banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 856 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 43  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Dec 2016, 23:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Fala na pojasnjenju.

Kad je rijec o tromblonu, je li tacno ili je mit da tromblon krivi cijev puske, ako se cesto ispaljuje i da ti moze odvaliti rame ako ga nepropisno ispaljujes?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2016, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Koliko sma ja upućen, tromblon se ispaljuje sa kuka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 00:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
I sa osloncem na zemlji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 01:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
@motoželjo, kakve su to dezinformacije? :D
Šta je Krušik iz Valjeva proizvodio od sedamdeset i neke (jes' licenca, ali opet je domaći rad)? :D

@Fiki, nema razloga da se krivi cijev ili ošteti bilo šta na pušci prilikom ispaljivanja tromblonske mine, osim ako poslušaš @hadžidadu pa osloniš kundakom na tvrdu podlogu i koristiš kao minobacač.

Po pravilu kundak uvijek mora biti slobodan i nema mogućnosti za nastanak štete. Inače na mnogo snimaka možeš naći da su vojnici trenutnu minu ispaljivali sa kundakom oslonjenim na rame. Kako mi je pričao kum nije strašan trzaj, ali nema neke koristi jer u tom položaju ne možeš nišaniti pa je rasipanje poprilično.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 06:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
filozof sa vrbasa je napisao:
Fala na pojasnjenju.

Kad je rijec o tromblonu, je li tacno ili je mit da tromblon krivi cijev puske, ako se cesto ispaljuje i da ti moze odvaliti rame ako ga nepropisno ispaljujes?


Mit je da se krivi cijev puske ispaljivanjem tromblona , i moze da ti odvali rame ako pucas sa ramena ako pusku drzis kao pickica i nema bas nekog efekta jer ne mozes da nisanis pravilno.....
Opaljivanje tromblona moze da sjebe recimo automatsku pusku sa preklopnim kundakom u smislu da slomi sam preklopni kundak ako se nasloni na nesto.Obicno su (a nije pravilo) trombloni ispaljivani sa autom.puske sa drvenim kundakom mada ni one nisu bile neunistive....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 06:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Philby je napisao:
@motoželjo, kakve su to dezinformacije? :D
Šta je Krušik iz Valjeva proizvodio od sedamdeset i neke (jes' licenca, ali opet je domaći rad)? :D

@Fiki, nema razloga da se krivi cijev ili ošteti bilo šta na pušci prilikom ispaljivanja tromblonske mine, osim ako poslušaš @hadžidadu pa osloniš kundakom na tvrdu podlogu i koristiš kao minobacač.

Po pravilu kundak uvijek mora biti slobodan i nema mogućnosti za nastanak štete. Inače na mnogo snimaka možeš naći da su vojnici trenutnu minu ispaljivali sa kundakom oslonjenim na rame. Kako mi je pričao kum nije strašan trzaj, ali nema neke koristi jer u tom položaju ne možeš nišaniti pa je rasipanje poprilično.


@Philby niko nezna sve pa tako ni ja....ako su u Krusiku proizvodili maljutku ja za to prvi put cujem :D a i na wikiju pise da se samo proizvodila u SSSR :lol:

Imali smo mi vise "strucnjaka" koji su pucali sa ramena.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 07:09 
zasto bi za ime boga bilo ko ispaljivao to sa ramena?


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 07:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Da pokažeš kako imaš mooda (rame, prsti i ispravna puška za nastavak akcije su nebitni). 8)

Na yt imaš snimak naših komandosa iz SAJ kako trenutnu ispaljuju sa ramena, ali se posluže trikom da ne podignu tromblonski nišan pa dio barutnih gasova ode na rad automatike i tako dodatno oslabe trzaj.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 13:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
vidjao sam kao mali ranjenike, koji su tromblon ispaljivali, pa mi je ostala neka slika, da to uopste nije sigurno, jbg :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 15:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
filozof sa vrbasa je napisao:
vidjao sam kao mali ranjenike, koji su tromblon ispaljivali, pa mi je ostala neka slika, da to uopste nije sigurno, jbg :)

nikako sigurno ukoliko ih ispaljuješ bojevom municijom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 15:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Moj je ujak poginuo od tromblona. Ispaljivao ga ispred kuće za Božić i nespretno ga ispali i detonira u drvo dvadesetak metara od kuće i geler ga ubije na mjestu....na sinove oči :(

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 15:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
ja sam bio kraj lika koji je po školski,kundak naslonjen ovlaš na zemlju,vrhom prsta okidao,remen od puške preko nadlaktice...pun strah vidilo se odmah.Po opaljenju nišan mu se zabio u po čela.
nije koorčenje pucanje s ramena,već vladanje materijom.Naime budalasto je tući ciljeve dalje od 50-100 metara kao i puškom.Ne dizati tromblonski nišan i time spriječiti dodatni trzaj u cijevi i kundaku.
Mislio sam da se podcijevnim bacačem granata stalo u kraj tromblonima ali sam se prevario još uvijek ih rade


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 15:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Uf, nezgodno skroz. Protivnik sam šenlučenja sa bojevom municijom za bilo kakve praznike, eto još jednog razloga zašto to ne treba raditi.

@rakoon
Neke tromblonske mine imaju hvatač zrna i ispaljuju se običnim bojevim metkom. Nažalost kod nas nisu nikad proizvedene takve, samo mali broj je došao kao poklon od raznih donatora sa strane. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Philby je napisao:
Da pokažeš kako imaš mooda (rame, prsti i ispravna puška za nastavak akcije su nebitni). 8)

Na yt imaš snimak naših komandosa iz SAJ kako trenutnu ispaljuju sa ramena, ali se posluže trikom da ne podignu tromblonski nišan pa dio barutnih gasova ode na rad automatike i tako dodatno oslabe trzaj.


Tacno Philby.....ALI TAKO MU SMANJE DOMET DRASTICNO.... i nepotrebno opterecuju oprugu na zatvaracu....
Mislim ako treses tromblonom radi to kako treba i nanisani .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
rakoon je napisao:
ja sam bio kraj lika koji je po školski,kundak naslonjen ovlaš na zemlju,vrhom prsta okidao,remen od puške preko nadlaktice...pun strah vidilo se odmah.Po opaljenju nišan mu se zabio u po čela.
nije koorčenje pucanje s ramena,već vladanje materijom.Naime budalasto je tući ciljeve dalje od 50-100 metara kao i puškom.Ne dizati tromblonski nišan i time spriječiti dodatni trzaj u cijevi i kundaku.
Mislio sam da se podcijevnim bacačem granata stalo u kraj tromblonima ali sam se prevario još uvijek ih rade


Ovaj je vjerovatno opalio iz klececeg polozaja i nije dobro tj. jako drzao lijevom rukom za drvenu oblogu i nije sklonio glavu malo u stranu....jbg desava se ako ne pazis
U JNA sam ima priliku da opalim iz sva tri stava....a u ratu sam tukao samo iz lezeceg polozaja i nisam se nesto kurcio....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2016, 16:43 
Citiraj:
a u ratu sam tukao samo iz lezeceg polozaja i nisam se nesto kurcio....


normala, ako ima procedura kako se to pravilno radi onda se i postuje...


Citiraj:
Protivnik sam šenlučenja sa bojevom municijom za bilo kakve praznike

x2

kada sam bio napaljeni klinjo obozavao pucati, ali kada vidim kakvi sve idioti posjeduju vatreno oruzje....joa kada se konzumira alkohol za praznike, svadbe ili sta god se slavi...ima hrpa tih stvari na internetu za naci, gledao sam i snimke kada retard od arapa drzi jednom rukom kalasnjik, on mu pada i krese po ljudima...bilans: troje mrtvih i nekoliko ranjenih...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Dec 2016, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
[video]http://www.webm.land/media/tmp/a4b9dcd4-204e-4015-abcd-900e922a7a04.webm[/video]


Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2016, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Jbtg, pa salalno srknu kavu dok ovi provale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2016, 22:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
foto: Ministarstvo odbrane
FOTO: MINISTARSTVO ODBRANE
To je izjavio portparol Ministarstva odbrane i Vojske Srbije kapetan korvete Jovan Krivokapić.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Inicijativa za povratak obaveze služenja vojnog roka ima podršku većine poslanika u Narodnoj skupštini, pošto je podržavaju SNS, Dveri i SRS, u SPS-u još razmišljaju dok je DS protiv, piše srpska štampa, pozivajući se na nezvanične informacije.

Vojska bi se služila po uzoru na zemlje zapadne Evrope, poput švajcarskog, efikasnijeg i daleko jeftinijeg modela, što bi značilo da bi regruti bili na obuci u mestu boravka, da bi vojsku služili radnim danima i da bi spavali kod kuće, navodi list.

Vojni analitičar Miroslav Lazanjski kaže da bi Srbija "pod hitno morala da vrati obavezno služenje vojnog roka".

- Ne može se od sadašnje šestomesečne dobrovoljne obuke stvarati ratna rezerva i ratna armija. Odluka o redovnom služenju vojnog roka nikada nije ukinuta već smo je samo suspendovali i ona se u svakom trenutku može vratiti - upozorava Lazanski.


FOTO: FONET

Lazanski je za TV Pink objasnio da je obavezni vojni rok u Srbiji ukinut "zbog pogodnosti i zato što je NATO od nas zahteva smanjenje brojnog stanja armije" i dodao da smo "uleteli grlom u jagode u taj eksperiment".
Prema njegovim rečima, svaka armija koja nema tehniku mora da ima dovoljan broj vojnika.

- Mi trenutno u celom sistemu odbrane imamo 35.000 ljudi a od toga je samo njih 10.000 pod oružjem - u vojsci imamo više službenika nego vojnika-, kaže Lazanski.

Vojni analitičar Aleksandar Radić smatra da je služenje vojske prilika da se mladi edukuju.

- Kada mladi ljudi dođu u kontakt sa vojnom disciplinom, oni se uče pravim vrednostima. Bez služenja vojnog roka imamo mnogo patriota koji su to samo na rečima. U praksi te iste patriote ni pušku ne bi znale da rasklope - ističe Radić.

(Espreso.rs)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2016, 01:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Štaš, to su "vojske" po NATO standardu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 856 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs