banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Mar 2015, 08:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Поздрав људи, у задње вријеме се налазим у једној дилеми, пошто ми новчаник често добије кијавицу, а ја му не могу посебно помоћи...

Наиме, јако често имам потребу за штампу средњег обима за личне потребе, што одређене врсте рекламног материјала, каталога и сл. за посао што неких других графика за приватне колекције.

И онда, кад све то наручим код ових наших локалних мањих штампарија које нећу именовати ( није ми циљ антиреклама већ рјешење проблема ), први проблем је што не будем задовољан квалитетом, од лошег принта / папира, непостојаности термо коричења и сл. до наравно високих цијена, тиражи су мали тако да не могу захтјевати куле и градове од њих, а цијена је свакако пооштра.
Наиме нека задовољавајућа количина која је мени потребна за период од године дана је 5-6 наруџби од којих је свака 300 - 400 КМ, на крају за годину кад сумирам то је око 2000КМ. Додатно на све то, проблем логистике, доставе, ходања око свега и остало.

Е пошто то сад иде гураво јелте како иде, а мени тај материјал свакако треба и сада и догодине ја сам размишљао да тај проблем ријешим тако што ћу купити себи тај штампач и воздра. Знам да је то мало соломонско рјешење, али квалитет штампе би требао да задовољи моје потребе, затим амортизација, доступност и практичност ме наводе да то урадим.

Имам двије мисли у глави и сад ми треба помоћ искуснијих шта би било боље од ова два рјешења.

1. Полован XEROX WorkCentre™ 7425, годиште 2009, око 300.000 отисака до сад, исправан, одржаван и сервисиран
http://www.office.xerox.com/multifunction-printer/color-multifunction/workcentre-7425-7428-7435/spec-deat.html
2. Нов XEROX WorkCentre 6605
http://www.office.xerox.com/multifunction-printer/color-multifunction/workcentre-6605/deat.html

Шта мислите о укупној авантури, шта би могли бити проблеми, који је од ова два штампача бољи, дал је полован у стању да се носи са новим апаратом и сл.

Цијена оба је приближна око 1400КМ, оба су изван БиХ, тако да рачунам да истина што је написано :)

И да, сматрам да је овај форум поткованији што се тиче тематике, но ако је неопходно пребаците у Хардвер.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2015, 09:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Meni je ta cijena nešto čudna, jer su mi u par navrata (u različitim štamparijama) rekli da te mašine koštaju par desetina hiljada.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2015, 09:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Ма знам и ја сам се тога наслушао и тих машина нагледао, великих, малих свакаквих, 50 хиљада, 100 хиљада.......а мој квалитет штампе на крају опет смеће голо. Ово што ја контам је средњи уредски ласерски штампач у боји који ће у принципу урадити сличну ствар као и њихова машина само са мање компликације. Знам ја да квалитет није 100%, вако нако, али ја свеједно већ добијам лош квалитет.

Ова прва машина што је половна спада у јачу категорију, нова је око 15000 КМ, ал пошто је већ стара јел и то, цијена је само да је се ријеше. Тврде да је исправна и одржавана, ја рачунам само да купим тонере и да би то требало да ради барем још пар година јбг. Ваљда.

Друга је мања кућна варијанта, ал је нова опет.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2015, 10:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Sto se tice cijene...

Prvi da, drugi ne...
Spoiler:
Slika
Slika


Uzmi u obzir i cijenu tonera pri odlucivanju.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2015, 10:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Цијена тонера је приближна, 300 - 400 КМ за оригинал сет.

И мене више привлачи ова прва, увијек рађе купујем половну ствар више класе, него нову средње, од аутомобила до мобилних телефона, али са штампачима баш и нисам нешто стручан, па контам да ли је 300.000 отисака превише или то може још да штампа, шта се квари, колико је тешко поправити и то.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2015, 16:29 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2015, 11:50
Postovi: 3
Pošto mi je ovo prvi post trebаo bi bаr dа kаžem zdrаvo, s tim u vezi ... Zdrаvo!

Elem, nije mi najjasnije dа li si već odlučio o kupovini printerа pа se sаdа dvoumiš oko ovа dvа ili još nisi sigurаn dа li bi uopšte kupio printer?

Zа cifre koje si nаveo da trošiš trebаlo bi dа možeš dа dobiješ dostа štаmpаnog mаterijаlа, čаk bih rekаo u nekim vаrijаntаmа i previše. Nаrаvno to sve zаvisi od tip štаmpаnog mаterijаlа koji nаručuješ. Lakše bi bilo odgovoriti na sva pitanja kada bi malo tačnije opisao šta to štampaš i koje su količine toga.

Ovako iz pika moj sаvjet ti je dа potrаžiš drugo riješenje, jer kupovаnje printerа će ti sаmo nаprаviti još više troškovа. Ja sam imao loše iskustvo sa kupovanjem oprema bez dovoljno informacija i to ne savjetujem nikom. Jer kada kupiš printer teško se riješevaš istog, a on samo troši i troši.

Takođe bi dodao, pored tonera kojeg FLASH spominje, da moraš da uzmeš u obzir da ti printeri imaju dosta potrošnih djelova (materijala) koji se mjenjaju na određenom broju klikova, a neki od tih djelovi su znatno skulji nego toner.

_________________
Gdje god se okreneš dupe ti pozadi!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2015, 14:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Здраво, здраво, добродошао :)

Мање више сам одлучио да га купим, сад само да набасам који ћу.

За наведене цифре, ја добијам мало. Тј. треба ми доста више, ради се о каталозима производа са 20+ страна по комаду, а њих ми треба пуно. Тако да ми је све то циркус цијели. Плус логистика, тести примјери ово оно....мислим да би овако много убрзао ствар.....

Мислим да нећу ићи на неки велики уређај, нити на полован. То ми је превелика авантура, за коју никако немам времена нити живаца. Купићу неки мањи уређај, па ћу га арчити док му душа не испадне и амин.....

Тренутно размишљам о овом уређају или можда евентуално овом

Не знам баш који је бољи, чине ми се приближни, тонери су приближне цијене, остало мање више јебига.....

Ионако ми треба добар принтер, а још ако успије да се носи са овим мојим каталозима, плафон ће бити.....

Шта мислиш Друкмајста?

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2015, 14:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cekaj malo sefe... Ti si na Zapadu jel? Sto ne probas neku opciju iznajmljivanja uredjaja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2015, 18:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Па јесам јебига.....тренутно Аустрија.....није ми то ни падало на памет прао да ти кажем, увијек сам више био у се и у своје кљусе тип. Ал можда би се дало нешто нариктати. Јеси ти користио можда сличне услуге, каква је процедура, исплативост и то?

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2015, 18:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nisam. Cak i ne znam kako i sta ide, ali mislim da se moze. Bar lako i bez puno rizika mozes utvrditi opravdanost investicije.
Jbg.a, to ti je kao neko auto, a tebi treba da pravi pare. A ne da trosi :D

Inace Google: versteigerungen‎ österreich pa opleti. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2015, 20:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Aха, свакако ћу погледати око тог рентања, иако ми све мирише да ће се паре морати дати :)

Него, какве су ово шеме са аукцијама у Аустрији, нисам знао да је развијено у Аустрији, обично пратим само Њемачку.......јеси ли куповао шта преко ових и како раде, има ли озбиљнијих ствари за пазар?

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2015, 08:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Imam jednog u selu koji u slobodno vrijeme samo obilazi takve evente. Kupio je tako skoro nov bager (onaj mali) za hiljadu evra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2015, 16:41 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2015, 11:50
Postovi: 3
Bolje Vas našao! :D

Šta da ti kažem za izbor, ako nemaš printer i želiš da ga uzmeš onda tu nema šta da se doda uzmi onaj koji ti se više sviđa :)

Međutim nemoj računati da ćeš da podigneš kvalitet štampe, jer ako nisi bio zadovoljan kvalitetom štampe kataloga kada su ti uslužno radili produkcijskim mašinama, zašto onda misliš da ćeš ti dobiti bolji kvalitet ako sam budeš radio na kancelarijskom uređaju?

Da se vratim na printere za koje se raspituješ ili bolje rečeno tip printera koji te interesuju
Jedan od problema na koji ćeš naići je da ti manji printeri nemaju skoro nikakvu kontrolu registra (da se prednja i zadnja strana na listu papira "pogode"). To znači da moraš da paziš kako ulažeš papir, nije nemoguće za izvesti, ali je mana. Onda su tu vrste papira koje podržavaju, tj. vrste papira na kojim daju najbolje rezultate. Često ti printeri imaju problem sa premaznim papirima i papirima veće gramaže (najčešće korišteni papiri za štampu kataloga i promo materijala).

Još jedna stvar o kojoj treba takođe da razmisliš (ponovo se vraćam na gore navedeno da je ovo kancelarijski printer, a ne produkcijski) je preporučeni mjesečni obim štampe koji proizvođači printera propisuju. Gdje za HP oni kažu da može maksimalno 75 000 strana da uradi za jedan mjesec, što je skroz solidan broj, ali onda dole navode da je preporučeni obim 1500 i 5000 strana!? Za Kyoceru nisam uspio da nađem tu stavku ali to bi kod njih trebalo da bude malo više od HP-a. Te brojke znače da ako guraš printer preko preporučene količine brže ga "trošiš".

U suštiti, ako budeš taj printer koristio da odprintaš sebi memorandum, kovertu, proizvodne/promo listove, kancelarijsku štampu, po neki katalog, onda taj printer može biti baš dobra stvar koja te može dugo služiti i bićeš sa njim zadovoljan. Ako pak planiraš da mjesečno printaš 200-300 kataloga ili nekog drugog promo materijala, skršićeš ga za godinu dana.

_________________
Gdje god se okreneš dupe ti pozadi!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2015, 07:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Вјероватно ћу ићи на Кјоцеру, па ћемо видјети.

Па не очекујем нешто претјерано бољи квалитет, али контам да ћу бити у могућности да се мало слободније поиграм са папирима и сличним стварима, што ми је у штампаријама увијек нека перипетија, они форсирају неки свој папит кога имају палету на лагеру под објашњењем како је он најбољи за то што мени треба иако ја то не мислим и сл.......ја сам мало компликован купац, па је то патња гола. Отисак као отисак није толико лош, али је генерална услуга јако кљакава, папир, вез и сл....

Немам проблема са поравнавањем, сам радим припреме, па себи оставим довољно манипулационог простора, све на крају орежем сјечком и милина, ко саливено ће да буде :)
Е то са папиром је сад авантура, све спецификације кажу да они то могу да подрже, али то је вјероватно компликација нека......мени не треба неки велики обим велике грамаже, али свакако ће требати један дио, па ћу то видјети шта и како.....

Све производе које посједујем, ја брзо трошим :) ........ако сам дао паре да га чувам од ствари за које је предвиђен да ради онда сам луд скроз. 5000 би требало бити сасвим довољно на мјесечном нивоу, али то ћемо већ видимо :)

Сва поента је у твојој задњој реченици. Поставимо рецимо рачуницу у следеће оквире: мјесечни обим штампе 100 каталога х 10 мјесеци рада = 1000 комада х 10 КМ ( иако је цијена 15км по комаду ) = 10.000 КМ - цијена принтера = 8.500КМ - 50% на трошак материјала и остало = 4.250КМ чисте уштеде. У принципу све је јако апроксимативно урађено, али то је моја поента. Прескупо плаћам отисак. Плус логистика, ходање око тога, тестирање, пробни узорци, ово оно......

Јавићу кад га збавим и како шта иде, да се види дал прича пије воде или сам се ипак залетио :)

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2015, 15:30 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2015, 11:50
Postovi: 3
Citiraj:
мјесечни обим штампе 100 каталога х 10 мјесеци рада = 1000 комада х 10 КМ ( иако је цијена 15км по комаду ) = 10.000 КМ - цијена принтера = 8.500КМ - 50% на трошак материјала и остало = 4.250КМ чисте уштеде.


Drug, ovo je suludo skupo! Cijena za štampu kataloga za navedne tiraže je 5 do 10 puta manja.

Katalog A4 formata, obima 20 strana, broširani povez (ljeljeno termalno, iako se to radi tek preko 40 strana) da se radi na kvalitenim papirima i ofsetnom tehnologijom štampe, u BL ne bi smio da košta preko 1500 KM za tiraž 1000 kom, a za tiraž 100 ne preko nekih 600 KM.

Tako da podaci koje uzimaš za relevante nisu baš tačni.

Razmisli još jednom o kupovini.

_________________
Gdje god se okreneš dupe ti pozadi!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs