banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Dec 2017, 20:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 686
radeon je napisao:
zato nije lose snimke obaveno snimiti u racunar ako su vam dragocjeni.

A šta ako rikne hard disk ili pobrljavi sistem? Cloud je zakon (Google drive, Mega, Dropbox...) za takve stvari, plus što su ti podaci dostupni na svakom mjestu i svakom uređaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2017, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
filozof sa vrbasa je napisao:
Ja sam se sokirao kada sam saznao da su postojale gramofonske ploce za video materijal.

Ja imam stari gramofon samo zatupila se igla.
Jel zna neko gdje ima majstor da odnesem da poklepa iglu?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 08:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
A da kupiš drugu iglu? Mislim da sam vidio na piku da ljudi nude...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 15:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Sep 2017, 21:55
Postovi: 79
JohntraVolta je napisao:
radeon je napisao:
zato nije lose snimke obaveno snimiti u racunar ako su vam dragocjeni.

A šta ako rikne hard disk ili pobrljavi sistem? Cloud je zakon (Google drive, Mega, Dropbox...) za takve stvari, plus što su ti podaci dostupni na svakom mjestu i svakom uređaju.

Manja je vjerovatnoca,snimis jos koji CD i jos u drugi kompjuter ako ti se da ono najdragocjenije trece nema,usb stik-memorija takodje nije sigurna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 15:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Sep 2017, 21:55
Postovi: 79
StigoStriko je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Ja sam se sokirao kada sam saznao da su postojale gramofonske ploce za video materijal.

Ja imam stari gramofon samo zatupila se igla.
Jel zna neko gdje ima majstor da odnesem da poklepa iglu?

Imas onoga iza Ninona iza pumpe radi audio uredjaje,mozda ti moze stavit neku slicnu glavu radice to...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 15:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Sep 2017, 21:55
Postovi: 79
filozof sa vrbasa je napisao:
Ja sam se sokirao kada sam saznao da su postojale gramofonske ploce za video materijal.

Zanimljiva stvar kako su snimali na gramofonske ploce,kolko znam da nisu postojali kucni gramofoni rekorderi uredjaji?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 15:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Sep 2017, 21:55
Postovi: 79
STRATOKASTEL je napisao:
Rode, svaki komad elektonoke je osjetljiv na prašinu. Zato postoji maramica, ili još bolje, plastična futrola. Donji dio diska, na kome se nalazi zvučni zapis, se ne dira prstima, ni čistim, ni prašnjavim, ni masnim, ni...znaš i sam.
MD je propao jer je Sony bio restriktivan sa davanjem licenci drugim proizvodjačima, kao što je deceniju ranije uradio sa betamax formatom video kaseta (isto propao, big time), za razliku od JVC koji je VHS prodao svakom komje bio spreman da plati. U životu sam vidio samo jedan betamax video, a u BL je samo na jednom mjestu moglo da se iznajmi nešto za gledanje (video klub u hotelu Bosna).
Koliko je ljudi uopšte koristilo MD?

Što se kaseta tiče, bile su dobre, jer je svako mogao da snima sam šta hoće, mnogi bendovi osamdesetih su snimali demo kasete pokušavajući da se izbore za mjesto ispod sunca.
Na drugoj strani, bile su loše, tehnički, jer kvalitet zvuka nikad nije bio na nivou vinila, pogotovo ne CD. Bilo je, doduše eksperimenata, posebno je BASF radio vrhunske stvari koje su se mogle porediti sa kvalitetom, medjutim, ne i sa cijenom. Najveći minus je ipak sama konstrukcija i nikakva zaštita same trake koja je imala tendenciju da se” ufrćkaju”’ posebno nakon dugotrajne upotrebe na plejerima renomiranih brendova kao Iskra, EI, Gorenje i Čajavec, koje je većina plebsa (uključujući i mene) koristila.

Prvi put cujem ovi domaci brendovi da su imali kasetofone,znam da je RIZ imao imao dobre profi rekordere digitalne za umnozavanje kaseta 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2017, 19:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
radeon je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Ja sam se sokirao kada sam saznao da su postojale gramofonske ploce za video materijal.

Zanimljiva stvar kako su snimali na gramofonske ploce,kolko znam da nisu postojali kucni gramofoni rekorderi uredjaji?


Ne, ali igla je bila specificna, dijamntska, a gramofonska ploca je bila metalna, jedna strana je trajala 45 minuta i druga isto toliko.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2017, 22:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Sep 2017, 21:55
Postovi: 79
Vjerovatno znate da postoje i CD-ovi dvostrani ali izgleda nisu opstali,ime nema gdje napidat izuzev na plastici oko rupe,ali opticke su naprave osjetljivije od mehanickih vjerovatno su vise bili izlozeni prasini ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2017, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
radeon je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
Rode, svaki komad elektonoke je osjetljiv na prašinu. Zato postoji maramica, ili još bolje, plastična futrola. Donji dio diska, na kome se nalazi zvučni zapis, se ne dira prstima, ni čistim, ni prašnjavim, ni masnim, ni...znaš i sam.
MD je propao jer je Sony bio restriktivan sa davanjem licenci drugim proizvodjačima, kao što je deceniju ranije uradio sa betamax formatom video kaseta (isto propao, big time), za razliku od JVC koji je VHS prodao svakom komje bio spreman da plati. U životu sam vidio samo jedan betamax video, a u BL je samo na jednom mjestu moglo da se iznajmi nešto za gledanje (video klub u hotelu Bosna).
Koliko je ljudi uopšte koristilo MD?

Što se kaseta tiče, bile su dobre, jer je svako mogao da snima sam šta hoće, mnogi bendovi osamdesetih su snimali demo kasete pokušavajući da se izbore za mjesto ispod sunca.
Na drugoj strani, bile su loše, tehnički, jer kvalitet zvuka nikad nije bio na nivou vinila, pogotovo ne CD. Bilo je, doduše eksperimenata, posebno je BASF radio vrhunske stvari koje su se mogle porediti sa kvalitetom, medjutim, ne i sa cijenom. Najveći minus je ipak sama konstrukcija i nikakva zaštita same trake koja je imala tendenciju da se” ufrćkaju”’ posebno nakon dugotrajne upotrebe na plejerima renomiranih brendova kao Iskra, EI, Gorenje i Čajavec, koje je većina plebsa (uključujući i mene) koristila.

Prvi put cujem ovi domaci brendovi da su imali kasetofone,znam da je RIZ imao imao dobre profi rekordere digitalne za umnozavanje kaseta 8)


Pitaj roditelje.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2017, 23:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
O kasetama nemam šta reći. CD/DVD bi takođe bio potpuno mrtav da se još uvijek ne izdaju muzički cd-ovi, operativni sistemi, programi... Sve u svemu imam jednu hrpu cd-ova koju ne znam kad sam zadnji put pregledao. Eventualno kada se premještaju sa jednog mjesta na drugo radi estetike ili brisanja prašine ali i dan danas imam onaj osjećaj kako je fino imati originalni cd omiljenog benda, pjevača, pjevačice... Zadnji originalni CD koji sam "kupio" bio je MILIGRAM 2 koji sam dobio uz m:tel prepaid broj. Jednostavno vrijeme je digitalnih servisa ali opet nije to, to...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2017, 23:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Sep 2017, 21:55
Postovi: 79
Dobro snimljen audio CD a ti sto je mtel davo su izgledali kao orginalni imaju bolji zvuk od onog mp3 formata odnosno video fajla kakve ima you tube to grmi kad ubacis u obicni cd player al se manje koristi rijetko koristim cd player pretezno sve u kompjuteru...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2017, 23:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Jeste, stvarno su ti CD-ovi od m:tel-a jako dobrog kvaliteta. Nekada ovo ljeto iz znatiželje sam upitao onog lika na tržnici koliko koštaju original CD-ovi i zaprepastio se. Kaže, inače 10km a Ceca, Dragana M., Lepa Brena i Nedeljko Bajić po 15KM...
Najstariji CD koji imam a da je narezan ima nekih 15 godina i znam da još uvijek radi ali je stvarno "išaran" sa donje strane od korišćenja. To su bila vremena užitaka, kada se sluša CD. Heeej, ja imam taj i taj CD itd. Takođe, sad se sjetih kako sam na kasete snimao određenu muziku sa radia... eh koliko se samo puta jedna kaseta presnimila...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2017, 06:26 
kakve kasete i CD-ovi...usb ili muzika na telefonu i fala zdrao...

Evo vidim imaju bluetooth kasete, takodje odlicna stvar ko ima i dalje kasetofon u autu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Mar 2018, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
radeon je napisao:
najnovija istrazivanja pokazuju da su se ljudi pozeljeli guzvanja i zavijanja trake :D

Не могу се тога пожељети, колика ми је то гужвање траума чини ми се да ћу је генетрски пренијети и на своје потомке :lol: (ако их будем имао :D )

Може касета дати квалитетан звук, али по мени ипак CD у глобалу више квалитетан. Наравно зависи то од врсте траке (жељезо, хром диоксид или метал, од тога метал јако риједак код нас), онда да ли је касета снимана са Dolby D, па ако се таква касета слуша на касетофону који нема Dolby звучаће пиштаво, са појачаним високим фреквенцијама, умјесто да звук буде са мање шума и квалитетнији што је иначе случај ако се слуша на касетофону који то има, итд.. Марка и квалитета касете и касетофона (главе прије свега, а и звучника) такође утичу. Са Maxell-oвим касетама са наснимљеном музиком звук је сасвим добар, док за разлику од тога шта год имам од Југотона као да је неко одсјекао при снимању фреквенције преко 2-3 хиљаде херца, и иначе с касетама је то проблем (бар из мог искуства). Звук је више мукао него што треба бити, генерално, а таквим постаје све више сваким сљедећим слушањем тако да се не бих слоижио да су дуготрајније од ЦД-ова. Имам ЦД-ове старе по 20 година и ни један није страдао од влаге. Наравно, пошто је ту у питању намагнетисаност траке, временом се намагнетисане честице враћају у првобитни положај (ненамагнетисан, какав је код празних касета), тако да звук при "излизаним" касетама ми је увијек био чак и испрекидан, као да док слушаш, помахнитало смањујеш и појачаваш гласноћу звука на точкићу, или како већ код ког касетофона то изгледа... Буквално испрекидан звук, управо због тог враћања честица у неутрални положај.

Даље, ако је трака мало скренула с пута у једну страну (а дјелови милиметра су битни), деси се да глава очитава не само једну страну траке већ иде по средини (као да по цести возиш средином и газиш обје траке), тако да се у исто вријеме може чути пјесма која се иначе треба чути и она пјесма која се налази на том дијелу траке са друге стране, и то уназад :confused2: . Или чак ако трака толико скрене, може се чути само та друга пјесма пуштена уназад :lol: . Гужвање траке прича за себе... Имао сам (и даље имам) Sony касетофон који је сваку могућу касету у посљедње вријеме знао да изгужва :mad: Или извуче траку из касете па је послије умотавај...

Касете су, напослијетку, биле само вокмен замјена за плоче, тгако да ми је мало и чудно кад се неко хоће враћати на њих :-? Или сам можда само ја имао тешкоћа оваквих с њима

ПС. Убрзано и успорено окретање точкова... Проблем за себе

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2018, 00:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Stvarno! Koliko nostalgičan moraš biti da prizivaš kasete...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs