banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 584 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jan 2016, 23:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Čiča iz Rogače je napisao:
Cijeli Šibenik i šira okolina samo što Jovo to taji jer se boji srBske odmazde

kupi bolje cvike, hebe te dioptrija.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2016, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
filozof sa vrbasa je napisao:
Znaš kako dr Jovo, vjerovatno nisam u pravu, ali meni na ovoj slici liči kao da se cijeli Šibenik skupio da proslavi Badnji dan.

Da li se narod mogao kupati na tim obalama za vrijeme rata?

sta bi to znacilo cijeli Sibenik ? ako Sibenik tad ima negdje oko 12 do 15 hiljada stanovnika, ovdje je oko 1000 do 1500 ljudi, tad su i lokalni katolici bili prisutni, sto iz radoznalosti , sto iz ucesca u manifestaciji, ne vidim u cemu je problem, mozda autosugestivna fiksacija gdje se od muve pravi slon !? kao ima Srba tu puno vise nego sto mislimo, koliko milion , 2 meleona ?

drugo pitanje ti je bas bezveze, kao da si me pitao kolika je kita u Cara Dusana . :confused2:

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2016, 23:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Sibenik je prema popisu iz 31. godine imao 37271 stanovnika. Nisam uspio pronaci etnicku strukturu, ali u citavoj Primorskoj Banovini, koje je Sibenik dio, je bilo oko 15 % pravoslavnih. Eto malo perspektive.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2016, 08:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Klajv_Biksbi je napisao:
Sibenik je prema popisu iz 31. godine imao 37271 stanovnika. Nisam uspio pronaci etnicku strukturu, ali u citavoj Primorskoj Banovini, koje je Sibenik dio, je bilo oko 15 % pravoslavnih. Eto malo perspektive.

obrati bolje paznju na podatke kad gledas, tad postoji podjela na srezove , pa se srezovi dijele na opstine, a u okviru tih opstina cesto imamo mnoga naselja. na ovom popisu ( imam ga naravno ) negdje su iskazani podaci za veca naselja tj. gradove u okviru tih opstina, ali negdje nisu. u slucaju Sibenika ovo sto si naveo je opstina u okviru sreza i od ovih 37 000 stanovnika ima svega nesto preko 2000 Srba, a sam grad ima nejvjerojatnije izmedju 10 i 14, 15 000 stanovnika, posto je 1953 imao oko 18 000 stanovnika, a 1961 oko 24 000.da li je sad jasnije ? pa 1931 Split ima nesto preko 40 000 stanovnika i bio je ubjedljivo najveci dalmatinski grad, sva ostala mjesta su prema njemu bila najobicnije selendre.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2016, 01:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dr Jovo još jedno pitanje me dugo kopka, Lika i njen narod, neke karakteristične crte su kapa i govor, barem meni. Ja sam Liku uvijek doživljavao kao dio srpskog etničkog prostora, ali vidjeh jednu emisiju gdje Hrvati sa tog prostora nose istu kapu, a i govor ne odudara. OK, na tim prostorima su morala biti sela sa hrvatskom većinom, ali mislio sam da oni imaju drastično drugačiju nošnju i kulturu. Ako na Izvornoj tv vidiš nekog lika sa fesom na glavi kako svira šargije znaš sigurno da nije Srbin ili Hrvat iako Srbi i Hrvati sviraju šargije i iste slušaju, barem ovi iz Dervente. Znači, kolike su sličnosti i razlike Hrvata i Srba sa tog područja? Nadam se da nisam konfuzan.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2016, 09:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
znojis se po noci, ne mozes spavati ? :lol: , salim se, dakle nista neobicno ako iskljucimo onu mantru da je dio ljudi prekrsten nekad davno ( cega jest bilo), ima jedna kulturoloska varijanta,a to je da ljudi koji na nekom prostoru zive vjekovima zajedno ili jedni kraj drugih, pocinju uticati jedni na druge u nacinu govora, obicajima, djelovima narodne nosnje, sasvim logicno i prirodno.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2016, 23:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
"Za dom spremni" na protestu podrške novinaru u Zagrebu

UTORAK, 26. JAN 2016, 14:58 -> 16:58
IZVOR:
TANJUG
U Zagrebu je održan protest protiv odluke Saveta za elektronske medije da zbog govora mržnje prema Srbima na tri dana zabrani rad lokalne televizije Z1, na kojoj se emituje emisija "Markov trg", autora Marka Juriča.

Kolona hrvatskih branitelja krenula je u mirnu protestnu povorku od Savske do Jagićeve ulice, gde je sedište Saveta za elektronske medije.

Slika
Protest podrške novinaru u Zagrebu
Na čelu kolone nalaze su Đuro Glogoški i Velimir Bujanec, a demonstranti pevaju "Oj, hrvatska mati" i "U boj, u boj".

Učesnici protesta su pevali "domoljubne pesme" i uzvikivali "Za dom spremni".

Prema proceni policije, na protestu se okupilo oko 5.000 ljudi, dok organizatori kažu da ih je bilo između 8.000 i 10.000, a to je potvrdio i Josip Klem, jedan od vođa protesta branitelja u Savskoj 66.

Okupljenima su se, između ostalih, obratili Ante Tandara, čelnik HVIDRA i novinar Velimir Bujanec.

Mirjana Rakić, predsednica Saveta za elektronske medije, nazivana je, kako se navodi, neprimerenim imenima iako su organizatori skupa u nekoliko navrata pozivali na dostojanstvo.

"Svedoci smo da je u Hrvatskoj ponovno na delu uvođenje verbalnog delikta. Savetu za elektronske medije zamera se da ima dvostruka pravila. S jedne strane, zabranjuje se rad privatnoj televiziji zbog izgovorenih reči u etru, dok se, s druge strane, toleriše da na javnoj televiziji (autora te emisije i njegovu stranku) nazivaju proustaškom", rekao je Tepeš.

Novinar televizije Z1 Marko Jurič je 19. januara u svojoj emisiji "Markov trg" upozorio Zagrepčane, posebno majke s decom, da budu oprezni kada šetaju istoimenim trgom jer se tu nalazi pravoslavna crkva, iz koje bi mogao da iskoči neki vikar i u svom maniru klanja započne svoj krvavi pir.

Jurič je rekao da nije uvredio sve Srbe u Hrvatskoj, već da je govorio samo o četnicima, o Srpskoj pravoslavnoj crkvi, koja peva četničke pesme, javio je HRT.

Juričeva izjava je naišla na kritiku dela hrvatske javnosti, a Savet je odlučio da toj TV stanici zabrani rad na tri dana.

Zbog protesta je saobraćaj u Savskoj ulici u centru Zagreba bio zaustavljen.


Fenomenalan odziv, za marginalnog novinara.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 01:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Чуди те ту нешто?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
"Komunizam=fašizam
SDP=Djeca komunizma
Stop Četnicima u Hrvatskoj"
Jesu li ovo parole iz Alan Forda :D
Pitam se zašto niko od istoričara ne raskopa malo po istorijskim dokumentima iz 2ww pa da se vidi gdje se nalazio partizan Franjo Tuđman u trenutku Blajburške komunističke odmazde. :D Čisto da se ustašama, braniteljima i kleru malo uzdrmaju temelji.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2016, 06:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Čiča iz Rogače je napisao:
"Komunizam=fašizam
SDP=Djeca komunizma
Stop Četnicima u Hrvatskoj"
Jesu li ovo parole iz Alan Forda :D
Pitam se zašto niko od istoričara ne raskopa malo po istorijskim dokumentima iz 2ww pa da se vidi gdje se nalazio partizan Franjo Tuđman u trenutku Blajburške komunističke odmazde. :D Čisto da se ustašama, braniteljima i kleru malo uzdrmaju temelji.


Ne dolazi fasizam iz Hrvatske i nije to njihov proizvod, ni Hrvatski branitelja ni Hrvatskog Klera. Drugdje treba gledat.
Sve to Evropa budno gleda, prati i nista tu ne promakne.
A zasto ne reaguje? E to je druga prica, tj. tema.

Nije Evropa oguglala niti je nezainteresovana, niti nevjesta. :wink:

Svi ovi slucajevi koji malo pa malo iz Hrvatske doleprsaju se vide. Niko u Evropi nije slijep. Zato kritika i osuda za ovakve slucajeve prvo treba ici na pravu kucnu adresu pa onda trazit stanara i pred njegov ulaz kao i pred kucna glavna vrata se istovarit.

Neki se jos cude i pitaju sta je ovo? Zasto niko da osudi i prozove Hrvatsku presjednicu i Hrvatsku vladu koja dopusta ovakvne manifestacije i direktne provokacije fasista nekaznjeno.
Kazu isti: "Umjesto da gusi fasizam kod kuce ona se brine za Njemacki i pojavljuje na obiljezavanju godisnjice Ausvica. O tom fasizmu su se Njemci i Poljaci izjasnili davno."
Koja naivnost i koja zanesenost onih sto tako misle.

Hitler nije bio los za zapad, "istaknuti borac protiv komunista". Pa i to sto je "ratovao" protiv zapada i to mu zapad ne zamjera toliko, oni su se medjusobno i prije tukli, otimali,djelili plijen i mirili. Doduse "malo" je pokvario imidz zbog zidova. Da se tu "neokliznu" proso bi kao teska pozitiva. Jedino zbog toga ga morase preko volje proglasit zlocincem. Ode Hica ali ideologija zivi i dalje. Zasto i kako??
Pa prosto, nije ju on izmislio on ju je samo primjenio i oplodio to sto je postojalo.

Ovima koji nadiru sa pozdravom: "Za dom spremni" u Hrvatskoj nema vise ko da poremeti imidz, nema vise ni Zidova ni Srba.
A od komunista ni k, mislim slovo ili kako hoces. :D

Jos jedna teska sramota i bruka. :roll: :roll:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2016, 22:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Dr Jovo za tebe imam tri pitanja.

1. Da li su Srbi u RSK imali pristup moru za vrijeme rata? Neki zaliv.
2. Da li je Sinjska alka srpska tvorevina?
3. Kako komentarišeš ovu sliku?
Slika

1. Da. Karinsko more i djelomicno Novigradsko more ( zaliv, ali je to izgubljeno 1993)
2.Ne iskljucivo, ali su u toj bici protiv Turaka iz 18-og vijeka ucestvovali i Srbi
3. Ne vidim nista neobicno, u Sibeniku tad kao i nakon 1945 zivi odredjena grupacija Srba , da se razumijemo nisu vecina vec je raspon od 5-6 posto do 10 posto nakon 1945, i oni slave kao i svi drugi svoj vjerski praznik.


moram priznati,zaintrigira me ova tema....

ovo za zadnji rat NoviGrad,karinsko more,to sve znam....bio...

al ovo sto filozof postavi za Badnji dan u Sibeniku pocetkom proslog vijeka me bas nesto kopka...

Jovo,ti si za mene mozda i najveci autoritet na forumu kad su ove istorijske stvari u pitanju...


zato bih te zamolio da mi malo razvejes neke moje dileme o srpskoj ideji u Dalmaciji 1914-1918....ja sam se naslusao svakavih bajki sa obe strane....nase necu ni pominjati,mi smo nebeski narod :D ali cak i sa njihovih strana sam cuo da su Hrvati u Dalmaciji opasno bili zagrijani za srpsku stvar za vrijeme WW1....Zivio sam medju njima,cak i dole kod njih,nisu imali razloga da mi se ulizuju,a pricali su svasta....izmedju ostalog da su i Krsne Slave primili!!!!....cak da je na Visu,kao gest, izgradjena srpska pravoslavna crkva,koja i danas stoji u centru tog mjesta!!!

Iako naravno,Srba ba Visu nije bilo nikad nijednog...ne racunajuci danas turiste,a u sfrj oficire :D

to su mi objasnjavali nekim buntom protiv njemackog prodora,nekom sveslavenskom inicijativom...

Iz ovog tvog sturog odgovora Filozofu ne bih zakljucio da je ista od ovog tacno,jer nekako mi minimalisticki zvuci ovo "bilo nesto malo Srba u Sibeniku,slavili Bozic kao sto je i normalno""""

Ajd molim te,nekad kad ti se bude dalo,napisi jedan osvrt na ovo moje pitanje i da li su zaista ikad Hrvati u Dalmaciji bili nalozeni na Veliku Srbiju :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2016, 02:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Slager nek ti zoka naruci velo misto knjige od Miljenka Smoje
Sve je opisano

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2016, 18:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvat ... -u-srbiju/

Citiraj:
Prema popisu 1991., u Morpolači su živjela 407 stanovnika od čega 389 Srba.

Prema popisu iz 2011. u naselju je živjelo 49 stanovnika.

prevale 70 km da bi u nekoj pripizdini nesto dokazivali

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2016, 20:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
- Ma kakva četnička zastava, to je zastava Pirata s Kariba. Moj sin koji je dolazio na odmor iz Švicarske veliki je obožavatelj Johnnyja Deppa i njegovih karipskih gusara iz filma Pirati s Kariba, pa sam ga htio dodatno obradovati njegovom omiljenom temom. Gusarska zastava je kupljena prošle godine na štandu u Zadru u blizini crkve Svetog Donata - kazao je za Zadarski.hr 54-godišnji švicarski državljanin, koji proživljava pravu dramu otkako je na Dan Oluje prijavljen da je na krov svoje kuće na otoku Viru izvjesio "četničku" crnu zastavu sa lubanjom i prekriženim kostima (na slici).

Dok on tvrdi da je riječ o dječjoj gusarskoj zastavi, na Viru ga sada nazivaju četnikom, te se počeo bojati za svoj život i sigurnost svoje obitelji. Zastavu je, kaže, izvjesio još 8. srpnja no tada, dodaje, nikome nije smetala.

- Sve do dana Oluje nitko od susjeda se nije požalio da mu zastava smeta, inače bih je odmah uklonio. Situacija je sada vrlo ozbiljna, na Viru me sada nazivaju četnikom i bojim se za svoj život. Strah me je da će mi netko baciti bombu na kuću ili da će me netko ubiti na ulici. Ja sam švicarski državljanin, ali sam isto tako hrvatski državljanin katoličke vjere - kazao je šokirani 54-godišnjak koji je nakon posjeta policije zastavu skinuo.

- Policajci su mi objasnili o čemu se radi i ja sam zastavu odmah skinuo. Nije mi palo na pamet da bi do ovoga moglo doći. Htio bi naglasiti da mi nije bila namjera nikoga na nacionalnoj, političkoj ili vjerskoj osnovi povrijediti, kazao je.

Nakon intervencije i očevida, policija je protiv njega podnijela optužni prijedlog zbog isticanja nepoćudnog simbola kazavši kako je to simbol pod kojim su pripadnici četničke paravojske ušli u Vukovar.

- Švicarski državljanin koji je imao izvješenu tu zastavu dimenzija 100 puta 80 centimetara na obiteljskoj kući u svom vlasništvu dobio je optužni prijedlog zbog isticanja nepoćudnih simbola. Dojavu od građana kojima je to smetalo dobili smo u 11 sati i 40 minuta - kazali su u OKC-u PU Zadarske nakon intervencije na otoku Viru gdje je 54-godišnjaku zastava oduzeta.


ne zna se ko je zadrtiji da li ovi iz kamenjara sa kontinenta ili ostrva

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2016, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Сви су они мени исти, укључујући и Истру...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2016, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Ministarstvo hrvatskih branitelja žestoko je danas napalo glumca Radeta Šerbedžiju zbog njegovih izjava o poslednjem ratu i poručilo mu da "taj resor ima obavezu da čuva vrijednosti i stečevine pravednog, legitimnog, odbrambenog i, kako se navodi, oslobodilačkog domovinskog rata".

"Hrvatski branitelji iz domovinskog rata su branili i odbranili Hrvatsku unutar međunarodno priznatih granica od oružane agresije koju je izvršila Srbija, Crna Gora i JNA s oružanom pobunom dijela srpskog naroda u Hrvatskoj", navodi se, između ostalog, u saopštenju Ministarstva.

Šerbedžija je, naime, nedavno na Beogradskom sajmu knjiga predstavio svoju novu knjigu "Stranac" (izabrane pjesme) i tom prilikom rekao:

"Strašno je da ovdje ima toliko talentovanih i vrijednih ljudi, vrhunskih sportista i umjetnika, a da smo ipak uspjeli da zaratimo sa sopstvenom braćom. Uz sve te naše divne talente mi smo ostali nekako zaostali, čim smo se mogli krvavo pobiti na kraju 20. vijeka", rekao je Šerbedžija, preijnela je zagrebačka N1 TV.

Podsjetivši da su se Slovaci i Česi razišli dogovorno i u miru, Šerbedžija je dalje rekao:

"A što su naši napravili, svi narodi na prostoru bivše Jugoslavije - zamrzili su braću i krenuli jedni na druge. Pa nije slučajno da su svi ti najveći ratnici, takozvani heroji koji su završili u Hagu, zapravo kriminalci".

Napomenuo je i da su ti kriminalci iskoristili nepravdu koja je učinjena nesretnim ljudima kako bi proizveli slijepu mržnju među jugoslavenskim narodima.

"Bitange, eto što su ti koji su zavadili običan narod.Od tih bitangi nije se mogla spasiti divna Jugoslavija. Nije važno ko je više stradao, čije su žrtve najbrojnije, jer nismo smjeli dozvoliti da jedan pošten i častan čovjek izgubi život u Jugoslaviji. Nepravedno oduzet život je svemirska katastrofa. Nismo se mogli civilizacijski nositi s istorijskim trenutkom", naveo je Šerbedžija.


Ništa dodati ništa oduzeti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2016, 19:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Усрах се.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2016, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ни сумњао нисам да ће понизно молити за опрост.
Citiraj:
Ministarstvo branitelja Hrvatske prozvalo je u četvrtak glumca Radeta Šerbedžiju zbog izjave koju su mu mediji pripisali, a u kojoj je navodno rekao: "Nije slučajno da su svi ti najveći ratnici, takozvani heroji koji su završili u Hagu, zapravo kriminalci". U izjavi za N1 Šerbežija opovrgava da je spominjao Hag, branitelje ili ratne heroje u ovom kontekstu. "Samo sam rekao da su mnogi kriminalci pušteni iz zatvora da bi se borili u tim groznim ratovima na teritoriju bivše Jugoslavije. Ovo što govorite nisam rekao, to je mogao neko krivo napisati, ali ja to nisam rekao", kaže Šerbedžija. "Pravi heroji ostaju pravi heroji i ostaće heroji. To što jesam rekao nema veze s hrvatskim braniteljima, to bi bilo glupo. Nisam spominjao Hag, samo sam spomenuo da su u tim groznim ratovima učestvovali ljudi pušteni iz zatvora", naglašava Šerbedžija. Danas je objavljeno saopštenje Ministarstva branitelja Hrvatske, koje "najoštrije osuđuje" te "smatra krajnje neprimjerenom i neutemeljenom izjavu Radeeta Šerbedžije", koju su prenijeli pojedini internetski portali, a "u kojoj se osvrće na ratna zbivanja tokom Domovinskog rata te između ostalog tvrdi da su svi ratni heroji, koji su završili u Hagu, kriminalci". Na ove citate iz saopštenja, Šerbedžija kaže: "Ne može se to proglašavati ničim od od ovoga što navodite i ne može to biti uprereno protiv nekoga, a da taj ne stoji iza onog što je napisano. To nije, jednostavno, moje mišljenje. Ako neko to tako doživljava, izvinjavam se, ali ja to nisam rekao", kaže Šerbedžija.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... lci/397136


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2016, 20:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jbg mora se izvinjavati, govori kako jeste, a hoće da bude neutralan, tamo živi, dovoljna su dva domobrana da mu pokvare neki nastup.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2016, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ако мораш да се правдаш и цвилиш због изговореног, онда немој ни бијелити зуба.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 584 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs