banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Lajmska bolest
PostPoslato: 12 Sep 2016, 15:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jul 2010, 07:53
Postovi: 27
Narode ima li iko iz Banja Luke iskustva sa ovom bolescu I doktorima koji bi se htjeli posvetiti lijecenju ovoga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 14 Nov 2017, 19:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Aj da ozivim ovo, sam sam je sebi dijagnosticirao pa me zanimaju ti testovi, gdje uraditi, s kim se posavjetovati...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 14 Nov 2017, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
http://www.konzilijum.ba/

Ko su ovi i kakvi su?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 15 Nov 2017, 10:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
veljo1981 je napisao:
Aj da ozivim ovo, sam sam je sebi dijagnosticirao pa me zanimaju ti testovi, gdje uraditi, s kim se posavjetovati...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Otidji doktoru

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 15 Nov 2017, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Kod doktora sam vec 5 dana, samo me bodu i sve za sad u redu al me ubise grcevi i bolovi u zglobovima i misicima
Ajd uspio sam ih nagovoriti da mi daju da se idem testirati na krpelja, radi se valjda na paprikovcu, moram zvati, prijedor ne radi te testove

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 15 Nov 2017, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Obavezno kod DR. Ako ti anttijela iz krvi budu negativna na boreliju onda se radi lubmalna punkcija i putem likvora se najbolje ustanovi da li si zarazen boreliozom. Lijecenje je jednostavno, antibiotsko i trebas ishranu promjeniti tj bazno se hraniti.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 15 Nov 2017, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Fora je sto je ako me ujeo ujeo me prije 10 godina, odnosno 8, 2009-e sam imao one krugove na obe podlaktice, lijeceno kao neke gljivice, potrosio 2 kile sinoderma, budel da je bio krpelj bicu u dnevniku s nekim doktorima

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 15 Nov 2017, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Kao preventiva za ovu bolest prije je bila vakcina za nju.
Mislim da se zvala LYMErix, proizvodila ju je SmithKline Beecham kompanija bila odobrena u Amerikama . Ali ljudi digli galamu na vakcine, krenula generalno kampanja protiv svih vakcina pa tako i ova dosla pod kritiku da nije dobra i da prouzrokuje kontara efekat artritis, bolne otekline i dr..Nista nije eksplicitno od ovog dokazano ali...nema veze. Kompanija ugasila i prestala pravit vakcinu tamo neke 2002 ili 2001.
Ne znam da li se igdje u svijetu vise pravi. Znam sigurno da se ta vakcina i kod nas davala, mozda su ju neki i primali. Ne djeljuje dugorocno.
Toliko o preventivi.

Kako nisi posumnjao na to kad si video crvene krugove na kozi koji su karakteristicni kao trigeri za tu bolest u vecini slucajeva.

Kako doktor moze zanemarit takvo nesto.... a opet i ja svasta pitam kad svako lijeci i dijagnosticira.
Regulisi to sto prije, ne se igrati sa time.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 15 Nov 2017, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
2009-e se ne bih puno lijecio ni da me metak probusio, zurilo se tad puno, nije se razmisljalo
Pitali su oni mene jel me ujelo, ja rekao da nisam primjetio, nasao sam i labaratorijske nalaze od tad, 7x uvecane amilaze...
Danas sam slikao komplet kicmu iz svih profila, sutra idem po nalaze, cudno zvuci al nadam se da je kicma :)
To je nekako lakse otkriti i znas sta moras nego ovo sto niko nista ne zna

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 18 Nov 2017, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
veljo1981 je napisao:
2009-e se ne bih puno lijecio ni da me metak probusio, zurilo se tad puno, nije se razmisljalo
Pitali su oni mene jel me ujelo, ja rekao da nisam primjetio, nasao sam i labaratorijske nalaze od tad, 7x uvecane amilaze...
Danas sam slikao komplet kicmu iz svih profila, sutra idem po nalaze, cudno zvuci al nadam se da je kicma :)
To je nekako lakse otkriti i znas sta moras nego ovo sto niko nista ne zna

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Nije Lajmska bolest. Da je to bilo, davno bi ti vec otisao doktoru.
Najvjerovatnije je kicma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 18 Nov 2017, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Slikao sam kicmu, kazu onako onako, malo jest dobila al nije to od nje
Bio juce na Paprikovcu, radio ta antitjela za krpelja, 100 kaema je test, cini mi se IgG i IgM da je pisalo, privatno je 150, ko nije iz BL ne isplati mu se ici
Nista, cekam rezultate ako bude sve ok mozda napadnem da gledaju isijas, uglavnom nema odustajanja, zajebao sam se sto nisam isao privatno ali sad kad krenuh jesti govna nek ide tako
Razmisljam o onom osiguranju da uplacujem, ovo ici po drzavnim bolnicama stvarno nema smisla, ovo je dno. Dodjes na Paprikovac, pitas gdje je infektologija, jedva nadjes, onda nazad skroz u onu postu da platis pa onda opet na infektologiju da odneses racun, hodas ko budala a 2017 godina. Poslije odem u labaratoriju, otkud ja sa sela znam da se uzima broj za labaratoriju, na salter da dam uputnicu, one odvratne sestre se izderu, ti moras cutiti, ne mozes je nabiti spice u picku a tako te prolazi milina od same pomisli... Bio sam vec zaboravio kakvo nam je zdravstvo, samo bjezati ko moze

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 23 Nov 2017, 11:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jul 2010, 07:53
Postovi: 27
Na Paprikovcu su vam sigurno nalaze radili elisa metodom. Ta metoda nije dovoljna I nije pouzdana. Moze biti lazno pozitivna I lazno negativna. Tako je samnom bilo da na kraju I ne znam da li sam imala boreliju ili ne. Najbolje vam je uraditi potvrdni nalaz western blot metodom ili imuno blot metodom prije bilo kakve terapije. Dr su malo skrti na informacijama. Imate u Sarajevu dr Sajma Krkic Dautovic, infektolog, koja se malo vise bavi lajmskom bolesti. Najbolje nazovite nju I posavjetujte se. A imate I na fb stranicu " lajmska borelioza (lajmska bolest)" gdje mozete procitati iskustva drugih ljudi I nesto pitati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 23 Nov 2017, 11:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mene su prošle godine ubola dva krpelja i ja sam ih poslije nekoliko sati stručno uklonio. Pročitao sam da bi me zbog toga ova bolest nekada u budućnosti mogla stići?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 23 Nov 2017, 16:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Naravno da da.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 23 Nov 2017, 16:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Znaci morao bih na pretrage.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 23 Nov 2017, 16:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa ako nemaš simptome nemaš potrebe za pretragama. Mojoj mami su rekli da do kraja života kad je nešto zaboli ili bude imala kakvu upalu to može bit od krpelja.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 23 Nov 2017, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
masa86 je napisao:
Na Paprikovcu su vam sigurno nalaze radili elisa metodom. Ta metoda nije dovoljna I nije pouzdana. Moze biti lazno pozitivna I lazno negativna. Tako je samnom bilo da na kraju I ne znam da li sam imala boreliju ili ne. Najbolje vam je uraditi potvrdni nalaz western blot metodom ili imuno blot metodom prije bilo kakve terapije. Dr su malo skrti na informacijama. Imate u Sarajevu dr Sajma Krkic Dautovic, infektolog, koja se malo vise bavi lajmskom bolesti. Najbolje nazovite nju I posavjetujte se. A imate I na fb stranicu " lajmska borelioza (lajmska bolest)" gdje mozete procitati iskustva drugih ljudi I nesto pitati.
Dobio nalaze, nisam jos isao kod drSlika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 23 Nov 2017, 23:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jul 2010, 07:53
Postovi: 27
IgM znaci da je infekcija trenutno aktivna a IgG da ste taj neki virus preboljeli I da nije vise aktivan. Isti slucaj kao I kod mene za EBV. Vjerovatno ste mononukleozu prehodali a da niste ni znali. A za boreliju borite se za sto jacu terapiju. Ne dajte da vas ostave samo na doksiciklinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 24 Nov 2017, 06:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ok, hvala za inf. Znaci sad bih trebao obaviti western blot da potvrdi igm?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lajmska bolest
PostPoslato: 25 Nov 2017, 08:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Jul 2010, 07:53
Postovi: 27
Tako je meni dr u Sarajevu savjetovala. A i sestre na Paprikovcu su mi tako rekle samo mene dr sa Paprikovca nije poslala na tu analizu. Ja sam ju radila tek poslije terapije na zahtijev dr iz Sarajeva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs