banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Apr 2005, 02:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2003, 09:59
Postovi: 246
Lokacija: www.slobodnajugoslavija.com/forum
Da li duše posle smrti vide šta se dešava na zemlji?
Interesuje me pre svega stav hriscanstva jer sam ja na neki nacin hrišćanin,
ali možete da pišete i vi koji vjerujete u druge vjere.

_________________
http://www.slobodnajugoslavija.com/forum


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2005, 02:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
iks pe je napisao:
Da li duše posle smrti vide šta se dešava na zemlji?
Interesuje me pre svega stav hriscanstva jer sam ja na neki nacin hrišćanin,
ali možete da pišete i vi koji vjerujete u druge vjere.



:wink: Pozdrav xp

Evo posto sam jos uvijek prisutna,pola cetiri je,jos malo pa molitva :) da ti odgovorim onoliko koliko znam sto se tice islama.

Kada covjek umire,dusu mu preuzimaju meleki(andjeli).
Kako mu dusa izlazi zavisi kakav je doticni bio covjek i vjernik.
Postoje meleki u crnom snazni i kruti,oni su zaduzeni za osobe koje su zlo radili ,u opste losim ljudima.
I imaju meleki u bijelom njezni,pa ni ne osjetis kad dusu vade :)
Dakle,kad je dusa uzeta iz tijela ide sve iz ruke u ruke melekima dok ne stigne na prijestolje do Uzvisenog.Kada stigne do Njega postavljaju mu se pitanja i vraca se ponovo u grob.Tamo ce ostati do sudnjega dana.

Kada covjek umre,polaze se u mezar(grob) onda dolaze dva meleka( anjela) isprave tu osobu i pocnu postavljati pitanja,a to se desava kad i posljednji covjek ode s groblja koji je prisustvovao sahrani.

Prvo sto bude pitan je :" ko je tvoj Gospodar",dalje, koje si vjere,dali si molitvu obavljao i zekat (dobrocinstvo i pomoc ljudima) davao i jos par pitanja,poslije toga se javlja Allah dz.s i potvrdjuje ako je umrli govorio istinu.Ili kaze "lagao je moj rob"

Ako je doticni bio nevjernik grob mu se suzi,a ako je bio dobar i vjernik grob mu se napuni dzennetskog zelenila i prosiriza 70 arsina :) (koliko se mogu sjetiti,a mislim da je tako)i tako cemu biti udobno sve do sudnjega dana

kontakt sa mrtvima imamo samo preko snova,a dusa vise nema nikakvog kontakta sa nama zivima,niti vise zna niti vidi :)
dakle,misija na ovoj zemlji je zavrsena i lazu svi oni koji prizivaju duhove i gataju tim putem,lazu oni koji kazu da imaju kontakta,to su samo oni koji su pustili prilaz demonima :roll:

svako dobro

bas me zanima i stav hriscanstva :)

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2005, 02:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Ne znam za hrišćanstvo ali znam šta se stvarno dešava :D

Dakle svijest (nazovi to duša) nakon "smrti" prelazi na tzv. "astralni plan", što je viši nivo postojanja. E sad, astralni plan ima više "slojeva", neki od tih slojeva su bliski našem, fizičkom, svijetu koji se na tim "mjestima" preslikava na astralni plan. Ako svijest-duša pripada duhovno razvijenoj individui, onda može voljno da posjeti te dijelove astralnog plana i odatle da posmatra ono šta se dešava na fizičkom planu. Takođe ako je osoba u toku "zemaljskog" života postala jako vezana za neke "zemaljske" stvari, moguće je da će se nakon smrti vraćati (nevoljno) na mjesta na kojima može biti bliska s tim stvarima (ovo uglavnom važi za duhovno nerazvijene pojedince).

Dakle ogovor bi bio: da, moguće je, iako većina "duša" nakon smrti generalno boravi na drugim dijelovima astralnog plana, koji se u hrišćanstvu nazivaju "raj".

E sad ne znam za stav hrišćanstva, u Svetom pismu je to objašnjeno jednostavnije, dok dublja skrivena značenja Sv. pisma proučava Kabala, a stvarno ne znam kakvo je zvanično tumačenje hrišćanskih crkava...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2005, 08:45 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2005, 09:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
I ja sam mislio napisati ovo što je napisao Warrior of the Light.

Većina ljudi je svjetska (neduhovna) i oni kao takvi, a kao što je napisao Warrior, obitavaju na nivoima bliskim ovom materijalnom svijetu, i posjećuju ga i vide ga. Vraćaju se takvi i voljno, jer su suviše vezani za ovaj svijet, posjećuju ukućane i bliske osobe. Nekim ljudima se nekad malo otvore neka duhovna čula pa mogu opaziti te duše, posebno to mogu djeca pa su neka izvještavala da su vidjela umrlog dedu koji im je ležao na krevetu i milovao ih po glavi i slično.

Povodom vraćanja umrlih na ovaj plan i ponekad njihove nesvjesti da su opšte umrli (koliko to god čudno zvučalo) snimljena su dva dobra filma "Šesto čulo" sa Brus Vilisom i "The others" sa Nikol Kidman, što ih kad se ovo sve uzme u obzir svrstava u ozbiljne filmove koji prilično relano prikazuju stvarno stanje, a ne nekim SF-ovima ni hororima.

A svi na astralu čekaju novo utjelovljenje. Oni koji su za života bili duhovniji brže dobijaju utjelovljenje (novu inkarnaciju) od onih koji nisu bili duhovni.

Samo što se tiče ovih nivoa astrala kao"raja", po hrišćanstvu raj je stanje duše (kao i pakao) a ne neki lijepi prostor, raj je stanje duše živih ljudi, stanje koje streba da ljudi dostignu kroz svoju duhovnu izgradnju. A kad većina ljudi dostigne to stanje svijesti i duha koje bi se moglo nazvati raj onda će oni sigurno i svoj životni prostor uljepšati i očistiti pa će se i on moći nazvati rajski, ali raj je prvenstveno stanje duše.

Kao što se ekologija u opštem smislu odnosi na stanje životnog prostora i okoline a zapravo je mnogo bitnija ekologija ljudske svijesti, tu je korijen i uzrok svega i tome treba posvetiti najviše pažnje, jer kao što neko lijepo reče "nema ekologije ljudske sredine bez ekologije ljudske svijesti". Dakle tek kad se ljudi očiste i srede u sebi samima tek tada će i vanjska ekologija biti bolja, a dok god ima ljudi koji iz auta dok voze bacaju opuške cigareta, kutije cigareta, papire i ostalo (dakle dokle god ne posjeduju ekologiju svoje svijesti) tada neće mnogo pomoći čišćenje životne sredine, jer će je neko uvijek prljati.

Tako i raj, on je prije svega stanje duha, a tek onda može da se preslika na stanje prostora, kao odraz ljudskog unutrašnjeg duhovnog stanja i nivoa.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2005, 17:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2003, 09:59
Postovi: 246
Lokacija: www.slobodnajugoslavija.com/forum
samo nastavite sa odgovorima :angel:

Ali po kojoj veri je ono sto je napisao Warrior

Ocekujem uskoro odgovor Marana Ate ili nekoga drugoga pravoslavca,ili hriscanina

_________________
http://www.slobodnajugoslavija.com/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2005, 19:00 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2005, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Ne razumijem zasto bi Andjeli pitali nekoga koje je vjere?! Zar je i Bogu vazno koje si vjere?! Jel to znaci ako si neke druge vjere, vjere kojoj "ne pripada" taj Bog, znaci da ces biti manje vredniji?
Ja mislim da za Boga postoji JEDNA vjera; A mi ljudi smo sami sebi "izabrali" svoje vjere.

A sto se tice teme sa dusom... Ne znam da li bi znala reci ista o tome. Kako uopste da znamo sta se desava posle smrti! Ja ne poznajem obicnog covjeka koji je umro i ponovo ozivio samo da bi nam ispricao sta se desava posle smrti.
Dobro, Isus je bio jedini... ali on nije bio obican covjek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2005, 02:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Dec 2003, 01:29
Postovi: 359
Leona je napisao:
Ne razumijem zasto bi Andjeli pitali nekoga koje je vjere?! Zar je i Bogu vazno koje si vjere?! Jel to znaci ako si neke druge vjere, vjere kojoj "ne pripada" taj Bog, znaci da ces biti manje vredniji?
Ja mislim da za Boga postoji JEDNA vjera; A mi ljudi smo sami sebi "izabrali" svoje vjere.

A sto se tice teme sa dusom... Ne znam da li bi znala reci ista o tome. Kako uopste da znamo sta se desava posle smrti! Ja ne poznajem obicnog covjeka koji je umro i ponovo ozivio samo da bi nam ispricao sta se desava posle smrti.
Dobro, Isus je bio jedini... ali on nije bio obican covjek.


Pozdrav Leona

Ocito sam nanijela pravu zbrku pominjanjem ove rijeci :)
Evo da ti dam primjer Aharona recimo.
On je hriscanin,vjernik,dobar covjek,koji kaze i svjedoci i daje slavu Allahu kao nasem Bogu,Bogu ljudi ,zivotinja i svih zivih bica.....e sad ima takodjer vjernika pravoslavnih,i drugih koji negiraju Muhammeda kao poslanika i Kur`an kao svetu knjigui Allaha dz.s kao Boga.
Bicemo pitani "Ko je tvoj Gospodar"?
razmisli o ovom pitanju

Bog se javljao mnogim narodima na mnogim jezicima,i nevjerujem da ce i jedan narod biti odbacen od Boga samo zato sto je molio molitve na neki drugi nacin

Citiraj:
Jel to znaci ako si neke druge vjere, vjere kojoj "ne pripada" taj Bog, znaci da ces biti manje vredniji?
Ja mislim da za Boga postoji JEDNA vjera; A mi ljudi smo sami sebi "izabrali" svoje vjere.


pa ja stvarno neznam koliko to Bogova ima ...ako svaka religija kaze da je Bog jedan

Da za Boga postoji jedna vjera i taj isti bog se obraca u posljednjoj svetoj knjizi ovim rijecima:

"Zadovoljan sam da vam Islam vjera bude"

i ko god negira Muhameda kao Bozijeg poslanika a podrzava ono da je Isus Bog i duh i sin...mislim da nece bas sjajno proci.
Zasto su Boga mogli da razapnu na krst...ako je Bog jedan i najjaci?

nego...da ne idem daleko od teme,ja licno kazem da kad umremo vise nemamo veze sa ovim svijetom,to je ovozemaljski kraj za umrle.
Niti bih ja licno voljela da se vracam ponovo na zamlju zbog nekog ili neke stvari za koju sam bila vezana :)

_________________
Gospodaru moj,ucini me strpljivim robom Tvojim,jer nagrada Tvoja strpljive zaista ne zaobilazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2005, 12:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2005, 23:43
Postovi: 468
Lokacija: Banja Luka ,SRBIJA
ЦИТАТ– Оставићу вам завет, браћо монаси, заиста кратак и јасан завет, по коме сам се ја убоги трудио да живим и који и вама може бити од користи. Само из четири речи састоји се тај завет, те га је лако научити и схватити. Четири те речи, монаси, јесу ове: Пробуђење, Покајање, Очишћење и Причешће. Чујте, дакле, и запамтите, браћо моја, ове четири речи:ПРОБУЂЕЊЕ,

ПОКАЈАЊЕ,
ОЧИШЋЕЊЕ,

ПРИЧЕШЋЕ;

Ово су четири степенице на путу спасења. Ко хоће да буде савршен мора проћи ове четири степенице.


Дајте на читање овај текст ближњима својим, у славу Божију, а ради спомена Светих чудотвораца Наума Охридског и Николаја Свесрбског.
ОВО ЈЕ СПАСЕЊЕ БАТАЛИТЕ РАСПРАВУ СА СЕКТОМ МУСЛИМАНСКОМ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2005, 12:59 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2005, 22:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2003, 09:59
Postovi: 246
Lokacija: www.slobodnajugoslavija.com/forum
SRBIJA je napisao:
ЦИТАТ– Оставићу вам завет, браћо монаси, заиста кратак и јасан завет, по коме сам се ја убоги трудио да живим и који и вама може бити од користи. Само из четири речи састоји се тај завет, те га је лако научити и схватити. Четири те речи, монаси, јесу ове: Пробуђење, Покајање, Очишћење и Причешће. Чујте, дакле, и запамтите, браћо моја, ове четири речи:ПРОБУЂЕЊЕ,

ПОКАЈАЊЕ,
ОЧИШЋЕЊЕ,

ПРИЧЕШЋЕ;

Ово су четири степенице на путу спасења. Ко хоће да буде савршен мора проћи ове четири степенице.


Дајте на читање овај текст ближњима својим, у славу Божију, а ради спомена Светих чудотвораца Наума Охридског и Николаја Свесрбског.
ОВО ЈЕ СПАСЕЊЕ БАТАЛИТЕ РАСПРАВУ СА СЕКТОМ МУСЛИМАНСКОМ


Dobro ali mene interesuje je li duse umrlih mogu da malo zavire na ovaj svijet da vide sta se dsava,barem dok su ziva njihova djeca?
(i mozda da im dosapnu pokoji savjet isl. nista specijalno,samo u bitnim momentima...)

_________________
http://www.slobodnajugoslavija.com/forum


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2005, 22:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
iks pe je napisao:
Da li du¹e posle smrti vide ¹ta se de¹ava na zemlji?
Interesuje me pre svega stav hriscanstva jer sam ja na neki nacin hri¹æanin,
ali mo¾ete da pi¹ete i vi koji vjerujete u druge vjere.


Sumnjam - to je sve sto ja mislim, ne bazirano na nikakvoj vjeri , religiji ili pismu.Vec moje cisto misljenje ja cisto sumnjam da vide, vec mozda mogu nas osjetiti kao sto mi mozemo osjetiti njih, postoji neka druga dimenzija out there, samo ne znam kakva.Saznacemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2005, 08:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
iks pe je napisao:
mene interesuje je li duse umrlih mogu da malo zavire na ovaj svijet da vide sta se dsava,barem dok su ziva njihova djeca?
(i mozda da im dosapnu pokoji savjet isl. nista specijalno,samo u bitnim momentima...)

Koliko je meni poznato mogu.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2005, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Мој одговор ће бити кратак:

(Jovan 8,56) Avraam, otac vaš, bio je rad da vidi dan moj; i vidje, i obradova se.

:angel:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2005, 14:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Eh Dzenita, ili ja ne kontam sta ti hoces da kazes ili je nesto drugo... Nekako ti pises kao da smo mala djeca (nista licno, nemoj da se ljutis). I ja ne kontam zasto bi andjeli pitali ta pitanja. Sta ako je u pitanju dijete od 5 ili 3 godine, sta ono zna o religiji, kakva djela je ono moglo da ucini u svom kratkom zivotu?

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2005, 14:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2003, 09:59
Postovi: 246
Lokacija: www.slobodnajugoslavija.com/forum
Marane ako moze sa DA ili NE ili pojasnjenje,jer nisam neki poznavalac Biblije pa mi ono gore nije sasvim jasno.Hvala :salute:

_________________
http://www.slobodnajugoslavija.com/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2005, 22:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2003, 09:00
Postovi: 967
Lokacija: Srbija
NE

_________________
Life is the bitch, and death is her sister, sleep is the cousin, what a fuckin’ family picture.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2005, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
iks pe je napisao:
Marane ako moze sa DA ili NE ili pojasnjenje,jer nisam neki poznavalac Biblije pa mi ono gore nije sasvim jasno.Hvala :salute:
Аврам је живео далеко пре Христовог доласка. А тај цитат горе је рекао Христос... Аврам је желео да види дан када ће обећани Месија да дође да спасе људски род, и видео је тај дан (његова душа), и обрадовао се.

Дакле, душа упокојеног Аврама је видела шта се дигађало на земљи, и радовала се ономе што је видела. Одговор на питање топика је - ДА. :angel:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2005, 20:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
iks pe je napisao:
samo nastavite sa odgovorima :angel:

Ali po kojoj veri je ono sto je napisao Warrior

Ocekujem uskoro odgovor Marana Ate ili nekoga drugoga pravoslavca,ili hriscanina


Nije to po nekoj religiji, to je ezoterija, okultne nauke, psihicka magija, nazovi to kako hoces, uglavnom to su rezultati otvorenog i nepristrasnog istrazivanja tih stvari...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs