banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 08:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Mar 2018, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9164
Sa fakultetom, doktore, da ti parira...
Apeyron ili tako nešto...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
To je vjerovatno ili viša stručna sprema ili dipl.medicinska sestra, to je tri godine čini mi se, (bachelor)

Meni je ovo bilo neobično sa stručni medicinski kadar. Znači da ima i nestručni!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Pa imaš one frizerke i cvjećarke što završe neki kurs i dobiju isto zvanje.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Mislim da ima i onih koji nemaju veze sa medisinskom strukom, jer tezak je to posao. Dom moze biti dobar, ako su radnici zadovoljni.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2018, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
kutak je napisao:
Mislim da ima i onih koji nemaju veze sa medisinskom strukom, jer tezak je to posao. Dom moze biti dobar, ako su radnici zadovoljni.

Dom je dobar ako su stanari zadovoljni a ne radnici.

Radnici moraju radi iako su nezadovoljni.
Ako ih ima malo na broj stanara ako nemaju adekvatne plate i benefite, rade iako su izlozeni samovolji uprave ili vlasnika daje im se sve i svasta da rade sto nebi trebali da rade
jer se stedi na broju zaposleni. Sve to moze da bude prisutno i opet ti isti rade jos uvijek profesionalno i dobro.
Prosto iz razloga jer nemaju drugu opciju i mogu lako biti zamjenjeni sa drugima koji nisu "nezadovoljni".

btw, privatni domovi se prvenstveno vode linijom profitabilnosti i isplativosti. Kao u svakom biznisu sve je potcinjeno tome.
Bez rigorozne stalne kontrole mogucnosti za zloupotrebe su neogranicene i vrlo vjerovatne idu do ekstremnih slucajeva nebrige, maltretiranja starih osoba.

Znaci prvo profit onda sve ostalo: Standardi,norme,zakoni a tek onda....zadovoljstvo stanara, pa na kraju dolaze zadovoljni radnici.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2018, 09:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 19:05
Postovi: 633
Što se kontrole rada domova tiče, čujem da je ovih dana zatvoreno 6 zbog neispunjavanja uslova. Kojih, ne znam.
Inače, u inspektoratu RS postoji i jedan inspektor koji kontroliše njihov rad.
Domovi su ustanove socijalne zaštite, i kao takvi bi trebali prolaziti rigorozne kontrole, jer je u dosta slučajeva riječ o korisnicima koji nisu u stanju brinuti o sebi, a kamo li napuštati i tražiti nove domove...
Nije to Konzum ili Tempo, pa ja biram.
Koliko znam onaj dom u Kneževu npr treba biti zatvoren jer u istoj zgradi drži tehnički pregled vozila i bolesne osobe :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2018, 13:15 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Mar 2018, 10:43
Postovi: 0
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8864870743

Upravo o ovome smo pricali. Strucni i nestrucni legalni i ileglni. Nadam se da vam je sve jasno!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2018, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Meni nije jasno u kojoj si ti ulozi?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2018, 18:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Jelena Adzic je napisao:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=181093032529525&id=100018864870743

Upravo o ovome smo pricali. Strucni i nestrucni legalni i ileglni. Nadam se da vam je sve jasno!!!


Jelena nije sve tako prosto kao sto ti predstavljas, ne mislim da je vas dom los ili neuslovan ali.


Radna dozvola koja regulise kadar, opremu i prostor, je samo prva stepenica u kontroli rada ovakve ustanove.Sasvim je normalno da takav objekat ima te papire, zar to treba da bude neka
vijest ili da se istice.
Poredjenja radi navescu ovo da bi lakse neki razumjeli ta dozvola za rad je kao i vozacka dozvola. Dobijes ju na osnovu polozenog ispita, onda dobijes ili kupis auto koje je registrovano
i nadjes se na putu koji je oznacen i obiljezen za saobracaj sve slicno kao kod vas.
Medjutim kako ces ti vozit ne zavisi samo od gore nabrojanih uslova i kako ce drugi biti bezbjedni i zasticeni koji su stobom i oko tebe u toku voznje. Sta te primorava i tjera i u cemu je bitna razlika izmedju vase dozole za rad i vozacke( a nebi trebalo da bude)?

U saobracaju postoji policija koja te zaustavlja svako malo i kontrolise. U saobracaju na semaforima postoje kamere koje te prate i kaznjavaju i
tako dalje nije prepusteno tebi ili ovlas vrlo je rigorozno.
Znaci nije "kontrola" samo dobiti vozacku i imati tehnicki pregledan auto tj u vasem slucaju dobit dozvolu koja regulise kadar,opremu i prostor.



To sto je vas objekat sa potrebnim dozvolama je ok ali taj papir ne obezbjedjuje i ne daje garanciju da ce stanovnici ili pacijenti biti adekvatno tretirani i imati potrebnu njegu.

Jedno pitanje kolika je kazna koju ce tvoj dom platit u slucaju nebrige i povrede pacijenta.
10.000; 50.0000; 100.000 Km ili to uopste na postoji.Koliko ce te dati vremena stanovnicima da se snadju za drugi smejstaj ako morate zatvorit dom je li to : 3 mj; 6mj; 1godina i ako se to desi prije ocete li im isplatit ostetu ili platit drugi smejstaj?

Ko utvrdjuje i kako i kada da ne postujete standarde, pravila i norme tj sto bi narod rekao da ne varate i obmanjujete ljude?
Koji mehanizam postoji u vasem domu ili van njega da to kontrolise?
Ili je to pusteno vama da sami sebe kontrolisete i izvjestavate ili mozda je jedina opcija da vas stanari i njihovi bliznji daju u novine?

Jedan inspektor moze da kontrolise zgradu(uslovnost objekta, cistocu, potrebni prostor i dostupnost) medjutim on nema veze sa njegom niti je strucan u tom pogledu da kontrolise.
Drugi moze da kontrolise specijalnu opremu i masine ako su u upotrebi u vasoj ustanovi da rade kako treba ali opet o zgradi i njezi nema strucnost.

Ko kontrolise strucnost i kvalitet rada osoblja i kako? Koje uslove pored obrazovnih kvalifikacija plus mora da zadovolji vase osoblje da li provjeravate osoblje po pitanju
ovisnosti i koristenju droga redovno ili nikako. i sl. ?
Nisu pacijenti samo pokretni, nepokretni i polupokretni.
Stanovnici domova mogu imati razlicite disabilite ili bolesti i vecina ih ima. Da li postoji strucno osoblje za tu vrstu pacijenata i da li postoji takva njega?
Puno je tu pitanja da bi se samo svelo pod dobijena: dozvola koja regulise kadar, opremu i prostor !!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2018, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
Ja samo znam da mi nismo mogli nepokretnu tetku zbrinuti kao sad u domu što smo joj našli smještaj u Prijedoru ... nisam uspio nikoga da nadjem ko bi je njegovao 24 h, nas 6 iz porodice nismo uspjeli ništa kod kuće sa njom a pare su odlazile. Ona se sad preporodila, ima društvo .. Uredna je, pri svijesti i njegovana. Po njoj vidim da sve funkcioniše, nemam zamjerki.

Obišao sam dosta domova po BL, u pojedinim ih malte ne drogiraju .. spavaju po cijele dane, bez ikakvih sadržaja.. bezvoljni i bijeli kao krpe. Žalosno.

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2018, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Jelena Adzic je napisao:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=181093032529525&id=100018864870743

Upravo o ovome smo pricali. Strucni i nestrucni legalni i ileglni. Nadam se da vam je sve jasno!!!


Pogledah FB stranicu i ono sto mi sam primjetila ( po slikama koje su postavljene):

Sobe nemaju bolesnicke krevete

Kupatilo je malo i nedostupno osobama Sa invaliditetom koje su samostalne

Lift ili rampa za nepokretne osobe?!

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2018, 13:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 19:05
Postovi: 633
Ne bih ljude odmah na prvu da kudim :)
Obišao sam nekoliko domova i što se tiče dostupnosti i kadra, meni se najviše svidio onaj u Kozarcu.
Ovaj Jelenin dom u Knežici je ipak za dobro koplje ispred mnogih koji već imaju dozvole, a da može bolje može.
Ima i boljih, naročito Caritas a i Geruijatrija jako dobro napreduje.
Inače, kad spominjemo inspektore, taj inspektor koji trenutno postoji provjerava sve aspekte rada domova, od tehničkih, preko kadrovskih. Na žalost, ljubaznost i empatiju ne možeš kontrolisati :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2018, 07:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Mar 2018, 10:43
Postovi: 0
ajkula je napisao:
Jelena Adzic je napisao:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=181093032529525&id=100018864870743

Upravo o ovome smo pricali. Strucni i nestrucni legalni i ileglni. Nadam se da vam je sve jasno!!!


Pogledah FB stranicu i ono sto mi sam primjetila ( po slikama koje su postavljene):

Sobe nemaju bolesnicke krevete

Kupatilo je malo i nedostupno osobama Sa invaliditetom koje su samostalne

Lift ili rampa za nepokretne osobe?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2018, 08:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Mar 2018, 10:43
Postovi: 0
Dodjite i uvjerite se. Posjedujemo sobe sa el podizacem kreveta,kupatilo sa posebnim namjenama za kupanje nepokretnih osoba,te takodje imamo prilagodjenu kadu za nepokretne koju nema skoro ni jedan Dom!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2018, 21:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 19:05
Postovi: 633
Čisto za one koji imaju potrebu, danas sam bio u domu u Vidovom vrelu, za mene prava novost.
Tek je počeo raditi i ima stvarno super uslove, sjajno je opremljen i što je još bitnije, za razliku od drugih u prirodi, potpuni mir i tišina.
Pustiću i slika poslije ako budem išao, ali cijena je od 620 pa na više, ne znam kako je kod drugih...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2019, 09:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Feb 2011, 07:29
Postovi: 10
Ima li neko novih saznanja o domovima za stara lica u okolini Banjaluke? Kakvo je stanje u Kneževu, kakav je Oaza mira u Trnu? Ima neki i u Lamincima, ali ne znam ništa iz prve ruke.
Hvala unaprijed na svim informacijama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Pitajte forumasa sa nikom krol. Skoro je obilazio domove posto planira da se smjesti u jedan od njih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ja znam, da ima jedan u Kozarcu. Juce sam vidio jedan negdje kod Novog Grada, ili bi prije Kostajnice. Sad ne znam vise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 18:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 19:05
Postovi: 633
https://domzastare.business.site/

Ovo je moj favorit, pošto sam ih morao obići. Također je dobar i u Kozarcu. Lamince nikako, a u gradu svakako Dom penzionera, naravno ako nije dementna osoba, jer njih ne primaju nigdje u gradu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ima i neki poslije Dragocaja sa lijeve strane.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs