banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
gavranpero je napisao:
nepokoreni je napisao:
Kome da prijave? Ne budi smiješan :lol: pa inspektor se proda za 100 KM i večeru.

Ma nebitno, prijavi. Možeš i nazvati novine, televiziju. Po meni, bitno je samo da ne ostane na tome da ćutimo.

Стање по медијима је тек прича за себе. Углавном уговори о дјелу. А власницима је оглашавање битан извор прихода, тако да неће сијећи грану на којој сједе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
O tome se ne ćuti, samo hajde stavi u novine malverzacije i mobing u Mtelu npr. Novinar koji pokuša to da objavi bude upozoren od urednika da ćuti ili leti sa posla, jer je neko "odozgo" zabranio da se priča o tome. Bio tekst o mobingu i malverzaciji radnicima Mtela u štampanom izdanju Fokusa, sad ga nema u elektronskom izdanju izgleda skinut, u RS to nijedan medij nije htio da objavi - ne smije!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Ево да додам и ја својих 50 Пфенинга :)

Већина фирми код нас или ради неку трговину или узима паре на намјештеним тендерима.
Дакле, не постоји сигурно тржиште и здрави темељи фирме што доводи до проблема да послодавци само хоће још још и још јер знају да све што има може да нестане у једном дану.
Додај на то политиканство, криминал и слично и наравно да им је у циљу само таложење новца за "не дај Боже".
Нема развијене свијести и привредне културе која би тим људима који имају нешто омогућила да се здраво шире, освајају нова тржишта, купују фирме ван БиХ итд.
Тржиште је премалено, корумпирано и једноставно кад је ријеч о индустрији, производња нема капацитета да се носи са увозом и добро успостављеним фирмама које су овдје некад присутне чисто да нас могу додати на мапи на свом сајту.

Радио сам за фирму која је заступала неколико познатих свјетских брендова и ти људи су пословали овдје са никаквом маржом, само зато што су хтјели да буду ту. Ишло је толико далеко да смо ми наручивали робу, ударали маржу и продавали у земље ЕУ јер смо добијали боље цијене него они директно од произвођача. Замисли ти то само.

Излаз? Инвестиције вани, лобирање, довођење људи који имају везе и контакте. И знате шта, то уопште није толико тешко ако неко зна шта ради.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
nepokoreni je napisao:
O tome se ne ćuti, samo hajde stavi u novine malverzacije i mobing u Mtelu npr. Novinar koji pokuša to da objavi bude upozoren od urednika da ćuti ili leti sa posla, jer je neko "odozgo" zabranio da se priča o tome. Bio tekst o mobingu i malverzaciji radnicima Mtela u štampanom izdanju Fokusa, sad ga nema u elektronskom izdanju izgleda skinut, u RS to nijedan medij nije htio da objavi - ne smije!

Па Мтел је највећи оглашивач, нема шансе да се спомену у иоле негативном контексту.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
U RS zabilježen rast proizvodnje, plata, izvoza i broja zaposlenih

Republika Srpska je na kraju prošle godine zabilježila rast prosječne plate, industrijske proizvodnje, ali i izvoza, te broja zaposlenih u industriji u odnosu na decembar 2015. godine, pokazali su podaci Zavoda za statistiku RS. Tako je prosječna mjesečna neto plata zaposlenih u RS, isplaćena u decembru prošle godine iznosila 835 KM i u odnosu na decembar 2015. godine realno je veća za 0,4 odsto. "Najviša prosječna neto plata bila je u području Finansijske djelatnosti i djelatnosti osiguranja 1.237 KM, a najniža u području administrativne i pomoćne uslužne djelatnosti 523 marke", rekli su iz Zavoda za statistiku RS. Prema njihovim riječima, u prošloj godini prosječna neto plata iznosila je 836 KM, i u odnosu na 2015. godinu veća je nominalno za 0,6 odsto, a realno za 1,8 odsto. Kada je u pitanju kalendarski prilagođena industrijska proizvodnja u decembru 2016. godine, u poređenju sa decembrom 2015, bila je veća za 20 procenata. U području proizvodnja i snabdijevanje električnom energijom, gasom, parom i klimatizaciji ostvaren je rast od 46,5 odsto, u području vađenja ruda i kamena rast od 23,9 odsto, dok je u području prerađivačka industrija rast od 8,9 odsto. "Broj zaposlenih u industriji u decembru prošle godine u odnosu na prosječan mjesečni broj zaposlenih u 2015. godini i u odnosu na isti mjesec prošle godine veći je za 3,3 odsto, dok je u odnosu na novembar 2016. godine ostao nepromijenjen", rekli su iz Zavoda. Prema njihovim riječima, broj zaposlenih u industriji u periodu januar - decembar 2016. godine, u odnosu na isti period prošle godine, veći je za 1,3 odsto. Iz Zavoda za statistiku RS su još rekli i da je u periodu januar - decembar prošle godine ostvaren izvoz u vrijednosti od 2,865 milijardi KM, što je za 9,6 odsto više u odnosu na isti period prethodne godine. Uvoz je, u istom periodu, iznosio 4,406 milijardi KM, što je za 0,8 odsto više u odnosu na isti period prethodne godine. U pogledu geografske distribucije robne razmjene Republike Srpske sa inostranstvom, u periodu januar - decembar 2016. godine, najviše se izvozilo u Italiju i to u vrijednosti od 499 miliona KM, te u Srbiju 359 miliona KM. U istom periodu, najviše se uvozilo iz Srbije, i to u vrijednosti od 804 miliona KM, i iz Rusije, u vrijednosti od 556 miliona KM. Posmatrano po grupama proizvoda, u periodu januar - decembar 2016. godine, najveće učešće u izvozu ostvaruju obrađeno drvo sa 173 miliona KM, što iznosi šest odsto od ukupnog izvoza, dok najveće učešće u uvozu ostvaruje nafta i ulja dobijena od bitumenoznih minerala (sirova), s ukupnom vrijednošću od 516 miliona KM, što iznosi 11,7 odsto od ukupnog uvoza. Pored toga, iz Zavoda su naveli i da su cijene proizvoda i usluga koje se koriste za ličnu potrošnju u RS, mjerene indeksom potrošačkih cijena, u decembru 2016. godine u odnosu na prethodni mjesec u prosjeku niže za 0,1 odsto, dok su na godišnjem nivou u prosjeku niže za 0,2 odsto.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/ekonomija/anal ... nih/409315

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Nezavisne novine kao izvor :lol: ko da kažeš Njuz....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 09:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
cooltura je napisao:
Prosto blještavilo uma koji briljira čitajući kolumne ocvalog esejiste Miljenka Jergovića čija je rječ protkana najtananijim nitima ustaške misli i do te mjere upakovana u evropsku tržišnu ambalažu da bi i Himler pozavidjeo. Nema volova, ali ima srba, koji su se u ovoj palanačkoj ravni odomaćili i počeli da se osjećaju vrijednije do te mjere da evo grade i napredne filosofske teze poput ove od srpskim volovima. Šta da se radi? Umjesto da koncept društva dobije na vrijednosti nakon svih tih godina lutanja unutar političke scene mi smo svjedoci da javni intelekt toliko devalvira da je nepotrebno upozoravati. Oni koji su čitali Šolohova, Hesea, Remarka ili Gorkog nikada nisu upirali prstom u prosti narod i nazivali ga volovima. Oni koji su od pojila u rodnim gudurama, vaskolikih srpskih sela po krajinama i političkim budžacima, skočili na tvrde trotoare vrbaske kotline oni vjeruju da u bosni ima nešto toliko srpsko koliko njihovo poimanje linearnog rasporeda godina, mjeseci, dana i časova može da obradi i prihvati. Dragi moj Federiko nije sve crno sa tvojim dolaskom. Iskreno, crno je bilo i ranije. Svijet se mjenja, odavno, ljudi idu među ljude da bi vidjeli, čuli i učili. To nije trend na poljanama koje još riču u tvojoj slomljenoj duši. To je proces kroz koji prolazi čovječanstvo. Tako je to "u kolu kokane"!



Slika

Ako može pojašnjenje malo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 14:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Cooltura me podsjeca na Rajka Vasica po pisanju, uzitak citati.
Jako dobro uocena mnogo velika boljka srpskog naroda o prilasku asfaltu i sindromu vise vrijednosti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 17:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne razuminem tu tezu u kontekstu teme, odnosno ne vidim vezu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
BeckaSkola je napisao:
Cooltura me podsjeca na Rajka Vasica po pisanju, uzitak citati.
Jako dobro uocena mnogo velika boljka srpskog naroda o prilasku asfaltu i sindromu vise vrijednosti.


Užitak ti je čitati Rajka Vasića? Imaš dobar želudac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 22:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Хоће ли се више Рајко регистровати да не нагађају људи свако мало?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 06:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Svi žele biti kao Rajko a Rajka boli q

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2017, 08:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... nje/411163


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2017, 10:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Hmmmmm, pocelo je ostajte ovde sunce tudjeg neba...
Srecom ih poznam dovoljno koji voze u Sloveniji i ne pada im na pamet da odustanu, ima patnje al to kad vozis kod Srbina koji ima firmu u Slo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2017, 11:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Taj rad. Tako sam ja slušao nedavno jednog "direktora" kako priča da se naši ljudi zalijeću na zapad, da su tamo robovi, ovde si slobodan, svoj na svome, ne vidi realan razlog zašto bi neko išao itd. A koliko sam čuo od njegovih 30 radnika, 25 plaća 450 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2017, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Radio sam i ja na zapadu jedno kraće vrijeme, ali sam tamo otišao da bih skupio novac kako bih ovdje nešto ostvario. Jedino "inostranstvo" ako se tako uopšte može i nazvati u koje bih otišao da živim je Rusija, ovo ostalo ili na kraći vremenski rok(godina ili manje) ili turistički. Da je život ovdje težak jeste, a onome ko ode želim svu sreću u pronalasku onoga što ovdje nije imao.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2017, 06:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Sta kazaste, nema sanse da poboljsaju plate ili uslove rada to jeste da odlivom radne snage preostali zivalj nece moci malo da licitira?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2017, 07:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mnogo ce toga poskupjeti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2017, 08:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Sistem: das okrajak uzmes nazad pola hljeba :).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 15:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
'oćel biti šta od ovog mog?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs