banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 08:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 64  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 28 Jun 2017, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9164
Ubodeš butabilan stik il sd mikro pa držiś shift kad ga resetuješ ako mu radi OS a ako ne onda bi trebao imat advanced options dugme poslije pokušaja repaira pa tu nađi change uefi settings


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 29 Jun 2017, 16:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2521
Win 10 64. Imam problem sa instaliranjem office paketa. 2016. Pretezno nece ni da pokrene instalaciju, kad pokrene izbaci neku gresku. Skinuo 2013 na njemu krene instalacija i izbaci gresku da ga trebam restartovati, pokusao par puta i stalno isto sranje. Ima li ko da je imao ovakvih problema, i kako ste ih rijesili, ili mozda preporuka odakle ga skinuti, pa da probam sa nekim drugim.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 29 Jun 2017, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9164
Ubij u servisima Win update servis tako da ga staviš na disable i restartuješ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 01 Jul 2017, 16:54 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 08 Jul 2009, 14:37
Postovi: 922
Lokacija: Nova Topola
munja.alex je napisao:
Ubodeš butabilan stik il sd mikro pa držiś shift kad ga resetuješ ako mu radi OS a ako ne onda bi trebao imat advanced options dugme poslije pokušaja repaira pa tu nađi change uefi settings

Napravio sam butabilan SD i koristim USB tastaturu preko OTG-a.
Radi sistem i kad ga restartujem držeći Shift dobijem recovery ovaj :

https://goo.gl/photos/biPinE9C2wHdb7FK6
https://goo.gl/photos/jYENkyuPiYFyJ7oj8

Međutim kad izaberem removable device tablet se samo restartuje i ugasi.

Možda nešto od BIOS-a podešavanja nije u redu?
S tim da svaki put nakon restarta BIOS vraća vrijednosti vremena na 2017-u. (podesim na 2015-u kako bi se sistem pokrenuo)

https://goo.gl/photos/WpcCnJ6MLQKahRe26
https://goo.gl/photos/f79Vu5UFFJFo1TSp7


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 01 Jul 2017, 17:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9164
Probaj sve isto sam izvuci tastaturu iz otg-a, ionako setup 10ke vidi touch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 01 Jul 2017, 19:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 08 Jul 2009, 14:37
Postovi: 922
Lokacija: Nova Topola
munja.alex je napisao:
Probaj sve isto sam izvuci tastaturu iz otg-a, ionako setup 10ke vidi touch

Ne ide, *ebem li ga ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 01 Jul 2017, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9164
E onda skupi 30 kermi i plat nekoga, ebemu rođendan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 02 Jul 2017, 13:06 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 08 Jul 2009, 14:37
Postovi: 922
Lokacija: Nova Topola
munja.alex je napisao:
E onda skupi 30 kermi i plat nekoga, ebemu rođendan...

Možeš li srediti to? Javi se na PP ako možeš da se nađemo u gradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 02 Jul 2017, 18:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Zna li neko način da instaliram 32bit verziju Win-a na prastari Thinkpad T41 ? Ne podržava NX set instrukcija i ne dozvoljava boot zbog toga.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 02 Jul 2017, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9164
Što ne butaš Win7 x86???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 02 Jul 2017, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Može sedmica naravno, ali ja bih da stavim desetku. Nema šta nisam radio. Pokušavao sa nekim patch-om za zaobilaženje te provjere kompatibilnosti, instalacije Win to go na HDD, instalacije unutar same sedmice, ali čim se restartuje, gotovo. Piše da cpu nije kompatibilan. :D

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 02 Jul 2017, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9164
Nije jbg. T41 je bio za Vistu ili čak XP a ti forsiraš 3 gen.noviji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 02 Jul 2017, 23:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
To jedino da se može ubaciti procesor koji podržava tih par stvari koje trebaju za win8+...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 03 Jul 2017, 11:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Najjači podržani procesor takodje ne podržava NX set instrukcija. :-D
Stavio sam 7.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 03 Jul 2017, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9164
Tako brate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 11 Sep 2017, 20:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2007, 19:00
Postovi: 153
Lenovo MIIX 3-830 tablet (nudio ga svojevremeno mtel) ako nekome treba da se vrati na OOBE W8.1, nek se javi u PM.

maniak je napisao:
Nadam se da nisam promasio temu :)
Kroz neka preklapanja ostao mi 'neispravan' Lenovo tablet koji je fabricki dosao sa win8.1 ali je uradjen update na Win10 insider preview, dakle u ranoj fazi.
Stvar je bila u tome da je sistem istekao i pri paljenu je pokazivao error , koji sam prevazisao tako sto sam kroz BIOS vratio 2 godine u nazad.

Spoiler:
Slika

Slika



Problem se nastavlja tako sto se na uredjaju nalaze dva account-a.
Od prethodnog vlasnika sam saznao sifru od jednog accounta (sporednog, ne glavnog) ..
Kako uraditi novi sistem? Klasica Win10 instalacije preko USB uz OTG kabl ce odgovarati?
Problem se nastavlja i kroz to sto ne mogu u samom sistemu da vratim vrijeme unazad jer mi trazi sifru od glavnog naloga, koju nemam ..
Reset kroz recovery ne uradi nista, samo restartuje tablet ..
Kada ga palim i drzim tipku za pojacavanje zvuka dobijem boot menu,ali mi ne pronalazi ni jedan bootable device.

Spoiler:
Slika

Slika

Slika


Anybody? Sta mu raditi?

Model je : Lenovo Miix 3- 830


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 11 Sep 2017, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ja sam se nedavno igrao sa lenovo ideaped miix 300. Koliko zezancije oko windows 10, da na kraju skontam da zvanično dolazi sa home verzijom, a uređaj je licenciran na pro verziju. Nov, tek otpakovan. Vlasnik ga upalio malo, se igrao i zaboravo lozinku od naloga :D Isto ta eMMC memorije koja nije dovoljna za update sa jedne na drugu verziju win 10, pa i to pravi problem. Problem sa prepoznavanjem uređaja je do podešavanja u BIOS-u i formatiranja uređaja. GPT, MBR, secure boot on/off bla bla Što manje govno, to veće sr@nje. :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 12 Sep 2017, 17:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Hajde da ja jednom nešto upitam...

Poznato je da Windows 10 koristi Hybrid Shutdown (Fast Startup). Da bi se sistem potpuno pogasio potrebno je odraditi Full Shutdown. Objašnjavali smo kako se to već radi.

Konkretan problem je sledeći: ukoliko zbog nekog razloga nije odrađeno puno gašenje Win10 (problem se dosada javljao samo na laptop uređajima, na desktopu nisam imao problema - zasad!), a izvrši se odvajanje diska iz nekog razloga, nakon vraćanja diska i ponovnog paljenja sistema korisnik izgubi dozvole (permisije) nad svojim korisničkim folderom. Dakle, nad folderom "C:\Users\<ime profila>".

Manifestacija problema je takva da se desktop jako sporo podiže, start meni je zaleđen i nedostupan isto kao i notifikacijski ribon sa desne strane. Pucaju aplikacije koje su instalirane u korisnički "Appdata" umjesto u "Program files" kao što su Viber, Bit/micro-torrent i sl. Iskače milion poruka gdje ne radi ovaj ili onaj program jer mu nedostaje ovo ili ono. Profili programa popucaju (Chrome se resetuje recimo). Kada pokušavam otvoriti bilo koji file/folder na desktopu ili sistemske korisničke foldere (My Pictures/Music/Videos/Documents, Downloads itd) ili nešto unutar tih foldera, dobijam "Access Denied" uz poruku da nemam potrebne dozvole. Uz potvrdu administratorskih prava i dobranog čekanja (dok obrađuje moja prava) "priđem" ja na kraju svemu (čak uđem u Appdata), ali povrat permisija ne mogu odraditi. Naravno da sam guglao i guglao....

Problem je što se to uslovno rečeno ne desi meni. Desi se mom radnom kolegi koji "hardware-ski" servisira laptope. Prvo nam se to desilo kad mu dođe laptop sa Win10 kojeg on rastavi da ga detaljno iznutra očisti. Nismo odmah skontali šta je problem. Dođe mu razbijen laptop kojem se treba zamijeniti ekran ili kućište. U takvim situacijama mora otkačiti disk. Vrlo često (skoro uvijek) mušteriji je bitna stavka "da li su podaci živi?". Spojimo disk na drugi računar, pristupimo korisničkom folderu (gro korisnika tamo čuva skoro sve, ko *ebe D particiju i ko će znati čemu to služi) i tada te UAC naravno upozori da ti treba administratorski pristup, što ti potvrdiš i čekaš da on pretrese folder da bi mogao ući i pregledati podatke, prebaciti mušteriji neki ako mu je baš hitno itd. Mislili smo da je to problem, jer smo smatrali da to "preuzimanje" ovlasti nad folderom po*ebe permisije lokalnog korisnika. Međutim, vidjeli smo da se to desi i korisnicima čije diskove nismo spajali nigdje, već smo ga samo izvadili iz laptopa i vratili nazad u isti. Desilo nam se to i kad neko donese oštećen disk (bude BAD sektora, popeglamo ih, ali avaj!), desilo nam se to kad mušteriji puca qrac što je Win10 povukao neki update/upgrade i hoće da tocila nešto dva sata, on ga samo preklopi jer nema vremena za to, a i baterija je pri kraju, a onda klinac može ponovo da ga upali. Ali u oba ova potonja slučaja mi se to (pucanje permisija) desilo 1 ili 2 puta, a x puta je sve prošlo bez problema. Dakle nije ni to. Znalo se desiti da "pukne" cijeli User i da on podigne Temp user, potpuno prazan, ali to je nešto drugo i to se relativno lako rješava, ovdje je korisnik "živ", ali osakaćenih prava. Nakon mnogo slučajeva i mnogo gatanja, zaključili smo da je u 99% slučajeva Win10 bio u Hybrid Shutdown modu i da sistem nije u potpunosti pogašen. Ukoliko smo u stanju upaliti sistem i odraditi puno gašenje, disk smo mogli otkačiti bezbolno i vratiti ga kasnije bez posljedica (jednom je i to bilo džaba, ali to ću pripisati lošoj sreći i nekom drugom problemu - jeste, hvatam se za slamku :-) ). Dakle: Full Shutdown i disk se smije otkačiti (valjda, prošlo je bez problema u 9 od 10 slučajeva). Hybrid Shutdown i otkačen disk - pucanje permisija u 9 od 10 slučajeva. Ah da, to da li korisnik ima ili nema lozinku na ulazu u sistem takođe nema uticaja na ovu priču. Kao ni to da li je u pitanju lokalni nalog ili nalog povezan sa e-mailom.

OK, reći ćete: "Odradi onda puno gašenje i ćao đaci". Ali kao što rekoh: Laptopu stradao ekran, kućište, utičnica, baglama... Radio je OK dok se mogao upaliti, ali sad recimo ne mogu da ga upalim i odradim puno gašenje. Disk kolega mora skinuti da odradi servis i svi znamo šta će se desiti. I kako sad ljudima objasniti da ćemo mi popraviti kvar, ali da ih čeka najvjerovatnije i reinstalacija sistema (objasniću zašto). Svako će pomisliti da ga muzemo. Ili još gore. Kolega je danas umoran zaboravio da upali laptop i odradi full gašenje. I odradio zamjenu termalnih gumica i pasta. Upalio laptop i prc! OK, pojeli smo go*no, reinstaliraćemo sistem, ali kako objasniti mušteriji zašto, kad je on donio ispravan sistem na laptopu koji je samo trebalo očistiti?!

Kao što rekoh, tražio sam rješenje po netu. Ako je neko tražio ili pokuša da traži, primjetiće da M$ podrška debelo nešto mulja. Detaljna pretraga će odvesti do linkova na njihove support forume koji su izbrisani. Živi su oni na kojima do besvjesti trabunjaju o skeniranju na viruse i slična sran*a. Ono što je preostalo svodi se na savjet da se uključi lokalni Admin, kroz njega kreira novi nalog sa administratorskim privilegijama, pogasi lokalni admin, uđe u novi nalog i iz njega se uđe u stari i prevuku svi podaci. OK, super, može, ali TO NIJE TO. Programi instalirani u Appdata se moraju reinstalirati, svi ostali su resetovani na "fabrička" podešavanja jer novi korisnik znači i početni novi profil. Samo napredni korisnik može recimo iz starog profila iskopati bukmarke iz Chrome-a i Firefoxa, a za čupanje sačuvanih lozinki treba hakersko znanje (ako korisnik ne koristi sinhronizaciju pa može logovanjem da povrati izgubljeno). Dakle taj njihov savjet i brisanje tema gdje se navedeni problem spominje govori da su svjesni ovog očiglednog bug-a, ali ga zataškavaju.

Dalja pretraga će vas odvesti do savjeta da restartujete sistem, uđete u Repair mode i podignete Command Prompt. Tamo trebate da odete na sistemsku particiju, preuzmete vlasništvo nazad i resetujete permisije. To vam je recimo OVO. Probao više puta, odradio više puta, NISAM NIŠTA POSTIGAO. Osim što "takeown" komanda može da po*ebe i ono što je dotad radilo - provjereno danas!

*sad vidim da je izašao i neki update, moraću provjeriti prvom prilikom.

Osim toga, nude se rješenja u vidu ponovnog dodjeljivanja Admin prava useru - već ih ima, pripada lokalnoj admin grupi, nije to. Zatim se nude razne opcije čačkanja Security opcija kroz Explorer. To vam je recimo OVO. Probao sam jednom, nije uspjelo, nisam imao šansu da probam još koji put. I našao sam još OVO, ali nisam uspio probati.

Summa summarum: Zna li iko o čemu pričam i da li je neko uspio to rješiti na način da "oštećeni" profil ozdravi bez kreiranja novog i bez reinstalacije sistema?

Hvala!

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 12 Sep 2017, 19:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Koliko puta sam isto uradio sa desktop računarom i nikada mi se nije desilo. Jeste nekada pucao profil pa temp profil podigne, ali to restart sredi.
Jedno glupo pitanje, da li si pokušao sa restart :)
Prvo secure boot, a drugo što još uefi od laptopa je onako... "dorađen". Zato me i ne čudi da se kod laptopa to desi :)
Vidjeću jednom da se poigram sa tim i da vidim.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 10
PostPoslato: 12 Sep 2017, 19:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Hahahaha. Probao sam restart samo 7652883299 puta, naravno. I ja radim desktope, isto hiljadu puta skinuo disk i nikakvih problema. Ovo se samo kolegi dešava sa laptopima.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 64  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs