banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Mar 2018, 17:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Kako narucujete sa sportsdirecta, u BIH ili negdje u HR ili SLO recimo kod rodbine pa da vam donesu? Zbog izbjegavanja carine?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2018, 20:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja narucim u HR al samo kad uzimam veliku narudzbu, 16-17 evra je postarina, recimo uzmem dvoje patika, 20ak majica, bude povoljno slazenger, lonsdale itd, po 2-3 evra pa se onda isplati, uglavnom ista je roba kao u sport visionu, cak sam znao da kupim u sportvisionu sa onom etiketom i cijenom u funtama, zaboravili da skinu :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2018, 23:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Pitanje kopije i originala je postalo vrlo difuzno kada je kineska roba u pitanju. Zapadni svijet optužuje Kinu da dozvoljava piratsko kopiranje proizvoda, što je samo djelimično tačno. Tj. tačno je ako otvoriš tvornicu i kreneš da štancaš masovno Nike ili Adidas proizvode. Ti proizvodi su u tom slučaju, bez obzira koliko kvalitetni i nalik originalu, samo piratska kopija. Međutim sve, ama baš sve firme koje proizvode sportsku opremu, telefone, televizore... SVE ŽIVO, imaju proizvodne pogone u Kini. I naivno se nadaju da će licence biti poštovane. I onda Kinezi rade u dvije smjene i proizvedu, kao, 10 000 jedinica nečega, recimo trenerki Adidas, sve po licenci i Švabe zadovoljne. A Kinezi onda, na svoju ruku i mimo znanja Švaba, uvedu i treću smjenu koja proizvede još 5000 jedinica iste robe, istog kvaliteta, od istog originalnog materijala, sa originalnom etiketom, sve sa hologramom. Šta onda reći za tu robu koja se ne prikazuje Adidasu, već se direktno izvozi, a dobit se u potpunosti zadržava, bez plaćanja licence?Original? Kopija?
Takve robe je mnogo u “sivim zonama” izvan EU, gdje se takvi slučajevi rigorozno progone, mada se nekad zna nešto i provući. Znam da je u Švedskoj prije par godina izbio skandal jer su se u jednom velikom trgovačkom lancu prodavale nelicencirane starke iz Kine, kasnije se ispostavilo, u malo čudnijim, netipičnim bojama, što ih je izdalo. Na brzinu su povučene iz prodaje i uništene.
Nekada je lako prepoznati kopiju, po kvalitetu materijala i izrade. Nekad je to nemoguće, jer su identične originalu, u stvari ta granica je samo pravne prirode, da li je plaćena licenca ili nije.
To je, u glavnom, razlog zašto neka roba može biti jeftinija, mimo svake logike i zdrave pameti.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2018, 07:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Nelogičnije je to što su "originali" toliko skuplji od "kopija"... znači u cijenu "originala" je ugrađen značajan postotak licence koja u realnim uslovima korištenja proizvoda nema ama baš nikakvog značaja... znači samo prestiž...ovo važi samo u uslovima da su ove "kopije" iz te treće smjene, pa su po kvalitetu iste ovim iz prve dvije smjene...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2018, 08:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Reebok koji je bio Made in Vietnam je velika razlika od ovog Made in China.
Kupujem jednu vrstu patika 20-tak godina. Ove zadnje Made in China (kupljene čini mi se u Juventi nisu na nozi ni nalik onim Made in Vietnam.
Debelo razočarenje. Čak su i veličinom drugačije. Kupljene na sniženju, pa hajd'...
Rekoše mi da će sad Buzz uzeti distribuciju Nike, Adidas i Reebok.
Ne znam koliko je istine u tome, ali je Buzz debelo skuplji.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2018, 08:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Buzz je isto dio nekog sistema, možda čak i Sport Vision-a.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2018, 11:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
_зока je napisao:
Buzz je isto dio nekog sistema, možda čak i Sport Vision-a.

Nije mozda, nego jesu dio sport vision-a

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 22:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2018, 23:28
Postovi: 11
Sve je vecinom danas falsh. Više ne razlikujes original..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 06:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2017, 06:53
Postovi: 85
Prije nekoliko dana kupih duboke Nike patike u N fashion-u i na nozi ne vidim razliku od onih kupljenih u UK, jedino ako su oboje fush :lol:

_________________
Per aspera ad astra!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 08:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Ma nema tu razlike ljudi nešto umišljaju, kupovao sam i ja obuću u prokletim Amerikama, isti kvalitet isto sve, adidas skechers magnum.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 10:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja sam ranije nekad čitao za NB patike nešto. Rekli su da se različiti modeli proizvode u različitim zemljama i da im se materijali, cijene i kvalitet značajno razlikuju...

Dakle sve original patike...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Moje Reebook nisu pravi Reebook. Definitivno - prvo veličinom onda ničim drugim. :(

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja sam sad uzeo 5 pari, sto sebi, sto familiji, sportreality/sportvision, sve su kina/ indonezija, identicne onim koje sam do sad narucivao sa sportsdirecta. Licno mi se cini da to nije taj kvalitet kao nekad al nije ni cjena kao sto je nekad bila, 5 pari me doslo oko 250 -260 km. Nekad si mogao da kupis jedan i po par za te pare al su i trajale, sad djon potone vrlo brzo, nekad pocnu da skripe za 7 dana, al ima se i kila pa nije bas objektivno :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
sportdirect i njegov pobratimski gnojni iscjedak factool su nevidjena bagra i olos.ta sranja koja oni prodaju sa toboznjim snizenjima sa 26 456 dinara na samo 1950 i slicno su navlakusa.tu je moguce nabosti normalne patike i jaknu koja nema jedan kraci rukav jednom u deset puta.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 16:28 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2012, 08:22
Postovi: 49
Engleski sport direct?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
engleska goveda i pedofilcine. goMna.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs