banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1531 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 10 Jun 2017, 16:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Ma sta ces napisati, Covic se bas izivljava nad Partizanom, ovo mu je jos jedna satisfakcija.
Alimpijevic pokazao ozbiljan potencijal i postao kandidati za klupu Zvezde poslije Radonjica. Svidjaju mi se njegove rotacije u drzanje nivoa ritma tokom citave utakmice, nema padova karakteristicnih za mladje trenere. Pod njim svi igraci izgledaju bolje i definitivno FMP ce se sledece sezone boriti za plej of jer ce ostati kostur tima i nadograditi se nekim mladjim igracima. Radanov dolazi, Aranitovic ce se oporaviti, Momirov, Uskokovic, Djordjevic, dolaze iz juniora... bice zanimljivo pratiti FMP sledece sezone ponovo, Ne znam stice li FMP pravo na EK jer je drugi klub u zemlji, ali mislim da zbog razvoja igraca ne bi trebali da igraju dva takmicenja, nego jedno uz jake treninge.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 03 Avg 2017, 12:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 03 Avg 2017, 13:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Pa i red je bio, kad vidis pojedine sudije sa pivskim stomacima do brade, tacno te bude sramota i za sebe i za njega..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 03 Avg 2017, 13:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Ta "liga" ima mnogo većih problema od sudija sa stomacima.... recimo 2 kluba istog "gazde".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 16 Apr 2018, 14:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Za 2 dana krece KLS. 2 grupe po 6 pa po prve 4 ekipe prolaze u sledecu fazu. Kontam da su partizanovci namirisali krv :D moglo bi da bude vatre?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 16 Apr 2018, 16:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Валакње пали ватру на форуму :lol: :lol:

Ревијална лига.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 23 Apr 2018, 17:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Slika


Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 23 Apr 2018, 23:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
"Ozbiljan" novinar se prepucava po tviteru :D . Jebem te zivote :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 24 Apr 2018, 07:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
U njegovu odbranu, to je instagram :D

Bez obzira, baš mu je "šuknuo" :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 24 Apr 2018, 18:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Ko kaže da je KLS nezanimljiv?

Takmičenje gdje svako svakog može dobiti :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 25 Apr 2018, 22:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Za razliku od ovogodisnjeg evrokupa.


Bez obzira na ove prozivke navijaca najgpre ekipe cipiripi kupa, mora se priznati da nas jebe ko stigne _D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 26 Apr 2018, 12:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 30 Apr 2018, 21:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Kad će ekspertiza s nepoznatog maila da stigne? :lol:

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 01 Maj 2018, 18:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Чист фаул је био.
Судијски превид.

Борац баш лијепо игра и велика је штета што је идиотски систем онемогућио да се кроз домаће такмичење бориш за АБА 1.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 01 Maj 2018, 22:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
A bem ti sudija majku :) Nisam ovo vidio u prenosu.
Al to ne umanjuje da je ovo dodavanje nesto najgluplje otkad je kosarke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 16 Maj 2018, 19:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Мало сам окаснио на овој теми, но недавно сам се прикључио форуму.

КЛС није оно што је некад била, нема ни исти значај, између осталог не ибезбеђује пролазност у евро-купове, а од недавно одлуком АБА лигаша ни у АБА 1, самим тим је и поприлично обесмишљена.

И логичан слијед догађаја, наставак приче која је почела у сезони 2003/4 када се српски клубови укључују у АБА лигу (истина Звезда се раније "одметнула" и играла АБА и у сезони 2002/3), а наредних година ће српска национална лига бити све више маргинализована, медијски запостављњена, зарад те АБА (која је и често била чешће фарса него озбиљна лига) системски гушена, урушавана. И данас ту смо гдје смо.

Беспарица дрма све клубове, но ни АБА се није усрећила, и ту сви клубови осим 3 (Будућност која је државни пројекат, Звезда и Цедевита која има богатог газду) муку муче како предеверати сезону, као таква такође слаби, тренутно је око 9. мјеста по квалитету у Европи наспрам некадашње Јуба (клубови из Србије + 2 из ЦГ) која бјеше међу 5 у Европи.
И по мени та оријентација (према АБА и запостављање националне лиге) српској кошарци није ништа добро донијела и подоста штете.

Но то је сада готова прича, ко зна шта би било да је било.

Идемо на КЛС и у посту ћу аписати коју о групи А.

Звезда је ипак завршила на првом мјесту, скор 8-2. Неугодни порази од Борца и малтене униорског састава Меге.
У КЛС су ушли у измјењеном саставу, отишли Бјелица и Енис, из своје филијале су довели Фићу и Раданова.
У међувремено је услиједио и отказ младом стручњаку Алимпијевићу, којег су навијачи узели на зуб.
Одиграли су овај регуларни дио промјењиво. И даље су први фаворити за титулу, али Партизан и Борац опасно пријете
За њих је пораз у финалу АБА одредио и ову сезону. Сада ће вјерујем кренути у "реизградњу", како то кажу у ен-би-еју. Што може дугорочно бити и добро, имају занимљивих младих играча у својој филијали као и овог Давидовца, који би могао бити занимљив и Салету.

Борац је ове сезоне позитивна прича српске кошарке. И крпз АБА 2 и кроз ову СЛ.
Одлично урађена селекција, редом захвални и корисни играчи, ту нема странаца, искључиво српски играчи, и одлично су изгледали.
Пред Ф4 АБА 2 имали су силан пех, повриједио им се најважнији играч, Илија Ђоковић, на којем су базирали игру читаве сезоне. Штета, са Илијом би дохватили АБА 1.
Попуњени су добро и споља и у рекету, и опасни, могу угрозити вјечите, и титула би могла у Чачак.

Мега је профитирала промјеном начина попуне и чињеницом да је АБА постала малтене затворена лига.
Правићемо се мутавим, и нећемо вјеровати да је таквом расплету кумовасо и Мишко, менаџер који има 1/3 својих играча у АБА, самим тим и не мали утицај.
Мега се клуб гдје је резултатски императив у другом плану, и све је подређено набијању статистике играча који су "у излогу“, не ријетко такви играчи у јеку сезоне одлазе ка новим дестинацијама, како већ буде понуде, ове сезоне су тако "утрапили“ Ениса и Ребића, па касније Чанчара и Синовеца, а како је у међувремену услиједила ова промјена око начина попуне АБА, могу СЛ одиграти релаксирано, малтене са јуниорским саставом.
Ипак, одиграли су (неочекивано) јако добро, скор 6-4, а Марјановић, Мишковић и Церовина добили су драгоцјене минуте у сениорској конкуренцији, чиме ће на добитку бити српска кошарка.

Златибор је такође позитивна прича ове сезоне. Они су баш озбиљно схватили ов сезону, као награду играли и ову СЛ.
Најискуснија екипа СЛ, ту су редом прекаљени играчи, има ту и ветерана, очекивао сам да ће бити испред Меге, но у оба меча су изгубили, Мегина млађарија их је уништила агресивном игром (не мо'ш се са клинцима гањати када те године притисну) у оба меча, натјерала на велики број изгубљених лопти, а у задњем мечу Мега је против Чајетинаца опуцала, вјеровали или не, 84 шута из игре, +18 пенала.
Сада их чека меч 1/4Ф против ФМП-а, но мислим да су у Златибору већ сада задовољни овом сезоном.

Тамиш, они вјероватно и нису имали превелике амбиције у СЛ. Тако играчи који годинама играју КЛС, или 2.лигу Србије, наравно повремено би коју пару зарадили у Румунији и Македонији, одиграли су СЛ према очекивањима, скор 3-7.
Вјерујем да су задовољни шти су играли СЛ, као и за све клубове у Србији, наредна и наредне сезоне зависи колико ће пара искамчити. А ту ситуација није добра.

Младост, строги пролазници кроз СЛ, скор 1-9. Једино вриједно помена је да је задња 3 меча значајнију минутажу добио Ђорђе Пажин, будућност српске кошарке.

То би било то када је група А у питању, Вечерас како заврше утакмице, или сутрадан ћу посветити један пост преосталим екипама у групи Б.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 16 Maj 2018, 19:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Младост је упала у КЛС захваљујући пар бг кланова и кладионицама.

Очекивана побједа Партизана у Ваљеву и ФМП-а над Вршцем. Потенцијално полуфинале ПОФ-а Партизан-ЦЗВ. На двије добијене.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 17 Maj 2018, 21:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Коју да напише и о групи Б. Пуцам.
Ту су се издвојиле 2 екипе.

ФМП је за педаљ узео прво мјесто, скор 9-1. Филијала Звезде, уступили су им пред почетак СЛ Ф.Човића и екстремно надареног Раданова.
Очекивати је било да ће имати проблема на плеју, међутим то се није десило, довели су Радована Ђоковића, комбо бека, Пот и изузетно перспективни, чиграсти Ускоковић су то одлично попунили, доста агресивнији у одбрани од Фиће који ту статира, и то је боље изгледало.
Оџо није одиграо на нивоу на којем је играо АБА, Симанић за њега уобичајено велике, баш велике осцилације (то ће га пратити крпз каријеру), но зато Ненадић константно одличан, Јеремић и Апић веома поуздани, довољно за прво мјесто у групи, и да истакну кандидатуру за титулу.

Партизан, турбулентна и фрустрирајућа сезона, притишће их дуг (око 7,2 мил.€), права ноћна мора, како ко закмечи (и неки који се куну у љубав према Партизану), активира се БАТ, ход по мукама кроз АБА, кроз ЕК.
Почетком сезоне доводили су играче, не зато што су били добри, него зато што су били јефтини- Селекција траљава, поз.плеја попунили са оба Амера (исто важи и за Звезду у другом дијелу сезоне и доласком Ениса), то никад неће на добро испасти.
Долази до разлаза са Мутом, бјеше и доста промјена у играчком саставу. И сада ово што се испрофилисало за СЛ обећава, Чанак ради јако добар посао.
Кроз СЛ Вилијамс-Гос је експлодирао, ни други Амер није лош, Маринковић игра са осцилацијама, Пецарски у СЛ се преорјентисао, у одсуству Величковића на поз.4, добро је одиграо, Француз има квалитет, али и превипше "празних ходова", овај Брајма је занимљив, опасне предиспозиције, но још увијек сиров. Ипак Партизан све боље изгледа, у 1/2Ф ће па готово извјесно на Звезду, и по мени ту су ближе побједи и проласку у финале.
Видјећемо шта даље, наредне сезоне, Вилијамса наравно неће задржати, но било би јако добро да задрже већину осталих, да задрже нуклеус екипе, има ту јако занимљивих играча, овај Брајма би се могао фино истесати, ту су и супер занимљиви Пецарски и Пажин, тренутно у Младости, клинци који су будућност српске кошарке.
Ваљда ће и тај дуг некако курталисати, није ситуација ружичаста, но ова екипа има перспективу.

Динамик
. Код њих бјеше баш великих промјена, и у играчком саставу, и вратили су Муту. Сада се за СЛ профилисала једна екипа коју је тако Мута посложио, у сврху циља, пласмана у АБА 2.
Требали би то дохватити, посебно јер су главном ривалу Вршцу уочи СЛ преузели понајбољег играча, младог Глишића. Који опет у Динамику и није добио третман који је реално требао, Мута има своју философију, и није тај који ће младима дати превише минута.
Андреја Стевановић и Немања Крстић, момак који је имао силних проблема са повредама, су одиграли јако добро овај регуларни дио, остали тако са осцилацијама.
Чека их 1/4Ф против Борца и то ће бити најзанимљивији пар. Борац јесте номинално фаворит, но и Динамик није без шанси.

Вршац. Једна млада екипа, редом год.95 и млађи, они су пред СЛ остали без најбољих играча, Глишића, Симеуновића и Кутлешића, и ушли су без амбиција у СЛ, да је отаљају.
Шансу су добили млади Стефан Ђорђевић и Срефан Момиров, и искористили су је, момци који ће конкурисати за У-20 селекцију Србије.
Ипак, успјели су дохватити 1/4Ф, наравно немају шансе против Звезде.

Војводина. За њих је пласман у СЛ успјех, од играча који имају интернационално искустви имају ту тек Силађија (занимљиво, почео сезону у Слободи из Тузле), остало играчи који су ранијих сезона играли КЛС или 2.лигу Србије, екипа не баш неког потенцијала.
Остварили су скор (2-8) у складу са могућностима. На жалост, ни неки млади осим Бировљева (год.98., значи ни он није премлад, његови вршњаци су већ одмакли), нису добили шансу. Воша је задњих деценија избацила плејаду младих играча, има и сада у Новом Саду занимљивих клинаца који обећавају, но они у кадетским данима одлазе пут Београда или других дестинација. Беспарица чини своје

Металац. Они су имали задњих година великих успона и падова. Играли су и АБА, чак наговјештавали да би могли постати стабилан АБА лигаш, али су и били овисни од једног ентузијасте, госп.Ђукановића који је вукао, вукао, и прекипело му. Самим тим су упали у грдне проблеме, једва су избјегли гашење.
Сада се покушавају некако вратити, скрпили су за ову сезну тако солидан састав, реално играчи који нису успјели наћи ангажман у комшијским земљама, румуњској лиги и сличнима, нису то играчи великих домета, исто као и за Вошу, ни неки млади нису добили шансу. Перспектива је нејасна, наравно зависи од финансија. Ту ситуација није добра.

Сада нас чекају мечеви 1/4Ф. Звезда (против Вршца), ФМП (против Златибора) и Партизан (против подмлађене Меге) пролазе без проблема, ватре би могло бити у серији Борца и Динамика.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 17 Maj 2018, 22:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Фино си анализирао неке ствари, али не бих се сложио да ће Партизан без проблема проћи даље.
Што се тиче дуела Борца и Динамика, несрећа би била да измишљени клуб прође даље.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: K L S
PostPoslato: 17 Maj 2018, 22:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Никац од Ровина je napisao:
Фино си анализирао неке ствари, али не бих се сложио да ће Партизан без проблема проћи даље.
Што се тиче дуела Борца и Динамика, несрећа би била да измишљени клуб прође даље.

Па дао сам неко моје мишљење, предвиђање. По завршетку 1/4Ф ћемо видјети колико бјеше ваљано.
Што се тиче ово "измишљени", у овом времену беспарице, гдје клубови једва преживљавају, и када је српска кошарка изложена ударцима, сваки спортски колектива, имао традицију или био скоро формиран (и ја имам више симпатија према Борцу), заслужује поштовање.
И није ми право када коментатори/форумаши који воле спорт, којима је очигледно стало до српске кошарке, прихвате тај један подваљени дискурс оних који роваре против српске кошарке. .
Наравно ја нити могу, нити имам право, било коме натурати како ће видјети неке ствари.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1531 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs