banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 142 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Apr 2014, 10:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Napisao je da jeste. Nije formatirao disk, već preko postojećeg sistema instalirao novi.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2014, 10:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Da iz windowsa. Sve sto je imalo veze sa starim windowsom sistem je stavio u windows.old folder. Posle sam uradio secure delete i sve je ok. Da racunar registruje vise sistema pitao bi me koji sistem zelim pokrenuti kada upalim racunar.
Jedino sto mi nije jasno zasto svaki put kada se pali comp tj dize win u donjem desnom cosku se pojavi poruka da instalira neke drivere. Ali svaki put. KAO da svaki put kada ga ugasim on deinstalira neke drivere i onda ih ispocetka instalira kad se upali. Ponekad neke ne instalira, ponekad sve. kako kad je raspolozen.

EDIT. Sad ima jos jedan problem. Nece sistem nista da instalira. pokrene intslshield, pojavi se poruka instaling software i tako stoji. Nista. Stoji 15min i posle se pojavi poruka unable to instal. Sve i jedan software tako. Nista ne mogu instalirati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2014, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
ratkop je napisao:
Da iz windowsa. Sve sto je imalo veze sa starim windowsom sistem je stavio u windows.old folder. Posle sam uradio secure delete i sve je ok. Da racunar registruje vise sistema pitao bi me koji sistem zelim pokrenuti kada upalim racunar.
Jedino sto mi nije jasno zasto svaki put kada se pali comp tj dize win u donjem desnom cosku se pojavi poruka da instalira neke drivere. Ali svaki put. KAO da svaki put kada ga ugasim on deinstalira neke drivere i onda ih ispocetka instalira kad se upali. Ponekad neke ne instalira, ponekad sve. kako kad je raspolozen.

EDIT. Sad ima jos jedan problem. Nece sistem nista da instalira. pokrene intslshield, pojavi se poruka instaling software i tako stoji. Nista. Stoji 15min i posle se pojavi poruka unable to instal. Sve i jedan software tako. Nista ne mogu instalirati


Uradi druže format i onda sve lagano...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2014, 14:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
ovo i jeste posle formata. Sve je novo instalirano.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2014, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To nije format, ako je ostalo windows.old on je samo na tu istu particiju dodao novi windows, da je bio format onda ne bi bilo windows.old logicno...

E sad po tome sto pises imaju dve mogucnosti, da si instalirao neku pokvarenu-losu verziju windowsa pa je sve sjebano, ili da ti crkava hard disk, u tom slucaju skini HD Tune trial sa njihovog sajta pa idi na SMART da vidis ima li gresaka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2014, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Je moze iko da mi kaze sta je ovo root\dtscsibus ? dva hardvera mi nisu pravilno instalirana a id stoji da je root\dtscsibus. sta je to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2014, 09:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Ja mislim da ako se kroz win pokrece instalacija, od formata nema nista... Kako da formatiras disk, ako si pokrenuo sa njega program i kroz njega instalaciju?

Ono sto trebas je bootabilni disk, pokrenuti instalaciju kroz bios i onda kroz instalaciju odraditi format...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2014, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
A ja mislim da je za 30ak kemi mogao ustedjeti bruku vremena, pa da mu odradi to recimo dtbpro, whoever...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2014, 12:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Avg 2013, 09:20
Postovi: 15
Instalacija windows-a :
1.Treba ispravan (butabilan) disk sa sistemom.
2.Pokrenuti instalaciju kroz bios (boot sequence da bude namesten na cd/dvd)
3.OBAVEZNO uraditi format hard diska c (tu se nalazi windows)
4.Posle formatiranja cd/dvd ce sam nastaviti instalaciju novog windows-a.
5.Sacekati da se instalacija zavrsi.
To je sve.Pokretanje instalacije ubacivanjem cd-a dok je windows pokrenut,dovodi do jedne stvari : dupliranje windows-a,nemogucnosti formatiranja particije c i do toga da ako u sistemu postoji virus,isti NECE biti obrisan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2014, 15:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
То није све ни близу.
Онда имаш инсталацију свих закрпа.
Дот Нет, Јаве, Силверлајта и осталих керефека.
Одговарајућих драјвера за хардвер.
АВ софтвера пожељно са фајерволом.
Офиса.
Кодека.

Е ту можеш да станеш и попијеш кафу. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2014, 02:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Avg 2013, 09:20
Postovi: 15
sinip je napisao:
То није све ни близу.
Онда имаш инсталацију свих закрпа.
Дот Нет, Јаве, Силверлајта и осталих керефека.
Одговарајућих драјвера за хардвер.
АВ софтвера пожељно са фајерволом.
Офиса.
Кодека.

Е ту можеш да станеш и попијеш кафу. :)


Potpuno si u pravu.Ono sto sam napisao je samo "cista" instalacija windows-a,A ONDA dolazi sve ostalo (to sto si napisao i to se podrazumeva)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2015, 18:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Pozdrav ljudi,
nekada davno sam bio postavio ovu temu i naučio sam bio raditi reinstalaciju svog računara, imao sve drivere i sve sam to rješvao sam.
Sad to nisam radio nekih 5 godina, i sad imam laptop Dell Latitude D820, na njemu WinXP, Office 2003. Kupljen prije 5 godina i nikada nije reistaliran niti je urađeno ažuriranje antivirus programa.
Više u reinstalaciju nisam siguran, znam da mi je najteže za drivere.

Hoću da reinstaliram ovaj laptop i htio bih sledeće:
- WinXP
- Office 2010 (Excel, PowerPoint, Word)
- Butabilni CD
- CD sa Officeom 2010 u svim driverima za moj laptop
- Da me neko provede kroz prvu reinstalaciju da bih poslije mogao sam.

Gdje i koliko para moram da platim ovo sve?
066/359-671


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2015, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Uzmi u obzir najprije da današnji programi zahtjevaju mnogo više resursa nego nekada. Sam WinXP (SP3) radi i na 256 MB RAM-a (jedva), a bez problema na 512 MB RAM-a (sa sve MS Office-om 2003/2007). Međutim MS Office 2010 je već zahtjevniji, ali najveći problem je vjerovao ili ne korištenje interneta. Chrome, Firefox, Opera, nebitno koji browser sa flešom i javom u pozadini već na jednom prozoru troši minimalno 150 MB RAM-a. Otvori par kartica i gotovo je. Dodaj sad na to bilo kakav antivirus i biće ti jasno da je neophodno da tvoj laptop ima 1GB RAM-a da bi mogao da radi kako treba (a ne vjerujem da ima to). Minimalno bi bilo 768 MB (moduli od 512 i 256, ako nikako drugačije). Dakle prvo provjeri koliko RAM-a ima tvoj laptop i da li je potrebno to nadograditi, a onda ćemo ostalo lako riješiti.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2015, 15:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Ljudi zaglavio sam.....

Drive C je postao Unallocated Space jer sam ga formatirao...

Formatirao sam ga jer jer dobijam poruku da selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, wi,dows can only be instaled to GPT disk.... Dakle, poruku i dalje dobijam....i ne mogu da instaliram win 8...

Zna li neko kako da rijesim ovo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2015, 16:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Sredjeno, nesto je do BIOS-a bio problem, sreca pa boot cd u troubleshooting-u ima opciju da sam postavi adekvatna podesavanja za BIOS a moje je bilo samo da sacuvam podesavanja :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2015, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Za ubuduće: Ukoliko je u BIOS-u omogućen UEFI i ukoliko se prilikom boot-anja iskoristi UEFI boot (ukoliko taj OS podržava to) onda će se hard disk particionisati kao GPT. Ukoliko je u BIOS-u onemogućen UEFI / omogućen CMS (Legacy) boot onda će disk biti MBR. Ukoliko imate prvi slučaj, ali je disk već od ranije particionisan u MBR, desiće se ovo što se desilo korisniku siki2086.

Realan problem može nastati ukoliko imate podatke na MBR particiji. Primjer: rušite Win7 i to samo sistemsku particiju, ostavljate sekundarnu sa podacima, podižete Win8/8.1 i to kroz UEFI i javlja vam se upozorenje da morate obrisati sve particije jer je disk MBR, a za vaš OS je neophodno GPT particionisanje. Problem možete riješiti tako što podignete recimo portable Win7 (WinXP sa Hiren's-a ne poznaje GPT) skinete sa neta sebi na USB neki alat (ja sam koristio Aomei Partition Assistant Portable) i prekonvertujete MBR particionisanje u GPT bez gubitka podataka.

Ili kraće: onemogućite UEFI u BIOS-u. :lol:

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2015, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
UEFI je korisna stvarcica, ne znam zasto bi neko koristio, ako ne mora Legacy :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2015, 21:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Sve u svemu....

Meni se problem desio juče, jednostavno prilikom paljenja kompa upao je u sistem restore/repair loop ili šta već....
Jednostavno nije bilo moguće pokrenuti program dalje od pokušavanja da odradi restorežž7repair, čak ni u safe mod nisam mogao ući...

Pokušao sam sve što sam našao na netu, ali nezuspješno. Odlučio sam da formatiram C, na kojem je već bio win 8, i desilo se što se desilo...

dtb_pro hvala u svakom slučaju :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2015, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Windows Loader by DaZ za Win7 ne funcioniše u kombinaciji UEFI/GPT. Eto solidnog razloga.
:lol:

Sent from my U8650 using Tapatalk 2

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2015, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ako se dobro sjecam KMS Pico aktivira i Windows 7, a on je mnogo cistija solucija nego Loader by Daz koji podmece svasta u bootloader :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 142 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs