banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 08 Okt 2011, 18:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Stiv DŽobs osnivač kompanije Epl (Apple) i njen bivši glavni rukovodilac, koji je preminuo u 56. godini ove nedjelje, sahranjen je u petak.

Prema neimenovanom izvoru, koji je blizak Džobsovoj porodici, Džobs je sahranjen tokom male ceremenije u petak, ali nije poznato gdje je sahrana održana.

Džobs je izumio i majstorski reklamirao sofisticirane "spravice" koje su izmijenile svakodnevicu - počev od kućnog računara (PC) preko ajpoda (iPod) do ajfona (iPhone).

Rak pankreasa

Kompanija Epl je saopštila da je Džobs umro u srijedu popodne, ali nije navela uzrok smrti. Medjutim, stručnjaci smatraju da je preminuo od rijetkog oblika raka pankreasa koji mu se vratio.

Džobs se 2004. godine borio sa rakom a prije dvije godine presadjena mu je jetra pošto je uzeo odsustvo zbog zdravstvenih problema koji nisu bili objašnjeni.

Vijest o Džobsovoj smrti pojavila se dan pošto je kompanija predstavila svetu svoju najnoviju verziju ajfona.

Pokretač Epla

Džobs je pokrenuo Epl u jednoj garaži u Silikonskoj dolini, 1976.godine zajedno sa prijateljem iz srednje škole.

Deceniju kasnije je izašao iz firme, a 1997. godine se vratio da je spasi, i upravo od tada je Epl prerastao u najunosniju tehnološku firmu na svijetu čija se tržišna vrijednost procjenjuje na 351 milijardu dolara. Gotovo sve to bogatstvo stvoreno je otkako se Džobs vratio.

Kompjutere pretvorio u svakodnevnu potrepštinu

Ključno je doprineo da se kompjuter, od spravice koju vole opsjednuti pojedinci pretvori u svakodnevnu potrepštinu modernog čovjeka - i na poslu i kod kuće. Istovremeno, Džobs je sa ajpodom i ajfonom unapredio stvari u oblasti mobilne telefonije i muzičke industrije.

Vjerovatno je najznačajnije njegovo dostignuće ajpod, koji se pojavio 2001. godine pod marketinškim sloganom "Hiljadu pjesama u vašem džepu".


(Beta)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 08 Okt 2011, 21:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
Pošto je Jobs sad već pod pločom, možemo pričati i o tome da nikad nije dao 1$ u humanitarne svrhe poput Gatesa, Bufeta...

Citiraj:
Gates vs. Jobs: who is the good guy?
By Matt Mondok |

If you had to pick the lesser of two evils, which one would you choose: Bill Gates or Steve Jobs? From looking at my fellow Arsians' opinions, I would wager a guess that most would pick Gates as the worse alternative. Seems logical, right? Gates = Microsoft, Windows, security problems, bad haircut. Jobs = Apple, iPod, sleek hardware, black turtleneck. But what about a different approach to answering that question? Using altruistic impact as the measuring stick, it looks like Gates is more interested in changing the world for the better. In contrast, Jobs seems to be all about the Benjamins.

Gates is giving away his fortune with the same gusto he spent acquiring it, throwing billions of dollars at solving global health problems. He has also spoken out on major policy issues, for example, by opposing proposals to cut back the inheritance tax.

In contrast, Jobs does not appear on any charitable contribution lists of note. And Jobs has said nary a word on behalf of important social issues, reserving his talents of persuasion for selling Apple products.

Prior to the Pixar acquisition, Jobs was worth approximately US$3.3 billion. Now, Pixar alone is worth US$3.7 billion to Jobs, who is the 194th richest man in the world. Still, aside from the possibility that Jobs may be giving to charity anonymously, his name is absent from a list created by the Giving USA Foundation which lists donors who have given more than US$5 million over the last four years. His name is also missing from a list created by Indiana University's Center on Philanthropy which tracks those who have given at least US$1 million in gifts. Although The Steve is absent from the lists, his wife has given large monetary donations to the Democratic political party through the years.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 02 Mar 2016, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Јебо ли вас Стив Џобс!

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 02 Mar 2016, 22:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Tale se propiJo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 02 Mar 2016, 22:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
sad ce 5 godina kako je svijet bez jobsa i 4 godine kako je fikret bez jobsa, sto vrijeme leti

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 02 Mar 2016, 22:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
:trep: :trep:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 02 Mar 2016, 22:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nije mislio na taj posao :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 02 Mar 2016, 22:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Opet umro?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 02 Mar 2016, 22:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
RIP

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 02 Mar 2016, 22:47 
Mr Jack Lumber je napisao:
RIP

Rakija I Piva i od mene...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Umro Stiiv Džobs
PostPoslato: 03 Mar 2016, 16:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Dobio sam proljev.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs