banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 405 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Okt 2016, 06:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Gdje raditi servis za Opel insigniu?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2016, 07:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Miškić

https://goo.gl/maps/EvTgWf5wfUJ2

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2016, 23:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Okt 2016, 21:55
Postovi: 12
Imao sam kratko Opela pre Puga, isto sam išao kod Miškića. Nisu jeftini, ali znaju šta rade. Posebno majstor Jovo, to je lik sa izrazito crnom kosom, star mozda 40-42 god. Uvijek radi u rukavicama, prsti uvijek čisti, nikada čovjek ne bi rekao da je on neki mehaničar - bar sam ja tako pomislio, hehe.
Velika greška, tip razbija Opela, zna znanje i skroz je profi.

Sent from my LG-H420 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2016, 14:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Dec 2012, 16:35
Postovi: 32
Reno?

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2016, 22:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Autoservis Vidović

Zaobići u širem luku. Kao i oni sa komentarima: "a što servisiraš u ovlaštenom servisu".

Priča iz vlastitog iskustva: nakon 7 hiljada pređenih kilometara, pokazivač ulja ni kapi ulja ne pokazuje. Godinama sam kod njih radio mali servis, i na 10 hiljada dodam pola litre ulja jer spadne malo na pokazivaču, da bih na 12-13 radio zamjenu kod njih. Sad nakon 7 hiljada "ni kapi". Auto ne bi trebalo da pušta ulje, bar do sad nije nikad, a od prošlog servisa je prošlo 3 mjeseca.

Drugo auto, relativno mali broj kilometara. Održava se u drugom ovlaštenom servisu, međutim silom prilika sam morao odvesti kod njih (nije bilo u voznom stanju). Nakon eliminacije kvara zbog kojeg sam im odvezao, klima se počela čudno ponašati (iako nema veze sa kvarom), gdje u "dual" modu radi jako čudno, duva hladan ili vreo vazduh, u zavinosti kako se podesi druga zona. Do tad nikad takva situacija. Da li je moguće da su skinuli neki dio sa klime obzirom da je auto "tek razrađeno", pa zamjenili kršnim, ne bih znao.

Priče iz prve ruke od čovjeka kojem vjerujem kao da se meni desilo.
Vlasnik salona (J.V), sa kojim je ovaj moj bio u društvu preko zajedničko prijatelja, na komentar ovog mog da mu je veliki servis skup, ponudio kolegi da mu odrade servis "onim drugim dijelovima" uz nižu cijenu.

Rekla kazala priče koje uzimam sa rezervom
- Čovjeku na novom passatu nakon drugog-trećeg redovnog servisa zamijenili letvu volana nekom poluraspalom, a ne bi ni znao ovaj da mu ovlašteni servis u Sarajevu nije to rekečo kad je došao na pregled kod njih zbog čudnog ponašanja volana.

- Prodali Golfa 6 koji je prevrnut/potopljen i nakon toga kod njih sklopljen pod pričom da su ga dobili u zamjeni staro za novo. Ne bi ništa bilo sumnjivo da se nije krenuo malo malo kvariti, a bivši majstor u servisu objelodanio šta je urađeno sa tim autom.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2016, 00:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
greska.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2017, 21:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cacka li ko elektro servo volane u BL?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2017, 10:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
noriginal je napisao:
Odvezao u ovlašteni servis (kod Patrolove pumpe u Sargovcu).. 40 KM dijagnostika. Hvala u svakom slucaju.

Patrol pumpa u Sargovcu ?! Ovlasten Ford ?! Ček zar već nije bio kod bivseg Fis-a ovlasteni Ford-Mazda-Volvo? Poznanik je vozio Mazdu 6 2.3 automatik kod njih na dijagnostiku (i vise drugi servisa) i rekli mu crkao mjenjac, dosao kod mene skeniram sa jeftinim e-bay skenerom pokaze gresku senzora osovine auto prenosa, posto nisam imao vremena da radim posaljem ga u Japan auto da kupi senzor i provjeri ga, Zoki servis ustanovi samo da su zice pokidane (misevi pojeli) zalemi ih i u Japan vrati dio. Pouka, obidjite vise majstora prije finalne dijagnoze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2017, 10:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
A za Vidović (Budžak) isto nemam riječi hvale, službeno vozilo kupljeno kod njih i održavano sa njihovim uljem i preporukama, nakon 50 000km ulje curi na sve strane, motor izgubio snagu. UHK ulje dosipaju fisekom od papira napravljenim od novina, znaci nigdje veze su. Servis zamjene ulja sa fabricki preporuceni 15000km skratili na neki svoj od 8000km, pa sta sipaju u motor, suncokretovo ulje ?!
Jednom sam za poznanika trazio neki dio, ventil vakuma sa elektro kontrolom 90KM, pa mislim cirkus...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2017, 11:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
Deksinjo je napisao:
noriginal je napisao:
Odvezao u ovlašteni servis (kod Patrolove pumpe u Sargovcu).. 40 KM dijagnostika. Hvala u svakom slucaju.

Patrol pumpa u Sargovcu ?! Ovlasten Ford ?! Ček zar već nije bio kod bivseg Fis-a ovlasteni Ford-Mazda-Volvo? Poznanik je vozio Mazdu 6 2.3 automatik kod njih na dijagnostiku (i vise drugi servisa) i rekli mu crkao mjenjac, dosao kod mene skeniram sa jeftinim e-bay skenerom pokaze gresku senzora osovine auto prenosa, posto nisam imao vremena da radim posaljem ga u Japan auto da kupi senzor i provjeri ga, Zoki servis ustanovi samo da su zice pokidane (misevi pojeli) zalemi ih i u Japan vrati dio. Pouka, obidjite vise majstora prije finalne dijagnoze.


Petrol pumpa... moja greska.. nije to isti servis.. taj o kojem ti govoris je zatvoren poodavno.. sad ti je ovlasteni servis prije pumpe kad ides u smjeru BL-Gradiska

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2017, 08:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
Preporke za dijagnostiku ???

Neko ko dobro poznaje VCDS i dijagnostiku na VW.

Trebalo bi malo pregledati modul zadnje kamere jer ponekad zna da zaglupi ( softverski problem )

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 13:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Može li preporuka za nekog autoelektričara?
Zajedno sa štop svjetlom se upale svi žmigavci.
Žmignu samo 5-6 puta na početku kočenja i onda prestanu iako i dalje držim kočnicu.
Negdje valjda "gubi masu" ili ima loš kontakt, ali ja nisam uspio naći gdje.
Motocikl je u pitanju.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 13:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Koji model? Možda je namjerno tako napravljeno da bude uočljivije, kod nekih vozila se automatski pale pri naglom kočenju.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
I meni je to palo na pamet, ali ipak nije jer prošle godine nije bilo tako. :D
Obični kineski cruiser/chopper od 125 kubika baziran na Hondi CG125, ima jednostavnu elektriku i vjerovatno nijednom pouzdanom električaru ne bi trebao biti problem.

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 13:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ja imam pozitivna iskustva sa likom kraj Kasarne u Budzaku. Nazalost, nemam pojma kako se zove a nemam ni broj telefona. Znam kako doci do njega :)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Aha, možda misliš na Ranka (nadimak Pop).
Čuo sam za njega, pokušaću stupiti u kontakt sa njim ako ne dobijem neku drugu preporuku ovdje.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 14:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Nije pop nego cupo. Na semaforu u budzaku kraj kasarne pa ravno do brze ceste. Ima mala raskrsnica pa lijevo i druga treca kuca sa desne strane.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 15:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Ovaj? Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Eto ljudi, ja vas pozdravljam, bilo je lijepo druziti se s vama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2017, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Blafe neeeeee


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 405 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs