banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1398 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 70  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Okt 2016, 14:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Možeš nama, ako završiš u zatvoru.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Okt 2016, 15:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mislim da je lakse da mu dozvole net i da cuti, nego da slusaju njegova pitanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Okt 2016, 15:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
ma nije sigurnosna kamera, vec radar, mnogo mu je mjesec dana bez vozacke, a meni to nije nista

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Okt 2016, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Mozes Fiki.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Okt 2016, 15:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nije li to prevara, krivicno ili prekrsajno djelo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Okt 2016, 15:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
:love4:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Okt 2016, 15:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Možeš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Okt 2016, 15:24 
kako rekoh vec, Fiki je outlaw i anarhista :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Okt 2016, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Pitao je da li moze. Ne i da li je legalno.
Mozes Fiki.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Okt 2016, 17:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Trebaš Fiki.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 05 Okt 2016, 06:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Kad zaglaviš u zatvoru, oće li rođak da ti vrati uslugu, pa da se on saginje po sapun?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 13 Feb 2017, 11:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Gdje se mogu naci nanovije izmjene i dopune ZOBS-a (pdf) da procitam malo detaljnije o najnovijim kaznama i pravilima?

Trazio sam po netu, ali bezuspjesno :angry4:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 14 Feb 2017, 09:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Na snagu stupa novi Zakon o sigurnosti u saobraćaju

http://ba.n1info.com/a137705/Vijesti/Vi ... acaju.html

Pdf

http://bihamk.ba/bs/sigurnost/zobs/118#/0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 14 Feb 2017, 15:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Министарство унутрашњих послова Републике Српске обавјештава грађане да 15. фебруара 2017. године на снагу ступају одредбе Закона о измјенама о допунама Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ који је објављен у Службеном гласнику БиХ број:08/17 од 07.02.2017. године.

Најважније измјене односе се:
У члану 102. није прописана обавеза кориштења заштитне кациге за возаче бицикла, али је прописана забрана возачима бицикла, мопеда, лаког мотоцикла, мотоцикла, трицикла, лаког четвероцикла и четвероцикла превожења лица под утицајем алкохола односно психоактивних супстанци;
Пјешаци за вријеме кретања коловозом не смију користити телефон или имати слушалице у оба уха;
У возилу се не смије налазити нити користити уређај, односно средство којим се може ометати рад уређаја за мјерење брзине кретања возила, односно других уређаја намијењених за документовање прекршаја;
Прописано је задржавање возача до отрежњења, а најдуже 12 сати, код којег се утврди количина алкохола у крви преко 1,5 g/kg или који одбије тестирање а показује знаке поремећености изазване дејством алкохола;
Из саобраћаја ће се искључити возило које није подвргнуто ванредном техничком прегледу на који је упућено од овлашћеног лица надлежног органа;
Истовремено, пооштрене су и санкције по прекшајима наведеног Закона, а неке од најзначајнијих казнених одредби су:

У члану 234а. предвиђене су новчане казне од 400,00 до 1000,00 КМ за:
возача који на сједишту сувозача превози дијете млађе од 12 година,
возача који управља или почне управљати возилом у саобраћају на путу или инструктор вожње док оспособљава кандидата за возача моторног возила у практичном управљању возилом, код којег се утврди количина алкохола у крви преко 1,5 g/kg;
возача који се возилом на путу креће брзином која виша за 30 km/h већа од дозвољене брзине;
возача који у саобраћају на путу управља моторним возилом прије стицања права на управљање моторним возилом;
возача који учествује у саобраћају са возилом које није регистровано или чија је потврда о регистрацији возила истекла више од 30 дана;
возача који на возилу користи регистарске таблице које нису издате за то возило;
возача или инструктора вожње који одбија да се обави испитивање помоћу одговарајућих средстава и апарата или стручни преглед...;
возача којем је одлуком надлежног органа забрањено управљање возилом, возача којем је возачка дозвола привремено одузета на лицу мјеста, као и возача којем је возачка дозвола задржана, за вријеме за које му је возачка дозвола одузета или задржана;
возача који напусти лице мјеста саобраћајне незгоде у којој је неко изгубио живот или био повријеђен, или је настала већа материјална штета, (привремено се може само удаљити ради пружања помоћи лицима повријеђеним у саобраћајној незгоди или ако му је самом потребна љекарска помоћ);

Члан 234а., поред новчане казне, прописује заштитну мјеру забране управљања моторним возилом у трајању од два до шест мјесеци и два казнена бода, док је за поједине прекршаје којима је изазвана саобраћајна незгода прописана новчана казна од 1000,00 до 5000,00 КМ и заштитна мјера забране управљања моторним возилом у трајању од шест мјесеци;

У члану 235. предвиђене су новчане казне од 100,00 до 300,00 КМ за:
возача који приликом управљања возилом користи мобилни телефон који није прилагођен употреби у возилу;
возача или друго лице које се за вријеме вожње у моторном возилу не веже безбједносним појасом;
возач који се возилом на путу креће брзином која је за више од 20 km/h до 30 km/h већа од дозвољене брзине;
возача који управља или почне управљати возилом у саобраћају на путу или инструктор вожње док оспособљава кандидата за возача моторног возила у практичном управљању возилом, код којег се утврди количина алкохола у крви од 0,8 g/kg до 1,5 g/kg ;
возача који у саобраћају на путу учествује моторним или прикључним возилом које је упућено на технички преглед, а није подвргнуто том прегледу;
возача моторног и прикључног возила регистрованог у страној земљи ако нема међународну исправу о осигурању од аутомобилске одговорности која важи на подручју Босне и Херцеговине (тзв. зелени картон)...;

Члан 235, поред новчане казне, прописује заштитну мјеру забране управљања моторним возилом у трајању од једног до четири мјесеца и два казнена бода, док је за поједине прекршаје којима је изазвана саобраћајна незгода прописана новчана казна од 300,00 до 1000,00 КМ и заштитна мјера забране управљања моторним возилом у трајању од једног до шест мјесеци;

У члану 236. предвиђене су новчане казне од 50,00 до 250,00 КМ за:
возача који приликом покретања возила из мјеста нагло повећа брзину кретања на начин да долази до стварања прекомјерне буке и шкрипе;
возача који управља или почне управљати возилом у саобраћају на путу или инструктор вожње док оспособљава кандидата за возача моторног возила у практичном управљању возилом, код којег се утврди количина алкохола у крви преко 0,3 g/kg до 0,8 g/kg;
возача код ког се у возилу у саобраћају на путу нађе уређај односно средство којим се може откривати или ометати рад уређаја за мјерење брзине кретања возила;

У члану 237. предвиђена је новчана казна од 50,00 КМ за:
возача који се возилом на путу креће брзином која је за више од 10 km/h до 20 km/h већа од дозвољене брзине;
возача мопеда, лаког мотоцикла, мотоцикла, трицикла, лаког четвероцикла или четвероцикла као и лица која се превозе тим возилма, који за вријеме вожње не носи на глави закопчану заштитну кацигу;

У члану 238. предвиђена је новчана казна од 40,00 КМ за:
возача који у путничком аутомобилу на предњем сједишту превози лице које је очигледно под утицајем алкохола или опојних средстава;
пјешака који за вријеме кретања коловозом користи мобилни телефон или има слушалице у ушима;

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 15 Feb 2017, 12:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Budimo realni - 70% učinka zakona će se odnositi na to poskupljenje kazni zapravo daje bolju pregovaračku poziciju policiji, tako da će sada za dobra prekoračenja brzine moći fino da se ugradi i "počaste".


Klošari koji su do sada zvali da im se sredi manje prekoračenje brzine za kaznu od 20 KM (50% od 40 KM) će sada barem imati osnov jer će kazna biti 100 KM (tj 50KM) ako si 20+ vozio.

Smijurija u svakom slučaju, je će se provoditi selektivno kao i do sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 15 Feb 2017, 12:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4290
Nevjeovatno je da kazne kod nas npr za pojas budu duplo vece nego u Njemackoj ili 4 puta vece nego u Austriji. Ovim ce profitirati samo policija a kad su im vec smanjili plate hajd sad ce im ovim to kompenzovati.
Za ocekivati je da se vratimo u kasne 90-te kada su i zaradili nadimak lipari.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 15 Feb 2017, 13:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Kazna od 100-400 KM? Kako će se to određivati...pretpostavljam najniži iznos. Ne znam da li su i u dosadašnjem zakonu kazne bile u rasponima ili fiksne. Nadam se da će ostati na snazi ono 50% ako platiš u roku od 8 dana.

A policija? Njima je danas osvanuo jedan lijep i sunčan dan. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 15 Feb 2017, 13:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Najnižu cifru ti izriče policajac na licu mjesta,ako se odlučiš na sudski proces tu možeš dobiti cifru do gornje granice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 15 Feb 2017, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
A rok od 8 dana za 50% ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 15 Feb 2017, 14:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ја се увијек вежем, није ми то никакав проблем, али не знам шта државу боли кита хоће ли се неко везати. Никако он не угрожава друге, сопственом ће главо шајбу разбити. Боље је да поведу напокон рачуна о техничкој исправности, а не да се свашта котрља по путу. Или да почну радаре стављати на критична мјеста, а не тамо гдје им је згодно клепати људе, махом на правцима пред сам крај насеља, па ме мазне што убрзам 100 метара прије него је дозвољено.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1398 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 70  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs