banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 455 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Mar 2016, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
munja.alex je napisao:
Traži neki sa Win8 Pro i pravom na downgrade na Win7, pošto pretpostavljam da uzimaš laptop sa licenciranim Win. Onda samo zvekni na takav Office 2010 starter, on je legalan.

Onda mogu direkt da uzmem win7 koji sam i imao,ali to nije rjesenje. Zato sam i pitao za ostale office kako to funcionise.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2016, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
laoce je napisao:
Nadam se da se necete smijati kad postavim sljedece pitanje
crko mi je laptop i sada trebam da nabavim drugi, do sada sam koristio office 2007( neka studentsks verzija). Posto uglavnom na novim laptopovima nema instaliean office, trebao bi da nabavim neki, u ponudi su 365, 2013 i 2016. Meni treba to samo za pisanje i eventualno jednom u sto godina da napravim neku tabelu( mogao bi i bez exela), outlook nikad nisam ni koristio, a skyp-om nikog ne zovem na telefon, ne treba mi ni cloud.Ono sto me iznenadilo je da sad kad se to kupi, to je zapravo pretplata na godinu dana. Posto to sve gore navedeno sto je u ponudi meni apsoluto ne treba, trazio sam da vidim sta ae desi nakon isteka te godine i pise da se rekstovi mogu samo skidati, ali ne i korigovati. Pretpostavljam da dole svi imaju piratske verzije, ali ovdje je to ipak malo prevruce.
Znaci,pitanje je sta se dogodi nakon isteka te godine dana?

ЛибрОфис и мирна Босна.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2016, 17:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Ima i onih cro varijanti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2016, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
laoce je napisao:
Onda mogu direkt da uzmem win7 koji sam i imao,ali to nije rjesenje. Zato sam i pitao za ostale office kako to funcionise.

Ako želiš da koristiš licenciranu verziju MS Office paketa, možeš da kupiš ili 2013 ili 2016 (topla preporuka da ako već budeš to kupovao ideš na 2013, ima raloga mnogo, da ne objašnjavam). Nije tačno da je licenca na godinu dana, to je samo slučaj ako kupuješ Office 365 (koji je zapravo 2013/2016), čija licenca traje godinu dana (365 dana kao što mu ime kaže).
Ako kupiš neki "normalan" paket, dobićeš svoj kod i licenca je trajna. Office Home & Student je tada najjeftinija varijanta (mada to nije uopšte jeftino, ali hajde).

S druge strane, ukoliko se insistira na legalnosti software-a, a uzimajući u obzir tvoje potrebe predlažem da probaš WPS Office.
Besplatan je (mada ti instalira prvo Premium paket sa nekim dodatnim stvarima, ali nakon 30 dana pređe na free verziju) i u potpunosti kompatibilan sa MS Office paketom. Sadrži tri komponente: Writer, Presentation i Spreadsheets što su ekvivalenti za Word, Powerpoint i Excel. Koliko sam razumio, to ti je dovoljno.
Izgled je skoro preslikan od Office-a 2016, mada se može mijenjati u prebaciti čak i u stari "2003 fazon". Potrebno je da se prilikom instalacije ne izabira opcija "Save in docx, pptx and xlsx by default" jer to može samo Premium (plaćena) verzija. Nakon instalacije je potrebno malo podešavanja, ali najbitnije je da se u svakoj od tri komponente u opcijama pod stavkom "General and Save" podesi default format sačuvavanja u doc, ppt i xls. Ti stariji formati su i više nego dovoljni, a nisu više zaključani licencnim pravima i ostaće da rade i u besplatnoj verziji. Nakon toga zaboravićeš na ideju da si htio platiti skoro 300 KM da bi mogao ponekad da otkucaš tekst ili da obradiš neki dokument koji ti je neko drugi poslao.

Čim uhvatim malo vremena, napisaću ovdje na forumu potpuno uputstvo za instalaciju i "fina podešavanja" u vezi programa koji me je oduševio i nemali broj puta spasao muka u vezi instalacije "legalnog" Office paketa.

A i Premium trajna licenca košta 80$ naspram Microsoft Office Home & Student varijante koja košta 150$, a nudi bukvalno isto. Ako baš neko želi sve što tri paketa pružaju, od templejta pa nadalje.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2016, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Koristim na androidu WPS office i ni na kraj pameti mi nije bilo da vidim imaju li Windows verziju... Moram je kad uhvatim vremena isprobati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2016, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
dtb_pro je napisao:
laoce je napisao:
Onda mogu direkt da uzmem win7 koji sam i imao,ali to nije rjesenje. Zato sam i pitao za ostale office kako to funcionise.

Ako želiš da koristiš licenciranu verziju MS Office paketa, možeš da kupiš ili 2013 ili 2016 (topla preporuka da ako već budeš to kupovao ideš na 2013, ima raloga mnogo, da ne objašnjavam). Nije tačno da je licenca na godinu dana, to je samo slučaj ako kupuješ Office 365 (koji je zapravo 2013/2016), čija licenca traje godinu dana (365 dana kao što mu ime kaže).
Ako kupiš neki "normalan" paket, dobićeš svoj kod i licenca je trajna. Office Home & Student je tada najjeftinija varijanta (mada to nije uopšte jeftino, ali hajde).

S druge strane, ukoliko se insistira na legalnosti software-a, a uzimajući u obzir tvoje potrebe predlažem da probaš WPS Office.
Besplatan je (mada ti instalira prvo Premium paket sa nekim dodatnim stvarima, ali nakon 30 dana pređe na free verziju) i u potpunosti kompatibilan sa MS Office paketom. Sadrži tri komponente: Writer, Presentation i Spreadsheets što su ekvivalenti za Word, Powerpoint i Excel. Koliko sam razumio, to ti je dovoljno.
Izgled je skoro preslikan od Office-a 2016, mada se može mijenjati u prebaciti čak i u stari "2003 fazon". Potrebno je da se prilikom instalacije ne izabira opcija "Save in docx, pptx and xlsx by default" jer to može samo Premium (plaćena) verzija. Nakon instalacije je potrebno malo podešavanja, ali najbitnije je da se u svakoj od tri komponente u opcijama pod stavkom "General and Save" podesi default format sačuvavanja u doc, ppt i xls. Ti stariji formati su i više nego dovoljni, a nisu više zaključani licencnim pravima i ostaće da rade i u besplatnoj verziji. Nakon toga zaboravićeš na ideju da si htio platiti skoro 300 KM da bi mogao ponekad da otkucaš tekst ili da obradiš neki dokument koji ti je neko drugi poslao.

Čim uhvatim malo vremena, napisaću ovdje na forumu potpuno uputstvo za instalaciju i "fina podešavanja" u vezi programa koji me je oduševio i nemali broj puta spasao muka u vezi instalacije "legalnog" Office paketa.

A i Premium trajna licenca košta 80$ naspram Microsoft Office Home & Student varijante koja košta 150$, a nudi bukvalno isto. Ako baš neko želi sve što tri paketa pružaju, od templejta pa nadalje.

Sorry,dugo nisam gledao ovu temu,potpuno zaboravio,hvala na iscrpnom odgovoru.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2016, 00:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
despot777 je napisao:
Koristim na androidu WPS office i ni na kraj pameti mi nije bilo da vidim imaju li Windows verziju... Moram je kad uhvatim vremena isprobati...


Free varijanta ima previse ogranicenja, stavlja logo na dokumente kad printas, za docx moras platiti full verziju, dok free podrzava doc ili snimanje u postojeci docx, ako kontas krekovati bolje onda M$ office :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2016, 16:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Kako natjerati word da broji karaktere? Tacnije, kako ga natjerati da zapocne novi red kada ispuca odredjen broj karaktera :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2016, 20:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Tesko, ali mozda pokusati ovako:
Ako imate neki napisani tekst, npr. diplomski, otvorite ga pa Ctrl+A (oznacite cijeli dokument), pa ga poravnajte obostrano,pa odete na Format u tools-traci(word 2003), pa na Font i kad Vam se otvori novi prozor na kartici Font odaberite npr. font Time News roman, velicine 12. sada odete na karticu Character Spacing (tu:Scale ostavite na 100%, a Spacing stavite na Expanded, a By na npr. 2,45 pt, Position na Normal i OK.

Provjera broja karaktera u jednom punom redu:

Oznacite jedan puni red pa odete u glavni meni na Tools, pa na Word Count i dobicete jednu tablicu gdje ce Vam pokazati broj karaktera bez razmaka i sa razmakom u jednom redu (liniji).
E sada ako Vam je broj karaktera veci od zeljenog, onda smanjujte Spacing sa 2,45, a ako je manji onda povecavajte. Vazno: kada mijenjate Spacing cijeli dokument Vam mora biti oznacen.
Vjerovatno ima boljih rjesenja od ovoga.
LP

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2020, 12:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
Zdravo forumaši,

ima li neko problema sa MS Office paketom, konkretno sa Exel programom. Naime, koristim Windows 10 i od nedavno sam počeo intenzivnije koristiti Exel da bih primjetio da postoji neki problem. Kada otvorim stranicu za novi dokument ili otvorim dokument koji je već rađen, upišem nešto u bilo koju koloni/red i pokušam da upišem u neku drugu kolonu/red, samo zabaguje i izađe iz programa. Potom, nekada se sam otvori ponovo a nekada ne... I tako u krug... Inače, u pitanju je MS Office 2016. Pokušao sam i MS Office 2019 i ista je situacija sa Exel-om.
Jeste li imali sličan problem? Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2020, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Update-uj Windows, pa onda instaliraj Office pa update-uj i njega. MS je odlučio od izlaska Win8 naovamo da redovnoj osnovi pravi pi*darije sa svojim software-om te bukvalno tjera da sve živo update-uješ. Naravno, svaki treći update napravi neko sran*e, ali to im je izgovor da još više update-uješ.
Bilo bi dobro da prvo ukloniš sve tragove prijašnjih instalacija ako su ti već pravile problem. Koristi Microsoft Office Removal Tool.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2020, 13:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Napravio sam teški zajeb.

U koloni A imam imena a u koloni B brojeve. Provjeravajući nešto sortirao sam brojeve od manjeg ka većem a kolona A je ostala netaknuta. I onda je majmun to sačuvao tako, bez da sam prethodno napravio kopiju i napravio cirkus da ne znam šta je šta.

Postoji li opcija da to nekako vratim? Išao sam na properties ali nema prethodne verzije u ponudi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2020, 13:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Mora da ti je AutoRecover isključen pa zato nema prethodne verzije.

Nažalost, mislim da je "babo ruč'o".


Vidi da li ti može "solution 3" s ovog linka pomoći.

https://recoverit.wondershare.com/file-recovery/recover-overwritten-excel-file.html?gclid=EAIaIQobChMIuLPSrtea6wIVFZOyCh1ZTQfcEAAYASAAEgKTTPD_BwE


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2020, 14:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Zna li neko da li se (i kako) u excelu moze aktivirati opcija da se automatski malo izmijeni boja reda i kolone kad klikneš na neku celiju. To sam vidio u nekom wps ofisu ali ne znam kako je tamo ukljuceno, samo sam vidio da ima, a korisno je.
Ako neko zna kako to lako naci, da ne moram kopati po opcijama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2020, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ovako nešto?
https://trumpexcel.com/highlight-active ... umn-excel/

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2020, 14:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Na ovo misliš?
https://youtu.be/1sce8va1Yhg

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2020, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Jeste, to je to. Brzi ste, hvala!
Mislio sam da se samo zakaci neka opcija, mada nije ni ovo prekomplikovano.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2020, 15:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
enc0re je napisao:
Mora da ti je AutoRecover isključen pa zato nema prethodne verzije.

Nažalost, mislim da je "babo ruč'o".


Vidi da li ti može "solution 3" s ovog linka pomoći.

https://recoverit.wondershare.com/file-recovery/recover-overwritten-excel-file.html?gclid=EAIaIQobChMIuLPSrtea6wIVFZOyCh1ZTQfcEAAYASAAEgKTTPD_BwE


Ništa, ko me jebe kad sam glup. A šta, nije 400 polja baš puno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2020, 20:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
@dtb_pro Windows i Office update-ovani i dalje imam ovaj problem. Sada sam se morao vratiti na Office 2013 jer sa njim nemam taj problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2020, 17:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
Gdje nabaviti jeftinu licencu za MS Office 2016 ili 2019? Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 455 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs