banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 11 Jan 2017, 18:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: sir

Jutros sam na svom stolu sreo mladog sira. Tek su mu dva dana, a po mlijecnim mjerilima vremena, on je trinaestogodsnjak, pubertetlija. Da jutros nije na mom stolu, jamacno bi njegova majka danas imala problema s njim.
Ali, ko je majka mladog sira? Krava? Nemoguće, da je tako on i tele bili bi brat i sestra; mladi sir nije sisar. Možda je njegova mati rumena seljanka koja je pomuzla kravu i mlijeko stavila na dozrijevanje? Nikako, ne bi ljudska mater svoje cedo prodavala na placu.
Mladi sir nema roditelje, on je hudo bijelo siroce kao jutrosnji snijeg. Zato je bilo najbolje da ga pojedem. Snijeg neću, njega će proljece.

Nedostatak sunca sprjecava sintezu d vitamina u mlijeku.

Volim kad mi se u ustima nadje komad danskog bria na krekeru posutom sezamom, zrno crnog grozdja i gutljaj nezasladjenog, hladnog caja od brusnice.
Mljac, za takvom v*****m valja tragati

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 11 Jan 2017, 18:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: manje poznate cinjenice o kravi

- krava se naopako piše avark
- u engleskom govornom podrucju krave proizvode kaucuk za zvake
- krava je nastala od vrane
- kauboj je pola djecak pola krava, dakle mladunce minotaura
- indija je najveci proizvodjac cokolade
- svicarska je dobila ime po karakteristicnom zvuku koji krava ispusta pri odlaganju kakaovca
- krava ne voli da je se bode nozem
- simentalka - svojevremeno je simon garfankel imao svoj talk show u kojem su glavni gosti bile poznate krave. od tada se za kravu s dobrim muuukom kaže: simentalka

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 11 Jan 2017, 18:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: noktotaur

Ja sam ti u stvari mitsko biće zvano noktotaur i spoj sam covjeka i nokta. Zenka iz moje sorte bi se razlikovala od nas muzxjaka jer bi bila nalakirana. Za nasu djecu nam se kazxe-mashala sto su noktati

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 11 Jan 2017, 18:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: slusanje

1. jedan covjek nekad davno rece nešto mudro, ali kako oko njega bijahu samo ljudi kratka pamcenja, ne osta traga ovoj mudrosti.

2. o namjernice, ne guraj velike predmete u usi jer ćeš si uskratiti ugodu slusanja.

3. nikad ne reci „zdojnoh vazril glaj” jer te niko neće razumjeti.

4. ne radjaj djecu, o, ako si musko.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 11 Jan 2017, 18:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: pol

Jednom sam isao sa juzxnog na sjeverni pol sa ovim jednim transom i ništa se nije dogodilo ni meni ni ´nemu-njoj:) Taj moj moj drug David rado je mijenjao imena, te godine odlucio je uzeti novo prezime. Nakon omasovljenja Jonsova, kroz Briana, Toma, Grace... David je bio na tragu ispravne odluke, valjalo nam je još naći popa.
-dobar dan, je l' Iggy kod kuce?
-jeste sine, u svojoj je sobi, maze desni nekim praskom.
kad smo usli u sobu, Iggy nije znao da li smo mi usli ili je soba izasla, toliko je David bio karizmatican, a i ja. Malo.
Iggy je stajao na svojoj donjoj usni.
-desni su mi toliko utrnule da mi se čini da su postale lijevi.
-jesi li razmislio o skidanju, prijatelju?
-sinoć sam se skidao na koncertu.
-ok, ovo je David, volio bi da ga krstis.
Iggy je rado krstio. Uzeo je traperski noz, zamahnuo dvaput oko Davidove glave, a zatim ga ubo u lijevo oko. Sapnuo mu je novo prezime, a zatim i meni.
Otisao sam na aerodrom po amidzinu petogodisnju kcerku koja je taj raspust trebala provesti kod mene.
Kad smo se vratili u Iggyjev stan, David i Iggy su bili toliko oduzeti da sam ih morao digitronom vaditi. Djevojcica je stajala nasred sobe.
-Pridji Iman, pridji, poljubi cika Bowiea.
David je trepnuo sarenim ocima. novac će doći. i Ljubav. Neka ti je laka pingvinska zemlja prijatelju. Imaj mocne nebeske koncerte sa Georgeom, Michaelom, Lemmyem,,,Princeom u pratnji priceze Leia-e!
I neka sila bude sa vama u Novoj Nastupajucoj!!
vas Dzedaj

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 11 Jan 2017, 18:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: partizanska eskadrila

Najsjecanje za jedan bar mi je u baru u Baru, Crna Gora još crnja dolina, Jedne jeseni te neke godine; već sedam dana novembarska kisa nas je drzala u baru kraj improviziranog aerodroma. Padala je kao kad prerezes kabl od mikrovalne. Svaki cas smo ocekivali da na vrata brvnare pokucaju Brad Pitt i Morgan Freeman, trazeci Kevina Spaceya.
Sve sto je ostalo od prve partizanske eskadrile stalo je u malu brvnaru: Bekim Fehmiu, Dalibor, Milja i ja. Iza, u lugu, slowfighter cetverosjed cekao da kisa stane i tlo otvrdne.
Bekim, Dalibor i Milja sjedili su za stolom i igrali „leti, leti”, a ja jeo komade jucer srusenog njemackog lovca zureci kroz okno. Glad ne pita. ona je suverena vladarica u ovakvom zemanu, oko glave joj umjesto krune ide brzi voz, a u vozu tri alata: kasika, viljuska, noz... ne volim zenske vladare, nisam ja Engleska, ja sam zemlja proleterska.
Da se odmah razumijemo: izbirljiv sam covjek, krila ne jedem, kiselina mi od njih a otkud gastal '43. a rep ću uvijek rado pojesti. i elisu, ona je za sladokusce, tu nema mnogo za jesti: razlomis je i isisas korodiranu vlagu, nešto kao klijesta skampa.
Bilo je drugova pa su jeli b52, ali meni vjera ne dozvoljava, radije ću otici u sumu na casove matematike i jesti korijenje.
Stojim pred prozorom zvacuci visinomjer, kisa je u nepreglednom dunjiku povaljala skoro sve vocke. dunje!?
Iznio sam svoju ideju druzini i već smo bili na kisi redajuci, jednu do druge, zute dunje u vlaznu zemlju.
Treće zore pista je bila gotova. Najljepsa zuta pista nestajala je u crvenom suncu. Otisao sam u lug po avion, sjeo na pilotsko mjesto i u retrovizoru poravio kapu. kapu? Na glavi sam imao metalni lijevak, a i lice mi je bilo sastavljeno od dijelova aviona. Istrcao sam na pistu i sve je bilo jasno: na zutoj pisti, obasjani rumenim suncem, stajali su Dorothy, lav i strasilo.
Sutradan je radio Slobodna Moskva javila:
Jucer, u ranu zoru, s aerodroma Medeno Polje poletjeli su piloti prve partizanske eskadrile.
Letjeli smo prema crvenom suncu, prema cudesnoj zemlji, zemlji ozna.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 11 Jan 2017, 19:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: david lynch

sinoć sam sanjao da jednom davno, u dvoristu Davida Lyncha, jedna macka omacila četiri macica. U stvari, pet macica. četiri snjezna i jedno okruglo crveno. Kruzno mace odmah izopcise iz mačijeg svijeta, jer niti je znalo trcati, niti mjaukati - samo se nijemo kotrljalo.
Da se razumijemo, macici su se rado igrali njime, ali čim bi doslo vrijeme sisanja matere, ostavili bi ga samcatoga na sred dvorista. Nije da za njega nije bilo mlijeka, nego jadno nije imalo usta, a ne možeš repom sisati. Možeš, ako si slon okrenut naopako.
Jednoga dana, kruzno mace se dokotrlja do jednog djecaka. ”molim vas, nacrtaj mi ovcu„, rece mu djecak. ”Nek ti je mama nacrta, zar vidis negdje ruke kojima bih ti je nacrtao„, pomislilo bi mace da je imalo mozak. ”A zmijskog cara koji je progutao slona?„, djecak je bio uporan. ”Mali, jesi ti normalan? pa vidis li na šta licim, mani se malog princa i crtanja gluposti„, reklo bi mace da je imalo cime. Djecaku preostade jedino da sutne kruzno mace, te to i učini tako jako da se ono otkotrlja do trosne kuce, još trosnije starice. baka mu se tako silno obradova da ga probode pletacom iglom.
Ujutro je njena unuka imala nove tople rukavice.

Ovaj san ima znacenje i ima za cilj motivirati svu nesigurnu klupcad vune.
Sutra uvece ću sanjati da se ovo kruzno mace sterilizovalo te da ud vune se isplete gaza za motanje obloga I rana ranjenicima na Neretvi jer je uskoro godisnjica ove bitke.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 11 Jan 2017, 22:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Šta koji k*rac?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 11 Jan 2017, 23:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Identicna pomisao.

Ovo uzrujava.
Na losim je drogama.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 00:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Čuj na lošim drogama od 2007...pa kako?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 00:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Daj još, baš je zabavno čitati.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 00:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Sto bas od 2007?

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 00:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
Ne ubijajte vijesnika, hebemliga... nit' luk mirisao, nit' se drogir'o, ne dijelim ja plate :D
Ovo je samo, što reče čehšvaboenglez, cover :)

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 01:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: tbc

Kad sam kupovao automobil, ciko u salonu me pitao želim li da mi unutra ugrade cd usb. „Ja bih najradije gramofon”, odgovorio sam mu skrivajuci u sali svoju istinsku zelju, na što se ciko nasmijao i pomislio: „simpatican mladic”.

Te iste neke godine pred rat, ne pitajte me koje, brojeve pamtim samo ako su vezani uz konfekcijsku velicinu nečijeg grudnjaka, u banjalučkoj pivnici poslije dvorane Borik, sam se nasao s dvojicom prijatelja i nekim tipom iz Srbije. Preda me su stavili ulaznicu za utakmicu Zvezda-Bayern i upitali može li napraviti 20000 takvih. U to vrijeme, u mojoj glavi nije bilo nikakvih moralnih barijera koje bi precile realizaciju jednog takvog projekta, međutim, nekolicina pouzdanih ljudi s kojima bih se upustio u ovu avanturu, nije raspolagala odgovarajucom tehnologijom, te vam se mi tu izpozdravljasmo i razidjosmo...

(to be continued...)

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 01:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: sms

Gledam nešto one stare spise jutros i vidim koliko nemaju ništa zajednicko sa ovim danasnjim fasistima , pa i nije cudno sto su im oni iskonski Italijani onako protiv hrišćansva bili te u amanet svojim potomcima ostavili da se ovako ophode prema nešto drugacijem.
Puno se finih i korisnih cinjenica i poruka može tamo naći, recimo;

1. „Teta Marija?!, ima li Isusa?” „otisao je s Ivanom na Jordan na plivanje” „mozete mu reci kad se vrati da me nazove, cika Pilat nas je zamolio da mu prebacimo neke grede na Golgotu”.

2. Barnaba, Isus i ja dodjosmo u Rab, na rajsku plazu. „Rabine, ne mislis li da smo prvo trebali naći smjestaj pa onda doći na plazu?” „Ne brini, dogovorio sam s Judom, on će nam izdati sobe.” Bolje izdati sobe nego Mesiju (a ne Ronalda)

3. Isus ustaje, otresa pijesak i ide da hoda po moru. „Možeš li nas pouciti da i mi hodamo po vodi?” „Odbacite predrasude i dodjite k meni!” Odbacujemo predrasude, i zamisli, hodamo po moru, kao ulje. Predrasude odose ka pucini. „Rabine, rabine, odose nam predrasude!” „One vam vise neće trebati.” „Ali, kako ćemo sada plivati?”

4. „Zašto si sedam puta rekao-jao-?” „Stao sam na jeza”

5. „Rabine, doveli su neku ženu, kažu da ima visoku vrucicu.” „Vjeruje li ona da je mogu izlijeciti?” „Puna je sumnje.” „Onda joj dajte paracetamol.”

6. Baltazar, Gaspar i Melkior stoje pred stalicom. „Kad se vratimo, trebamo organizirati kakve donacije za novo betlehemsko porodiliste. ovo je totalno neuslovno.”

7. Pilat: „tvrdis da si kralj?” Isus:„moje je kraljevstvo nebesko.” Pilat: „mladicu odluci se, ili si kralj, ili pilot.”

8. „Ako te tvoja noga navodi na spoticanje, na blud, odsijeci je i baci od sebe.” „Zar mislis da smo stonoge.”

9. „Petre, prije nego pijetao zapjeva, triput ćeš me se odreci.” „Niposto! nego jesi li za pilecu juhicu?”

10. Josip: „Marija, nešto mi se puno družiš s Gabrijelom?”

11. „Kakvom mjerom mjerite, onakvom će se vama mjeriti, i još će vam se nadodati.” „Vrijedi li to i za naše genitalije?”

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 01:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: jos neki savjeti iz struke

1. Primijetili ste da se vasa foka u zadnje vrijeme uvlaci u upotrijebljene prezervative. Ovo često psihicko oboljenje u foka zove se zmijski sindrom i odlikuje ga fokina uobrazilja da je zmija. Foka će se uvuci u prezervativ i tako lezati par dana, kada će početi odbaciviti prezervativ kao zmija kozu. Na zalost, pouzdanog lijeka nema, ali mozete pribjeci starom narodnom lijeku: koristite prezervative s okusom mungosa.
2. Iscrpljeni ste i neispavani? a sve zbog vaseg vuka koji zavija po čitavu noć.Ovaj ćete problem najlakse rijesti ako ozlijedite vuka, a zatim mu date zavoj. Sad će vas vuk umjesto da zavija na mjesec, zavijati ranu.
3. Vas cubasti gnjurac vam je ostetio parket pokusavajuci zaroniti u pod? Sada u svim bolje opremljenim trgovinama mozete naći silikonske kljunove za cubaste gnjurce. isporucuju se u svim bojama.
4. U ovo vrijeme darivanja, vasa će morska zvijezda biti najsretnija ako joj poklonite morski polumjesec.
5. Primijetili ste da vam u kuci nestaju antibiotici? Zadnje sto ćete pomisliti je da se vasa stapicasta bakterija drogira. Preostaje vam jedino da je posaljete u neku od komuna za odvikavanje.

Utjesno nagradno pitanje :
Blizi se rođendan vasoj konjskoj muhi, a konja već ima. Cime ćete je darovati?

Najoriginalnji odgovor će biti nagradjen jednogodisnjom pretplatom na burdu za pauke.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 02:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Mislim da TNS ovo razumije k'o maternji jezik...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 03:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Aaaaa Adrenalin propali rokeru stari nema te 100 godina na forumu ali kad dodjes onda obrazli dodjes.
Gdje iskopa Jabuku nisam ga citao jos od anonime a onda me podsjeti na bogomoljku pa sam i njega otisao tabiriti na sabajle

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 14:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
Čovjek se vratio na SerbiankaHve, pod drugim nikom, ali sa prepoznatljivim stilom :)

Ako se izuzmu tamošnja politička prepucavanja, sve što ostaje je go kvalitet :)

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 12 Jan 2017, 15:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
men ovo pisanije sabija šakama,što b se reklo,da izvinu žene


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs