banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Mar 2017, 01:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Bilo je nekada normalnih transparenata "Necu karanfil, hocu posao!"

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
giometar je napisao:
Milan je napisao:
pogodite ko je morao na okupljanje zarad malo hopa cupa...

Slika

koe popisani? :lol: :lol: :lol:

Slika
Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 11:39 
Jadni ljudi... :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 11:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Aktivizam aktivizma.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 12:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ovim ljudima treba pomoći

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 12:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2008, 23:01
Postovi: 383
Znaju i ovi da nabodu... 8) 3:33


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m2K5IFph01U[/youtube]

_________________
You see, I'm not "Like A Boss". I am The Boss!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2017, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Gledaj tog praznog pogleda...pa ovo je gore pičkopaćeništvo od pokazivanja mišića radi debele forumašice.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 10:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Država šalje žene u rudare

N.N. 29.05.2017 12:22 BANJALUKA - Žene u BiH nalaze se pred gubitkom zaštitnog mehanizma na osnovu kojeg do sada nisu mogle biti angažovane na podzemnim radovima u rudnicima, a to pitanje pokrenuto je pod krinkom jednakih prava dva pola prilikom zapošljavanja. Pripadnice nježnijeg pola moći će postati rudari ako vlasti daju zeleno svjetlo na otkazivanje međunarodnog dokumenta kojim je do sada bilo zabranjeno njihovo zapošljavanje na tim teškim i opasnim poslovima. Na dnevnom redu sjednice Predstavničkog doma Parlamenta BiH zakazane za srijedu nalazi se i dokument o otkazivanju Konvencije Međunarodne organizacije rada o podzemnom radu žena broj 45 iz 1935. godine. Tom konvencijom zabranjeno je angažovanje žena na tim poslovima. Za otkazivanje konvencije saglasnost su već dali Predsjedništvo i Savjet ministara BiH, dok su prethodno vlasti RS, FBiH i Brčko distrikta dostavili zaključak da treba pokrenuti taj postupak. Ministarstvo civilnih poslova BiH, koje je nadležno za sprovođenje postupka za otkazivanje konvencije, navelo je u obrazloženju da se Konvencija broj 45 o podzemnom radu u BiH primjenjuje na osnovu sukcesije međunarodnih bilateralnih ugovora koje je zaključila bivša SFR Jugoslavija. - Evropski komitet za socijalna prava Savjeta Evrope utvrdio je nakon analize izvještaja iz BiH o primjeni revidirane Evropske socijalne povelje da stanje u BiH u vezi sa pitanjem zapošljavanja i jednakih mogućnosti za sve nije u skladu sa ovom poveljom. BiH treba promijeniti svoje radno zakonodavstvo i uskladiti ga sa revidiranom Evropskom socijalnom poveljom - objasnili su u Ministarstvu civilnih poslova. Kao rok za otkazivanje Konvencije broj 45 naveden je 30. maj 2018. godine. U rijetkim prilikama kada su saglasni, sindikalci i poslodavci smatraju da ovaj primjer na najbolji način pokazuje koliko propisi u nekim slučajevima mogu biti bizarni i surovi, pa se zbog navodnog izjednačavanja prava žene dovode u opasnost da ih poslovodstvo rudnika zaista može angažovati kao rudare. Zajedno poručuju da to nikada nije bio posao za žene i da BiH ima toliko nezaposlenih muškaraca da mogu obavljati te poslove. - Kao da nemamo muškaraca koji nisu zaposleni, pa sada treba žene da upošljavamo u rudnicima ili na građevini. One ne mogu raditi te teške poslove. Mogu eventualno obavljati nadzor i kontrolu, ali nema ništa od toga da imaju snage da kopaju po rudnicima. Ima i drugih konvencija koje treba ukidati, pa iz zbog zdravog razuma nisu stavljene van snage. Sada se neko zakačio za jednakost žena, pa traži da rade teške poslove. One to ne mogu raditi i treba ih zaštiti - kaže predsjednik Konfederacije sindikata RS Obrad Belenzada u čijem su članstvu i zaposleni u rudarstvu. Sa njim je saglasan i predsjednik Unije udruženja poslodavaca RS Dragutin Škrebić, koji ističe da žene nemaju šta da traže u rudnicima. - Žene ne mogu kopati, krampati i tovariti rudu. Nikome ne treba uskratiti pravo na izbor, ali treba biti osjetljiv kod ovakvih pitanja. O ovim stvarima uopšte ne treba diskutovati, nije prigodno i uslovno da žene rade teške poslove, jer je sama njihova priroda takva da to ne mogu raditi - istakao je Škrebić. Rasprava i glasanje u Parlamentu BiH biće zanimljivi, s obzirom na to da će o ovom pitanju odlučivati i pripadnice nježnijeg pola u parlamentarnim klupama. Ukidanje zabrane Ministarstvo civilnih poslova BiH navelo je da otkazivanje Konvencije o podzemnom radu žena može stvoriti finansijske obaveze za budžete entiteta i Brčko distrikta. - To su i prihvatili dajući saglasnost za njeno otkazivanja. Nakon što ovaj dokument bude stavljen van snage nadležne institucije BiH, entiteta i Brčko distrikta moraju usaglasiti svoje radno zakonodavstvo i ukinuti odredbe koje se odnose na zabranu rada ženama pod zemljom - naveli su u Ministarstvu civilnih poslova.

Konvencija broj 45 o podzemnom radu žena Član 2. - Nijedna žena, bez obzira na godine, ne može biti zaposlena na podzemnim radovima u rudnicima Član 3. Domaće zakonodavstvo od zabrane može izuzeti - osobe koje zauzimaju rukovodeće položaje i koje ne obavljaju fizički rad - osobe zaposlene u zdravstvenim i socijalnim službama - osobe na učenju kojima je to potrebno za usavršavanje - sve druge osobe pozvane u nekim prilikama da silaze u rudnike (Glas Srpske)


Nisam ni znao da postoje ovakve zabrane, a pričamo o polnoj ravnopravnosti.

Neki dan gledam grupu ciga u Doboju, muškarac i tri žene, rudare po kontejnerima, on ruke na leđa, a njih tri traže sirovine.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 15:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika


Necu kuramfil ocu poso!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Imate kuranfil, sve.
Stante u red i jedna po jedna, brez guranja molim.
Je*bo vam ja mater, ranite djecu, odgajajte i budite zene, majke kako je bog reko.
Ako vam ne ide to mozete bit prostitutke u svako doba.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 17:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo je tako jedna sovinisticka izjava da sam iznenadjen i uvredjen.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 17:16 
Neko je prosle godine pricao da su zene zaista manje placene nego muskarci (forumas Flash ako se ne varam).

Na sta se tacno mislilo pod tim, neki primjer?


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 17:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Cova je pisao o stanju u Americi. Ovde kod nas prvo svi treba da se zaposle, pa onda mozemo o razlici plata.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 17:22 
Da, ali konkretno na koji nacin...uzmi u obzir da pogotovo amerika kao zapad treba da bude primjer ravnopravnosti rasa, polova itd, itd...zato me interesuje kako i sta...pretpostavljam da rebeka u mekdonaldsu (ili bilo kojoj drugoj firmi) ne zaradjuje manje od nekog tamo dzeka samo jer ima picu medju nogama, shvatas?


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 17:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pa recimo Rebecca radi za kasom, a John je rostilj majstor u Mac. Kome je teze, ko treba da ima vecu platu?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 17:43 
To je debilizam, ne vjerujem da je to u pitanju...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G_sGn6PdmIo[/youtube]

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
filozof sa vrbasa je napisao:
Pa recimo Rebecca radi za kasom, a John je rostilj majstor u Mac. Kome je teze, ko treba da ima vecu platu?


Pa naravno Rebeka!
Na nju potezu pistolju, noz i traze kesovinu, njoj odbijaju of plate ako s..be kasu.
Na Rebeku kasirku se ja derem i iskaljujem frustracije sto sam se "posvadjo" sa sefom tako sto je on galamio na mene a ja cuto ko ona stvar da me nebi sutno vani is njegove firme jer moram hranit ono troje kuci.
A John -a boli djoka sto ti uvali zagorjeli mac mozes ako dobacis da ga gadjas sa njim. John zvizduce i radi :)

Nije diskriminacija samo koliko ce koga platit na istom random mjestu, diskriminacija je kod zaposljavanja i u drugim obilicima.

Recimo.
Sto bi ja tebe Rebeka novodiplomiranog inzinjera zaposlio u svojoj firmi da radis na projektu gasovaoda koji je zlatna koka kad imam Johna koji sjedi i ceka u cekaonici na interviju, John iste ocjene kao Rebeka ali John koji pisa stojeci(nadam se da je taj John) i nece na trudnicko usred najveceg posla jedan mali primjer. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 18:21 
E ako u meku traze kesovinu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Mar 2018, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Bah, ako ga prepeče nije problem. Ako je poslužio krvav, a meso nije bilo dobro, onda jbg.
Dobro, možda neće Džon ali Tristan bi mogao na porodiljsko.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs