banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Deksinjo je napisao:
Kod AutoMilovanović-a je probelm sa neškolovanim ljudima u prodaji i bezobraznim trgovcima, Dekija znam još iz vremena dok je tek počinjao posao i uvijek je bio korektan ne znam ko mu to sve sad vodi ali vidim da su mu trgovci jako bezobrazni, vjerovatno traži takve, komšija nešto kupio otišao da vrati jer nije u redu a ovaj njega još ubjeđuje kako ne može ni da zamjeni ni da vrati i da je to tako... mislim stvarno, volio bih da znam jer on to tako želi ili mu neko drugi vodi te poslove, "gavranpero" jel znaš tu informaciju ? Ljudi se mjenjaju, pare svašta urade od njih.
Za ostale ću pisati kad ih se neko dotakne, od manje poznati do više poznati, ne želim sad direktno prvi i bez povoda raditi prozivku, uglavnom do sad moja iskustva su da će sve i jedan da se drži za sve jednu rupu u zakonu u svoju korist nebitno jel njegova greška ili nije.

Znam samo da Dejan više nema direktnog kontakta sa radnicima, već direktorka, šef logistike i administrator. Čuo sam priče da su uslovi loši zbog same uprave, ali sumnjam. Novac mijenja ljude.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jbg ako oni sa autodijelovima ne mogu platiti radnike s tolikim marzama kako da plate oni sto rade sa prehranom. Prije 3 godine sam radio neki posao sa Intercarsom i daju oni meni partnerskii pristup web katalogu, Luk set kvacila i plivajuci zamajac za moj auto platim oko 550km, nigdje u BIH i Hr ga nije bilo kupiti ispod 1000, lijepe marze a 500km plata radniku, jest bruka jbg, nema sta reci, oni mogu sigurno dati jace plate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 23:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Naravno da mogu, ali zašto bi ? Ja sam im prije odlaska iz te firme stavio do znanja da čak i kad bi mi povećali platu, ne bih ostao. Promijenio bih mišljenje samo kad bi svim radnicima poboljšali uslove rada i plate, jer tada bi znao da se nešto promijenilo.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 10:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Didaco, sam iz prve ruke čuo da su potpuno nehumano niske plate i uslovi. Ne mogu se sjetiti svih pojedinosti jer sam slušao o tome prije par godina, ali se sjećam da je bilo nešto ispod 400 KM, i totalno šikaniranje. Sigurno ni on siroma od male marže ne može da izdvoji i poveća plate :cry: :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 11:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Bivši OMV su bili govna na kvadrat! I još dok je bila stara Đukićeva pumpa jedno godinu pred rušenje i izgradnju nove bili su pod OMV franšizom i njihovo gorivo točili, radnici radili u smjenama po 12 sati, tri radnika bila taman na knap za smjene dvije prve, dvije druge smjene, pa dva dana slobodna. Plata bila 500 KM, ali ono bilo bakšiša i moglo se nekako, ali brzo su počele igranke....Svaki dan ima minusa bar 10 KM na misteriozan način kad se popisuje prodato gorivo, a jedan čovjek u smjeni nema ko da potkrada :-? Lik ubaci iz džepa jedan dan svojih 20 KM čisto da vidi hoće li biti manjka, na karju smjene u pazaru viška 7 KM! Potkrada aparat ili kasa, namješten tako....kad su krenuli radnici "sarađivati" sa taksistima i kamiondžijama na obostranu korist (nije se krala pumpa, pisao se račun više, sačuvao se koji jači cifrom po dogovoru i sl.) šefu nije bilo po volji pa je poslao dopise nekim firmama da obavezno uzimaju račun sve sa pečatom i sl. :angry3: većina jačih mušterija pređe na drugu pumpu, naročito kamioni....glupan. Kad je god neka fešta gazdi na popisu manjak koji se misteriozno pojavi, pa radnici plate iz svog džepa. Gazdini ukućani trošili preko 800 KM goriva mjesečno na tri auta, treba to platiti.... :roll: Zakidali sve od radnika do struje, muljali na sve strane, zato su i izgubili franšizu....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
gavranpero je napisao:
Naravno da mogu, ali zašto bi ? Ja sam im prije odlaska iz te firme stavio do znanja da čak i kad bi mi povećali platu, ne bih ostao. Promijenio bih mišljenje samo kad bi svim radnicima poboljšali uslove rada i plate, jer tada bi znao da se nešto promijenilo.

Ovo sad sto pricamo je znaci direktno vezano za najnize plate jer svaka firma obicno ima lako zamjenjive i tesko zamjenjive radnike. Da bi u nekoj firmi bio tesko zamjenjiv obicno tu trebas poceti od osnivanja ili biti bas neki strucnjak u bransi. Ja bih svakom sposobnom savjetovao da ako ima izbor izmedju novootvorene firme i firme koja je vec u poslu da izabere novootvorenu, naravno ako ta ima potencijala. U firmi koja je duze vrijeme u poslu ne mozes napredovati jer su sva bolja i placenija radna mjesta zauzeta, mozes biti bolji ali vlasnik ce uvijek izabrati onog od povjerenja nego rizikovati s nekim novim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 11:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ni to više nije pravilo, znam ja i manjih firmi koje krenu tako pa onda ide babo, dido, striko, ujko linija. I katanac.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Upravo tako. Kod Milovanovića je skoro sva rodbina zaposlena.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 12:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Trgovina je takva, ne bih generalizovao ali svako zna pogledati stanje i naruciti sta mu treba. Proizvodnja je drugacija, niko u proizvodnju nece staviti nekadru tetku zbog koje ce mu padati ucinak i rasti troskovi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 12:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ma opet ti kažem nije pravilo. Rodbina zasjeda a ostali vuku za njih, zato i jest kako jest. Najgori po tom pitanju su Hercegovci, prvenstveno Bilećani i Gačani, ko ljudi i domaćini su ekstra ali ko gazde u firmi dabogsčuva :confused1: Ja sam radio u jednoj koju je vodio Ero, da budem iskren bio je ko gazda stvarno dobar prema radnicima, plata nije kasnila, uredna prijava, slobodan dan, godišnji odmor i to ću uvijek tvrditi, ali kao rukovodilac i menadžer tokmak za medalju. Inače odlika ljudi iz tog kraja je da je njihova zadnja i da nisu fleksibilni.....Dok je baja iz vana vodio posao i diktirao uslove radilo se u plusu i pozitivnom pomaku, e kad je ovaj preuzeo lagano se krenulo nizbrdo....prvo je kupljen službeni auto za firmu koji nikad nije bio tu ili ga on vozi ili mu žena dijete voza a onda bude ko može autom po robu na carinu :-? pa na platnoj listi su mu bili žena kao radnik, rođo kao vozač, a žena čuva dijete a rođo živi u Srbiji pojavi se jednom mjesečno :lol: Zatim zahvaljujući svojoj tvrdoglavosti je izgubio dosta redovnih i potencijalnih kupaca, a usrao motku kompenzacijama sa nekim debilima kojima većina gazdi nije htjela ni da se javi na mobilni kad ga zove....Da ne idem u detalje sad, u prodaji je radio debil koji nije za dvije godine zapamtio razliku između fakture i profakture, par puta se naglavio na pazaru a kad je trebalo davati otkaze jer je pao posao njega je zadnjeg ostavio jer mu je ženin rod. Žena mu je preko noći postala stručnjak za elektroniku i trgovinu iako do tada nije dva puta ušla u radnju, pa je svojim preseravanjem otjerala i glavnog čovjeka firme i tad je sve otišlo u helać....

Hercegovci su dobri ljudi i domaćini kad je druženje i ljudovanje u pitanju, ali kad se jedan uvali na visoku poziciju dovede pola svoje familije i komšija, ali ne da rade nego da budu zamjenici direktora, zamjenik zamjenika, savjetnik zamjenika, kontolor savjetnika zamjenika, poslovođa i slično. A kad se spoje tradicionalna tvrdoglavost sa pozicijom dobija se ubitačnija kombinacija od ebola virusa. I pored njih nema napredovanja betoniraju se na poziciji!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 12:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
To je kad ides da se unistis, vise sam mislio ono da zena moze da mu bude zaposlena i da obavi neki posao i taj rodjo da mu bude vozac a ne da bude u Srbiji, o tom ne vrijedi pricati, rezultat je negativan
Ok da je rodjo sposoban da bhde vozac i da vozi autom ali ne mozes ga staviti da vozi sleper robe u Njemacku ako nije sposoban za to. Svako moze voziti auto jbg ali niko nece staviti nesposobnog u kamion, da mu je rodjak 8x


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 12:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pa i neće ga staviti naravno, staviće ga za šofera na papiru ili šefa a drugi sposoban će da vozi, za lošije uslove naravno. Ne smeta meni da ti radi familija u firmi, ali da rade nešto a ne samo da ko feldmaršali hodaju okolo i tako se ponašaju, a ne znaju ni fakture da odštampaju. Znam i slučaj kad pet kamiona čeka da natoči gorivo, a ne može jer je blokiran račun zbog dugovanja prema benzinskoj, vozači digli frku jer je izmiren navodno dug, zovu se telefoni, šef sliježe ramenima pojma nema niša nije proknjiženo stoji zabrana, kad na kraju ispade da ova iz kancelarije nije stigla proknjižiti uplati jer je otišla na frizuru imala zakazano kod frizerke u 12 popodne :roll: a radno vrijeme do 16h. Gazdina ćerka je u pitanju :lol:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Poslednji put menjao nepokoreni dana 25 Jan 2017, 12:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 12:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Ja da sam privatnik, vjerovatno bih pomogao nekom svom, zaposlio ga. Ali na odgovornom mjestu bih tražio čovjeka koji zna znanje i u koga imam povjerenje. Sad, fora je što na većini radnih mjesta koja se vrte kod nas i gdje je plata 5-7 stoja se posao može naučiti relativno brzo i nije neka nauka, pa zato privatnici i primaju kumove, rođake i ostalu svojtu. Ako se na isto mjesto za koje ne treba prevelika pamet i sposobnost javim ja i rođo od privatnika, logično da će njega primiti, i ja bih, kad ćemo obojica brzo naučiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jasta, svako ce primiti nekog svog, ne mozes ga pustiti da krepa ali ga rasporedis na posao koji moze obaviti ili ga das u grupu pa grupa tegli za njega, kad grupa digne frku prebavis ga u drugu grupu, dok sve prodje ili ce dati otkaz ili ce nauciti nesto


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 18:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Ево ја као радник који сам радио за свога могу само да кажем да никад више не бих пристао да радим за неког свог. :)
И нисмо се покачили нити посвађали нити било шта... једноставно, није одговарало ни мени ни њему.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Da raditi za svog nije uvijek bajna opcija, to sam osjetio na svojoj koži.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
nepokoreni je napisao:
Hercegovci su dobri ljudi i domaćini kad je druženje i ljudovanje u pitanju, ali kad se jedan uvali na visoku poziciju dovede pola svoje familije i komšija, ali ne da rade nego da budu zamjenici direktora, zamjenik zamjenika, savjetnik zamjenika, kontolor savjetnika zamjenika, poslovođa i slično. A kad se spoje tradicionalna tvrdoglavost sa pozicijom dobija se ubitačnija kombinacija od ebola virusa. I pored njih nema napredovanja betoniraju se na poziciji!


U čemu je razlika u odnosu na okolne baje koji se isto tako uvaljuju, vuku rodbinu/prijatelje iz sela i postavljaju po rukovodećim pozicijama? A čija je bandoglavost, tupost i ignorantnost možda i na daleko višem nivou od ercegovaca.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Sta sam se sve nagledo kad se sjetim dodje mi da povracam.
Zelenim i gorkim.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Рекао сам ја давно, но ми нека сиса обрисала, проћи ће Херцеговци као Марбо ДОО, Лакташи. Напао човјек као бечки дјечак са студентима ФПН-а.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 11:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
musakica je napisao:

U čemu je razlika u odnosu na okolne baje koji se isto tako uvaljuju, vuku rodbinu/prijatelje iz sela i postavljaju po rukovodećim pozicijama? A čija je bandoglavost, tupost i ignorantnost možda i na daleko višem nivou od ercegovaca.

U tome sto su Hercegovci dobri i posteni ljudi ( bar moje iskustvo) za razliku od baja sto navodis. Samo su jako svojeglavi i ne vole se prilagodjavati promjenama. Sebe sami ukopaju.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs