banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Maj 2016, 22:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Shako majstore!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2016, 00:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da nije džamija na ovoj slici ne bih se znao orjentisati. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2016, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Da nema crkve ne bih pogodio koji je grad u pitanju

Nektar 4 - knjizara kultura///

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 11:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Marija Gajić 30.08.2017 08:12 BANJALUKA - Gradska uprava planira da, ako odbornici na narednoj sjednici Skupštine grada 7. septembra usvoje Prijedlog odluke o pristupanju procesu izrade strategije razvoja grada za period 2018. do 2027. godine, već od sredine narednog mjeseca počene da radi na jednom od najvažnijih strateških dokumenata za budući razvoj grada. "Od momenta izrade važeće strategije do danas prošlo je 10 godina, tokom kojih su se desile značajne promjene u društveno-ekonomskom sistemu", rečeno je u Gradskoj upravi. Gradonačelnik Igor Radojičić rekao je da postoji niz razloga zbog kojih su se opredijelili da krenu u izradu nove strategije. "Tokom prethodnih godinu dana gradska administracija je dobila novu organizacionu strukturu i pokrenula niz novih projekata, koji treba da budu osnova za nove strateške pravce razvoja grada", pojasnio je Radojičić. Prema njegovim riječima, među njima su projekat izgradnje "Eko-toplane" Banjaluka, kao najveći infrastrukturni komunalni projekat u posljednjih 10 godina, te projekti Banjaluka - zeleni grad i pametni grad. "Među ostalim projektima su kandidatura grada za evropsku prijestonicu kulture, projekat brendiranja grada, Banjaluka - grad mladih i prijatelj djece, te intenzivna saradnja s društveno odgovornim kompanijama - projekat izgradnje dječjih igrališta", istakao je Radojičić. Dodao je da se realizuju i aktivnosti na projektima za razvoj postojećih i stvaranje novih poslovnih zona u gradu, pristupanje procesu resertifikacije opština i gradova s povoljnim poslovnim okruženjem i fokus na kreiranju povoljnog privrednog ambijenta i privlačenju investicija, ali i ukidanje administrativne takse za otvaranje prve preduzetničke radnje. "Inicijativa i početak realizacije ovih i drugih projekata stvaraju realnu i kvalitetnu osnovu za izradu novog starteškog razvojnog dokumenta usklađenog s trenutnim okruženjem i projektima koji se realizuju", naglasio je Radojičić. Izrada nove strategije razvoja grada omogućiće integraciju projekata i sadržaja definisanih u postojećim strateškim dokumentima i stvoriti pretpostavku za izradu sektorskih dokumenata čiji je period važenja istekao. "Neki od tih dokumenata već su u izradi, poput strategije razvoja kulture grada", pojasnio je Radojičić. Strategija razvoja biće izrađena u saradnji s UNDP-om, u okviru realizacije projekta Lokalni integrisani razvoj, u kome grad učestvuje kao partnerska jedinica lokalne samouprave. "Važno je istaći da će izradu nove staregije zajednički finansirati UNDP i grad", zaključio je Radojičić. Raniji dokumenti Važeća Strategija razvoja grada bila je izrađena za period od 2007. do 2015. godine, ali je planski period važenja ovog dokumenta produžen do 31. decembra 2019. godine. "Dosadašnji period realizacije projekata iz Strategije bio je pod negativnim uticajem svjetske ekonomske krize, velikih poplava tokom 2014. godine, ali i značajno sporijeg procesa pridruživanja BiH Evropskoj uniji nego što se to u momentu izrade dokumenta očekivalo", rekli su u Gradskoj upravi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
laoce je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Otvaram raspravu o izgledu grada do 2023.

Šta se može očekivati ako se uzme u obzir ovaj tempo razvoja?

Hoće li BL postati megapolis nastao spajanjem Čelinca, Laktaša i BL?Grad se neće moći u beskonačnosti širiti na istok, jer granica prema Čelincu je jako blizu, s druge strane nadležne ne zanima da i iza Lauša postoji život i prostor.

Ono što je izvjesno jeste da će se male porodične kuće po gradu rušiti i da će se na njihovom mjestu graditi poslovni objekti.

Megalopolis - Polis grad , Celinac - grad?Laktasi-grad? :lol:

Челинац и Лакташи можда не спадају у појам града за Јапан, западну Европу, али за Републику Српску итекако јесу. Шта имамо, БЛ, Приједор, Бијељину, Добој, Брчко (ако је наше) и након тога сви остали градови су ту негдје, од 5 до 20 хиљада људи, нијансе. Уосталом:
Oво није град?
Slika
Slika
Говоримо о изгледу, инфраструктура је друго. Лакташи би и по том питању били град за себе, да постоје двије планине на путу до Бања Луке, овако немају ни средњу школу кад им је БЛ на 15 минута вожње по аутопуту.

Бања Лука се плански градила у доба бана Милосављевића и послије земљотреса, тада су се и изградила малтене комплет садашња насеља Борик, Старчевица, Нова Варош, и још доста тога по граду. Дакле, кренувши само од тих претежно стамбених насеља, велики су то подухвати били, толика насеља површином у комплету, па опет функционална, за разлику од сада, када, имамо примјер, Алеја центар, са мањком мјеста за возила и зеленила. Што је и нормално кад се зграде толико гурају једна до друге. Такође, што се тиче таквих квартова, и кад већ гурају, зар не би било боље да умјесто да троше простор за толико појединачних зграда од по 5-6 пишљивих спратова, не пукну пар небодера или зграда од бар 15 спратова. Ем уштеда простора, ем би град личио на нешто естетски гледано. Гледам, ето Братислава, са скоро па истим бројем људи као и ми, па стамбене зграде новије градње у просјеку по 15 спратова. И лијепо изгледа. Не требају све тако да се граде код нас, али бар понеке. Четвероспратнице има и Нова Топола.
Добро, не поредим развијеност њих и нас, али само кажем, не треба толико бити развијен да би се наредао двоцифрен број спратова. Ухватих се небитне ствари, али да кажем своје виђење :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja ne vidjeh skoro neki novi neboder za stanovanje.
Doduse, neboderi su mi ruzni i nehumani.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Evo dvadeset najviših zgrada u Gracu koji ima tristo hiljada stanovnika:

https://www.emporis.de/statistics/talle ... az-austria

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па добро, има и тога, али једнако је нехумано живјети на 4. и на 10. спрату. Само кажем да ми је глупо кад наредају неколико зграда по 4-5 спратова, практичније мање њих по 8-9, за стамбене доста. Не волим ни ја небодере од 15-20. Али још горе са пословним, пар њих од такође 5-6 спратова, па удри небодер од 15, ето ти одмах пар зграда у једном. А имаш простора за парк, неки други садржај, ако ништа, више мјеста за паркинг. Наравно, да је квалитетна градња, трусно смо подручје

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 23:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Svakako svi kontaju da Laktasi pripadaju BL, pogotovo kad potkozarje igra aba ligu, pa se nerijetko desi da kazu da su iz BL..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 00:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Не припадају званично, али то је сада већ срасло, поготово откад се изградила брза цеста прије десетак, колико већ година. Дневне миграције становништва из ЛК у БЛ што на посао, што у школу, што из трећих разлога, али итекако су заступљене. Као да је то све један град.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2017, 12:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Pogledajte kako će izgledati dvorana “Borac arena” (FOTO)

Objavljeno: 10:44, 14.11.2017

POVEZANE VIJESTI


Slika

Prvi korak ka izgradnji nove, multifunkcionalne dvorane “Borac arene” trebao bi biti napravljen sutra, na Skupštini RK Borac koja je zakazana za 13 časova.

Tada će članovima najvišeg tijela nekadašnjeg šampiona Evrope biti prezentovan prijedlog izgleda novog zdanja koje bi trebalo biti ponos ne samo kluba, već i Banjaluke, Srpske, BiH.

Ukoliko Skupština usvoji prijedlog, čelnici kluba će krenuti u realizaciju zahtijevnog projekta čija se vrijednost procjenjuje na 5,5 miliona maraka.

Dva terena, sobe, apartmani…

ARENA1

SrpskaCafe ekskluzivno otkriva kako će izgledati “Borac arena”. Lokacija nove hale je u ulici Olimpijskih pobjednika, u blizini raskrsnice sa Gundulićevom ulicom.

Dvorana, koju bi trebali činiti podrum, prizemlje i tri sprata, nudiće bogate sadržaje. Podrum se sastoji od 72 parking mjesta, šest do osam svlačionica, tehničkog prostora, vešeraja, skladišta, te aerobik, džudo i fitnes sale.

U prizemlju su planirana dva terena, tribine na razvlačenje, recepcija, biletarnica, restoran, kafić, tri poslovna prostora, magacin, kao i kuhinja i garderoba.

Na prvom spratu su fiksne tribine, sala za konferencije, 12 soba i dva apartmana. Drugi je gotovo identičan, samo bez tribina. Za treću etažu su rezervisane press sala, klupske prostorije, menadžment hotela, te 11 soba i dva apartmana.

Slika

Direktor RK Borac Vladimir Branković je izrazio nadu da će Skupština podržati ovaj prijedlog.

On je dodao da su mnogi bili skeptici po pitanju “Borac arene”, ali i naglasio da je aktuelno rukovodstvo odlučno u namjeri da “priču izgura do kraja”.

– Svaki put, koliko god on bio dug i težak, počinje sa prvim korakom. Mi taj korak možemo napraviti sutra. Veliku zahvalnost dugujemo gradu, koji je spreman da uđe u parterstvo i osigura nam zamljište i građevinsku dozvolu. Klub će pronaći način da ostatak projekta sam finansira. “Borac arena” treba Banjaluci i sportu u našem gradu. Ubijeđen sam da neće ostati samo na ideji – izjavio je Branković.

“Samofinansirajući” projekat

Prema njegovim riječima, dvorana će biti “samofinansirajuća”, odnosno, klubu će donositi novac zahvaljujući bogatim sadržajima.

– Kapacitet će biti 1 000 mjesta. Imaćemo i dva terena na osnovu kojih ćemo “ubirati” kiriju. U blizini je i Građevinska škola koja nema fiskulturnu salu, tako i da po tom pitanju možemo ostvariti saradnju sa Ministarstvom porodice, omladine i sporta. Ne treba zaboraviti ni prihode od ugostiteljskih objekata i sala koje će biti u službi profesionalnog sporta – zaključio je Vladimir Branković.





Promjene u UO

Na sutrašnjoj Skupštini RK Borac trebalo bi doći do promjena u Upravnom odboru.

Najuže rukovodstvo napustiće Goran Mandić i Željko Vasilić, a njihova mjesta popuniće Boško Mekinić i Saša Kondić. Takođe, nekadašnji član UO Neven Kopanja će se opet uključiti u rad “crveno-plavih”, ali neće biti imenovan za člana uprave.

Uz to, predsjedniku i potpredsjedniku Skupštine Sveti Bajiću i Siniši Babiću su istekli mandati, ali se očekuje da tandem budu ponovo imenovan na pomenute funkcije.

(Srpskacafe)


Jednog dana bićemo kao BG.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2017, 18:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Hocemo kurac

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2017, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kada krenu praviti ovu dvoranu, ljubavni život u BL će da splasne.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2018, 01:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
delija_bl je napisao:
Kakvo je vase misljenje o Banjoj Luci 1993 i sada?
Sta mislite kakva ce biti 2013?
Inf: Bijeljina i Banja Luka su gradovi koji se na Balkanu najvise grade (naravno kada uzmete u obzir broj stanovnika BL i BN, jer se ipak jedan BG gradi vise ali on ima 2.000.000 ljudi).
Imao sam mogucnosti da vidim lan razvoja BL do 2005 jer moj stari zna nekog iz urbanistickog zaboda BL i mogu vam reci da sam ostao bz rijeci!
Npr. Ostatak hotela Palas ce se poceti graditi na proljece 2003, a bice gotov da kraja godine.
Banja Luka vise ne racuna na juzni do grada nego ce se planski poceti siriti na sjever.
Novi sportski centar sa fubalskim stadionom od 30.000mjesta, dvoranom od 8.500esta trgovackim centrom... ce se graiditi u Trnu.
Veeeliki trzni centar u Novoj Varosi.
Zgrada trznog centra ce postati simbol grada. To je nesto fascinantno.
Uzi centar postati pjesacka zona.
Vec ste svjedci toga kako se uzi dio sminka. Potpuno ruga Banjaluka.
Znam da ovo zvuci kao Dodik u svojoj predizbornoj kampanji ali su 100% tacni podaci.
Long live Srpska.....


Ovo je odlično :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2018, 10:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Hahahaha

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2019, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
NI RADOJIČIĆ NIJE ODOLIO IZAZOVU Pogledajte fotografije Banjaluke prije 10 godina i SADA
https://srpskainfo.com/ni-radojicic-nij ... na-i-sada/
https://www.instagram.com/i_g_r_a/p/Btv ... 02bfjipj1y
Slika
Интересантно је како се користи трик да се у 10 година старој фотографији налази облачно вријеме, угао сликања је "приземнији" него на новој, нс старој је углавном зима и огољене гране, док на новим је прољеће, љето, сунце, љепши угао посматрања... :roll: Додуше Клинички центар ми љепше изгледа на старој :lol:

Руку на срце, има ствари које су обновљене и љепше.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2019, 22:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Evo i od mene mali doprinos Gradonacelniku,pa nek okaci 8) ..Moze i za RK,KK...nece mi biti tesko 8)
Slika

Slika

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2019, 22:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja deset godina živim kod stadiona, i tribine budu ovakve jednom ili dva puta godišnje....više ako je Brena...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2019, 22:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Кад је била тако добра посјета на другој слици ове сезоне?

Шлагеру, да је градоначелник наш мили поставио слику везану за Борац, показао би како прије 10 година није било столица на Истоку :roll: :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Poslednji put menjao Umetnik dana 11 Feb 2019, 22:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2019, 22:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Može okačiti sa tribinom i pomoćnim terenom.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs