banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Avg 2015, 07:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 01 Mar 2007, 22:19
Postovi: 253
BANJALUKA - Zajedno sa četiri maloljetne kćerke Banjalučanka Vesna Fedešin od ponedjeljka u 18 časova boravi u parku "Mladen Stojanović" u Banjaluci!

Na ovaj korak se odlučila jer drugog krova nad glavom nema niti ga sa 105 maraka dječjeg doplatka može obezbijediti.

Vesna i njene četiri kćerke za sada ne štrajkuju glađu, uzdaju se u pomoć dobrih ljudi, a institucijama više ne vjeruju. Nakon što je obila pragove svih čija bi obaveza bila da joj pomognu Vesna je objavila očajničku poruku na svom Facebook profilu: "E ovo je kraj za našu porodicu, gdje god smo otvorili vrata niko neće da primi djecu. Od ponedjeljka smo u parku MLADEN STOJANOVIĆ pošto državu nije briga, a Centar za socijalni rad zna samo da kaže 'mi ćemo djecu da obezbijedimo'. Da ih stave u dom. Samo preko mene mrtve, radije ću da umremo svi nego da moje kćerke odu u dom. To ću javno da izjavim."

I juče je bila u Centru za socijalni rad u Banjaluci. Rekli su joj da sljedeće nedjelje preda zahtjev za stambeno zbrinjavanje, pa će vidjeti da li mogu da joj pomognu.

Ona vremena za čekanje više nema. Vesna pored oboljelog muža već godinama prehranjuje porodicu sakupljanjem otpada po kontejnerima. Sada više ni na taj način ne uspijeva obezbijediti ni minimum uslova za život. Prvi put javno poziva prijetelje i sve ljude dobre volje da pomognu njoj i njenoj porodici.

Svi koji su voljni da joj pomognu mogu je posjetiti u Parku "Mladen Stojanović" ili je pozvati na telefon broj 065 262 438, piše Impulsportal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2015, 22:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Borba za dah

Citiraj:
Kako pomoći Dejanu da dobije nova pluća

Posted on September 15, 2015 by Action Against AIDS
Poštovani,

ovom prilikom vas želimo informisati da je Udruženje građana ”Akcija protiv SIDA-e” pokrenulo humaniratnu akciju ”Prijatelji za Dejana” kojom želimo pomoći Dejanu Kovačeviću (31 godina, Sremska Kamenica, Republika Srbija) u sakupljanju sredstava za transplantaciju pluća.

Dejan od rođenja boluje od bronhijalne astme, a trenutna dijagnoza mu je panlobularni emfizem pluća, zbog kojeg diše samo sa 15 posto kapaciteta pluća. Za transplantaciju pluća, u klinici u Beču, potrebno mu je 120 000 evra.

Pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruže u humanitarnoj akciji i pomognu Dejanu da diše novim plućima.

Svi koji su koji su u mogućnosti sredstva mogu uplatiti na namjenski račun Udruženja koji je otvoren kod SBERbank banke u Banjoj Luci 567-241-2700021-247.

Sva sredstva koja budu sakupljena tokom humanitarne akcije biće uplaćena za potrebe transplantacije pluća i post-operativnog tretmana.

Više informacija možete pronaći na http://www.aaa.ba



*PRIMJER UPLATNICE



Uplatio je: (ime, adresa, i telefon)___ Svrha doznake: ”Prijatelji za Dejana”______



Primalac: UG ”Akcija protiv SIDA-e”__ Mjesto i datum uplate: _____________



Račun primaoca:

5 6 7 2 4 1 2 7 0 0 0 2 1 2 4 7

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2015, 14:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
http://www.nezavisne.com/novosti/banjal ... moc/328197

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2015, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Pomozimo malom Sergeju da ozdravi!
Autor: mondo.ba
Dvanaestogodišnji Sergej Šević iz Novog Grada boluje od veoma rijetke bolesti suženja nadbubrežnih arterija, koja uzrokuje stradanje većine unutrašnjih organa. Za liječenje mu je potrebna naša pomoć.
Slika
16.10.2015. | 13:35 0 A- A A+
Sergej ŠevićFoto: Privatna arhiva
Sergej je dječak kao i svaki drugi. Ima 12 godina i ide u osnovnu školu u Novom Gradu. Ima majku, oca i starijeg brata Severina. Porodicu koja ga voli i sve preduslove za sretno djetinjstvo i mladost i da izraste u dobrog čovjeka.

Ali, u februaru 2012., kada je imao devet godina, Sergej je dospio u bolnicu u Prijedoru, a zatim i nefrološku kliniku u Banjaluci, a odatle, u martu iste godine, na Univerzitetsku dječiju kliniku u Beogradu.

Tamo je ustanovljeno da Sergej boluje od veoma rijetke bolesti suženja nadbubrežnih arterija, koja uzrokuje ne samo nedovoljan rad bubrega, nego i izuzetno visok pritisak (preko 160), što ima za posljedicu stradanje većina unutrašnjih organa. Pored neadekvatnog rada bubrega i vida koji mu je već načet, među prvim organima na udaru je i srce, za koje vise puta dnevno pije tablete.

Ovaj dječak je do sada je prošao vise zahvata i operacija - u Univerzitetskoj djecijoj klinici u Beogradu mu je prvo rađena balon diletacija arterija u pokušaju da na taj način prošire arterije, ali taj zahvat nije urodio plodom. Nakon toga mu je ugrađen bajpas u pokušaju da premoste sužene dijelove arterija, ali opet bez uspjeha.

Zatim mu je rađena i autotransplantacija jednog od bubrega - jedan bubreg mu je izvađen, zatim zaleđen, pa onda mu transplantiran tako što je postavljen u položaj drugačiji od prethodnog u namjeri da se otkloni uzrok. Opet bez rezultata.

Ljekari specijalisti iz Beograda odlučili su da ga upute na operaciju i liječenje u London, u kliniku Great Ormond Street Hospital for Children. Da bi ovo dijete bilo primljeno u pomenutu bolnicu i operisano, potrebno je kao kauciju položiti oko 65.000 KM! Osim toga, svaki dan liječenja košta 14.000 KM, i to pod pretpostavkom da ne bude dodatnih intervencija i medicinskog tretmana.

Sergeju da preživi treba minimum 200.000 KM. Možemo pomoći pozivom na broj 1458 (m:tel), ili uplatom novca na jedan od računa:

HYPO ALPE ADRIA (račun za uplatu u KM)
5521103206619606 na ime Sergej Šević

HYPO ALPE ADRIA (devizni račun)
SWIFT: HAABBA2B
IBAN COD: BA395520261630642897

RAIFFEISEN BANK (devizni račun)
SWIFT: RZBABA2S
IBAN CODE: BA391613000064909060


Transplantacija pluća Dejanu Kovačeviću, UG "Akcija protiv side" Banjaluka
Slika

Citiraj:
Još dug put do ozdravljenja: Marko Spaić prikupio oko 30.000 KM
29. avgust 2015., 13:47
Slika
TREBINJE │ Marko Spaić za svoje liječenje do sada je uspio da prikupi oko 30.000 KM, ne računajući još nepoznat iznos novca od poziva M:tel-ovog humanitarnog broja, potvrdio je za Radio Trebinje ovaj devetnaestogodišnji sugrađanin, koji se već duže vremena bori sa zdravstvenim problemima uzrokovanim hemofilijom.
On kaže da se navedeni iznos odnosi na donacije humanih ljudi i novac koji je zaradio vlastitim trudom – prodajom suvenira koje sam izrađuje, dok će iznos prikupljenih sredstava od humanitarnog broja biti poznat tek po isteku mjeseca.
„Sa štandom u Dučićevoj ulici već sam tri ili četiri sedmice. Svraćaju ljudi, kupuju. Neko ne kupi ništa – samo me počasti. Uglavnom isplati se iako sam ovdje po cijeli dan. Svakako ne mogu ništa drugo da radim“, kaže Marko koji se zbog zdravstvenih komplikacija sa koljenom kreće otežano i uz pomoć pomagala.
Slika
Marko od rođenja boluje od hemofilije, a skupi lijekovi i hronična oskudica nisu mu omogućili kvalitetno liječenje, što je samo pogoršalo zdravstvene tegobe.
Prikupljeni iznos od oko 30.000 KM još je nedovoljan za Markove potrebe – uz redovnu terapiju koja košta 1.000 KM dnevno, Marko zbog podliva koljena mora i ne operaciju u Sloveniju, za koju je potrebno prikupiti čitavih 100.000 evra.
Markovi roditelji su nezaposleni i jedini porodični prihod je – onaj skromni od poljoprivrede.
Otvoren je i žiro račun u Rajfajzen banci, gdje se sredstva mogu uplatiti na broj 161 02 000 000 000 98, na ime Marko Spaić, sa naznakom “za liječenje”.
Iako svjestan da je put do ozdravljena još dugačak i veoma skup, ovaj hrabri mladić ne odustaje, niti je klonuo duhom. Uzda se u ljudsku solidarnost – ali i svoje vješte ruke…
R.S.


Citiraj:
Trenutno su u toku akcije (oktobar 2015):

1412 - Oktobar mjesec roza mašnice, ISKRA Banjaluka
1413 - Za potrebe članova udruženja, Udruženje dijalize, transplantacije i hroničnih bubrežnih bolesnika regije Doboj
1416 - Liječenje Jelene Orašanin, Udruženje Multipleskleroza Birač Srebrenica
1432 - Za potrebe udruženja, Udruženje Konjičara RS Trebinje
1457 - Za transplantaciju bubrega Jeleni Đuraš, Savez invalida rada Derventa


Slika
Citiraj:
Milica Jaćimović, iz Slatine kod Banjaluke, desetogodišnja je djevojčica koja boluje od akutne limfoblastne leukemije i karcinoma limfnih čvorova.Mala Milica se trenutno nalazi na Odjeljenju dječije hematoonkologije Kliničkog Centra Banjaluka.S obzirom na to da se Milica liječi u grupi visokog rizika i da je jedna od opcija liječenja transplantacija matičnih ćelija, potrebna joj je pomoć svih ljudi dobre volje.Svoje donacije možete uplatiti na sljedeće račune:

Žiro-račun: broj562-099-80940500-64NLB Razvojna banka A.D. BanjalukaNa ime: Nada (Milutin) Jaćimović
Za uplate iz INOSTRANSTVA – Devizni računIBAN: BA395620998126940436Nada (Milutin) JaćimovićSWIFT BIC: RAZBBA 22NLB Razvojna banka A.D. BanjalukaPomozimo Milici Jaćimović da pobijedi leukemiju


16.10. i 17.10.
Citiraj:
Udruženje građana “Centar čovjek” organizuje danas i sutra od 10 do 19 časova u hipermarketu “Konzum” (bivši “Merkator”) humanitarnu akciju prikupljanja hrane za siromašne.
“Akcija nosi naziv “Čovjek čovjeku”. Ovog vikenda akcenat stavljamo na gotovu hranu kao što su konzerve, salame, viršle, kobasice, namazi, začini i sl. Poželjna je i bebi hrana i pelene”, rekli su u UG “Centar čovjek”.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2015, 23:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Citiraj:
BANJALUKA - Baka Kristina Božić iz Donjih Kola kod Banjaluka, koja prodaje cvijeće i čajeve već 20 godina na banjalučkoj pijaci, živi u veoma teškim uslovima i potrebna joj je pomoć, napisala je Banjalučanka Slađana Trivić na svom Facebook profilu.

Trvićeva je fotografisala baku i napisala njenu priču na Facebook - u, a taj status ganuo je mnoge.

“Baka se plašila da ode u banku jer je nepismena, pa smo joj jutros pomogli da otvori račun. Nažalost, ispostavilo se da su uslovi u kojima živi mnogo lošiji nego sto smo mislili. Nema grijanja ni priključenu vodu pa cijele zime ide do izvora da bi donijela vodu za održavanje higijene.

Snalazi se skupljanjem grančica i tuđeg otpada. Zdravlje joj je narušeno pa se iskreno nadam da će ljudi koji su ponudili da pomognu, ostati pri tome, jer ne znam na koji način bez drva i lijekova može da preživi zimu.

Ovih dana sam zapostavila svoj život i posao radi organizacije akcije, jer vam vjerujem da ste, nakon svih apela da se otvori račun, voljni da zaista uplatite. Nije mi bilo jednostavno nagovoriti ovu dobru ženu da prihvati pomoć jer je ona doživljava kao milostinju i lični poraz.

Svako ko ju je pogledao u oči ovih dana zna o čemu pričam.

Pristala je da ne radi samo ovu zimu dok ozdravi uz obećanje da ce nastaviti čim otopli. Nemojte da se cijela priča završi gorkim iskustvom i opomenom da smo jaki samo na riječima a da djela prepuštamo drugima…. “, navodi u svojoj poruci na FB profilu Trivićeveva.

Računi na koje možete uplatiti pomoć za baku Kristinu Božić su:
Devizni račun:

IBAN:BA395620998129673702

Kristina(Lazar)Božić

Donja Kola

78000 Banja Luka

Field 57: Account with institution:

SWIFT BIC: RAZBBA22

NLB Razvojna banka a.d.

Milana Tepica br.4, Banja Luka

Tekući račun:

Broj: 5620998129674284

Kristina(Lazar)Božić

Donja Kola

78000 Banja Luka


Treba babi, pomoći, ali kakvi to ljudi žive u Kolima Donjim da jednu babu ne mogu zbrinuti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2015, 00:40 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Mar 2015, 19:36
Postovi: 6
https://www.facebook.com/events/1228508447166203/


Slika

_________________
ulica duga, totalni mrak...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Slika

Прве школске дане и дружење са другарима морала је да замијени болничким креветом.

Матеја се тренутно лијечи на Одјелу дјечије хематоонкологије УБ КЦ Бања Лука.

Поред хемиотерапија комплетно лијечење подразумијева и трансплатацију матичних ћелија хематопоезе.

Дио трошкова лијечења сносе родитељи, а с обзиром на то да само једна инјекција кошта око 3.000 евра, те да је за трансплантацију потребно најмање 50.000 евра, родитељи нису у могућности све да плате.

Због тога породица моли све који могу да им помогну у борби за спас Матејиног живота.

Матеји можете помоћи уплатом новца на сљедеће рачуне:

Жиро рачун: 5620058131039509 (Носилац рачуна: Рената Раилић)

Девизни рачун: IBAN: BA395620058131040285- partija 16143464

SWIFT BIC: RAZBBA22 НЛБ Развојна банка а.д. Милана Тепића бр. 4, 78000 Бања Лука БиХ

Контакт телефони Матејине породице: 065/939-799, 065/975-389, 065/999-086, 066/145-262


Citiraj:
Šestogodišnja Tea Musić iz Banjaluke boluje od akutne limfoblastne leukemije

Slika

Trenutno se nalazi na Odjelu dječije hematoonkologije KC Banja Luka. S obzirom da se Tea liječi u grupi visokog rizika i da je jedna od mogućih opcija liječenja transplatacija koštane srži potrebna joj je Vaša pomoć.

Mole se svi ljude dobre volje da pomognu maloj Tei da pobijedi ovu tešku bolest.

Svoje donacije mozete uplatiti na sljedeće račune:

Žiro-račun: 567-242-59000819-47
Sberbank Banja Luka
Na ime majke: Adrijana (Novak) Musić-Pajić

Za uplate iz inostranstva-devizni račun:
IBAN: BA3956724254144244190
S.W.I.F.T. code: SABRBA2B
Na ime majke: Adrijana (Novak) Musić-Pajić
Kontakt telefon 00 387 66 358 255


Citiraj:
СВЕ ОПШТИНСКЕ БОРАЧКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ У РС

ПОДРЖАВАЈУ

ХУМАНИТАРНУ АКЦИЈУ

под називом

♥ОД СРЦА ЗА ЈЕДНО МАЛО СРЦЕ♥

ПОМОЗИМО МАЛОМ СТЕФАНУ САМАРЏИЈИ

ИЗ ГРАДИШКЕ
ПОЗОВИТЕ 1412 за помоћ малом Стефану Самарџији!

Почетком новембра ове године, свијет је постао богатији за једног малог анђела, родио се Стефан Самарџија. Нажалост, његова судбина је била таква, да је од првог дана свог живота постао борац. Стефан је рођен са веома тешком и сложеном срчаном маном, те је у првим данима живота морао да отпутује у Београд на даље лијечење.

С обзиром на обољење малог Стефана, његово лијечење захтјева више операција које се обављају у иностранству и за које је потребно издвојити износ од око 100.000 еура. Ријеч је о средствима која родитељи нису у могућности сами обезбједити и потребна им је наша помоћ. Стефанови родитељи Драган и Марија Самарџија просвјетни су радници обоје запослени у ЈУ Основној школи “Петар Кочић” у Новој Тополи. Мајка Марија професор је разредне наставе, а отац Драган професор енглеског језика и књижевности и борац је Одбрамбено отаџбинског рата 1.категорије.

Отежавајућа околност у случају лијечења малог Стефана је вријеме.Препорука стручњака је да прву операцију треба обавити у узрасту од око три мјесеца живота. Тако да је вријеме потребно за прикупљање средстава веома кратко.

Молимо све људе добре воље да не затворе очи пред судбином овог малог хероја и да свако помогне у складу са својим могућностима.
ПОЗОВИТЕ 1412 за помоћ малом Стефану Самарџији!

Хуманиратни број 1412 за помоћ малом Стефану Самарџији биће отворен до 31. јануара 2016. године.



УПЛАТУ МОЖЕТЕ ИЗВРШИТИ НА ИМЕ САМАРЏИЈА СТЕФАН:

КМ 5673210331575214 СБЕРБАНК

ДЕВИЗНИ 5673215414373565 СБЕРБАНК

ИБАН:BA395673215414373565

S.W.I.F.T. SABRBA2B

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2016, 05:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[video]http://www.youtube.com/watch?v=TN0p27WhGMI[/video]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2016, 03:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2016, 17:05 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Mar 2015, 19:36
Postovi: 6
Slika

Facebook event: https://www.facebook.com/events/928304027225078/

_________________
ulica duga, totalni mrak...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2016, 19:48 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Potrebni pozivi na broj 1433 kako bi se isplatio kombi vozilo koje vrsi dostavu hrane a takodje i prevoz razlicitih stvari koje gradjani doniraju za korisnike javne kuhinje "Obrok ljubavi"

Pozivom na broj 1433 donirate 2 KM za pomoc javnoj kuhinji.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2016, 08:58 
Citiraj:
„Moja najveća želja je da mama, brat i ja budemo zdravi, da ne budemo gladni i da imam hljeba da ponesem za doručak u školu, „ kaže kroz suze šestogodišnja djevojčica Jelena Jovanović, dok drhće od hladnoće u podrumu kuće u Rogatici. „Za Vaskrs smo na stolu imali šarana jaja, koja nam je dala jedna komšinica i mama je spremila pitu i ništa drugo nije bilo. Željela bih da ponekad imam slatkiša i igračaka i novu odjeću ali mama nema para da mi to kupi, „ govori mala Jelena jecajući i privijajući na grudi staru igračku, lutku od pliša. Jelena je dijete iz prvog braka Tankose Janjić, samohrane majke, koja pored nje ima i sina Nemanju. Kućni budžet ove tročlane porodice je 105 konvertibilnih maraka mjesečno na ime dječijeg dodatka i drugih primanja uopšte nemaju. Tankosa, jednostavno i bukvalno rečeno nema novca ni za preživljavanje. Kaže da je dva puta pomogao načelnik opštine Tomislav Puhalac i da živi samo zahvaljujući dobrim ljudima. Ona navodi da su joj u Centru za socijalni rad rekli da ne može dobiti pomoć jer je radno sposobna. A ona kaže da jeste ali ko će da joj čuva djecu dok radi jer su mala. „Podstanari smo, stotinu mraka je kirija, nisam platila za prošli mjesec, ni za struju i vodu nemam para, ne znam da li će me gazdarica razumjeti ili ćemo, po ko zna koji put morati da se selimo zbog neplaćanja obaveza, „ jada se Janjićeva. Tanja je uskraćena i za alimentacije jer su oba oca njene djece nestala bez traga i glasa i žive, kako kaže, možda i u Srbiji.


Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... cno/370242


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jul 2016, 22:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2016, 19:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Banjalučanke skupljaju pomoć samohranoj majci6. 09. 2016. | 15:44
Share on FacebookTweet about this on Twitter

Grupa Banjalučanki, putem Facebook grupe “Mame Banjaluka”, organizuju humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za samohranu majku iz Prijedora koja je u veoma teškoj situaciji.Mame će sutra od 10.30 do 12 časova u parku “Petar Kočić”, prodavati kozmetiku i ostale stvari, kako bi sakupile novac za ovu majku, koja je sa devetogodišnjim djetetom ostala bez posla i krova nad glavom.
“Dobile smo informaciju o teškom životu samohrane majke koja je imala užasno težak život. Muž ju je maltretirao pa se vratila majci, ali ju je je očuh izbacio iz kuće. Sada se snašla za stanovanje ali tu kuću treba srediti i opremiti. Sama, bez posla sa djetetom kreće ispočetka i svakako treba pomoć”, rekala je Nataša Komljenović, jedna od organizatorki.
Prema riječima organizatorki, one su već obezbijedile šporet, dva kreveta, televizor, knjige i nešto školskog pribora, a građani koji žele pomoći mogu donijeti ostale kućne potrepštine, hranu, higijenu ili novac.
“Za vikend planiramo posjetiti ovu hrabru ženu i uručiti joj ono što smo skromno prikupile u skladu sa svojim mogućnostima”, kažu organizatorke.
Izvor: Nezavisne

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 00:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
BANJALUKA - Ranka Gajić (30) iz Han Kola, kod Banjaluke, boluje od sistemskog eritemskog lupusa i hitno joj je, kako kaže, potrebno 40.000 evra kako bi otišla na transplantaciju bubrega u Francusku. "Ova bolest uništava imuni sistem, napada sve organe i uništava jedan po jedan, a kod mene su već nastradala oba bubrega. Takođe, djelimično su napadnuta pluća, srce i nervni sistem, a u najtežem stanju su mi bubrezi, koji su otkazali i zbog njih idem na dijalizu", rekla nam je juče Gajićeva. Ona već dvije i po godine ide na hemodijaliznu terapiju, a jedini način da se pomogne ovoj majci, koja ima dvoje male djece kojima je sada u ovom uzrastu najpotrebnija, jeste da se izvrši transplantacija bubrega na jednoj klinici u Francuskoj. Najveći problem je taj što ona i njena porodica nemaju toliko novca da plate transplantaciju. "Imam dvoje djece, sina od šest godina i djevojčicu od sedam i po godina koja je krenula u drugi razred. Pozivam sve koji su u mogućnosti da mi pomognu da pobijedim ovu bolest", kazala je ona. Broj žiro računa na koji je moguće uplatiti pomoć za liječenje Ranke Gajić otvoren je u UniCredit banci a.d. Banjaluka, a broj računa je: 551 720 255 561 8463.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/banjal ... nje/387493

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2016, 16:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[video]http://www.youtube.com/watch?v=7PvQQ7WZxmM[/video]

Citiraj:
Nećemo da izgubimo najboljeg druga zbog novca. Imamo mesec dana da sakupimo 160.000 evra. Ono što možemo jeste da budemo tu jedni za druge. Pomozi nam!
Description
Mario je naš drug, koji boluje od malignog melanoma IV stepena. Jedino rešenje za njegovo izlečenje je TIL terapija u Izraelu.
Imamo mesec dana da sakupimo 160.000 evra.
Mario je jedan od nas. Neko tvoj. Neko naš.
Ono što možemo jeste da budemo tu jedni za druge.

Pomozi:

SMS 188 na 3030

Dinarski rn: 205-9011005952586- 80
Devizni rn: 9031021474911
IBAN: R.S. 352059031021474911860
Komercijalna banka, na ime Mario Jurešić

PayPal: mario.juresic@fmk.edu.rs

GoFundMe: www.gofundme.com/27z9pujs


A mogli bi i mi solidarno da ucestvujemo na Tikijevoj aukciji.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2016, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Humanitarna akcija Saveza žena oboljelih od raka dojke u BiH "Iskra" traje do kraja oktobra, ružičastog mjeseca prevencije ove opake bolesti, a u cilju da se jednoj oboljeloj korisnici sa Manjače, koja je u teškoj egzistencijalnoj situaciji, što više pomogne. "Mi smo istog dana kada smo objavili apel za pomoć dobili veš-mašinu od Aktiva žena Ujedinjene Srpske, ali se toliko pojedinaca i firmi javilo, da smo kupili bojler, WC šolju, umivaonik i sada joj radimo kupatilo. Voda je uvedena, imali su sprovedene instalacije, ali, kako je to vrlo neuslovno, odnosno nezavršeno sve, sada nam slijedi maltanje i stavljanje prozora", rekla je juče Azra Ikalović, predsjednica Saveza "Iskra". Dodaje da se u akciju uključila i humanitarna organizacija "Iskra života". Fabrika obuće "Bema" donirala je obuću. Mnoga preduzeća i pojedinci javili su se da pomognu u posteljini, hrani i novcu, od kojeg Savez oprema kuću korisnici. Podsjetimo, "Nezavisne" su 8. oktobra objavile apel u kojem Savez žena oboljelih od raka dojke moli za pomoć kako bi korisnici Ž.K. (48) kupili veš-mašinu. Oboljela je od karcinoma dojke, živi na Manjači, samohrana je majka troje djece i osoba sa blagom mentalnom retardacijom. Pored raka, ona ima reumatoidni artritis. Svi koji žele da pomognu, mogu se javiti Savezu "Iskra".


_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2016, 00:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Citiraj:
BILEĆA - Apelujemo na sve ljude dobre volje da pomognu u liječenju odlične učenice gimnazije "Golub Kureš" iz Bileće - Kristini Batinić. Naime, Kristina boluje od Vilsonove bolesti koja napada jetru. Bolest je dostigla visok stepen, pa je neophodna transplatacija jetre koja će se ovog mjeseca obaviti u Italiji. Naglašavamo da je liječenje ove bolesti skupo, vremena do operacije je ostalo malo, te je svaka novčana pomoć dobrodošla. Svi ljudi koji su u mogućnosti da pomognu, mogu to da učine uplatom novca na žiro račun broj: 5517002523570255 otvoren kod Unikredit Banke d.d. Banja Luka na ime Kristininog oca Jova Batinića. Ispred sebe imamo samo jedan cilj. Spasiti dragocjen život! U nadi da ćemo pomoći našoj Kristini unaprijed se zahvaljujemo. (herceg.tv)


_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2016, 13:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Ovim dječacima je potrebna naša pomoć

Braći Stefanu (8) i Dariu Kostadinoviću (6) iz Banjaluka potrebna je pomoć za lečenje u Italiji, koje im može usportiti propadanje mišića.

Vijesti Republika Srpska Četvrtak, 03.11.2016. | 07:45

Ovi dečaci rođeni su kao savršeno zdrave bebe, a pre dve godine je ustanovljeno da boluju od najtežeg oblika mišićne distrofije.

Njihova osmočlana porodica do tada nije imala ozbiljnijih problema. Drama je počela kada ih je Stefanova učiteljica upozorila da se dečak teško penje uz stepenice. Više se koristio rukama, nego nogama, i svom snagom se vukao uz rukohvat.

"Nismo primetili da se teško kreće, jer u kući i dvorištu nema prepreka, sve je ravno. Lekari su najpre posumnjali na ravne tabane, ali se kasnije ispostavilo da ima najteži oblik mišićne distrofije, takozvani tip Dišen" kaže majka Slađana Kostadinović.

Pretrage su pokazale da je ona nosilac gena koji nasleđuju sinovi, a iste simptome bolesti, samo blaže, pokazuje i mlađi sin Dario. U autobus ne mogu da uđu sami, nego ih unese sestra Teodora, a u igri sa decom iz čista mira padnu.

Kod Stefana je, za dve godine, bolest brzo uznapredovala i dobio je invalidska kolica da mu olakšavaju kretanje. Ovi dečaci imaju šansu da im se uspori napredovanje bolesti, koja je neizlečiva, ukoliko otputuju u Italiju na dalje pretrage i tretman. Iako se radi o metodama koje se još ispituju, roditeljima je to jedina nada.


Foto: Siniša Pašalić / RAS Srbija
Porodica Kostadinović iz Banjaluke

"Povezali smo se sa ljudima čija deca imaju isti problem. Kažu nam da ih leče kortikosterodima, da ojačaju mišiće, ali oni štete drugim organima. Mogućnost je i da im se presade mišići iz očevih bicepsa. Spremni smo otići bilo gde i uraditi bilo šta, samo da deca ostanu na nogama" kaže majka Slađana.

Kostadinovići imaju i četiri kćerke, koje su zdrave, ali su, takođe, potencijalni nosioci ovog gena.

Donacije pozivom na 1412

Do kraja novembra će biti aktivan humanitarni broj 1412 posredstvom kojeg će se prikupljati pomoć za Stefanovo i Dariovo liječenje. Ljudi koji žele da im pomognu mogu se javiti i na Slađanin broj 065/172-121.

Izvor: Blic

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2016, 05:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Потребан огрев социјално угроженима
Потребан огрев социјално угроженима 04.11.2016 23:07 | Н. Б.

Бањалука - Удружење "Центар човјек" позива грађане да донирају огревно дрво за десет социјално угрожених породица. Могуће је и донирати новац којим би би­о купљен огрев.

- Сви они који желе могу довести дрва код нас у удружење у Видовданску улицу 35, или их одвести породицама директно. Већ двије године организујемо ове акције и мали број људи нам се јавља а потреба за огревним дрвима је велика - рекли су у овом удружењу.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs