banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jan 2018, 14:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
blaf77 je napisao:
kad je vec velik onda ne smeta jos veci.

:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Za obicne one troslojne savitljive folije treba iskustva i malo tehnike. Za stakla bas i ne, nemas nekog izbora, vise je na srecu, samo treba prije postavljanja prisloniti, dobro nanisaniti dokle sta da ide, ocistiti ekran, nasloniti onako kako je probavano i zalijepiti. Bitno je da ide sa jednog kraja postepeno ka drugom, i da ne ostanu mjehurici jer se ispod stakla (za razliku od folije) ne mogu istisnuti a da ne ostanu tragovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 14:36 
blaf77 je napisao:
Ma sad sam vec kupio RMN4, ali sljedeci put cu ganjati nesto ovakvo, kad je vec velik onda ne smeta jos veci.


Daj nam par savjeta oko stavljanja folije/stakla, nahvali te covjek gore, a ti nista. :)


Ja sam narucio 3 podebljane folije i 8 obicnih da se praksam na redmi note kada dodje...ako ne naucim na tih 8 onda ga j...odnijeti strucnjaku nekom i to je to...


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Meni su te folije bezveze.
Ne znam da li sam ranije uzimao neki krs kvalitet, ali svima je bilo zajednicko da mi odziv ekrana ne bude vise tako dobar.
Nemam pojma, meni to bespotrebno stavljati ako ekran vec ima neku GG zastitu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 15:40 
nema ovaj sto mislim uzeti, zato i hocu da stavim zastitu, a i generalno bolje je imati staklo, ono sluzi kao "kaciga" telefonu tj ako ispadne slomice se staklo, ne ekran

meni je isti odaziv ekrana


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ovo sam jednom davno nekom prijatelju pisao, ne znam rade li linkovi.

Slika 1 je nova folija,  http://www.dodaj.rs/f/L/Yo/1IckoZrd/1.jpg  Na slici 2 vidis kako postavim sloj sa brojem 1, odlijepim ga, pomjerim dijagonalno za otprilike 1cm i zalijepim ponovo nazad.  http://www.dodaj.rs/f/m/xW/DmxUiTv/2.jpg 
Samo pazi da ne dodirnes prstima i cuvaj od prasine ovaj ljepljivi dio u obliku slova L.  http://www.dodaj.rs/f/y/RZ/2TjYEWcp/3.jpg 
Onda okrenes foliju i nastimas na ekran, ovaj pomjereni dio koji je sada sa donje strane ti dodje kao dodatni drzac, a ljepljivi L nastimas i zalijepis na displej. Nece se on puno zalijepiti, lako ga je pomjeriti.
Provjeris da li su svi uglovi dobro legli. Tu moras dobro paziti da se folija ne digne na ivicu displeja ako je plastika kucista visa od stakla (npr. kod Huawei Y300, G510, P5 Quad dok kod Xperia Arc S, Z i Z1 to nije slucaj), jer onda se taj dio nece htjeti zalijepiti, ostace u zraku jer je kruta folija, ne moze se toliko saviti.
Ako nije dobro imas za sta drzati i slobodno odlijepi pa pomjeri dok svi coskovi ne nalegnu kako treba.  Ovaj dio uz gornju i desnu ivicu na slici 3, kao L naopako, je ljepljiv. http://www.dodaj.rs/f/45/eD/4SxCoN6m/4.jpg 

Kad si sve coskove i rupe nastimao, pritisnes odozgo taj ljepljivi dio, zavrnes foliju i odlijepis sloj 1 sa donje strane. Kad zavrnes mozes provjeriti da nije slucajno uletila prasina, pa pazljivo skloniti prasinu sa displeja prije odljepljivanja sloja 1, ali pazi da ne dodirnes necim ljepljivi sloj, posebno ne krpom, zalijepice se dlacice. Kad sklonis sloj 1 folija sama nalegne, poslije samo stavis krpicu preko nokta ili uzmes neku kreditnu karticu i sa njom istjeras mjehurice vazduha.  Ako je upala prasina ispod, mozes prije skidanja sloja sa brojem 2 pokusati pazljivo zadici foliju, ali pazi da je ne izgrebes, i iglom iscackati dlacicu ili mrvicu prasine. Nekad mi to i uspije, mada nekad i ja upropastim foliju. Ali ja sam ih sigurno stotinjak zalijepio pa sam se uhodao.  Kad sve zarsis pazljivo odlijepi sloj sa brojem 2, ali pazi da sa njim ne odlijepis foliju sa displeja, zna je povuci za sobom. 

Eto, to je "ukratko" to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2018, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Jbg blafe ne rade linkovi, ne vidi se ništa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 00:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
A vidim i ja, star je tekst. Evo sad sam ponovo slikao, samo sto nemam foliju za ovaj telefon, pa sam uzeo neku drugu, manju, ali valjda ce se skontati moj princip.

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
A posto nije "zaprave" nisam se trudio oko prasine i mjehurica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 04:31 
Hvala, skinuo sam pa cu ubaciti u word dokument u toku dana slike i tekst zajedno.


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 06:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Mućos grasias obojici!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 09:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Jedino je greska sto se ovo na drugoj slici nikako ne smije spustiti na nesto osim telefona, jer bi pokupilo prašinu. Ja zbog slike i objasnjenja spustio na ovu crnu podlogu od misa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 09:48 
Milan je napisao:
Hvala, skinuo sam pa cu ubaciti u word dokument u toku dana slike i tekst zajedno.


Evo ga, malo sam editovao Blafovo pisanje, ali to je u sustini to. :)

http://docdro.id/NXIw8sv


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Jan 2018, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Лијепио сам ја себи увијек, више пута, али нисам користио тај принцип са тим "поступним" лијепљењем. Само одлијепим заштитну, узмем праву и намкестим некако да се поклопи, то радим тако што спојим неку од ивица и екрана и фолије, наштимам да када је положим, као да затврам корицу књиге, легне тачно на мјесто. Кад је наштимам, само пустим полако да легне ма екран. И то је то, успјевало ми је сваки пут. Наравно очистим екран да нема прашине или отисака ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2018, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Ja sam naruvio one vakuume za stakla, pa imam u planu da njima uhvatim staklo i onda ga spustim na telefon.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2018, 01:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
nauka pa to ti je:)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2018, 13:46 
danas izrezao zastitnu foliju od redmi notea 4 i stavio na prestigio 8400, fino sjelo, dva mjehurica samo zbog prasine, ali sam digao foliju i pokupio toh sa selotejpom

p.s. napolju sam stavljao zbog prasine, ali dzaba


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 18:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Dec 2002, 08:41
Postovi: 1585
Lokacija: Banjaluka
Da li ima neko da je presao na fixnu telefoniju elte? Iskustva?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Imaju moji starci, cim par kapi kise padne odmah ostanu bez svega-telwfona, tva, neta. I primijetio sam da cim malo duze (par minuta) razgovaram sa njima na fiksni, prekine se veza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2018, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To sam i ja primjetio sa optikom, cim padne kap sve pobudali, ne znam sto, optika je... al ajd elta je to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2018, 11:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da nije radioaktivna kiša :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs