banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 460  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jan 2018, 22:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zar se tom iz Broda ne isplati uzeti kakvu sobu ovde? Pored kilometraže to je i dva sata puta u jednom pravcu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2018, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Ima li možda naknadu za prevoz ? ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2018, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
super_koza je napisao:

Moraš razgraničiti da li su to poslovni ili privatni kilometri. Čak i da jesu privatni, de reci mi da li znaš ikog ko prelazi 50 ili 100 kilometara svaki dan i godini bez izuzetka, a kamo li 190. Ovdje ne računam taksiste, dostavljače i šofere, jer to nisu privatni kilometri već posao...

A bog, karma i sve ostalo nemaju veze sa ovim. Rade ljudi i mnogo gore stvari...


Pa rekoh Ti da znam ljude koji se voze do posla po 100km. Moj bivsi muz radi u De, Lux i Belgiji. Luxemburg mu je baza. Do posla ima oko 45km sto znaci da svaki dan ima minimum 90km. Jednom sedmicno ide za Belgiju i do tamo u jednom pravcu ima oko 90km. Dva puta u mjesecu ide za Bavarsku to mu je oko 440km a cesto spoji istocnu De sa Bavarskom pa za 3-4 dana spuca preko 1000km. Auto star 2 god I 4 mj a na tahu 100500km. Nije ni sofer ni takstista ni dostavljac :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2018, 22:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Ma šta je to, nekih 600-700 maraka mjesečno. Ako ne sretne nijednu patrolu u žurbi, a vjerovatno i nema razloga da jurca. Nije poso zec.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2018, 00:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
ajkula je napisao:
super_koza je napisao:

Moraš razgraničiti da li su to poslovni ili privatni kilometri. Čak i da jesu privatni, de reci mi da li znaš ikog ko prelazi 50 ili 100 kilometara svaki dan i godini bez izuzetka, a kamo li 190. Ovdje ne računam taksiste, dostavljače i šofere, jer to nisu privatni kilometri već posao...

A bog, karma i sve ostalo nemaju veze sa ovim. Rade ljudi i mnogo gore stvari...


Pa rekoh Ti da znam ljude koji se voze do posla po 100km. Moj bivsi muz radi u De, Lux i Belgiji. Luxemburg mu je baza. Do posla ima oko 45km sto znaci da svaki dan ima minimum 90km. Jednom sedmicno ide za Belgiju i do tamo u jednom pravcu ima oko 90km. Dva puta u mjesecu ide za Bavarsku to mu je oko 440km a cesto spoji istocnu De sa Bavarskom pa za 3-4 dana spuca preko 1000km. Auto star 2 god I 4 mj a na tahu 100500km. Nije ni sofer ni takstista ni dostavljac :D


Bivši muž, a zna i koliko često gdje ide, koliko mu je star auto i koliko je prešao...
Ajme meni... :D

Pa eto, to je moja poenta. Auto star dve godine i cetiri mjeseca, a presao 100500 km. Onda je realno očekivati da auto staro do tri godine ne pređe više od nekih 150000 km.
A ovdje ljudi pišu da auta stara 2-3 godine pređu toliko da se nekome isplati vraćati sat na 150000 km.

U mojoj računici je bilo da svaki dan u godini mora preći barem 190 km, da bi za tri godine prešao 210000 km. Taj tvoj, ako radi 5 dana u sedmici, pređe nekih 3600 km mjesečno, što je značajno manje od nekih 5700 km da bi nabio cifru od 210000 km. To je 60% više od tog tvog bivšeg muža, a on je već jako puno za volanom...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2018, 00:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ukratko, nemoj se zeniti jer je razvod skup :-D

Evo i ja na autu imam bezmalo 100.000 a daleko od toga da je jedino auto koje vozim ove tri god. Pa se ne uzimam kao mjerilo.

Dakle, u ovom slucaju se uzima statistika kao mjerodavan faktor. Nikakve licne ili cula kazala price.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2018, 00:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ma TNS, ti si vraćao sat garant. Još kupio pikapa da može švercati na liniji RS-AT. Jadan onaj koji od tebe kupi auto... :D

Inače, druga rečenica koju si napisao ne precizira ništa. Da li si za tri godine u jednom (novom) autu napravio 100000 km ili si kupio polovan auto sa XY kilometara, vozio ga YZ kilometara i sad stoji 100000 km?
Malo zvuči i kao oglas za udavače... :D

Malo zajebancije nije na odmet...

Što ti reče, statistika kaže sve.
Dvije trećine prelaze od 5000 do 20000 km. Jedna šestina ispod 5000 km i jedna šestina preko 20000. Ukupno gledano svega 2% pređe preko 40000 km godišnje. Koliko ih onda pređe preko nekih 55000 km, da ne pričamo o 70000 km?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2018, 00:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
super_koza je napisao:

Bivši muž, a zna i koliko često gdje ide, koliko mu je star auto i koliko je prešao...
Ajme meni... :D

Pa eto, to je moja poenta. Auto star dve godine i cetiri mjeseca, a presao 100500 km. Onda je realno očekivati da auto staro do tri godine ne pređe više od nekih 150000 km.
A ovdje ljudi pišu da auta stara 2-3 godine pređu toliko da se nekome isplati vraćati sat na 150000 km.




:lol: Sto ne bih znala kada smo skupa konfiguraciju pravili I feluge birali a i dan danas mi ceif uzeti njegov auto kad je startniji od moga a sa Lux tablama ako me I uslikaju, kazne ne stizu :D

Moze biti da si u pravu ali ono na sta bih ja gledala pri kupovini polovnih auta je da li su to poslovni automobili jer kao takve niko ziv ne pazi kako ih vozi jer firma preuzima sve troskove. Nista ti ne znaci mala kolimetraza ako je divlje gazen.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2018, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Imam osjecaj kao da ajkulu znam u... dusu, skroz je moj tip prijeteljice :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2018, 00:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ajkula, daj kad bude opet kupovao auto javi, možda i ja da se udam... :D

Auta sa lizinga sigurno nisu mažena i važena. Korisnik lizinga nije vlasnik auta i u principu ga boli ćošak kakav će auto vratiti. Sa druge strane, dobra stvar kod lizinga je ta što moraju biti redovno servisirana.
Na kraju provjeriš prilikom kupovine, koliko je auto očuvano i da li se za toliko para isplati ili ne. Postoji razlog zašto je polovnjak toliko jeftiniji od novog auta... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2018, 10:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
super_koza je napisao:
Ajkula, daj kad bude opet kupovao auto javi, možda i ja da se udam... :D

Auta sa lizinga sigurno nisu mažena i važena. Korisnik lizinga nije vlasnik auta i u principu ga boli ćošak kakav će auto vratiti. Sa druge strane, dobra stvar kod lizinga je ta što moraju biti redovno servisirana.
Na kraju provjeriš prilikom kupovine, koliko je auto očuvano i da li se za toliko para isplati ili ne. Postoji razlog zašto je polovnjak toliko jeftiniji od novog auta... :D
Pa nije plus kod kupovine "lizingovanog" da uzmeš auto malo ili nikako korišćen, već ne mrljan po pitanju km. I nije isto ni odakle ga uzimaš i ko je bio vlasnik. Meni mrljo kad je nudio autoprije 2.5 god, govorio nov vlasnik kuće, pa mjenjaju auta, direktor neki vozio. Poslije dobijem info da ga je koristio u lizingu EUFOR, i trali ga skoro svaki dan SA-BL i nazad. Pa je i taj ovde za 3 god nabio 90 hiljada.
Hvala mu lijepo, bolje i malo raubovaniji švapski nego ovaj od domaće mulje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2018, 12:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Za sve one koji traze auta po DE, obavezno pogledati ko je vlasnik. Ako su nasi, turci ili poljaci- sto dalje od njih. Prevara do prevare.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2018, 12:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
U vezi kilometraze - ja sam 2017. presao puntom 5-6.000km, a kad sam ga kupio 2009. u prvom mjesecu sam presao 5.000km. Rahmetli X1 sam u toku prve godine presao ~80.000km, isto toliko Foresterom. Nema pravila.
Auta iz lizinga nisu nuzno unistavana. To je samo od jedan od vidova kreditiranja, koji se finansijski isplati ako si pravno lice - skoro sva auta koja sam vozio bila su u lizingu ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2018, 12:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Lizing je i zajeban, ako vratis unisteno auto - placas razliku. Tako da paze ljudi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2018, 00:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
I ima ogranicenje po pitanju godisnje kilometraze

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2018, 08:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nije pravilo. Poslovna auta nemaju ogranicenja.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2018, 08:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
_зока je napisao:
Zar se tom iz Broda ne isplati uzeti kakvu sobu ovde? Pored kilometraže to je i dva sata puta u jednom pravcu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока
Sto bi uzimao sobu kad dobija prevoz. Porodican covjek.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2018, 10:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Neki_to_vole_vruce je napisao:
_зока je napisao:
Zar se tom iz Broda ne isplati uzeti kakvu sobu ovde? Pored kilometraže to je i dva sata puta u jednom pravcu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока
Sto bi uzimao sobu kad dobija prevoz. Porodican covjek.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Plaćaju li mu i prekovremena 3-4 sata dnevno koliko provede u putu? Pa valjda prevoz potroši na gorivo, a tih dodatnih 20 sati nedeljno mu ne mogu nadoknaditi.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2018, 11:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
http://pravaistinaokramaru.blogger.ba/

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2018, 12:12 
ajkula...bio je lik taj ovdje (sto hoce da "prosvijetli" ljude oko kramara), popusio bananu jer sere nevidjeno....


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 460  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs