruženja Djeca Svjetlosti i Agencija Mania će organizovati okupljanje i informisanje prolaznika o autizmu.

“Banjalučani, dođite, fotografišite se ispred plavog Kastela i pošaljite nam slike!”, poručuju organizatori.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2017, 11:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Dramski studio “Daske” Laktaši se pridružuje humanitarnim akcijama “Srcem za Sofiju” i “Svim srcem za Milana” i tim povodom organizuju igranje predstave “Dva puta dva je pet” na tri lokacije:

U nedjelju, 02.04. u podrum sceni Banjalučkog studentskog pozorišta u 20:30 časova,

U ponedjeljak 03.04. u Domu omladine Banjaluka u 20:30 časova

U srijedu 05.04. u velikoj sali JU “Centar za kulturu i obrazovanje” Laktaši u 20:00 časova
“Pozivamo sve da se odazovu humanitarnoj akciji prikupljanja neophodnih finansijskih sredstava za liječenje Sofije Mićević i Milana Simetića”, navode organizatori.
Cijena ulaznice iznosi 3KM.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2017, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Četvrtak, 08.06. 2017., Banski dvor, 20h, "Čarobna frula u fragmentima". Ko voli, nek izvoli. :)

Ulaz slobodan!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2017, 03:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Sep 2017, 21:55
Postovi: 79
Ljudi vampiri napadaju veceras nemojte izlaziti :D :) :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: MARŠUTARI
PostPoslato: 15 Nov 2017, 23:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Nov 2017, 23:19
Postovi: 1
Dragi prijatelji, mi smo MARŠUTARI - buduca internet emisija i mobilna aplikacija. Nas cilj je promocija lokalnog turizma, trenutno u Srbiji, ali vrlo brzo i u Republici Srpskoj!
Mi vas molimo za je jedan GLAS da naš projekat pobedi u nadmetanju za sponzorstvo na sajtu:

https://www.generator.rs/marsutari/

Tamo mozete upoznati nas i informisati se o nasoj emisiji!

HVALA VAM SVIMA UNAPRED
Vasi MARSUTARI


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2017, 22:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Sep 2017, 21:55
Postovi: 79
E vala vise i onaj Zimzograd dokle ce vise one kolibe donosit ispred Boske,treba podhitno oslobodit prostor za javni docek Nove godine a NE da bude koncert nasred ulice,one su kolibe vec trule gledam ofarbali ih u smedju boju...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2018, 00:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Nakon gašenja Kratkofila, ostajemo i bez festivala animiranog filma :(

Citiraj:
Banjaluka ove godine bez Festivala animiranog filma: Grad dodijelio minimalna sredstva za rad

Na sjednici Upravnog odbora Asocijacije za vizuelne umjetnosti „Fenix Art“, održanoj 29. januara 2018. godine, odlučeno je da Festival animiranog filma „Banjaluka 2018“ ove godine neće biti održan.

Aktivnosti Međunarodnog festivala animiranog filma „zaleđuju se“ i stavljaju u mirovanje, poručeno je ispred organizacionog tima ovog festivala.

http://www.6yka.com/novost/134934/banja ... tva-za-rad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2018, 19:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2017, 20:40
Postovi: 34
Lokacija: Laktasi
Zasto ukidaju Festival animiranog filma?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2018, 19:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
Zato sto zivimo u animiranom filmu. Ti si odlican glumac.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 19:24 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Mar 2018, 19:20
Postovi: 2
U subotu odličan humanitarni koncert "Aki Tour" @ Klub Studenata Banjaluke

AKI TOUR 2018
SOPOT/ ANTENAT / JOKE / RED FIVE POINT STAR
Sobota, 17.03.2018 @ KSB-Klub Studenata Banjaluke
Početak koncerta: 21h00
Karta: 5 KM

Prošla je godinu i po dana otkako Aki više nije s nama.
Sazrijelo je vrijeme da napravimo jednu veliku feštu u sjećanje na velikog druga, fotografa i jednu od najzaslužnijih osoba za izgradnju brojnih mostova između francuske i balkanske nezavisne scene.
Fešta u obliku turneje kreće iz Ljubljane preko Zagreba i završava u Akijevoj rodnoj Banjaluci.
Sviraju:
Banjalučkoj publici već dobro poznati francuski JOKE omiljeni su showmani koji svoju muziku baziraju na crossoveru ska, rock, funk, hip hop muzičkih elemenata. Putujući svijetom upijali su muziku lokalaca gdje god su svirali. Muziku koju sami opisuju kao "susret Afrike i Balkana u pariškom podrumu" pretočili su u ukupno šest izdanih albuma, a energičnim i često interaktivnim nastupima atmosferu na koncertu dovedu do usijanja.
https://www.youtube.com/watch?v=TdbtJqAPBDI
https://www.youtube.com/watch?v=9znPayvsdbk
https://www.facebook.com/the.jokejoke

Zagrebački Antenat već se nebrojeno puta dokazao magnetski privlačnim. Poštovanje ska, dub, reggae i afro uticaja na posljednjem, trećem studijskom albumu proširili su i koketiranjem s jazzom što je pokazalo istovremeno zrelost benda kao i želju za daljim eksperimentiranjem. Sa više od 20 godina staža, ovaj bend je eksplozija dobrih vibracija i društveno odgovornih poruka. U toku je rad na četvrtom albumu, a osim prvog najavnog singla, nove pjesme trenutno se mogu čuti isključivo uživo.
https://antenat.bandcamp.com
https://www.youtube.com/watch?v=Z87LED2txYk

Red Five Point Star je bend iz Slovenije koji punk rock zvuk kombinira sa ska, swing i rockabilly glazbom uz kubanske i brazilske ritmove. 2011. godine pripala im je čast da zasviraju s legendarnim Robertom Hingleyjem (The Toasters) te su na mnogim europskim turnejama sami postali The Toasters. Red Five Point Star je ujedno i prvi rock bend sa ovih prostora koji je nastupao u Južnoafričkoj Republici.
https://www.youtube.com/watch?v=8UNHuDekmZY
https://www.youtube.com/watch?v=7hpSQTz_xjE

SOPOT je bend koji već nekoliko godina ostvaruje regionalan uspjeh i bilježi osmu godinu postojanja. Zamišljen je kao projekat sa jakim autorskim pečatom koji kroz saradnju sa domaćim i stranim umjetnicima stvara fuziju balkanske umjetnosti sa modernom tehnologijom, a osnovao ga je umjetnik Petar Topalović 2006. godine u Banjaluci. Sopotov autorski izraz je savremeni muzički hibrid. Taj hibrid nastaje miješanjem elektro roka sa dramendbejsom, regeom, dabom i dabstepom. Takođe, u nekim pjesmama mogu se čuti i balkanski tradicionalni muzički motivi. Riječ “sopot” na staroslovenskom jeziku znači “izvor”.

https://www.youtube.com/watch?v=VrNZu947V8o
https://www.youtube.com/watch?v=9J5nfMoHM8s

fb događaj: https://www.facebook.com/events/175390923085123/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2018, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Zanimljiv spoj zanrova u ova 3-4 benda. Mislim da cu poslusati iako nije moj ceif.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2018, 19:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zdenka Kovacicek 24.3. u BL, ponovo postajemo kulturna metropola, Banski dvor, ulaz 10 marki.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Што се Банског тиче, похвале на концертантну дјелатност и садржај уопште откако је Матовић на челу, али не видим сврху оних обавезних, а бесплатних карата. Што да се људи цимају до Банског без потребе да би узели карту која се и не плаћа?

А такође, не видим и даље разлог да је све бесплатно. Толико садржаја и домаћих и страних музичара и умјетника који сигурно по другим градовима наплаћују улазнице. Дођу у БЛ свирати за џ, то је по мени у неку руку и демотивација за долазак великих имена код нас. Било је и страних музичара који би у Лисинском рецимо наплатили 5-15 еура, ако не и више, а код нас бесплатно. Лакше је мени да не плаћам, али говорим како то треба да функционише.
И није истина да би то смањило посјету, и тако те концерте прати цирка 200 људи, толико БЛ и има публике забтаква дешавања који су спремни платити карту. Не треба пинкара концерт, али 5 КМ рецимо, симболично, па кренути са 2 марке ако ништа. Бар да сњ развије навика.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 23:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Heh, pitanja i odgovori su već napisani.

On je zapravo i mislio da se lagano počne naplaćivati ulaz, ali prije toga da se publika nauči da se mora doći po kartu, pa bila ona besplatna. Prosto, koncerti se rijetko naplaćuju u Banskom, neki događaji budu previše posjećeni, ne bude dovoljno mjesta, itd...

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 23:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Dobro on to vodi ljudi, ljudi sve vise i vise idu. Bice vremena kad ce se i naplacivati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Nekad mi se čini da je sve bolje od onog Petrića, koji je jedino ćerku uspio zaposliti. Mladen je pravi čovjek za Banski dvor.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 600 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs