banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1826 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 24 Mar 2018, 08:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Uživaj! :)

Moja drugarica gledala Vikersund uzivo :)

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 24 Mar 2018, 19:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
kutak je napisao:
Uživaj! :)

Moja drugarica gledala Vikersund uzivo :)

Hm, pade mi na pamet strašna ideja da organizirano se iduće sezone dohvatimo Vikersunda. Volio bih baš otići tamo. 40-tak km od Osla, lagano busom. I eto doživljaja.

Riječ dvije o današnjem spektaklu. Prvo vrijeme prelijepo, skoro identično prošlogodišnjim. Snijega ima fino, plus devet, nema vjetra. Gledalište puno. Moja procjena preko 20 000 ljudi. Kranjske kobasice e odlične ipak su tri evra. Laško ide dobro, kuvano vino još bolje. Norvežani ludi, Poljaci pijani, Slovenci ubili trubama. :) Organizacija čista desetka, sve od obezbjeđenja, ulaza/izlaza pa do besplatnog autobuskog prevoza.
Na kraju sportski dio. Slovenci sjajni. Ugodno iznenađenje sjajni letovi Domena Prevca i Roberta Kranjeca. Poljske nije spasio ni fenomenalni Kamilice Stoch sa 248,5. Norvežani nepobjedivi. Bila je čast pogledati ovo danas uživo, jer ski letovi su neopisiv sportski spektakl. Sutra pojedinačno takmičenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 24 Mar 2018, 21:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
A, koliko je ulaz?

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 24 Mar 2018, 22:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Stajanje 23 evra. Tribine su skuplje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 25 Mar 2018, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Mi smo 29 evra platili stajanje, ali vrijedi svake pare :)
dobra sprdnja, opusteni ljudi i ski skokovi koji uzivo imaju skroz drugu dimenziju nego preko televizora. jos je Planica relativno BiH tako da definitivno dobra fora za potrositi vikend :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 25 Mar 2018, 17:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Kad smo isli za Bamberg kolega nas nagovori da posjetimo skakakonicu Klingental i mislim da nam je to sjajno potrosenih sedam evra . Skakaonicu spremali za takmicenje mi se popeli na vrh uzivali u kapsuli . Stekne se pravi osjecaj.
mogu misliti kako je na takmicenjima

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 25 Mar 2018, 20:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ja sam u blizini Wisle i relativno blizu Zakopanog. Ni na pamet mi nije palo da se guram u tu ludnicu :)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 26 Mar 2018, 22:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Svjetski kup:

Citiraj:
Platz Name Nation Gesamt
01 Stoch, Kamil T 1443 0
02 Freitag, Richard T 1070 0
03 Tande, Daniel Andre T 985 0
04 Kraft, Stefan T 881 1
05 Johansson, Robert T 840 1
06 Wellinger, Andreas T 828 2
07 Forfang, Johann Andre T 821 0
08 Stjernen, Andreas T 665 1
09 Kubacki, Dawid T 633 1
10 Eisenbichler, Markus T 597 0


Ski letovi - ukupni poredak:

Citiraj:
Platz Name Nation Gesamt
01 Stjernen, Andreas T 257 0
02 Johansson, Robert T 250 0
02 Stoch, Kamil T 250 1
04 Kraft, Stefan T 214 1
05 Tande, Daniel Andre T 200 1
06 Forfang, Johann Andre T 142 0
07 Freitag, Richard T 112 6
08 Prevc, Peter T 106 2
09 Kasai, Noriaki T 104 2
10 Eisenbichler, Markus T 102 1


Gotova sezona. Stoch uze sve što se uzeti moglo. I zadnje takmičenje na Planici. Omaklo mu se jedino u generalnom poretku letova. Ali ovo je bila njegova sezona. Drago mi je što sretoh i nekoliko banjalučana, pitaše me za komentar sezone :) Žao mi što ove naše sa foruma nisam ulovio, ali gdje bi kraj 20 000 duša na placu sve pohvatao. :)

Uglavnom sigurno dolazim i iduće godine, jer ovo je događaj koji se ne propušta. Haos je bio na Open Air Planica u Kranjskoj gori u suboru naveče. Ludnica, Poljakinje se oblokavaju ko lude. Tu nema uvoda, a Slovenke su jbg - naše, ne možeš im ništa slagati, svaka ima bar nekoga od rodbine u BiH. :)

Ovih dana kačim par fotki na forum da oni koji nikad nisu bili osjete bar djelić atmosfere. Sada ionako slijede nacionalni šampionati koje možda još samo ja pratim, i možda još poneko, u nadi da ću među prvima skontati nekog naprednog klinca. Ovo napredno nema veze sa najnaprednijim od svih. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 29 Mar 2018, 19:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Planica. Kraljica.

Edit> Slovenci dobili novog trenera. To je Gorazd Bertoncelj. Radio je do sada kao trener omladinskog tima iznjedrivši skakakče poput Domena Prevca, Tilena Bartola, Žige Jelara, Timija Zajca i Bora Pavlovčiča. Goran Janus treniraće nadalje skakače u nordijskoj kombinaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 31 Mar 2018, 23:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
April u svijetu skijaških skokova uvijek je zanimljiv onima koji gledajući nacionalna prvenstva pokučavaju naći neku buduću zvijezdu u ovom sportu :)

Ipak u Premanonu, na takmičenju za prvaka Francuske, očekivano je dobio Jonathan Learoyd. Nekako ovo nije bila dobra sezona ni za Chappusia ni za Savou. Mali Englez koji je preko noći postao veliki Francuz, šalim se, je ipak ove sezone dominatan. Dosta je dobro danas skakao Maxim Laheurte, ali on nije klasični skakač, on je ipak kombinatorac, stoga mi je na ovom takmičenju veću pažnju pobudio Paul Brasme. Ima 20, takmičio se već u Kontinenatla kupu i možda je vrijeme za Svjetski kup.

Evo info sa današnjeg takmičenja:

http://www1.ffs.fr/site/resultats/resul ... &epr=47264

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 04 Apr 2018, 00:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
U Rusiji ništa novo. Denis Kornilov se okitio titulom prvaka Rusije.

Slika

Kornilov je trijmfovao ubjedljivo, skokovima od 131,5 i 119,5 m na takmičenju i Nižnjem Tagilu. Drugi je bio Romašov, a treći Dimitrij Vasiljev. Na žalost, nikako da u ruskom skakanju u prvi plan izbije neko novo ime. Ako zanemarimo prekomandu za kombinatorca Klimova, ništa se novo ne događa, iako je ovogodišnje takmičenje bilo odlično organizovano.

Kompletni rezultati:
http://static.berkutschi.com/berkutschi ... 1522584512


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 08 Apr 2018, 06:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Mico Ahonen - šampion je Finske. Taivalkoski zavejan snijegom. :D U Finskoj puno novih klinaca željnih dokazivanja. To možda i daje nadu da će, uz dobar stručni rad, za dvije do tri godine, finsko skakanje ponovo biti tamo gdje mu je i mjesto - u samom svjetskom vrhu.
Imaće puno posla Andreas Mitter.

Slika


Danas skaču Norvežani. Tradicionalni Konica Minolta Norge kup u Notoddenu. Već u srijedu skandinavci se sele u Trollbakken, gdje će posljednjim takmičenjem sezone biti okončan Norveški šampionat. Ovih dana - lagano NRK 2. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 13 Nov 2018, 07:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Pred nama je duuga. Nova sezona. Skakački "cirkus" startuje u petak. Mogla bi ovo biti veoma, veoma, zanimljiva zima. :D

Slika

Slika

Slika

Znači Wisla na startu. Malinka. Sjajno. Raduje što je ostala Ruka, Nizhny se izgleda ustalio, što je odlično, Švabe su morale ugurati negdje Titisee, i letove u Oberstdorfu. Samo dva takmičenja u letovima premalo. Nema Vikersunda, što je ogromno razočaranje. Raduje me Predazzo, konačno Italija, Svjetsko prvenstvo je u Innsbrucku i Seefeldu, i veliko finale, tamo gdje se ide pješke :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 13 Nov 2018, 08:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Cuj nema Vikersunda?!? Zasto?

Ja bih se stvarno mogao organizovati da ove godine odem u sloveniju. Ali koliko se poznajem ostace na prici kao i svake godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 13 Nov 2018, 08:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Bas neki dan razmisljam kako ce uskoro poceti sezona. :)
Drug od tebe ocekujem redovne izvjestaje i ove godine.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 14 Nov 2018, 20:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Haha, taman kada sam imao namjeru da odustanem. :D Ono što je loše po svjetsko skakanje jesu dvije operacije ovog ljeta Petera Prevca zbog kojih je neizvjesno da li će skakakti u Wisli. Vrlo je moguće da ga nećemo vidjeti dok ne bude spreman. Ima tek 60 skokova od druge operacije naovamo.

U Wisli sigurno nećemo vidjeti Severina Freunda, koji se još uvijek oporavlja od serije povreda koje je doživio i preživio. Vidjećemo ga tek u Kuusamu. U Wisli, ali ni tokom ostatka sezone nećemo gledati ni Jane Ahonena, koji je, konačno, okačio skije o klin. Živ bio sto godina i hvala ti za sve Jane. :D


Na reprezetnativnom nivou, Poljaci ulaze dosta spremni, i još sezonu počinju od kuće, Norvežani, takođe, Austrijanci nikad više nabrijani, i sudeći po fejbuk pisanijama, spremni su za start sezone. Andreas Felder novi je trener Austrije. Švabe, uvijek spremne. Svi kao zapete puške, jedino snijega u Poljskoj nema. :(

Promo spot: https://www.youtube.com/watch?v=bhx6NSdNK9Q

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 14 Nov 2018, 21:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Sta si htio? Da odustanes?
Jok!

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 17 Nov 2018, 18:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Poljska prvo zlato. Umalo da "pobjegne" Kubacki je zeznuo u drugoj seriji, ali je zato Kamil Stoch izvukao sjajnim skokom. Poljaci su imali puno lakši posao, nakon diskvalifikacije Roberta Johanssona zbog nepropisnog odijela, ali su Švabe zaista dobro skakale. Japan me oduševio, biće u samom vrhu cijelu sezonu. Slovenija došla sa trećim timom zato i jesu sedmi. Ne znam šta je bio cilj nastupa u ovom sastavu. Nastave li ovako guraće se za sedmu poziciju sa Češkom i Švajcarskom a ne sa najboljim skakačkim nacijama za medalju.

Kubacki izjava
https://www.youtube.com/watch?v=q8iALvJYG2Q

Kamil Stoch skok:
https://www.youtube.com/watch?v=udUaQgltdls

Slika

I da još malo dobrih vijesti. Vikersund je ipak vraćen u kalendar. Na ovoj legendarnoj letaonici, takmičenje će biti održano 16 i 17. marta. :wink:

https://res.cloudinary.com/fis-producti ... en_Nov.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 19 Nov 2018, 18:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ja ne pamtim kad je neki Rus pobijedio u Svjetskom kupu. Pozabaviću se malo istorijom kada budem imao vremena, ali eto ne pamtim. Ako izuzmemo da je svojevremeno Vasilliev oborio svjetski rekord u letovima u Vikersundu što mu nije priznato jer je dirao rukama i leđima snijeg, ovo je najbolji rezultat ruskog skakanja. Očito da je sjajna ljetna sezona, jer je dobio ovogdišnji Summer GP, veoma dobro uticala na mladog ruskog skakača.

Slika

Biće ovo čudna sezona, i ako uzmemo da je Leyhe bio drugi, a Ryoyu Kobayashi treći. Očito porodici Kobayashi leži Wisla, jer je prošle godine Yunshiro na ovoj skakaonici pobijedio. Definitivno rezultatima vikenda mogu najzadovoljniji biti Poljaci, koji su ekipno uzeli zlato, a pojedinačno su skupili već hrpu bodova, Stoch je bio četvrti, Zyla šesti, Kubacki osmi.

Slovenci konačno dobijaju jednog mladog skakača, koji će moći odgovoriti izazovima Svjetskog kupa. To je mali Timi Zajc, koji je pojedinačno bio peti. Najveće razočarenje minulog vikenda su Norvežani, jer su ekipno diskvalifikacijom Johanssona ispali iz osam, a pojedinačno im je najbolji bio Forfang na tek desetom mjestu.

Idući vikend vraćaju se Freund i Peter Prevc, a slovenački tim bih zamolio da u reprezentaciju vrate Domena Prevca Jurija Tepeša i Kranjeca jer su klinci pregorjeli na ekipnom takmičenju. Neće to ići. Jedan po jedan se uvodi u vatru, ne četiri odjednom, pa nema ko da povuče naprijed.
Naredno takmičenje je Kuusamo - Ruka, već u petak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SKI SKOKOVI
PostPoslato: 22 Nov 2018, 11:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Znaš li satnicu u Ruki?

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1826 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs