banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 889 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Feb 2016, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Ali oni su izdaniiiii! Od prljavih komunistaaaa!! To nije isto! Kosovo je presedan!
Hahaha


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2016, 23:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ok Stratokastel, možda jesu bili dvolični, ali država im je brutalno razjebana na početku 2SR i to je za mene dovoljno. Za razliku od nekih drugih država Evrope koje nisu razjebane, a u kojim su Jevreji nestajali.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 04:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Fiki, koje su to, daj da ne guglam?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Fiki, ko god da je bio okupiran od Nijemaca, nije se dobro proveo i država mu je sjebana. Žaliti Poljake samo zbog toga što su ih nakon rata sjebali i Rusi (ili komunisti) je nešto što se može primjeniti na cijelu istočnu Evropu, kuda god je prošao ruski tenk (i parkirao se).
Staljin je, inače, mrzio Polake i Poljsku zbog njihove uloge u kontrarevoluciji i pokušaju slamanja mlade sovjetske države (pogledati pod rat 1919-1921.)
Ne kažem da je neko tu u pravu ili krivu, već iznosim istorijske činjenice.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 10:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Poljaci i Rusi se mrze još od srednjeg vijeka, nije to samo zbog komunizma.
filozof sa vrbasa je napisao:
Ok Stratokastel, možda jesu bili dvolični, ali država im je brutalno razjebana na početku 2SR i to je za mene dovoljno. Za razliku od nekih drugih država Evrope koje nisu razjebane, a u kojim su Jevreji nestajali.

Koje to države nisu bile stumbane gdje su Švabe bile na ekskurziji? Osim Danske koja im se naguzila?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Čak i Danci su svojim Jevrejima pomagali da se prebace u Švedsku i spase odlaska u logor.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 10:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
A Švedi ih curiknuli Hitleru....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 10:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Nisu Švedi nikog isporučili, naprotiv, Raul Wallenberg je iz logora vadio Jevreje, nordijske državljane i prevozio ih u Švedsku, bez problema. Vjerovatno zato što je njegova familija trgovala sa Njemačkom i prodavala im neophodni čelik. Biznis je čudo.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 12:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Komentarisuci postupe poljske Vlade, morate biti svjesni o kakvim psihopatama je rijec. Na vlast je dosla konzervativna katolicka desnica koja je u toku prvih mjesec dana od osnivanja Vlade promijenila Zakone o Ustavnom Sudu (mijenjaju Sudije po svojoj volji), Radiu i televiziji (drzavni radio i TV su postali potpuno rezimski, promijenili su i nacin izbora direktora i urednika - imenuje ih Skupstina, a ne moraju da imaju kvalifikacije) i elektronske bezbjednosti (u principu mogu nekaznjeno da provjeravaju mailove poljskih drzavljana). I jos mnogo bisera bi moglo da se navede. A predsjednik je takodje iz iste partije i potpisuje sve Zakone, iako je dobar dio neustavan...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Znaci imaju i oni a la SNSD rezim. Fino.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 15:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
soa kaze da su jevreji transportovani preko svajcarske iz italije poslije njihove kapitulacije, da je spanija kako spasavala jevreje tako nepodobne predavala hitleru, madjarska i slicni sateliti su mogli da su htjeli zastiti svoje gradjane i svi skupa su bili u boljem polozaju nego poljska u to vrijeme

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Stoji. Ali posmatrati kako ti se par desetina hiljada sugrađana bori bukvalno za opstanak i ništa ne preduzeti da im pomogneš iako raspolažeš oružanom silom da koordinirano i oslobodiš grad...mora da je poseban osjećaj. U avgustu 1944. su i sami osjetili sav očaj kroz koji su prošli stanovnici geta.
Koliko god mi se gadi Staljinov cinizam, ne mogu da isto ne osjetim i prema tadašnjem pokretu otpora koji bi se rado oslobodio svih, Rusa, Nijemaca i Jevreja, ako ikako može.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
slike naroda iz geta su isto stravicne bez obzira sto nije bilo gasnih komora, neka karma je vratila poljacima sve to pred kraj rata

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2016, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Citiraj:
Žaliti Poljake samo zbog toga što su ih nakon rata sjebali i Rusi (ili komunisti) je nešto što se može primjeniti na cijelu istočnu Evropu, kuda god je prošao ruski tenk (i parkirao se).


Нису након рата, него на почетку рата. Овде се нон-стоп заборавља да је Други св. рат почео нападом Немачке на Пољску, коју је затим пратио напад СССР-а на Пољску, а те акције су биле синхронизоване и договорене споразумом Молотов-Рибентроп. Значи ако ћемо реално Други св. рат није почела Немачка, него Немачка и СССР заједно.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2016, 00:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ne zaboravlja se, samo se raščlanjuje.
Rusi su se od septembra 1939. do juna 1941. iživljavali (samo) u istočnoj Poljskoj. Nijemci u ostatku, a od 1941-44. u cijeloj (uključujući izgradnju logora za konačno rješenje). Ruski period je nastupio poslije rata (posebno brutalan period 1944-46.), a kasnije u okviru Varšavskog pakta.

I realno, rat je počeo u Kini, japansom invazijom i Etiopiji talijanskom, oni su se dobro naratovali prije nego što je izbio veliki evropski rat, koji mi nazivamo drugim svjetskim.
Što se evropske kampanje tiče, hronologija:
1.septembra 1939. Njemača napala Poljsku
3.septembra Britanija i Francuska objavile rat Njemačkoj
17. septembra SSSR napao Poljsku sa istoka i okupirao jedan dio.
Ne sumnjam da ovo nisi znao.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2016, 19:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
STRATOKASTEL je napisao:
Ne zaboravlja se, samo se raščlanjuje.
Rusi su se od septembra 1939. do juna 1941. iživljavali (samo) u istočnoj Poljskoj. Nijemci u ostatku, a od 1941-44. u cijeloj (uključujući izgradnju logora za konačno rješenje). Ruski period je nastupio poslije rata (posebno brutalan period 1944-46.), a kasnije u okviru Varšavskog pakta.

I realno, rat je počeo u Kini, japansom invazijom i Etiopiji talijanskom, oni su se dobro naratovali prije nego što je izbio veliki evropski rat, koji mi nazivamo drugim svjetskim.
Što se evropske kampanje tiče, hronologija:
1.septembra 1939. Njemača napala Poljsku
3.septembra Britanija i Francuska objavile rat Njemačkoj
17. septembra SSSR napao Poljsku sa istoka i okupirao jedan dio.
Ne sumnjam da ovo nisi znao.


Знао сам али је чињеница да се узима тај први септембар и нон-стоп како је Немачка напала Пољску и то је почетак рата, али не би Немачка ни напала Пољску да није имала споразум са СССР-ом. Јер Немачка је реално Пољску могла да прегази и окупира целу али није, већ је ишла само до зацртане линије. Значи покретачи ДСР су Немачка и СССР, односно нацизам и комунизам заједно.

Што се тиче овог иживљавања то је тачно. То се дешавало и у Западној Украјини и то су неке приче које се вуку већ пар стотина година...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 00:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ne.
Možemo mi ovako do idućeg ljeta, svako sa svoje strane iznositi činjenice, a da ni jedan ne popusti.
Rat je bio neizbježan onoga trena kada je Hitler uvidio da Englezi i Francuzi cvikaju i da nemaju petlje da mu se suprotstave. Dakle, ulaskom njemačkih trupa u demilitarizovanu zonu (Rursku oblast). To je bila prva vojna akcija. Zatim Anschluss. Zatim ulazak u Sudetsku oblast. Zatim okupacija ostatka Čehoslovačke. Sve su to bile vojne operacije, doduše bez odgovora. Poljaci su prvi imali petlju da se suprotstave, ali rat je već bio u toku, samo je Francuskoj i Britaniji trebalo vremena da im dođe iz dupeta u glavu. Minhenski sporazum je više doprinio uvodu u rat nego onaj između Molotova i Ribentropa.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 11:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
I ti isti Francuzi i Britanci su naguzili te iste Poljake ne prodajući im modernu avijaciju i ostali materijal, da se ne zamijeraju Hitleru :roll: pa im se žestoko odbilo od glavu....Francuzima pogotovo, a Britanci su dobro prošli zahvaljujući Lamanšu....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
STRATOKASTEL je napisao:
Ne.
Možemo mi ovako do idućeg ljeta, svako sa svoje strane iznositi činjenice, a da ni jedan ne popusti.
Rat je bio neizbježan onoga trena kada je Hitler uvidio da Englezi i Francuzi cvikaju i da nemaju petlje da mu se suprotstave. Dakle, ulaskom njemačkih trupa u demilitarizovanu zonu (Rursku oblast). To je bila prva vojna akcija. Zatim Anschluss. Zatim ulazak u Sudetsku oblast. Zatim okupacija ostatka Čehoslovačke. Sve su to bile vojne operacije, doduše bez odgovora. Poljaci su prvi imali petlju da se suprotstave, ali rat je već bio u toku, samo je Francuskoj i Britaniji trebalo vremena da im dođe iz dupeta u glavu. Minhenski sporazum je više doprinio uvodu u rat nego onaj između Molotova i Ribentropa.


Све то не аболира од чињенице да је СССР рат дочекао и почео на истој страни са Хитлером.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 20:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa i Britanija je.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 889 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs