banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Srpski jezik
PostPoslato: 25 Mar 2005, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Nisam znao gdje da stavim ovu temu pa kontam nek' ide u politiku :)
Naime, prije neke dvije godine,u srednjoj skoli, desila se slijedeca situacija...
Profesorica srpskog je dosla na cas sa nekakvim "srpskim" rijecnikom u kojem su srpske rijeci odvojene od hrvatski...
To ne bi bilo nista cudno da se u tom "rijecniku" nisu nasle rijeci koje ja koristim cijeli zivot, a sada su izbacene iz srpskog jezika odnosno to je hrvatski jezik...

SRPSKI - HRVATSKI

prsuta - prsut
sargarepa - mrkva
hartija - papir
pirinac - riza
spanac - spinat
bioskop - kino
pasulj - grah
... ...

Bilo je tu jos mnogo rijeci , ali ne mogu sada da se svih sjetim...
Nije mi jasno kako neko sebi moze dati za pravo da neke rijeci jednostavno izbaci iz jezika. Mislim da mi, Srbi iz Bosne, koristimo uglavnom ovu drugu varijantu u ovom slucaju hrvatsku , sto je malo smijesno...
Stvar je u tome da je gospodin koji je sastavljao rjecnik vjerovatno iz Srbije i nikada nije ni imao dodira sa srpskim jezikom izvan Srbije...
Samo jos treba da i ijekavicu izbace iz srpskog jezika...
STRASNO !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Mar 2005, 16:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
E bas sad sto se mene tice ja cu pricati kako ja zelim , i kako sam ucio ovaj srpsko-hrvacki jezik , bilo kako da se taj jezik zvao sad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Mar 2005, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Mene najvise zivcira sto razni "intelektualci" pokusavaju da jezik kojim pricamo od kada smo se rodili proglase stranim ili kako vec ... Niko me ne moze ubijediti da ja ne govorim srpskim jezikom,istina malo drugacijom varijantom ali svaki jezik ima mnogo varijanti ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Mar 2005, 22:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Astor_Piazzolla je napisao:
Mene najvise zivcira sto razni "intelektualci" pokusavaju da jezik kojim pricamo od kada smo se rodili proglase stranim ili kako vec ... Niko me ne moze ubijediti da ja ne govorim srpskim jezikom,istina malo drugacijom varijantom ali svaki jezik ima mnogo varijanti ...


Ma da, ti ljudi nemaju sta raditi izgleda vec komplikovati stvari vise nego sto su komplikovane prirodno,i da nije naivaca i kastriraca kako ih ja zovem koji ih slusaju oni bi eventualno ran out od business.I mi bi samo "pricali", kojim jesikom i na koji nacin se to nama dopalo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Mar 2005, 22:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Mr.X je napisao:
Astor_Piazzolla je napisao:
Mene najvise zivcira sto razni "intelektualci" pokusavaju da jezik kojim pricamo od kada smo se rodili proglase stranim ili kako vec ... Niko me ne moze ubijediti da ja ne govorim srpskim jezikom,istina malo drugacijom varijantom ali svaki jezik ima mnogo varijanti ...


Ma da, ti ljudi nemaju sta raditi izgleda vec komplikovati stvari vise nego sto su komplikovane prirodno,i da nije naivaca i kastriraca kako ih ja zovem koji ih slusaju oni bi eventualno ran out od business.I mi bi samo "pricali", kojim jesikom i na koji nacin se to nama dopalo..



Slazem se ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2005, 21:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2003, 09:59
Postovi: 246
Lokacija: www.slobodnajugoslavija.com/forum
Potpuno se slazem,

ti neki Srbi iz Srbije(a i kod nas u RSBiH ima ) se postepeno odricu svega sto ne lici na Srbiju.To je pogresno,jer naše bogatstvo je da imamo raznih varijanti.Tako su se likovi iz SPC nekada odrekli i Srba katoličke vere,pa je sada Dubrovnik hrvatski,a ne srpski.Neki se odricu i latinice(zele da je proteraju iz srpskog jezika).Srecom,meni se ipak cini da su takvi u velikoj manjini(hocu reci maloj manjni).

Pitaj tog profesora da li je ikada čuo za za štokavsko narečje,da li zna da i Hrvati imaju svoju ekavicu (nije baš "prava",jer je taj glas "e" zapravo neki vokal koji nije čisto "e"),da li ikada pročitao nešto od Pavla Ivića,srpskog(jugoslovenskog) lingviste isl,da li je čuo da je današnji hrvatski književni jezik nastao na osnovu istočnohercegovačkog/istočnobosanskog dijalekta kojim je govorilo uvijek mnogo više Srba nego Hrvata?

_________________
http://www.slobodnajugoslavija.com/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2005, 23:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Ja licno kao nekadasnji gradjanin Bosanske republike ne prihvatam cerilicno pismo u Bosni jer nekako logicno nema smisla da od neke susjedne drzave(Srbije) tradicionalno pismo se koristi u sasvim drugoj multietnickoj drzavi (BOsni)a isto smatram da za djecu to nije ophodno uopste da su ucena ovo pismo( koja zive u Bosni)prvo jer ce imati istinskih problema sa bazicne podloge obrazovanja u buducnosti , drugo jer zive u drzavi koja globalno ne koristi ovo pismo a da ne govorim o tehnoligiji bazirana na latinici i tom znacenju za buduce generacije.

Ja kao djete sam isto bio forsiran da ucim cerilicu, nikada nisam skontao poentu toga , jer je nikada nisam koristio kao prvo, al izgleda da ljudi samo komplikuju stvari, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 00:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2003, 09:59
Postovi: 246
Lokacija: www.slobodnajugoslavija.com/forum
eh,Mr.X,izgleda da si ti kao vrlo mlad otisao iz BiH i ima jos toga da naucis o njoj,MNOGO...

Ćirilica se u Bosni koristila dobrim delom i kod muslimana i kod katolika,a ne samo kod pravoslavnh.Čak su i bosanski franjevci često pisali ćirilicom.Ćirilica je nastala kao SLOVENSKO pismo,koriste je mnogi slovenski narodi,npr.Rusi,Bugari,...Ćirilica je neošto neophodno u kulturi svakom Srbinu ili Bosancu bilo koje vjere.Sada što se mnogi neSrbi furaju da im ne treba,to je drugo.

I na kraju krajeva,i bosanski ban Kulin je svoju povelju napisao ĆIRILICOM ( doduše ne kao današnja,ali ipak je)


Šta će da ti šteti što znaš 2 pisma??
Kao što terba da znaš latinicu tako treba i da znaš ćirilicu.

Slika

_________________
http://www.slobodnajugoslavija.com/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 01:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Naravno, nema nishta lose u poznavanju dva pisma pa i tri i vishe , ali samo onome ko to zeli a ne kome je nametnuto.Isto tako ne smatram da neko samo zato sto je Srrpske nacionalnosti kao ja ,da "mora" da poznaje pismo cak i ako to ne zeli, trenutno ljudima kao meni mozak je ispran ljudima koji govore da je to dio moje kulture i moram to znati , sorry ali to dio moje kulture nije , moja kultura je Bosanska, tj, ja sam bosanski srbin , ja ne dolazim iz nijedne od ovih pomenutih drzava gore tako da treba da osjecam obavezu prema poznavanju ovog pisma.
Ja mislm da je cerilica bila nametnuto pismo, da svaki srbin u Bosni bez obzira sto nije Srbijanac mora je znati , ja ne znam ali po meni svaki covek iz Bosne koji je presao u Srbijansktvo skoro pa isto kao da je presao u Islam ili slicno, napustio je svoju kulturu i poceo prihvatati tudju, mi srbi iz bosne se veoma razlikujemo od Srbijanaca ne samo po pismu vec i po kulturi obicijima i slicno.Problem je rat je pomjesao sve, a tu ne bi da ulazim, zbog tog dogadjaja na prostorima Bosne stvari su se izkomplikovale, no nije li to i bio cilj na prvom mjestu , da se izkomplikuju stvari narod zabludi i prevrne u drugi entitet te zamrzi ljude sa kojima djeli svoju kulturi obiicaje..Prilicno su uspjeli, zar se ne slazes???

ps. samo ovo i prilicno ne dolazi u glavu, objasni mi zasto i kako je cerilica "neophodna" svakom srbinu , bosancu i bilo koje druge vjere covjeku kao sto kazes, hoces li da kazes da veci dio svjeta govori ovim pismom otuda neophodnost ili postoji njeki drugi razlog meni ne poznat????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Mr.X je napisao:
ovaj srpsko-hrvacki jezik .[/b]


Tipican govor nekoga ko je kao mali otisao sa Balakana !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Mr.X je napisao:
Naravno, nema nishta lose u poznavanju dva pisma pa i tri i vishe , ali samo onome ko to zeli a ne kome je nametnuto.Isto tako ne smatram da neko samo zato sto je Srrpske nacionalnosti kao ja ,da "mora" da poznaje pismo cak i ako to ne zeli, trenutno ljudima kao meni mozak je ispran ljudima koji govore da je to dio moje kulture i moram to znati , sorry ali to dio moje kulture nije , moja kultura je Bosanska, tj, ja sam bosanski srbin , ja ne dolazim iz nijedne od ovih pomenutih drzava gore tako da treba da osjecam obavezu prema poznavanju ovog pisma.
Ja mislm da je cerilica bila nametnuto pismo, da svaki srbin u Bosni bez obzira sto nije Srbijanac mora je znati , ja ne znam ali po meni svaki covek iz Bosne koji je presao u Srbijansktvo skoro pa isto kao da je presao u Islam ili slicno, napustio je svoju kulturu i poceo prihvatati tudju, mi srbi iz bosne se veoma razlikujemo od Srbijanaca ne samo po pismu vec i po kulturi obicijima i slicno.Problem je rat je pomjesao sve, a tu ne bi da ulazim, zbog tog dogadjaja na prostorima Bosne stvari su se izkomplikovale, no nije li to i bio cilj na prvom mjestu , da se izkomplikuju stvari narod zabludi i prevrne u drugi entitet te zamrzi ljude sa kojima djeli svoju kulturi obiicaje..Prilicno su uspjeli, zar se ne slazes???

ps. samo ovo i prilicno ne dolazi u glavu, objasni mi zasto i kako je cerilica "neophodna" svakom srbinu , bosancu i bilo koje druge vjere covjeku kao sto kazes, hoces li da kazes da veci dio svjeta govori ovim pismom otuda neophodnost ili postoji njeki drugi razlog meni ne poznat????



Vecu glupost odavno nisam cuo...
Pa ovako nesto ne moze ni dijete malo da napise !


Poslednji put menjao Astor_Piazzolla dana 22 Apr 2005, 15:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 16:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
o to je tvoj problem sto ti imash (ili uopste ga nemash ) sposobnosti razumjevanja malog djeteta, otuda tvoj zakljucak, vidish ne tetoviraju se svi ljudi na celu sa onim sto ima drugi ljudi kazu da treba da budu i rade, bar ne ja.


ps. a mogao si na kulturan nacin odgovoriti na moju poruku umjesto instantnog ponizavanja samo zato sto ti ne citash kao sto je napisano, i ne dajesh minutu razmotrenja vec brzopletano svrstavash u glupost, prvenstveno ni sam ne znajuci razliku izmedju sebe i toga, ili mozda ne poznajesh kako to funkcionise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 16:25 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Astor_Piazzolla je napisao:

Tipican govor nekoga ko je kao mali otisao sa Balakana !


E sad :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 16:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Astor_Piazzolla je napisao:
Mr.X je napisao:
ovaj srpsko-hrvacki jezik .[/b]


Tipican govor nekoga ko je kao mali otisao sa Balakana !



Ovo bi nazvao, laganjem, nagadjanjem i misinformisanosti, pa ti nemash pojma kad sam ja otisao sa Balkana, stvarno kako se usudjujesh lagati ovako javno. Isto bi bilo kao da ja kazem tebi e ovo je tipican govor nekoga ko ima nos pinokia.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 17:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2004, 14:08
Postovi: 1645
Mr.X je napisao:
Astor_Piazzolla je napisao:
Mr.X je napisao:
ovaj srpsko-hrvacki jezik .[/b]


Tipican govor nekoga ko je kao mali otisao sa Balakana !



Ovo bi nazvao, laganjem, nagadjanjem i misinformisanosti, pa ti nemash pojma kad sam ja otisao sa Balkana, stvarno kako se usudjujesh lagati ovako javno. Isto bi bilo kao da ja kazem tebi e ovo je tipican govor nekoga ko ima nos pinokia.


Evo javno se izvinjavam,stvarno nisam imao namjeru da bilo koga vrijedjam ali moram da kazem da vecina ljudi koji su davno otisli sa ex-yu prostora kazu hrvacka umjesto hrvatska i moja opaska je bila na racun toga.
Srpski jezik se sastoji od cirilice i latinice,a to nije nikakav srbijanski proizvod,isto kao sto srpski jezik ima ijekavsko i ekavsko narjecje a neki to poricu. Kao sto se srpkom jeziku ne moze poreknut ijekavica tako se ne moze poreci ni cirilica. A ako govoris hrvatski jezikom (koji je veoma slican srpskom) onda razumijem sto neces da koristis ciriliu. Bosanski jezik necu da spominjem jer mislim da je to vjestacka tvorevina nastala 1991. To je kao kad bi postojao svicarski jezik !!!

P.S. Sorry jos jednom , stvarno mi nije bila namjera da vrijedjam ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Apr 2005, 20:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2003, 09:59
Postovi: 246
Lokacija: www.slobodnajugoslavija.com/forum
Citiraj:
Naravno, nema nishta lose u poznavanju dva pisma pa i tri i vishe , ali samo onome ko to zeli a ne kome je nametnuto.Isto tako ne smatram da neko samo zato sto je Srrpske nacionalnosti kao ja ,da "mora" da poznaje pismo cak i ako to ne zeli, trenutno ljudima kao meni mozak je ispran ljudima koji govore da je to dio moje kulture i moram to znati , sorry ali to dio moje kulture nije , moja kultura je Bosanska, tj, ja sam bosanski srbin , ja ne dolazim iz nijedne od ovih pomenutih drzava gore tako da treba da osjecam obavezu prema poznavanju ovog pisma.
Ja mislm da je cerilica bila nametnuto pismo, da svaki srbin u Bosni bez obzira sto nije Srbijanac mora je znati , ja ne znam ali po meni svaki covek iz Bosne koji je presao u Srbijansktvo skoro pa isto kao da je presao u Islam ili slicno, napustio je svoju kulturu i poceo prihvatati tudju, mi srbi iz bosne se veoma razlikujemo od Srbijanaca ne samo po pismu vec i po kulturi obicijima i slicno.Problem je rat je pomjesao sve, a tu ne bi da ulazim, zbog tog dogadjaja na prostorima Bosne stvari su se izkomplikovale, no nije li to i bio cilj na prvom mjestu , da se izkomplikuju stvari narod zabludi i prevrne u drugi entitet te zamrzi ljude sa kojima djeli svoju kulturi obiicaje..Prilicno su uspjeli, zar se ne slazes???

ps. samo ovo i prilicno ne dolazi u glavu, objasni mi zasto i kako je cerilica "neophodna" svakom srbinu , bosancu i bilo koje druge vjere covjeku kao sto kazes, hoces li da kazes da veci dio svjeta govori ovim pismom otuda neophodnost ili postoji njeki drugi razlog meni ne poznat????


1.Evo ti bar jedan razlog:Ogroman broj knjiga na spskom,srpskohrvatskom jeziku je štampan ćirilicom.U dobrom dijelu Srbije i Crne Gore iliti Jugoslavije,SRJ,pitaj Boga kako je vec više zovu,ćirilica je jako zastupljena u svakodnevnom životu.Niko tebe ne tjera da učiš ćirilicu,kao što te niko ne tjera da deš u školu,ali će to onda uticati da tvoja pismenost bude ispod nivoa.Mislim čak da bi te za naše pojmove proglasili nepismenim.

2.Postoje Srbi iz Bosne koji furaju neko Srbijanstvo,a odbacuju autentične stvari iz Bosne koje imaju tu.Tu si djelimično u pravu,da je greška što neki odbacuju sve domaće,i pokušavaju da kopiraju Rašku(namjerno ne kažem Srbiju,već Rašku,kao sinonim za Srbiju u doba Nemanjića,bez Duklje/Zete tj.Crne Gore) u svemu.Naravno da treba da postoje zajedničjke stvari,kao što svaka država/oblast teži da ima uniformno stanovništvo,u smislu održavanja reda.Ali ne možemo mi Srbi Bosanci pobjeći od činjenice da imamo i autentično nešto domaće,kako u istoriji(recimo Kulina bana,kralja Tvrtka,bosanske "krstjane",...,prvi smo na otpor Austrijskom zavojevaču bili) tako i u sadašnjosti(jekavski govor,specifični mentalitet,položaj ka "zapadu"(Nije li Banjaluka najzapadniji srpski grad?),...zatim imali smo nešto što je krasi i Vojvodinu,dakle multietničnost,koja je i sad prisutna u onom smislu da nije "multipolitičnost",pri čemu ja na tu "multietničnost" stavljam naglasak na kulturno-običajni,dakle ne više nacija,već više običaja i načina života unutar iste nacije,nekada Jugoslovenske,a sada Srpske.(primera radi,na bosanskim konvertibilnim markama Republike Srpske imamo i Petra Kočića,i Ivu Andrića,i Mešu Selimovića.Tri vjere,a jedno uvjerenje-srpsko.To "Srbijanci" nemaju.Bar ne u tom obliku.)

3.Pod 2 odgovor važi samo ako si mislio na pravu,istinsku kulturu,a ne na kič i šund koji je Bosni još izarženiji nego u SCG,tipa "narodnjaci","krkanje na slavama/svadbama","krkani i seljačine i primitivci".

4.Veći dio svijeta ne govori grčki i ne piše grčkim alfabetom,osim naučnika,pa Grci i dalje pišu αβγδ ΑΒΓΔ ΞΩΨΧ ΣΦ ΓΗΞΚΛ grčki.Što se mene tiče svejedno mi je,neka bude i latinica primarna,ja uglavnom pišem latinicom,možda bi to bilo i dobro,ali mislim klatinica je svuda prisutna,počev od ENG pa nadalje,uopšte mislimda neće moći a da se ne nauči.,ne znam zašto sam uopšte napisao ovoliki tekst.Meni je samo glupo kada neko odbacuje nešto što je jako korisno i upoterbljivMada i ja ne gotivim one glupave "ćirilizatore",koji bi da protjeraju sve latinično.Debili.

_________________
http://www.slobodnajugoslavija.com/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Apr 2005, 09:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Raniji oblik hrvatskog (pre otcepljenja) je isto sto i srpski, a to sto ljudi mesaju dijalekte i narecja sa knjizevnom verzijom jezika je druga stvar.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Apr 2005, 14:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
koliko se samo gluposti moze procitati na ovim forumima, posebno od mr x-a.
dragi decko, pa ti ne znas da su i muslimani i hrvati cirilicom pisali u bosni do prije samo nekoliko decenija. tacnije pocetkom 20 vijeka. onda je dosao benjamin kalaj i poceo stvarati bosanski jezik i bosansku naciju. trebam li uopste spominjati srednjovijekovne povelje.
i sta to znaci sto je latinica danas prisutnija od cirilice. jel to i srbi i rusi i makedonci i bugari i mnogi drugi treba da se odreknu svog pisma.
a, mozda i kinezi da predju na latinicu i sveprisutni engleski jezik. sta ce im njihovo pismo kada ga niko ne razumije. ccc.
i jos nesto. kako to da srbijanci bosanskim srbima namecu ucenje cirilice. svasta. kako se moze nametati ucenje vlastitog pisma i jezika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2005, 17:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Prije možda sedam dana, profesorica geografije nam je pokazala atlas - detaljno obrađene sve države, svaka pojedinost, mnoštvo slika, bla bla.
Uglavnom proučavam ja BiH, kaže službeni jezici: Srpski, HrvaTSki i Bošnjački. Ja se zabezeknem. Otvorim slovo S, Srbija i Crna Gora - Jugoslavija, službeni jezici: Srpski i Crnogorski.
Kulminacija smijanja :)

Govorim Srpsko-HrvaTSkim jezikom, a svi ostali nek rade šta hoće. Meni iz upotrebe neće izbaciti riječi kao što su: vrag, mrkva, papir, dečko itd. A da ne pričam da me svi probadaju pogledima kada kažem glagol sa nastavkom -ira (npr. kontroliraj se) :)

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2005, 22:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
acrobatico je napisao:
koliko se samo gluposti moze procitati na ovim forumima, posebno od mr x-a.
dragi decko, pa ti ne znas da su i muslimani i hrvati cirilicom pisali u bosni do prije samo nekoliko decenija. tacnije pocetkom 20 vijeka.


Jesam li ja rekao drugacije??
Jesam li ja rekao suprotno od ovog sto ti tvrdish, i rekao nesto sto ti tvrdish da jesam , ne naravno, ja sam rekao nesto sasvim potpuno drugacije a to sto ti to prevodish na svoj nacin je zaista tvoj problem i objasnjavas nesto pocetnicki nikad i ne dotaknuto.
USTVARI ...Koliko samo prva recenica moze reci o tebi ti pojma nemash , ko jos pocne tekst ovako pitam se? I jos neki tekst koji pisac smatra da ce drugi ljudi uzet za ozbiljno, well ne ja.Cuj kaze on koliko gluposti on cita na forumu , a sam rece glupost, sarmantno....
Pitam se zasto uopste citash takozvane gluposti i respondirash na ovakve stvari ako te toliko negativno afektiraju, bar ih pokusaj procitat kako treba i nemoj uzaludno izvoditi neke fantasivne fraze kao decko i td, jer te to upste ne cini vise ekstravagantniji od drugih , a usput ja sigurno ,skoro pa sigurno ne prihvatam takvo nesto pogotovo od nekoga ko misli da ima pravo da me tako zove.

Znaci, da skratim, ne stavljaj mi rjeci u usta , pogotovo one koja nisam ni pomenuo please. Thanks


Poslednji put menjao Mr.X dana 10 Apr 2005, 22:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs