banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268 ... 321  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 12 Nov 2017, 21:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Ne mogu izmjeniti post, samo da informišem da je ok sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 12 Nov 2017, 22:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2010, 04:54
Postovi: 46
Lokacija: није гламоч
GTK_Marko je napisao:
Бојан je napisao:
Da li neko od prije dan-dva ima problem s ADSL-om? Paket mi je onaj od navodno 10Mbps..

Slika


Jesi uspio riješiti? Radi sad na 10?
Jok. Nisam bio kući tokom dana. Mjerim sad, ono još gore..

Slika

_________________
You are not special. You're not a beautiful or unique snowflake.
You're the same decaying organic matter as everything else.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 12 Nov 2017, 23:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Koji paket imaš? Daj mi korisničko u pp

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 12 Nov 2017, 23:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2010, 04:54
Postovi: 46
Lokacija: није гламоч
GTK_Marko je napisao:
Koji paket imaš? Daj mi korisničko u pp
Paket Trio Standard:

Slika

Poslano.

_________________
You are not special. You're not a beautiful or unique snowflake.
You're the same decaying organic matter as everything else.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Nov 2017, 17:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
Imam ADSL od oktobra 2011. godine, u to vrijeme jos sa 1536/192 je stvarno radio dobro i bez ikakvih problema, medjutim u zadnje vrijeme jako puno problema sa pucanjem konekcije. Nekada po nekoliko dana radi normalno, a onda se zna desiti da konekcija puca svakih par minuta, prekidi budu po minut, nekad i manje, ali stvarno je postalo iritantno. Problema sa brzinom i pingom nemam, neko samo sa prekidima.

Slika

Vise puta sam prijavljivao kvar, serviseri su dolazili svaki put, ali problem nije rijesen. Price su bile standardne, od mogucnosti virusa na racunaru, lose instalacije i sl., cak je jedan od njih rekao da je moguce i da adapter ne valja pa je stavio novi adapter i rekao da ce sad biti bolje, naravno ista stvar. Uglavnom svi na kraju imaju isti zakljucak a to je da je moj ruter vec star i da ga je potrebno zamjeniti novijim (Trenutno imam Huawei HG530 koji je tu od prvog dana), jer ovaj stari ne podrzava noviju VDSL tehnologiju koja je kako kazu stabilnija, a po njima bi trebao imati i duplo vecu brzinu.
Ono sto mene zanima je da li ce novi ruter rijesiti problem pucanja konekcije i da li je neko imao ovakvih problema?
Druga stvar, da li ce brzina stvarno biti veca duplo kao sto kazu? Evo i parametara sa rutera:

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Nov 2017, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Podaci ne izgledaju lose.
Mozda ruter zafrkava.
Koliko imas CRC gresaka recimo u minutu i da li se one javljaju periodicno?
Recimo nema ih duze vrijeme pa onda odjednom navali.
Vidim ovde imas samo dvije Up dok kod down je nista. Ne vidi se vrijeme konekcije.
Ako ti ti puste vdsl moci ces 4 puta vecu brzinu imati od ove pod uslovom
da ti je instalacija dobra.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Nov 2017, 17:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
Da, javlja se uglavnom periodicno, evo recimo danas od kako sam dosao sa posla oko 15:30 pa do sada, jos ni jednom nije prekinulo, a recimo juce je citavo vece prekidalo, prekidi svakih par minuta. Paket koji imam je adsl optima solo 10240/768, preko vdsl-a na istom paketu bi trebalo biti 20/4 (teoretski) , e sad da li je stvarno tako, ne znam.
Nedavno su me zvali, isli su bukvalno od kuce do kuce i nudili su produzenje ugovora svima kojima je istekao, posto nisam bio kuci, zvali su me telefonom. Konkretno sam ih pitao sta meni mogu ponuditi, rekose mi kao 15% popusta na pretplatu kroz 12 mjeseci ako produzim ugovor na 2 godine. Na mtel stranici nije nista pisalo o tome. Vidim da sad nude 10% popusta i kaspersky AV ako se produzi ugovor, ne znam vazi li ovo ako potpisem ugovor na 12 mjeseci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Nov 2017, 18:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
@gagi Možeš ti potpisati ugovor na 12 mjeseci ali tada moraš platiti 29,25km (to je cijena nove opreme). Ukoliko ti je instalacija u redu, putem VDSL tehnologije imao bi 20/4Mbps. Probleme koje imaš, meni vuku ipak na problem sa instalacijom ili paricom. Parica zna korozirati i znaju oslabiti kontakti (to bi tehničari trebali pregledati). Ako ti zamjene modem a problemi ostanu (vrlo vjerovatno je instalacija loša). Imao sam sličan problem, ali meni je konekcija pucala većinom u večernjim satima... Na kraju se ispostavilo da je do kućne instalacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Nov 2017, 18:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
To za cijenu nove opreme znam da je moram platiti ako idem na 12 mjeseci, ne znam samo imam li ovaj popust na pretplatu ako idem na 12 mjeseci.
Instalaciju su oni pregledavali, posto nemam fiksni telefon, imam samo jedan kabal koji je spojen na glavnoj kutiji na vanjskoj strani kuce, a sa druge strane direktno na mtel ruter.
I meni se cini da tu ima jos nekih problema do njih, jer nedavno me zvao jedan od njihovih servisera da me pita da li ja imam problema sa kucnim internetom, posto sam mu rekao da imam, i da sam bas tih dana razmisljao da ih pozovem, on je rekao da je tu u blizini pa da ce doci pogledati. Posto ja nisam bio kod kuce, on je dosao, sve pregledao, i mojima kod kuce rekao da sam ja zvao i prijavio kvar!? Poslije me zvao i rekao da je sve u redu, kad sam ja pitao zasto ste rekli da sam ja prijavio kvar, objasnio je da moji kod kuce nisu dobro razumjeli, neko od komsija iz ulice je prijavio isti problem pa je on dosao i kod mene da provjeri jer je sve na istoj liniji. Bas zbog toga se bojim da nije samo ruter problem. Kakve rutere imaju ti ljudi iz komsiluka, stvarno ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Nov 2017, 18:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Popust na pretplatu 12 mjeseci dobijaš samo ako potpišeš ugovor na 24 mjeseca. On je vrlo vjerovatno tada provjeravao čitavu liniju u tvom naselju (od centrale pa nadalje). Budi uporan da to istjeraš do kraja, ja sam imao situaciju da njihov tehničar sumnja da ja prijavljujem kvar koji ne postoji. Sve dok se nisam putem emal-a korisnicka.podrska@mtel.ba obratio sa direktnim zahtjevom, problem nije bio riješen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Nov 2017, 19:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 13 Maj 2007, 20:17
Postovi: 352
Lokacija: Prijedor
Ako potpišeš ugovor na 24 mjeseca, može li se preći na veći/skuplji paket dok ti traje ugovor bez isplaćivanja svih rata ugovora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Nov 2017, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
moze

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 13 Nov 2017, 21:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
dejang93 je napisao:
Popust na pretplatu 12 mjeseci dobijaš samo ako potpišeš ugovor na 24 mjeseca. On je vrlo vjerovatno tada provjeravao čitavu liniju u tvom naselju (od centrale pa nadalje). Budi uporan da to istjeraš do kraja, ja sam imao situaciju da njihov tehničar sumnja da ja prijavljujem kvar koji ne postoji. Sve dok se nisam putem emal-a korisnicka.podrska@mtel.ba obratio sa direktnim zahtjevom, problem nije bio riješen.


Sačekaću opet par dana dok ne pocne opet da prekida, pa cu prijaviti kvar, ovaj put necu zvati korisnicki servis vec cu poslati mail sa zahtjevom pa da vidim da li ce oni sta rijesiti. Ne ide mi se na novi ugovor ako cu i dalje imati problema, dosadilo ih je vise zvati, svaki put dodju i nista ne urade. Najjace im je kad serviser ode od mene i valjda im javi da je rijesio problem, i bukvalno za 5 minuta me zovu iz korisnickog servisa da im potvrdim da je kvar otklonjen :D I sta da im covjek kaze, kazes im sad radi, i prodje pola sata i ono opet ista stvar. :angry4:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 14 Nov 2017, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2521
Kakva im je akcija za potpisivanje ugovora na 24 mjeseca?

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 14 Nov 2017, 18:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
http://www.mtel.ba/single-article/4265


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Nov 2017, 14:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Ima li iko od vas problema sa ZTE ZXHN H267N ruterom? Kod mene npr. kada ga restartujem radi odlicno, puna brzina (30/6), da bi nakon mozda dan ta brzina se prepolovila, pa cak i manje. Na kabal je uvijek maksimalna. Kontam da je do rutera problem. Ovo je testirano vise puta i tako je vec dugo, ali tek sada mi pravi probleme kada hocu npr. da gledam stream preko telefona, pa zapinje. Zvao sam i mtel, ali samo vrte u krug sa pricom kako kod njih ne pokazuje problem, kako je to do pozadinskih procesa i slicne gluposti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Nov 2017, 14:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ja imam taj modem ali nažalost kod mene nije dostupan VDSL, ja imam 15Mbps i stalno je ta brzina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Nov 2017, 15:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2017, 13:25
Postovi: 13
00dragan00 je napisao:
Ima li iko od vas problema sa ZTE ZXHN H267N ruterom? Kod mene npr. kada ga restartujem radi odlicno, puna brzina (30/6), da bi nakon mozda dan ta brzina se prepolovila, pa cak i manje. Na kabal je uvijek maksimalna. Kontam da je do rutera problem. Ovo je testirano vise puta i tako je vec dugo, ali tek sada mi pravi probleme kada hocu npr. da gledam stream preko telefona, pa zapinje. Zvao sam i mtel, ali samo vrte u krug sa pricom kako kod njih ne pokazuje problem, kako je to do pozadinskih procesa i slicne gluposti.

Ti imas problem kada se preko Wi-Fi konektujes, tu moze biti razlog zbog zagusenja etra...verovatno u tvojoj blizini ima dosta wireless mreza!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Nov 2017, 18:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Da, problem je samo preko wi fi. I nema puno mreza, 5-6 mozda. Da je do toga, stalno bi bio problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ADSL
PostPoslato: 16 Nov 2017, 18:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Imam ja problem. Isto na vdslu, prepolovi se brzina, ali evo 7, 8 dana se ne desava.
Nije samo preko wifi-a, vec i preko kabla. Cik restartujem zakuca na 30/6 Mbps.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6401 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268 ... 321  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs