banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 20 Jun 2017, 14:21 
Alkibijad Dajguz V je napisao:
koliki idiot treba da budeš, da odeš na drugi kraj planete, u zemlju koja je poznata po mržnji prema strancima(pogotovo amerikancima) i da se tamo kurčiš i očekuješ da ne budeš jeban


Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 20 Jun 2017, 14:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Jbg tipicni amerikanac sa razmisljanjem, ja imam pravo raditi sve sto mi je volja... A još dolazi iz neprijateljske zemlje. Zamisli Srbina krajem 1995-te, ide u Zagreb i cijepa plakat franje tuđmana i jos ga uhvate. :lol: Pa izmislili bi zakon da ga bace na debelu robiju, ako bi prezivio onaj fizicki dio kaznjavanja... Da je ovaj bio Kinez ili Rus, 90% bi prosao sa nekom blagom kaznom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 20 Jun 2017, 14:35 
Mr.Speed je napisao:
Zamisli Srbina krajem 1995-te, ide u Zagreb i cijepa plakat


sjetih se ovoga :lol:

Slika

ili ovoga

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... -je-cetnik

a sada zamisli koliko je u koreji jos gore po pitanju ljudskih prava 8)

Citiraj:
Da je ovaj bio Kinez ili Rus, 90% bi prosao sa nekom blagom kaznom.


vjerovatno, kako gore napisah vjerovatno su ovo uradili da malo pred usa pokazu muda, koliko je to pametno pokazace vrijeme


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Jul 2017, 10:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Mr.Speed je napisao:
Jbg tipicni amerikanac sa razmisljanjem, ja imam pravo raditi sve sto mi je volja... A još dolazi iz neprijateljske zemlje. Zamisli Srbina krajem 1995-te, ide u Zagreb i cijepa plakat franje tuđmana i jos ga uhvate. :lol: Pa izmislili bi zakon da ga bace na debelu robiju, ako bi prezivio onaj fizicki dio kaznjavanja... Da je ovaj bio Kinez ili Rus, 90% bi prosao sa nekom blagom kaznom.


Ma sve je to interes. Uhvatili su Arkana 1991, bio u zatvoru u Zagrebu malo i pustili ga (za milion dolara navodno). I to je jos bio vrhunac sukoba.
Tako da vrijedi stara poslovica "Pare vrte gdje burgija ne moze."

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Jul 2017, 11:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Apropo SK, juče su fino dokazali da imaju ICBM, i sa adaptiranom trajektorijom mogu dobaciti Aljasku. Toe manje više to.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Jul 2017, 12:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Hawai i Aljaska se ne racunaju,to im znaci koliko i nama hercegovacki krs.
Tek ako mogu dosegnuti drugi najveci grad u usa i bogatu silicijumsku dolinu

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Jul 2017, 13:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Oni mogu DANAS DOKAZANO dobaciti Aljasku. To implicira ..

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Jul 2017, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Još ako ugrade taj projektil na podmornicu onda pokrivaju cijelu Ameriku + još štošta.
Ali nije njima cilj napasti Amere nego JK vratiti pod upravu Pjongjanga.

Evo teta sa dnevnika sve fino objasnila o tom lansiranju. :)
https://www.theguardian.com/world/2017/ ... istry-says

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 11 Avg 2017, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
[video]https://youtu.be/-ugJZhL-cbc[/video]

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 11 Avg 2017, 20:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
StigoStriko je napisao:
[video]https://youtu.be/-ugJZhL-cbc[/video]


Da tako je bilo i sa nama. Neko misli da je ovo za sprdnju i ismejavanje.

"Neuki" Americki plebes ni 1989 nije znao gdje je SRJ. A Vijetnam 196..i neke jos manje.
Oni ne poznaju geografiju ali "pametne" rakete su nasle Beograd, autobuse,mostove,vozove, bolnice i djecu ovdje okolo.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 11 Avg 2017, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Najveca "mana" Kim Jong-Una je sto oce da se brani i sto je "nepredvidiv" u tome kako ce da brani SK of napada.
A Tramp tj. ekipa iza njega je nepredvidiv kako ce i koga da napada. :wink:

Kad se ovakva dva pshiodelicara sudare ...cccc! :roll:
Hajde znaj sta sutra nosi...zato ne kupujem vise zelene banane. Samo zrele. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 11 Avg 2017, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Moguće je da su ih Kinezi malo pogurali pa ovako laju. :)
Čisto da se opipa puls Amerike.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 14 Avg 2017, 14:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
apokalipto je napisao:
Moguće je da su ih Kinezi malo pogurali pa ovako laju. :)
Čisto da se opipa puls Amerike.




Da li je to neko ispipavanje pulsa nebih rekao.Kinezi dobro poznaju Amere.

Starta li Kim prvi napad na Amere a to moze bit gadjanje Guama i Amerikanci uzvrate samarajuci po SK kao uzvrat ali klasicnim oruzjem Kinezi se nece mjesat.

Medjutim ako napadne Tramp prvi Sjevernu Koreju uz pomoc Juzne Koreje i pokusa promjenit rezim u Pjonjangu Kinezi su porucili jasno: Mjenjanje rezima je protiv nacionalnih interesa Kine i to Kina nece dozvolit.
Ovo nije Ukrajina.


Ako Ameri misle da je to blaf onda su totalno aut.
Naravno da to nije blaf kao sto nije bio blaf Cuen Laj ova poruka Trumanu 1950 da Kineski narod nece dozvolit okupaciju Sjeverne Koreje iza koje su Kinezi tad stali doslovce.

Koliko Kina kontrolise i ima uticaj na Kima tj koliko mu pusta ili ne pusta da laje okolo kao sto to radi Tramp i kompanija moze se i o tome pricat.



Medjutim kako god i sto god se desavalo oko Sjeverne Koreje glavne namjere Amera i stvarni cilj je Kina a ne Sjeverna Koreja, Kinezi to dobro znaju.
Dodje li do toga da otpocne razmejna raketa sa nuklearnim glavama i radioaktivnim posledicama tj. padanje istih po komsijskoj Sjevernoj Koreji od koje Bejdzin(810 km)
nije bas puno daleko
To sigurno Kineze nece ostavit po strani.
Hocu reci svi smo mi tu negdje ukljuceni, jer Kina i Ameri ne mogu zaigrat na male. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 14 Avg 2017, 15:27 
Brale...de malo...napisi "ja mislim i smatram da bi tako moglo biti", a ne kao ovo gore...ovo je gore nego kada prosjecni srbin krene srati (i ja medju svima nama) oko reprezentacije ili omiljenog kluba te zna bolje od selektora koji prima milione koga treba ubaciti na koje mjesto i kada napraviti izmjenu (sto nije nista lose)...zato je veoma vazno naglasiti "ja bih ovako", a ne "ovako ce biti"...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 14 Avg 2017, 16:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Milan je napisao:
Brale...de malo...napisi "ja mislim i smatram da bi tako moglo biti", a ne kao ovo gore...ovo je gore nego kada prosjecni srbin krene srati (i ja medju svima nama) oko reprezentacije ili omiljenog kluba te zna bolje od selektora koji prima milione koga treba ubaciti na koje mjesto i kada napraviti izmjenu (sto nije nista lose)...zato je veoma vazno naglasiti "ja bih ovako", a ne "ovako ce biti"...


Milance u pravu si, ovo gore sto sam rekao je sve nesto neprecizno i nije konkretno. Nije kako ti kazes u stilu : "Ovako ce bit" 100%.

Medjiutim ili ali.
Ima 50% posto sanse da se tako odigra tj. desi ili 50% da se ne desi.
Jbg vjerovatnoca je poprilicna, Ili ce biti ili nece biti moras priznat 50 - 50 :D :D

Hajde sad malo ozbiljno.
Sta mislis oce li sad Japanci(kad Kim planira da leti preko njih sa svojim raketicama prema Guamu) i okolina tamo da kupe Americke najnovije protiv raketne sisteme ili ne? :wink: :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 14 Avg 2017, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
I da SK prva napadne i da nju prvu napadnu nema to neke veze, Kina će stati na stranu SK ne zbog Korejanaca nego što ne žele NATO na svojoj granici.
Mada sve je ovo predstava da se narod loži, nema tamo rata propala bi svjetska ekonomija i to svi znaju.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 15 Avg 2017, 07:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Meni je malo čudno da Južna Koreja ovo sve poprilično kulira, a oni su najizloženiji bilo kakvim eventualnim napadima. Bilo kakva ICBM kakav god domet imala, i šta god nosila na sebi, nema šanse da padne na teritoriju USA (osim eventualno Guama), pored THAAD neće proći baš nikad. Osim ako ne nabave SS-18, a to će se desiti naravno nikad. Ali ako se namerače na Seoul bilo čim, toliko je blizu da pomoći nema.
Kina trenutno ima poprilično velike probleme sa Indijom oko 4.000 km2 granice, i to baš baš nikako nije za zajebanciju, i trenutno joj treba što je manje moguće bilo kakvih tenzija sa bilo kojim komšijama, i Amerika radi sve da je izmori na više frontova odjednom.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 15 Avg 2017, 08:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
The U.S. debt to China is $1.102 trillion, as of May 2017. That's 28 percent of the $3.9 trillion in Treasury bills, notes, and bonds held by foreign countries.


Kineska vještačka ostrva.
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 15 Avg 2017, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
MuskoBre je napisao:
Meni je malo čudno da Južna Koreja ovo sve poprilično kulira, a oni su najizloženiji bilo kakvim eventualnim napadima. Bilo kakva ICBM kakav god domet imala, i šta god nosila na sebi, nema šanse da padne na teritoriju USA (osim eventualno Guama), pored THAAD neće proći baš nikad. Osim ako ne nabave SS-18, a to će se desiti naravno nikad. Ali ako se namerače na Seoul bilo čim, toliko je blizu da pomoći nema.
Kina trenutno ima poprilično velike probleme sa Indijom oko 4.000 km2 granice, i to baš baš nikako nije za zajebanciju, i trenutno joj treba što je manje moguće bilo kakvih tenzija sa bilo kojim komšijama, i Amerika radi sve da je izmori na više frontova odjednom.


Znam da se neki nece slozit sa mojim pogledima ali u odnosima Amera prema svojim "posjedima i plantazama" ja imam jedan stav.

Ta izjava da Juzna Koreja sve ovo poprilicno kulira je naivna.

Zasto je naivna zato sto se pretpostavlja i ocekuje da jedna marionetska vlada u Selu koja je potpuno i doslovce u rukama Amera ima neki samostalni, nezavisni stav tj moze nesto drugacije i sama . :roll:

Dovoljno je samo pogledat na "mocnog" susjeda Japan.
Kad u Japanu na bilo kojim izborima ne moze da prodje stranka koja samo naglasi i natukne da bi makla Americke baze sa svoje teritorije, ocekivati da Juzna Koreja nesto
ucini ili da ima neku rijec u ovome i o svojoj sudbini je vrlo naivno.

Kako se ponasaju marionete je svima poznato. Nikad marionete nemaju svoj stav vec slusaju a o nekom kuliranju mogu samo da sanjaju.


Ili da priblizim, recimo hipoteticki kad bi u nekom scenariju i zaostravanju na Balkanu doslo do situacije da NATO prijeti ponovo Srbiji.
A Srbija na to odgovarala sa kontra izjavama u smislu ako je NATO napadne da ce se branit i prvo gadjat Bondsteel raketama srednjeg dometa a neko pitao: Sta o tome kaze "Kosovska vlada" i da li kulira ili ne.

Pa dajmo malo realnosti.
Pa jedni Njemci ne mogu da kazu sta hoce i kako hoce moraju da slusaju i sprovode sankcije, tako da ocekivat od Juzne Koreje nesto samostalno, nezavisno reagovanje i bez odobrenja Amera ne dolazi u obzir (naravno misli se na neke temeljne strategijske poteze u vanjskoj politici - ekonomiji a ne na to hoce li pustit vodu, struju, putovanja, turisti.... ili slicno).

Opet kazem to je moj licni stav.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 15 Avg 2017, 18:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
ovo nisam znao kad je padao juzni vijetnam ameri su "zaboravili" 700 000 svojih poslusnika, oni su ostali na milost i nemilost sjevera, odatle ovaj legendarni snimak kad guraju helikopter u more
https://m.youtube.com/watch?v=ZJgcLckmdxQ

ovako ce opet biti

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 36  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs