banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Maj 2003, 17:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Avg 2002, 08:42
Postovi: 10
Ziveo u centru bio carsiska raja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2015, 20:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Maj 2015, 19:54
Postovi: 23
Pozdrav Selime da li mozda neko od tvojih ima kontakt od Dine kcerke mehmeda brata bakira halidspahica?



Moja porodica (Turkanovic) je zajedno sa vasom i jos 4-5 porodica iz banjaluke izbjegla u bos. gradisku kod unhcr, zagreb, budimpesta, ali tu je doslo do odvajanja moja grupa je isla dalje prema poljskoj jer smo znali da necemo moci uci a halidspahici i jos par porodica pokusase uci na sigurno preko austrije medjutim granicari nisu dali.
jula 22 1992 mi smo se nasli u poljskoj u svinoujscu vise grupa banjalucana i prijedorcana je bilo tu, a tu sam upoznao dinu, bilo je panike jer nisu htijeli da nas puste na trajekt bez ikakvih papira, ali na kraju uz nadonkadu su granicari stavili i nas sve na trajet i stigosmo u ystad u svedsku na sigurno tlo zar ne ispravi me ako sam nesto pogrijesio.

Spahic Safet isto carsijska raja koji je pregovarao za trajekt je skoro bio u posjeti mojoj firmi on zivi i radi u motali 3 djece 2 unuka dobro i srecno mu bilo.


koliko znam dinin brat je ozenio neku od mehmedovic idriza kceri iz sehera oni su u geteborgu ali ne mogu doci do kontakta. Sve najbolje i javi mi se ako procitas ovu poruku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2015, 21:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Maj 2015, 19:54
Postovi: 23
nisam to vidio izvinjavam se. ali mislim da moze koristiti nekome ko bude trazio bakira.
iskoristio sam ovaj prostor da napisem par sjecanja iz poljske. nakon protjerivanja do dolaska u svedsku najvise smo se zadzali u tom gradicu na sjevero zapadu poljske svinoujscu, ko nije uspio uci preko austrije on je isao tu i cekao trajekt. ja sam bio u stvari jedna od prvih grupa i najduze sam se zadrzao.

2006 godine je udruzenje opet posjetilo ovaj grad i poklonima su se oduzili narodu svinoujsca (Świnoujście) na pomoci i podrsci u najtezim danima u zivotu, pazili su nas kao svoje najmilije a poseban poklon je isao gradonacelniku ovog grada u to vrijeme gospodinu anatolu bazikovskom. jedna lijepa topla ljudska gesta.

3 avgusta 1992 je krenuo prvi trajekt sa banjalucanima ka svedskom ystadu. period jula 22 - 3 avgusta koji sam proveo u poljskoj cu pamtiti do kraja zivota.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs