banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Nov 2017, 20:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Ako ste primjetili nesto za sta smatrate da je nefer, a tice se telekomunikacija tj. konkretno ponude Telekom operatera, bilo da je rijec o velikim Telekom operaterima, bilo da je rijec o kablovskim, wireless provajderima itd, pisite ovdje.

Za pocetak, ono sto sam ja primjetio i sta smatram za nefer praksu.

Da pocnem od M:Tel-a kao najveceg operatera i jedne njihove prakse. Naime i dok kod BH Telecoma paket televizije (Moja TV) moze da se uzme samostalno, kod M:Tel-a moras da uzmes fakticki tri usluge da bi uzeo televiziju. To znaci da kod M:Tel-a ne moze se uzeti zasebno televizija vec se mora uzeti Duo paket televizija i telefon ili Duo paket televizija i internet. Mene licno interesuje osnovni ADSL i osnovni paket televizije no medjutim to kod njih ne moze vec moze Open Duo iptv i internet, a koji se sastoje od internet brzine koja je vise nego sto meni treba za osnovno funkcionisanje (meni treba 4, a oni nude 10 megabita) zatim ponude televizije koja je doduse najbolja od svih (legalnih) u BiH, ali isto tako i najskuplja (mislim u osnovnom paketu najskuplja), a tu je i televizija za poneti (Open To Go) koja je satro besplatna, a koja zapravo dize cijenu. I tako, trazeci jednu uslugu, moram da kupim ne dvije vec tri. To je veoma nefer ponuda od M:Tel-a, pogoto kada uzmemo u obzir da drugi monopolista za Duo paket interneta i televizije, sa isto megabita interneta i slicnim paketom televizije, a bez (za mene, a i za mnoge druge) nepotrebne televizije na mobilnom, nudi za 35 ili tako nesto otprilike KM, dok kod M:Tel-a je taj isti Duo 50 i nesto KM. Stvarno sto je mnogo mnogo je. Neka uvedu opciju bez tog Open To Go posto kod BH Telecoma se i to moze uzeti opcionalno, za razliku od M:Tel-a koji uz kravu hoce da uvali i bika i tele. :D

M:Tel je, nazalost, samo jos jedan od dokaza da domace trziste telekom usluga jos uvijek je zeleno posto se kreiraju ponude koje su po mjeri tih istih operatera, a ne po zelji korisnika. Ocigledno je da je TS jos uvijek u nekom komunistickom ili polukomunistickom fazonu cim kreiraju ponude od kojih mnogi se vise "suzdrzavaju" nego sto "nasjedaju" na M:Tel-ovo "sisanje" cijenama uprkos silnom marketingu. Samo na primjeru jedne M:Tel-ove usluge vidi se velika razlika u cijeni izmedju dva najveca telekom operatera u BiH. Da spomenem i sam M:Tel (ADSL) internet koji vazi za srednju zalost kada je u pitanju ponuda brzina. I dok BH Telecom nudi vrtoglave brzine (za jednog monopolistu vrtoglave brzine) i to preko "starog" ADSL-a, M:Tel-u je potrebna optika da bi opet imao sporiji internet od BHT-ovog "starog", dok sa druge strane na 4G mrezu ne misle, a kamoli na 4G mrezu sto je ima VIP u Srbiji i Hrvatskoj, a u kojima isti plasira tkzv. "kucni internet" koji je kao ADSL samo sto je preko 4G mreze i WiFi rutera za razliku od M:Tela i drugih "dominatora" koji nude samo internet preko ADSL-a i WiFi rutera. To je jedini internet kod velikih da ide preko WiFi-ja.

Drugi operater sa ne fer praksom je Elta kabel koji ima raketne brzine interneta i koji vazi za najbrzeg u BiH (mislim da od njihovog interneta nema brzeg u BiH). Onaj dio koji kod njih, po mom misljenju, kvari pricu jeste njihova politika da uz internet ne moze bez televizije. Taman me je privukla ponuda sa internetom od 100 megabita za oko 35 KM kad ono moram i televiziju da uzmem. Tu je jedno u koaliziji sa drugim jer sta ce mi televizija kada sa tom brzinom mogu da uzmem ne jednu vec jedno preko 20 televizija od prodavaca iptv-a po oglasima, a koji nude stotine, hiljade pa cak neki i preko 10000 kanala po cijeni legalne kablovske, a koja kod Elte ima 130 kanala cini mi se. Kad bi mogao samo internet od 100 megabita za 35 KM, samo od mene Elta bi imala 35 KM mjesecno plus 24 mjeseca to je 840 KM s tim da bi i poslije nastavio pa makar i ne bilo povecanje jer ovo je najbolja ponuda nema je u citavoj BiH bolje po ovoj cijeni, samo kad nebi uslovljavali "debiloznim stvarima poput televizije jer sta ce mi televizija pored tako brzog interneta. Da je M:Tel koji ima praistoriju od interneta pa hajde i nekako, ali bas me interesuje ko bi pored tako lijepe zene gledao njenu tastu. I ovdje nedostajr "izdvajanje" pa neka uzme ko sta hoce, a ne da moram biti prisiljen da kupujem stvari koje mi ne trebaju s obzirom na konkretne okolnosti (vec hvaljeni raketni internet).

Da se razumijemo, rijec je o vrhunskim operaterima (i M:Tel i Elta) samo sto imaju sitnice koje kvare cijelu sliku po mom misljenju (radije cu da se kacim na tudji internet ili da koristim mobilni internet od 10 KM i nesto mjesecno nego da dajem vise od 35 KM za nesto sto mi ne treba. Hocu brate pojedinacno tj. da mogu u potpunosti da biram kad je cijena niska tj. povoljna).

Druga stvar koja mi se ne svidja kod Elte je uslovljavanje koje vodi do toga da za kucu moras uzeti Trio paket da bi prikljucenje bilo besplatno, kao i druge sitnice tipa metar kabla i sta ja ti znam, kao i razliciti cjenovnik mjesecne pretplate za televiziju po gradu (u nekom gradu Eltina ponuda televizije je jeftinija, u nekom skuplja). Sve te "sitnice" vise tjeraju ljude nego sto ih privlace. Nema tog marketinga koji moze to da ispravi. Ustvari mnogi ce da zazmire na jedno oko, ali tako se ne dobijaju korisnici na staze duze od ugovorenog perioda. Mnogi su (mali) provajderi postojali, a mnogi su i propali jer su ljudi odmah nakon isteka pobjegli od njih, a isti propali upravo zbog tog nefer odnosa tj. nepovoljnih uslova u kome su ljudi placali opremu (i to nimalo jeftino) da bi se domakli bolje ponude od Telekomove. Vidim da ta vremena se nisu skroz promjenila jos uvijek, kao ni M:Tel-ova ponuda interneta koja je i dalje ocajna (s obzirom na ono sto drugi operateri nude, a narocito na ono sto nudi Elta kabel).

Treci operater koji je takodje izvrstan (za tu vrstu interneta), a koji takodje, po mom misljenju, ima manu je dslon.ws (DSL Elektronika) sa ponudom koja privlaci i cjenom prikljucenja koja odvlaci paznju od njih. Naime, iako je prikljucenje besplatno, kao i oprema (na koristenje ili vlasnistvo, ne znam), WiFi ruter se placa 30 KM. Toliko o besplatnom prikljucenju. Nikako mi nije jasno zasto daju toliku opremu besplatno (a koja je skuplja od rutera), a da pritom ruter naplacuju. To je sitnica koja odbija mene da ih "nagradim" sa minimalno 300 KM (25 KM mjesecno puta 12 mjeseci, a sto je minimalni ugovorni period kod njih).

Da sumiram, da nemaju skrivene troskove, ove dobre ponude na papiru (od kojih su neke nikakve ponude) bile bi zaista dobre da nema ovih sitnih djecijih bolesti od kojih pate mnogi Telekom operateri kod nas, bez obzira na velicinu ili brzinu. Kad se to promjeni, eto mene na skupljem paketu. Dok se to ne desi, neka ne racunaju na moje velike pare.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2017, 20:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
LOL

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2017, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Dobro i jeftino? Ne ide

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2017, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Jeste iritantno to što ne možeš uzeti samo jednu uslugu. Meni televizija ne treba uopšte, a ne daju bez nje net.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2017, 21:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
Vladimir RUS je napisao:
Ako ste primjetili nesto za sta smatrate da je nefer, a tice se telekomunikacija tj. konkretno ponude Telekom operatera, bilo da je rijec o velikim Telekom operaterima, bilo da je rijec o kablovskim, wireless provajderima itd, pisite ovdje.

Za pocetak, ono sto sam ja primjetio i sta smatram za nefer praksu.

Da pocnem od M:Tel-a kao najveceg operatera i jedne njihove prakse. Naime i dok kod BH Telecoma paket televizije (Moja TV) moze da se uzme samostalno, kod M:Tel-a moras da uzmes fakticki tri usluge da bi uzeo televiziju. To znaci da kod M:Tel-a ne moze se uzeti zasebno televizija vec se mora uzeti Duo paket televizija i telefon ili Duo paket televizija i internet. Mene licno interesuje osnovni ADSL i osnovni paket televizije no medjutim to kod njih ne moze vec moze Open Duo iptv i internet, a koji se sastoje od internet brzine koja je vise nego sto meni treba za osnovno funkcionisanje (meni treba 4, a oni nude 10 megabita) zatim ponude televizije koja je doduse najbolja od svih (legalnih) u BiH, ali isto tako i najskuplja (mislim u osnovnom paketu najskuplja), a tu je i televizija za poneti (Open To Go) koja je satro besplatna, a koja zapravo dize cijenu. I tako, trazeci jednu uslugu, moram da kupim ne dvije vec tri. To je veoma nefer ponuda od M:Tel-a, pogoto kada uzmemo u obzir da drugi monopolista za Duo paket interneta i televizije, sa isto megabita interneta i slicnim paketom televizije, a bez (za mene, a i za mnoge druge) nepotrebne televizije na mobilnom, nudi za 35 ili tako nesto otprilike KM, dok kod M:Tel-a je taj isti Duo 50 i nesto KM. Stvarno sto je mnogo mnogo je. Neka uvedu opciju bez tog Open To Go posto kod BH Telecoma se i to moze uzeti opcionalno, za razliku od M:Tel-a koji uz kravu hoce da uvali i bika i tele. :D


Mtel u ponudi ima m:TV net uslugu, odnosno televiziju preko interneta, koja se moze uzeti sama bez interneta i mozete je koristiti preko bilo kog drugog internet provajdera. Šta imaju u ponudi od kanala nije mi poznato jer na linku nije navedeno, a jos cudnija stvar mi je sto usluga nije navedena nigdje na stranici gdje su ostale iptv usluge nego sam za uslugu saznao sa njihove stranice sa vijestima.
http://www.mtel.ba/single-article/4210

Evo nasao sam kroz pretragu jos jedan link za navedenu uslugu: http://www.mtel.ba/single-article/4123


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2017, 00:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Buraz mene to ne benda jer ja gledam TV preko neta, a i to je rjetkost, imas klipove po YT, imas po raznoraznim stranicama sadrzaj za 10tku tako da ne vidim razlog, potrebu za posjedovanjem TV-a a kamoli nekog prikljucka od ovih pomenutih operatera.

A i da hoces TV, imas na internetu programe po jako dobrom kvalitetu.

Uglavnom sve sto ima na TVu ima i na netu, vjesti, prognoza, horoskop, emisije od turskih do americkih, filmovi

E sad jedino ko hoce da gleda ove domace gluposti kao Big Brother il kako se danas vec zovu...hehe to je vec veci slucaj ludila

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2017, 01:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Slažem se sa svim iznesenim "nefer situacijama". @gagi m:tv usluga je na sajtu portala m:tel/internet/cloud/m:tv net. Problem je što je ova usluga namjenjena samo za područje Federacije BiH tj. za područje gdje m:tel nema vlastitu infrastrukturu.

Jedna mi stvar nije jasna npr. kod m:tel-a (mislim da je tako i kod BH Telekoma i HT Eroneta). Ljudi masovno odjavljuju fiksne telefone a oni pretplatu za fiksni telefon (osnovni tarifni model koji uključuje bijednih 60min besplatno) još uvijek naplaćuju 15,15km sa PDV-om. Pa ovo je da se čovijek raspameti.
U 21. vijeku da pretplata za fiksni telefon iznosi 15,15km? Mislim da cijenu ne spuštaju kako bi ljude navukli na Duo/Trio pakete pod izgovorom da cijena tih paketa sadrži u sebi i pretplatu za fiksni telefon. Dakle, svi paketi koji uključuju i fiksnu telefoniju trebali bi biti jeftiniji barem 10km jer je realno da cijena pretplate za fhksnu telefoniju bude ako ne free onda simboličnih 5-6km.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2017, 07:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
Cijena pretplate za fiksni telefon ce svake godine biti sve veca, jer RAK im svake godine podize granicu za maksimalnu dozvoljenu pretplatu i oni se svi toga drze. Tako da kroz slijedecih 5-6 godina pretplata za fiksni ce biti na nivou od nekih 20 KM. Iz tog razloga kome nije neophodan fiksni telefon treba ga odjaviti. Meni je veca nelogicnost da recimo ADSL internet treba placati nekih 5 KM mjesecno vise ukoliko nemas fiksni telefon, ne pravis im nikakav dodatni trosak i ne dobijas nista vise od njih ali moras platiti vise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2017, 08:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Sve je nefer u Bosmi... Pogledaj npr cijene mobilnih paketa u mtsu, i cijene telefona. Uvijek su neke akcije i snizenja, a kod ovih telefoni od zlata.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2017, 16:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Pala mi je na pamet jos jedna stvar, a tice se fiksne telefonije. Naime, mnogi operateri teze objedinjavanju usluga, a u okviru toga i uvodjenju fiksnih troskova. Mnogi koji u paketu imaju i fiksni telefon mogu vidjeti da fiksna mjesecna pretplata zapravo ne postoji posto obracunava se i uspostava poziva tako da stvari tipa "besplatni pozivi unutar fiksne mreze..." su zapravo obmana kupaca jer uprkos pretplati i besplatnim razgovorima, taj trosak uspostave poziva je zapravo kazna za one koji tu pogodnost na koju su se i pretplatili koriste. U jednom dijelu provajderi ohrabruju ljude da koriste (i) fiksni telefon, a u drugom traze nacina da dodatno "oderu" svoje korisnike, kao da placanje pretplate nije dovoljno "dranje". Da nema fiksnog na dopunu (konkretno M:Tel)... Na taj nacin jedino mogu da kontrolisem troskove posto fiksni fiksni ne postoji, nekad je racun onoliki nekad ovoliki.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2017, 18:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
To nije nikakva obmana od strane operatera. RAK je donio uredbu po kojnj ukoliko se telekom operateri (bilo u fiksnoj ili mobilnoj telefoniji) odluče da korisnicima ponude "neograničene razgovore" moraju naplaćivati uspostavu poziva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2017, 00:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
U Elta kabelu pretplata za fiksnu telefoniju samo 6km. Pretplata uključuje neograničene pozive ka svim fiksnim mrežama u BiH uz naplatu uspostave poziva i potpuno besplatne i neograničene pozive ka Haloo Elta mobilnoj mreži... Ima li smisla više govoriti šta za 3 nacionalna operatera???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 16:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Zapazih još jednu nefer igru naših telekom operatera. Cijene telefona na postpaid paketima na ugovor 12/24 mjeseca se jako malo razlikuju. Evo npr. u Eronetu LG Q6 na Super 15 tarifi, na ugovor 12 mjeseci je 599KM dok na ugovor od 24 mjeseca je 539KM. Isti ovaj model u m:tel-u na Moj Mix Mini i ugovor na 12 mjeseci je 600KM a na 24 mjeseca je 534KM.
Suludo je da ovako mala razlika u cijeni telefona bude između ugovora na 12 i 24 mjeseca. Mislim da je ovo posljedica toga što su omogućili kupovinu telefona na rate pa su samim tim i digli cijene telefona a izvlače se na to da "telefon možete kupiti na rate"...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 16:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Kolika bi trebala biti cijena tih telefona između 12 i 24 mjeseca, po tvom mišljenju?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
U mtelu je postojala velika razlika izmedju 12 i 24 mjeseca, kao izmedju npr mojmix top i mojmix net. Sada se to donekle izjednacilo...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
ranije je bila neopravdano velika razlika izmedju 12 i 24 mjeseca...jer su prvo ukinuli pogodnosti za ove korisnike koji potpisu na 12 mjeseci (dok su ovim na 24 jos izlazili u susret) ...sad su i njima ukinuli pogodnosti i dolazimo do fer razlike...ali je proble PREMALEN POPUST koji dobijas na kupoviny uredjaja (+ vezivanje ugovorom)... problem je sto MTEL preskupo nabavlja uredjaje, jer je to najlaksi nacin za izvlacenje para...telefon u nabavci mtel placa kao da kupujes u prodavnici (sto je apsurdno, jer bi oni kao operater i veliki kupac, trebali imati veliko rabat)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 17:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
super_koza je napisao:
Kolika bi trebala biti cijena tih telefona između 12 i 24 mjeseca, po tvom mišljenju?


Ne bih da ulazim u raspravu o tome kolika bi razlika trebala biti ali smatram da je ova razlika premala. Kakvu ja to pogodnost imam kada kupim telefon uz ugovor na 24 mjeseca u odnosu na tebe npr. koji si isti telefon kupio na ugovor od 12 mjeseci. Nemoj sada uzimati u obzir "mogućnost kupovine na rate" kao pogodnost. Razumijem da akcije koje prave (duplo više interneta, niža pretplata itd) uslovljavaju potpisivanje ugovora na 24 mjeseca ali te akcije su još uvijek tako rijetke da je srećan onaj ko uspije da je ugrabi.
Može i ovako, razlika visine subvencije za kupovinu telefona između ugovora 12/24 mjeseca je mizerna...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2017, 18:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Otisao u eronet, voljan da predjem, kaze teta, ne moze telefon na rate ako nisi postojeci korisnik.
Pa dobro, plati mtel telefon skupo, ali oni jos zele da zarade na prodaji istog..., npr note 8 oko 1800 km na moj mix net, za god dana izadje oko ~2150 KM. Smijesno...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 12:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Mar 2010, 12:25
Postovi: 335
Jedino gdje je razlika u cijeni u slucaju mtela je VIP pretplata, gdje je svaki telefon na 24 mjeseca 1 KM dok je na 12 dosta dosta skuplji, npr note 8, s8 iphone8 i x itd kostaju dobro preko 1000 KM. Promjenila se politika kod operatera i u svijetu koliko sam uspio da primjetim. Sad recimo i u USA Iphone nije 200 dolara na dvogodisnji ugovor vec je cijena kao i u apple store-u samo sto uzmes na rate. Imam sestru u Becu pa sam vidio da je i tamo slucaj slican, ona uzimala prosle godine Iphone 7 i od neke tri ponudjene pretplate nije uopste velika razlika u cijeni telefona bila, jedino sto opet ima rate pa uzmes tako. Tako da mislim da ovi nasi samo prepisuju manje vise. Kod nas je drugi problem u pitanju, a to je ne imanje konkurencije pa su cijene i pretplata i bonusi unutar njih deranje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2017, 08:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
Ono sto dobar dio ljudi ovdje sabire pretplatu i cijenu telefona, pa na kraju "izracunaju" koliko ih taj telefon ukupno kosta. Pretplata nema nikakve veze sa telefonom, jer u tu cijenu ulazi odredjen broj minuta, poruka interneta (oni sa vecim paketima dobiju vise nego sto mogu potrositi). To bi bilo isto kao da uzmete tel u radnji tipa za 1500 KM, i onda mjesecno dopunjavate npr 40 KM, i kroz 2 godine saberete 1500 sa tih 40x24.
Znaci te dopune ste vi potrosili, ne mogu ici u cijenu telefona. Ista stvar je i sa pretplatom, dobili ste odredjene minute, sms, gb interneta.
Sto se tice samih cijena telefona kod operatera, one su takve kakve su, visoke jesu, za nas standard i previsoke, ali i sami telefoni su jako skupi u nabavci, operateri ih nabavljaju preko zvanicnih distributera, i kod njih su svakako skuplji nego preprodaja po oglasima jer dolaze legalnim kanalima sa proizvodjackom garancijom i ovlastenim servisima. Ko misli da nije tako, neka pogleda cijenu bilo kojeg telefona u nekoj radnji koja telefone dobija preko ovlastenih distributera sa 2 godine garancije pa moze vidjeti da su ti telefoni cak i skuplji nego kod operatera.
Uglavom stoji to da se na postpaid ne isplati prelaziti samo da bi uzeli telefon ako necete iskoristiti mjesecni paket koji placate.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs