banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jun 2015, 11:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Dakle, sta bi ste turisti preporucili u Banja Luci? Ima li mjesta da se BL promovise u ozbiljan turisticki centar? Sta bi to mogao biti mamac za turiste da posjete Banja Luku? Po cemu bi mi to trebali biti prepoznatljivi? Rijetko se cuje strani jezik u BL ako ne racunamo dijasporu koja dodje ljeti. Ako se sta i cuje, narod se cesto okrece za njima jer je neobicna pojava u gradu. :D

Od stranaca koji su dosli turisticki u BL a da ih znam, vecina je nakon odmora na Jadranu odlucila da svrati i do BL prije povratka kuci. Zadovoljni su, kazu da je grad lijep, hrana dobra, cijene odlicne (kao posebno jeftine za njihov stadard izdvojili su restorane, hanume frizerske salone/salon ljepote jer je to kod njih "luksuz" a cijene u BL im dodju kao sprdnja), kazu da malo radnika prica engleski ali su se mogli sporazumjeti. Imali su zamjerku sto su malo duze morali ceprkati po gradu da bi kupili kakav zanimljiv suvenir ali su nasli.. ljudi topli, susretljivi, otvoreni.. Kroz pricu sam skontao da im BL nije toliko zanimljiva da bi namjenski dosli opet, ali da definitivno stoji kao opcija kada se vracas sa mora da navratis u grad.


Evo i malo podataka, godina 2013 i 2014 bila je rekordna ja mislim za sve gradove u BIH po broju turista, dakle:

Banja Luka:
64 000 dolazaka
104 000 nocenja
Grad raspolaze sa 1500 lezajeva i popunjenost je bila 20%
Turisti: ubjedljivo prvi Srbija, Slovenija, Hrvatska.. pa uz malo skromnije brojeve nakon toga idu Italija, Austrija, Njemacka.
Nema novih podataka a iznad Banja Luke 2012 po broju nocenja bili su Teslic i Pale (Jahorina).


Sarajevo:
302 000 dolazaka
600 000 nocenja
Grad posjetili turisti iz 130 zemalja svijeta, od ovih gore brojeva 80% stranaca.
Turisti: Turska, Hrvatska, Slovenija prva 3, a onda malo nizi brojevi sa Srbijom, Italijom i islamskim zemljama u Aziji.
Dobit za grad 950 miliona KM godisnje i to je samo ono sto je prijavljeno..


Mostar i Medjugorje:
Nema preciznih podataka, ali preko milion turista godisnje.
Jednodnevni turisti u prosjeku trose 23 eura a oni koji noce 70 eura.
Najzastupljeniji Hrvatska, Italija i Spanija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 14:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Nadam se da ce tema ostati ozbiljnog karaktera i da ce ljudi iznijeti neko svoje realno vidjenje. Ima ovdje itekako osoba koje bi mogle napisati nesto pametno.

Ko zeli da se zeza, ima citav caffe da donjem dijelu foruma, pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Prije svega ne gledati BL nego Republiku Srpsku u cjelini,šta Republika može da ponudi a sklopu nje i BL kao prestonica,okupiti sve ljude koji se bave turizmom u RS sagledati šta se nudi šta se može ponuditi. Sastaviti plan na 3,5,10 godina. Sastaviti spisak država čije stanovništvo bi bilo zainteresirano da dođe i da nas posjeti Grčka,Rusija,Bugarska,Srbija i ostale države čiji narodi na nas gledaju sa simpatijama. Vjerski turizam imamo mnogo toga za pokazati plus najzapadnija pravoslavna zemlja mnogi bi htjeli da to vide. Onda netaknuta priroda je isto veliki plus lovački turizam,raftinzi,planinarenje. Otvaranje vodenih parkova ulaganje u skijališta određivanje i planiranje kako svaki grad može da poveća turostičke posjete. Za takvo nešto u vrhu trebaju ljudi koji znaju šta rade i kapital. Uz ovo stanje i ovakvu nesposobnu i korumpiranu kliku na vlasti malo šta može da se uradi kako za RS tako i za BL.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 16:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
apokalipto je napisao:
Vjerski turizam imamo mnogo toga za pokazati plus najzapadnija pravoslavna zemlja mnogi bi htjeli da to vide. Onda netaknuta priroda je isto veliki plus lovački turizam,raftinzi,planinarenje. Otvaranje vodenih parkova ulaganje u skijališta određivanje i planiranje kako svaki grad može da poveća turostičke posjete.


Hm... Mislim da nam priroda i nije nesto netaknuta. Kako sam ja uspio primjetiti, krajevi koji su siromasni se uvijeh hvale kako imaju ljepsu i cistiju prirodu od ostatka okoline. Nesto malo tudje okoline sto sam vidio me je bas ostavilo bez teksta. A sto se skijalista tice, mislim da na to ne trebamo ni racunati... Ko ide u inostranstvo na skijanje sigurno nece doci u BIH, nego ce otici u Sloveniju, Austriju, Svicu, Italiju...

A etno sela su tek katastrofa... Samo kad se sjetim Stanisica, muka mi bude... :confused2:

Mislim da nam je hrana definitivno najjaci argument. Takodje mislim da je zanimljivo to sto smo na prelazu izmedju istoka i zapada. Istorijski uticaj austrougarske i turske na nasim prostorima posebno.

Rafting i uopste sportovi na vodi imaju veliki potencijal kod nas. Kao i planinarenje i slicni sportovi. Trebamo iskoristiti cinjenicu da smo daleko najjeftiniji u regionu i truditi se da budemo sto ljubazniji domacini.

Poznavanje jezika je takodje velika mana kod nas i lose uradjene GPS mape...

Ima tu mnogo mnogo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Poslednji put menjao Castra dana 10 Jun 2015, 16:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Sargas je napisao:
apokalipto je napisao:
Vjerski turizam imamo mnogo toga za pokazati plus najzapadnija pravoslavna zemlja mnogi bi htjeli da to vide. Onda netaknuta priroda je isto veliki plus lovački turizam,raftinzi,planinarenje. Otvaranje vodenih parkova ulaganje u skijališta određivanje i planiranje kako svaki grad može da poveća turostičke posjete.


Hm... Mislim da nam priroda i nije nesto netaknuta. Kako sam ja uspio primjetiti, krajevi koji su siromasni se uvijeh hvale kako imaju ljepsu i cistiju prirodu od ostatka okoline. Nesto malo tudje okoline sto sam vidio me je bas ostavilo bez teksta. A sto se skijalista tice, mislim da na to ne trebamo ni racunati... Ko ide u inostranstvo na skijanje sigurno nece doci u BIH, nego ce otici u Sloveniju, Austriju, Svicu, Italiju...

A etno sela su tek katastrofa... Samo kad se sjetim Stanisica, muka mi bude... :confused2:

Sve je to rezultat kao što rekoh teške kurcobolje,kad se kurcobolja izlječi onda se tek prave planovi.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 16:48 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Kolega,hoćeš iskren odgovor?



Ima...ali ništa više ni manje,nego


Varaždin,Niš,Priština,Tuzla,Maribor,Kumanovo,Podgorica,Osijek,Kragujevac,Skoplje,Trebinje,Karlovac,Novi Sad,Vukovar,Subotica......


Znači-NEMA!

bar kad je neka ozbiljnija turistička priča u pitanju....a za sviranje q u dnevnopolitičke svrhe sa raftingom ili sedam na jedan-naravno da ima :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Čist primjer je onaj čovjek u Bijeljinskom parku(ako se ne varam) ima video. Došao iz inostranstva i čisti park ljude oko njega ni sekunde nije sramota,svi ga tapšu i govore bravo majstore ali niko neće da pomogne. Ako imamo takav mentalni sklop o čemu dalje pričati. Bruka i sramota stanovnika tog grada.
A onda i cijele Republike.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Schlager je napisao:
Kolega,hoćeš iskren odgovor?



Ima...ali ništa više ni manje,nego


Varaždin,Niš,Priština,Tuzla,Maribor,Kumanovo,Podgorica,Osijek,Kragujevac,Skoplje,Trebinje,Karlovac,Novi Sad,Vukovar,Subotica......


Znači-NEMA!

bar kad je neka ozbiljnija turistička priča u pitanju....a za sviranje q u dnevnopolitičke svrhe sa raftingom ili sedam na jedan-naravno da ima :D

A zašto se odmah sa njima porediti valjda se poredi sa boljima i uči od boljih a ne gorih. To je njihovo dvorište i neka ga riješavaju ako hoće. Treba se ugledati na gradove i države sa uspješnim turizmom i njih kopirati.Ako ima iskrene volje ! Bez toga nema napretka.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne treba nama Bijeljina... Trapiska suma, koja je druga najveca suma u BL poslije Sehitluka je puna smeca...
U nekoliko navrata smo gasili vatru tamo kad mamlazi istovare smece i zapale...
Ili na primjer kako izgledaju obale Vrbasa...

I opet nikom nista...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Izvini šlager pišem sa fontela nisam odmah shvatio šta želiš reći,zaboravi gore napisano. :)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Sargas je napisao:
Ne treba nama Bijeljina... Trapiska suma, koja je druga najveca suma u BL poslije Sehitluka je puna smeca...
U nekoliko navrata smo gasili vatru tamo kad mamlazi istovare smece i zapale...
Ili na primjer kako izgledaju obale Vrbasa...

I opet nikom nista...

Dakle prije svega svijest,kultura,obrazovanje a tek onda turizam.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sargas je napisao:
Trapiska suma, koja je druga najveca suma u BL poslije Sehitluka je puna smeca...
U nekoliko navrata smo gasili vatru tamo kad mamlazi istovare smece i zapale...
.

viewtopic.php?p=1907309#p1907309

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Nisam bas na to mislio. Mislio sam na reon izmedju pivare i stadiona Rekreativa. Tamo je cak neko i barikade napravio na prilaznim puticima ali taraba, banda sve razbucala... Tacno bih volio sacekati jednom nekoga i ne znam sta bih mu sve radio...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Na temu, a da se ne lazemo, slika govori hiljadu rijeci :D

Spoiler:
Slika


Imam dva svjedoka da ovo nije fotomontaza. Jedan je ozbiljan forumas, a drugi je malo manje ozbiljan :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Hahahahah, primjetio sam i ja u maju pojacanu koncentraciju kosookih... :D

Gdje je ovo?

I kao sto napisah iznad, hrana - faktor broj 1.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Raso je predlagao golf terene na Manjaci.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sargas je napisao:
Nisam bas na to mislio. Mislio sam na reon izmedju pivare i stadiona Rekreativa. Tamo je cak neko i barikade napravio na prilaznim puticima ali taraba, banda sve razbucala... Tacno bih volio sacekati jednom nekoga i ne znam sta bih mu sve radio...

Pretpostavio sam da si na taj dio mislio ali pošto svaki dan idem gore-dole niz Krčmarice ne mogu da ne spomenem to...a ta trasa kada bi se malo uredila bila bi bolja za rekreativno šetanje od Šehitluka. Btw, tarabicama je neko ogradio pristup jebalištima i uz Krčmarice al' kad udari u glavu idu ljudi kroz tarabu :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Problem je što svi žele da se nešto uradi promjeni ali da uradi neko drugi,rezultat na tacni bez odgovornosti i znoja. Jedan čovjek je rekao " ne gledajte šta država može da uradi za vas nego šta vi možete da uradite za državu." Ovdje je obrnuto i zato ništa ne valja piju se kafe i mlati šuplja priča uz očekivanje da se problemi riješe sami od sebe.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jedan čovjek je Kenedi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Tako je. :)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 238 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs