banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jan 2015, 01:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Mari Božić oboljeloj od raka potrebna pomoć humanih ljudi
Srijeda 28. Jan 2015 20:05
Slika
Mara Božić iz sela Vršani kod Bijeljine već deset godina boluje od tumora na malom mozgu. Za operaciju u Turskoj potrebno joj je 10 000 evra i pomoć humanih ljudi jer nema nikakvih primanja i sa majkom živi u bijedi kakvu ni zdravom čovjeku ne bi bilo lako podnijeti.

Dvorište njihove trošne kuće u Vršanima ima zvuk bola, miris siromaštva i boju nade kojom je prekrivena krhkost zidova i krhkost žena koje žive iza njih. Kroz vrata pritvorena klinom odjekuju bolni jauci 38-godišnje Mare Božić, koja se već deset godina bori sa tumorom malog mozga.

O Mari brine jedino majka, otac je umro prije 22 godine. Njih dvije, same su sa svim teškoćom ali i vjerom da će ih prebroditi. Posljednju operaciju Mara je imala prije dvije godine, ali bolest se vratila.

Za operaciju u Turskoj, koja im je najsvjetliji tračak nade, novca nemaju, a i lijekovi su skupi.,

Ne pada ima teško ni skučeni sobičak ni to što oduvijek jedva sastavljaju kraj s krajem, jedino što se usuđuju zatražiti od života, je to da Mara ozdravi.

Pomozite.

Žiro račun za KM uplate u BiH:
Raifeisan bank: 0900 137 2410

Devizni račun: Raifeisan bank
Banka: 161 025 0000000047
Račun porodice: 19000 942 457

Broj telefona majke (Vasilije) Mare Bozic

+387 65 958 554

BN TV

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-H9OyZu_Nmc[/youtube]

10 godina se bori sa tumorom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2015, 02:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
KUD "Veseli brijeg" organizuje akciju prikupljanja hrane i higijenskih proizvoda za socijalno ugrožene porodice.
"Ovu akciju možete podržati kupovinom brašna, ulja, šećera, makarona, riže, mlijeka, suhomesnatih proizvoda, slatkiša, higijenskih i drugih proizvoda po izboru", rekli su organizatori. Proizvodi se ostavljaju u korpe na izlazu TC "Tropic".

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2015, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Vаpаj male Marije zа pomoć
Subota 14. Feb 2015 07:43
Slika
Djevojčica Marija Badnjar iz sela Popov Most kod Foče boluje od paralize desne strane tijela, a u poslednje vrijeme gubi i vid. Njeni roditelji su bespomoćni, nemaju novca da je liječe jer nisu zaposleni. Oni nemaju ni svoju kuću ili stan i, kako kažu, ni čeperka zemlje.

„Zovem se Mаrijа Bаdnjаr. Idem u osnovnu školu „Sаvа Kovаčević“ nа Tjentištu. Imаm problemа sа vidom. Moj tаtа nemа novаcа dа me vodi doktoru dа se izliječim i vidim kаo svа ostаlа djecа“, počinje tužnu priču o svojoj sudbini desetogodišenjа djevojčicа dok se muči dа suvom olovkom ispiše školsku zаdаću.

Mаrijа imа mаmu Tаtjаnu, tаtu Njegošа i sestre Milicu i Nаtаšu. Mnogo ih voli. Mаrijа je od rođenjа bolesno dijete.

„Mаrijа je imаlа problemа od kаko se rodilа. Onа je rođenа prije vremenа i bilа je mnogo dаnа u inkubаtoru. Vjerovаtno su ovo posledice svegа togа а to je jedаn stepen pаrаlize jedne strаne tijelа, otežаno hodа, i teško piše. Od prošle godine je počelа dа gubi vid, sаmo deset odsto je vidjelа. Liječili smo je u Bаnjаluci i Beogrаdu”, pričа Mаrijin otаc Njegoš.

U kući Mаrije Bаdnjаr, kojа živi u nаpuštenoj zgrаdi u dvije prаstаre prostorije u аlternаtivnom smještаju u selu Popov Most, nа Tjentišu kod Foče, niko ne rаdi.

„Živimo od dječjeg doplаtkа od 100 KM, od togа plаćаmo struju, morаm dа od tih pаrа dа odvedem doktoru jednu, pа drugu kćerku, ovo je umjetnost kаko preživljаvаmo”, jаdа se Njegoš.

Mаlа Mаrijа se hrаbro nosi sа dvije bolesti. I želi...

„Mojа nаjvećа željа je dа ozdrаvim, imаm svoju sobu i dа nа miru pišem zаdаću dа mi ne smetаju...”, iskrenа je Mаrijа.

Nаjveći problem Mаrijine mаme Tаtjаne je kаko i od čegа pripremiti ručаk zа porodicu.

„Nаjteže mi je je spremiti ručаk zа porodicu jer nemаm od čegа. Od nešto krompirа iz nаše bаšte pа prаvim rаzne kombinаcije. Inаče, imаmo sаmo jedаn obrok dnevno”, pričа mаjkа Tаtjаnа.

Mаrijа kаže dа njen tаtа često plаče, jer ne može dа obezbjedi novаc zа njeno liječenje, I onа plаče s njim. I mаmа i sestre stаlno plаču.

„Živimo zаistа u teškoj situаciji. A mojа nаjvećа željа je dа mogu dа svoje dijete izliječim, dа živimo od svogа rаdа, dа nikog ne moljаkаm”, govori Njegoš držiće u krilu mаlu Mаriju.

Iаko je još mаlа Mаrijа Bаdnjаr rаzmišljа kаo odrаsli ljudi. Pitа se dа li će dobri ljudi pomoći dа i onа imа srećno djetinjstvo. Dа se tаtа zаposli, sestre kupe čokolаdu, а mаmа otvori frižider pun hrаne.


Telefon: Njegoš Bаdnjаr +387 66 888 581

Žiro rаčun za uplate u BiH:

Novа bаnkа A.D. Banjaluka

555-80000-13114988





Devizni račun za uplate iz inostranstva:

SWIFT: DEUTDEFFXXX

DEUTSCHE BANK AG

FRANKFURT AM MAIN DEU





NOVA BANKA A.D. BANJA LUKA

SWIFT: NOBIBA22

BA395550000013115194

BADNJAR NJEGOŠ

JELAŠCA BB

Kalinovik BiH

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vTMiI-hTxTE[/youtube]

(BN TV)



Citiraj:
Četvoročlana porodica Zarić iz bijeljinskog sela Trnjaci, živi od 200 maraka socijalne pomoći. Polovinu tog novca potroše na lijekove. Glava porodice, Radomir, zbog urođenih srčanih problema, više ne može ni u nadnicu. Operacija srca mu je neophodna.


“Moram prvo uplatiti, pa tek onda uraditi. Ja te pare nemam. I da bude manje, nemam”, kaže Radomir Zarić.

Ovi ljudi novca nemaju ni za liječenje petogodišnje kćerke, oboljele od cerebralne paralize. Da bi nastavili sa liječenjem neophodno joj je uraditi snimak glave magnentnom rezonancom, što ne mogu priuštiti. Majka Dragana godinama je na terapiji zbog psihičkih problema.

“Struju hoće da isključe. Vodu. Kredit smo dizali da bi dijete vodili u banju. Došli su ljudi popisali stvari.Nema”, priča Dragana Zarić.

Sa lošim zdravljem, Zarići su nemoćni da bilo šta učine, osim da čekaju na pomoć drugih. A pomoglo ih je tek nekoliko, kao i bijeljinski gimnazijalci, koji će sutra naveče održati humanitarni koncert, a sve prihode uplatiti na račun porodice Zarić.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6zKc3DvbCNs[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2015, 21:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
[video]http://www.facebook.com/video.php?v=401671139992958&theater[/video]

Grozda Uldrijan, adresa Sime Miljusa 12 (pod Starcevicom). Njen broj je:

065 380 427

Broj na koji se zeni moze uplatiti bilo kakav iznos i to sto hitnije je:

5681635000215445 BANKA SRPSKE


Citiraj:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nJTySVwlyRA[/youtube]
BANJALUKA - Omladinski savjet Republike Srpske poziva građane da se pridruže akciji prikupljanja pomoći za operaciju koljena humanitarnog aktiviste Borislava Đurića iz Mrkonjić Grada i pozivom na broj 1415 doniraju jednu KM.
Za dvije operacije koljena potrebno je 300.000 KM, a Đurić boluje od hemofilije, zbog čega hirurške intervencije i proces oporavka prati svakodnevno uzimanje skupih lijekova koji pomažu kod zaustavljanja krvarenja.
Đurić je dugogodišnji omladinski radnik, entuzijasta, humanitarac i volonter, osnivač Omladinske organizacije Centar iz Mrkonjić Grada, koja je jedan od osnivača Omladinskog savjeta Republike Srpske.
Pokretač je velikog broja inicijativa za bolju zdravstvenu zaštitu oboljelih od rijetkih bolesti, što je razultiralo nedavnim donošenjem Vladinog Programa za rijetke bolesti, a 2012. godine Ministarstvo porodice, omladine i sporta dodijelilo mu je Republičku nagradu za najboljeg organizatora volontiranja.
Haštag akcije na društvenim mrežama je #ZaBobana, a akcija traje do 31. januara, saopšteno je iz Omladinskog savjeta Republike Srpske.

Pozivi su mogući samo unutar mreže "M:tel", a finansijska sredstva mogu se uplatiti i na račun broj 562-099-8100-2503-04 kod Razvojne banke Banjaluka


Citiraj:
Modriča: Težak život porodice Simić
Četvrtak 19. Feb 2015 21:10
U zaseoku Desna Rijeka u selu Krčevljani na području opštine Modriča, život je oduvijek bio težak, a posebno je težak za članove šestočlane porodice Simić. Ipak, ljubav koju članovi porodice dijele jača je od siromaštva u kojem se nalaze.
Slika
Milenka Simića iz Krčevljana prije nekoliko godina napustila je supruga i ostavila ga da se sam snalazi sa petoro djece-tri dječaka i dvije djevojčice uzrasta od 7 do 13 godina. I kao u pričama starijih generacija, ova djeca kilometrima pješače po snijegu do škole, a kad se vrate kući jedino što im otac može ponuditi su ljubav i briga jer svega ostalog malo imaju. Njihova svakodnevica mnogo je teža od one na koju su navikla većina djece.

„U četiri sata ujutro ustaju ovo dvoje starijih.U Skugrić idu u školu, a u pet moraju biti u Sastavcima.Valja djeci ujutro doručak napraviti, pa valja sendviče..Nekad mi sestra iz Slovenije pošalje koju paštetu, da mi nije nje, ne znam šta bih, hoće djeca da jedu, gladna..ja onu malu pašteticu moram na njih petoro rasporediti, namažem malo po hljebu da jedu bilo šta.“

Milenko svoju djecu izdržava sa 280 KM mjesečno, a nije u prilici da ide raditi jer djeca nisu još dovoljno samostalna. Da bi se ozbiljnije bavio poljoprivredom trebalo bi ulagati, a on nema odakle. Povrh svega, troje od njih je kategorisano i nastavu pohađa po prilagođenom programu.

„Najgore je kad djeca krenu u školu, treba im sve.Evo, neki dan sam im čizmice kupio po 8 KM, anjteže je kad krenu. Šta ću sa 280 KM, a petoro djece?“

Da bi olakšali ocu, mali Simići naučili su da sami sebi peru odjeću, a i pomažu mu oko kuće. Iako bi kao i većina vršnjaka voljeli imati mobilni telefon, njihove su želje ipak malo drugačije.

„Znamo sebi oprati odjeću, tata nam ugrije vode i kad operemo onda okačimo da se osuši, a kada se osuši, složimo gdje je bilo“, objašnjava nam Milka, dok Draženko dodaje da ocu pomažu i u šumi.

Najveća želja im je kupatilo i veš mašina kako se više ne bi mrznuli preući svoju odjeću u hladnoj vodi.

Za koju godinu mali Simići će izrasti pa će i Milenko moći da ponešto zaradi, ali do tada treba pregurati tešku svakodnevicu u kući sa srušenim plafonima i bez kupatila.

KONTAKT TELEFON
MILENKO SIMIĆ 00387 66/ 780 - 543

BN TV

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0yupsCEY1ys[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2015, 03:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Priča majke poginulog borca i sina jedinca
Subota 21. Feb 2015 17:07
Dvije decenije nakon završetka rata trebale bi biti vremenski interval u kojem su mnoge stvari na izgradnji humanog i funkcionalnog društva riješene. Vlasti koje su dolazile i odlazile redom su se zaklinjale na vraćanje duga poginulim borcima, a koliko je taj dug vraćen, znaju njihove porodice.
Slika
Skromna nedovršena kuća u Osječanima kod Doboja dom je Dušanke Čakarević, majke poginulog borca VRS.

Njen sin Nebojša poginuo je sa samo 18 godina, a četiri godine kasnije umro joj je i muž. Želeći da živi u svom rodnom selu, odlučuje se da kupi plac i napravi kuću.

Dušanka je kuću sagradila dižući kredite, a do danas niti su krediti vraćeni niti je kuća dovršena.

U neomalterisanoj kući bez razvedene struje i pitke vode, sa zidovima prekrivenim papirom, napravila je sebi pravi mali muzej uspomena na svog sina Nebojšu, nosioca ordena majora Milana Tepića.

“Jedino moje dijete, poginulo je na izvršenju borbenog zadatka na Srpskoj Brci. Bio je veoma mlad, 18 godina jedan mjesec i devet dana imao je kad je poginuo od granate sa još jednim dječakom, saborcem iz Kostajnice”, priča Dušanka.

U svojoj kući Dušanka se do danas nije uspjela ugrijati, jer ne može zagrijati neomalterisane zidove. Ipak bi, kaže, bilo lakše da joj je toplije u kući u ovim danima koje provodi čitanjem bezborj puta čitanih tekstova o svom Nebojši i bezbroj puta gledanih fotografija.

Na istočnom zidu ikone, a na južnom sve ono što je sjeća na sina. Od prve i posljednje obuće koju je nosio, preko gitare do odlikovanja i zastave.

“Bolno je, ali živim s tim. Svako malo ja to sve pregledam i dok sam sa tim slikama, sa Nešinom gitarom koju svake godine za njegov rođendan uzme neko od njegovih drugova i zasvira. To mi daje snage. Znam zbog koga je ta patnja, nije mi teška bol, znam zbog koga je nosim. Sin, ponos je bio”, dodaje hrabra majka.

Sa svime što je Dušanku snašlo, teško je živjeti. Gubitak najvoljenijih ne može se nadoknaditi, ali opet kaže da je srećna i ponosna jer je za tih 18 godina, jedan mjesec i devet dana vrijedilo živjeti.

Telefon: Dušanka Čakarević +387 66 608 852

Žiro račun za uplate u BiH:

MF banka a.d. Banja Luka

572 2560000 163177
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tDi7m5x7ZhI[/youtube]
(BN TV)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2015, 01:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Aktiviran humanitarni broj za pomoć pri liječenju Aleksandre Gordić
Objavljeno u: Republika Srpska
2 Mart, 2015 Ponedjeljak u 12:29
Pozivom na humanitarni broj 1413 korisnici m:tel mreže od juče mogu donirati jednu konvertibilnu marku za pomoć pri liječenju Aleksandre Saške Gordić iz Banjaluke koja je oboljela od Non-Hočkin limfoma.
Slika


Humanitarni broj je aktiviran u sklopu akcije za pomoć Aleksandri Gordić koja se već gotovo 4 godine bori sa teškim malignim oboljenjem, gdje troškovi za liječenje prevazilaze mogućnosti porodice Gordić. Akciju prikupljanja sredstava za Saškino liječenje pokrenula su Udruženja građana iz Banjaluke: „Snaga“, „Iskra života“ i „Srce na dlanu“.

„Troškove svoga liječenja Aleksandra i njena porodica su do sada finansirali podizanjem kredita, te su ovi troškovi dosegli oko 30 000 KM, a u cilju nam je da kroz humanitarnu akciju koju smo pokrenuli pošetkom februara, obezbjedimo sredstva za liječenje Aleksandre Gordić i za naredne dvije godine tako da ukupno potrebna sredstva koja želimo prikupiti u toku ove akcije iznose oko 48 000 KM.“ rekao je Saša Latinović, predsjednik Udruženja „Iskra života“.

Aleksandra je jedan od osnivača i predsjednik Udruženja građana „Snaga“ koje okuplja građane oboljele od limfoma i članove njihovih porodica. Kroz aktivnosti svog Udruženja, Aleksandra je već više puta organizovala akcije za pomoć i prikupljanje novčanih sredstava za oboljele od limfoma, kao i druge brojne aktivnosti koje nisu vezane za njenu bolest, od kojih je najpoznatija akcija prikupljanja pomoći za porodice kojima je imovina uništena ili oštećena u prošlogodišnjim majskim poplavama.

Do sada je kroz humanitarnu akciju podrške Saški i njenoj porodici prikupljeno 14 415,91 KM, a pored poziva na humanitarni broj, sredstva se mogu donirati i na račune UG oboljelih od limfoma “SNAGA”: 5620998112479579 NLB Razvojna banka; tekući račun Aleksandre Gordić: 5672415000470628 Sberbank; devizni račun Aleksandre Gordić: IBAN BA395672915414087139, Swift code: SABRBA2B Sberbank; PayPal račun porodice Gordić: gorangordic71@gmail.com.

Kontak za više informacija:

Goran Gordić, 065 921 324, gordici@teol.net

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2015, 03:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Koncert za Aleksandru Gordić
SRNA - 09.03.2015 11:58

BANJALUKA - U Banjaluci će u nedjelju, 15. marta, biti održan humanitarni koncert "Sada Saška treba našu pomoć" s ciljem prikupljanja sredstava za liječenje Aleksandre Gordić oboljele od non-hočkin limfoma.
Na koncertu će nastupiti profesor kamerne muzike u Muzičkoj školi "Vlado Milošević" sopran Biljana Kerkez, najavili su iz Udruženja oboljelih od limfoma "Snaga".

Humanitarni koncert za liječenje Aleksandre Gordić i Banjaluke biće održan u Koncertnoj dvorani Banskog dvora, a ulaz je slobodan.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2015, 22:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
U Muzeju RS u toku je humanitarna akcija započeta održavanjem Likovne radionice “Za mala hrabra srca”. Akcija će trajati trajaće do kraja mjeseca aprila.

Tokom akcije možete darivati umjetničke slike koje će biti unovčene na prodajnoj izložbi u JU „Banski dvor-kulturni centar” a cjelokupan prihod je namijenjen za mališane koji se liječe na Odjeljenju dječije hematoonkologije JZU “Univerzitetska bolnica KC Banjaluka””, saopšteno je iz Udruženja roditelja djece oboljele od malignih bolesti „ISKRA“ Banjaluka.

“Umjetničke slike možete dostaviti u prostorije Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske”, pozivaju iz Udruženja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2015, 17:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Za sutra najavljeni humanitarni koncert u Banjaluci “Sada Saška treba našu pomoć”, čiji cilj je prikupljanje sredstava za liječenje Aleksandre Gordić oboljele od non-hočkin limfoma, otkazan je, saopštili su organizatori.

“Zbog proglašenja Dana žalosti u Srbiji i Republici Srpskoj povodom velike tragedije, u kojoj je u padu helikoptera Vojske Srbije živote izgubilo sedam osoba, humanitarni koncert `Sada Saška treba našu pomoć` koji je trebalo da bude održan sutra u 20.00 časova, otkazan je”, navedeno je u saopštenju Kulturnog centra “Banski dvor”.

Aleksandra Gordić se već četiri godine bori sa teškim malignim oboljenjem, a troškovi za liječenje prevazilaze mogućnosti porodice Gordić.


Banski dvor svira qrcu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2015, 01:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Citiraj:
Djevojčica Hana Hotić, koja živi u selu Kamičak, kod Ključa, zbog nedostatka hormona rasta značajno zaostaje u razvoju za svojim vršnjacima.

Ovaj medicinski problem mogao bi šestogodišnjakinji uzrokovati ozbiljne zdravstvene komplikacije ukoliko se ne bude liječio uz propisanu terapiju, koju njeni roditelji nisu u stanju obezbijediti. Supružnici Fehim i Aida nemaju stalno zaposlenje, a osim Hane imaju i trogodišnjeg sina.

"Kada je krenula u školu, ustanovljen joj je nedostatak hormona rasta. Propisana joj je terapija uzimanja hormona rasta, koju bi trebalo da koristi narednih sedam godina.

Jedna ampula, koja traje 19 dana, košta 379 maraka, a samo tokom jednog mjeseca potrebne su dvije doze", govore roditelji.

Svi koji žele pomoći, novac mogu uplatiti na namjenski žiro račun: 199-440-60564134-41, Sparkasse bank d.d. BiH.



Izvor:(Nezavisne novine)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2015, 00:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Pomozimo Dušanu Viliću
Slika
Anja, Božidarka i Vasilije su mali vilenjaci porodice Vilić iz Bistrice kod Gradiške.


Oni i njihovi osmjesi glavna su snaga njihovom tridestjednogodišnjem tati Dušanu Viliću da se bori sa akutnom hemoblastozom, oblikom leukemije.Poslije godinu dana lječenja u banjaluckom Klinickom centru i Vojno-medicinskoj akademiji u Beogradu, transplatacija matičnih ćelija u Zagrebu je rješenje.

“Napravljen je predračun 108.000 i mislim 100 eura.predtransplatacijska obrada je nekih 7.500, pretraga stranog donatora 32.000 i transpaltacija taj čin, transpaltacije i onog liječenja poslije transplatacije. Nije to samo primiš ćelije i ideš kuči ipak se ostane i do dva mjeseca poslije transplatacije dok to sve legne na svoje. To je 68.000″, kaže Dušan.

Fond zdravstvenog osiguranja je odobrio i uplatio polovinu potrebnog iznosa,na račun Univerzitetskog centra Zagreb kako bi se obavile neophodne pripreme. Poslije žalbe porodice Vilić odobreno je još 35 odsto sredstava. Za porodicu Vilić to je kako kažu velika pomoć i nada da će usjeti da prikupe preostalih oko 32.000 maraka. Dušan i njegova supruga Dragana nemaju stalno zaposlenje. Porodica se bavi voćarstvom,većinu poslova i obaveza obavljao je Dušan. Porodica, rodbina i prijatelji do sada su im bili najveća podrška.

“Supruga je bila u drugom stanju dok sam bio na liječenju u Beogradu.Rodila je u avgustu mjesecu, ja sam bio tamo na petoj terapiji.To, kao prvo nije bilo lako, onda ostalo sve, ali dobro nekako smo to progurali sve”, priča Dušan Vilić.

Optimizam i osmijeh na Dušanovom licu daju snagu njegovoj porodici da se bori zajedno sa njim. U toj borbi potrebna im je pomoć dobrih ljudi kako bi Dušan što prije mogao na transplataciju matičnih ćelija.Do kraja marta biće aktivan broj 1415 čijim pozivanjem donirate jednu marku za Dušana Vilića.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?t=62&v=4kJ3STEs1pk[/youtube]

Na 1:02 piše broj računa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2015, 00:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Potrebna pomoć za maturante iz Doma “Rada Vranješević”

U toku je prikupljanje novčanih sredstava za maturante iz Dječijeg doma "Rada Vranješević" u Banjaluci, kojim bi bile finansirane maturske večeri i ekskurzije.Za ekskurzije petoro djece iz osnovnih škola potrebno je 1.945 KM, a u Domu imaju 14 maturanata koji slave maturu.

U ovoj ustanovi kažu da ima odziva građana na ovu akciju.

Kotizacija maturskih večeri za malu maturu iznosi 50 KM po djetetu, dok je za srednjoškolce 65 KM.

“Donose nam ljudi garderobu, a građani mogu u pratnji vaspitača da odvedu dijete i kupe mu dio ili čitavu toaletu. Trenutno najviše imamo potrebe za opremanjem dječaka za maturu”, kažu u Domu.

Sredstva se mogu uplatiti na žiro račun u Novoj banci 555-007-00071844-65 uz naznaku za maturante. Više informacija možete dobiti na telefonski broj Dječjeg doma “Rada Vranješević”, pišu Nezavisne novine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2015, 00:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mogli su ovo obavještenje staviti dva mjeseca prije, a ne da na maturu idu u tuđim ritama.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2015, 21:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Poplave su u dvorište i prostorije banjalučkog Crvenog krsta prošlog maja donijele solidarnost, humanost ali i pakete hrane, vode, higijene, odjeće. Prostorije su bile pune do plafona. Hodnici i stepenište zakrčeni. Ovog maja, drugačija slika. Prazno, pusto, bez zaliha osnovnih potrepština.

“Sada trenutno mi imamo samo nešto polovne garderobe.Što se tiče hrane nemamo ništa.Sve nam je potrebno prvenstveno, zaista prvenstveno hrana, higijena. Mi imamo našu javnu kuhinju, ali to su samo korisnici koji dolaze tu po obrok.Mi od toga ne možemo izdvojiti ništa od namirnica da bi dali korisnicima kojima je potrebno”, kaže Živkica Ilić, sekretar Crvenog krsta Banjaluka.

Lančano, Iz ruke u ruku, volonteri Crvenog krsta, unosili su pakete u prostorije i istovremeno ih pakovali i slali na poplavljena područja. Danonoćno oko 500 volontera je tada spakovalo 25.000 paketa koji su stigli na adrese poplavljenih.

Da bi pomogli drugima, pomoć je potrebna Crvenom krstu. Nadaju se da će da je prikupe u Nedjelji solidarnosti od 1. do 07. juna. Biće to jedinstvena prilika za reprizu solidarnosti i humanosti.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1LtIQUa_eZ4[/youtube]

Stara lija u kadru. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2015, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Da li je iko kacio za ono troje sirocadi sto zive sa bakom i djedom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2015, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mislim da nije bilo te priče.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2015, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Troje siročadi bez oba roditelja (VIDEO)
Subota, 30 Maj 2015 17:53 Autor RTV BN Kategorija: Vijesti Brčko Štampa sirocad-3005 Petnaestogodišnja Milka, četrnaestogodišnja Milena i sedmogodišnji Mirko ostali su bez oba roditelja. Naime, prvo je, u 34-oj godini tragično preminula majka Ljubomirka 8. maja 2012, a zlom igom sudbine, na isti dan, tri godine kasnije – naprasno je umro i 39-godišnji otac Mirko.

Sa bakom Milkom i djedom Pantelijom, troje siročadi Milka, Milena i Mirko dijele tugu u usamljenoj staroj kući, s nadom da će dobri ljudi ispuniti njihov i san njihovog „Taje": da usele u kuću koju je on započeo.

„Najviše mi nedostaju mama i tajo. Volio bih da živimo u onoj kući što je on počeo za nas da gradi. Tamo mi je blizu škola, drugovi, ima igralište", kaže sedmogodišnji Mirko, za koga učiteljica ima samo riječi hvale, kao najboljeg „prvaka" u razredu.

Milka je završila osnovnu prije nekoliko dana i biće učenik generacije. Upisaće se u Gimnaziju.

Ne zaostaje s ocjenama ni mlađa Milena, a ovih krhkim djevojčicama život je na nejaka pleća natovario baš preteško breme: pomoći staroj baki, biti sestre, majka i otac bratu – mezimcu.

„Pomažemo baki koja se teško kreće. Bratu u učenju, a brinemo i o njegovom ponašanju u školi, ali vodimo računa da djetinjstvo ispuni i igrom, koja mu ovdje nedostaje, jer nam je najbliži komšija udaljen više od pola kilometra", govori Milena.

U centru sela nedovršena kuća Kuzmanovića. Mali siročići vjeruju da će dobri ljudi pomoći da ostvare svoj i, kako su ga iz milošte zvali, „Tajin" san i preseliti iz stare kuće tuge, na pustoj seoskoj periferiji.

„Ovdje nas je sve više strah. Poslije „tajine" smrti najteža je noć", tiho govori najstarija Milka.

Ova priča je i apel dobrim i humanim ljudima kojih je kod nas bilo i biće, da svojim novčanim prilozima pomognu da ovo troje djece, pred kojima je život imaju svoj dom dostojan čovjeka dvadesetprvog vijeka.


Slika

Kontakt telefon: +387 66 055 996

Račun za pomoć u BiH :
554-101-003379-05-63 (KM)
PAVLOVIĆ BANKA

INSTRUKCIJA ZA UPLATE IZ INOSTRANSTVA

MILKA KUZMANOVIC
GRBAVICA BB
BA-76100 BRCKO DISTRIKT

PAYMENT INSTRUCTION :EUR

57A:Account with Institution:
PAVLOVIC INTERNATIONAL BANK AD,
SLOBOMIR-BIJELJINA, FILIJALA BRCKO
SWIFT-code: PAVLBA22

59: Beneficiary:
IBAN: BA395542030019460508
Name and address: MILKA KUZMANOVIC
GRBAVICA BB
BA-76100 BRCKO DISTRIKT BIH

56: Correspondent Banks of Pavlovic International Bank:

-UNICREDIT BANK AG(HYPOVEREINSBANK) MUENCHEN
SWIFT:HYVEDEMM

-PRIVREDNA BANKA ZAGREB DD ZAGREB
SWIFT:PBZGHR2X

-ZAGREBACKA BANKA DD ZAGREB
SWIFT:ZABAHR2X

-EUROAXIS BANK MOSCOW
SWIFT:EABMRUMM

-STOPANSKA BANKA AD SKOPJE
SWIFT:STOBMK2X

ŽIRO RAČUN ZA UPLATE IZ BIH KOD PAVLOVIĆ INTERNATIONAL BANK FILIJALA BRČKO
KUZMANOVIĆ MILKA
554-101-003379-05-63


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Jw5uEni94Lk[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2015, 20:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Хуманитарна изложба "Умјетност за хуманост" PDF верзија Верзија за штампу
Удружење родитеља дјеце обољелих од малигних болести „Искра” из Бање Луке организује продајну изложбу слика под називом “Умјетност за хуманост” у четвртак, 4. јуна у 19 часова Културном центру Бански двор.
"Изложена дјела донирали су професори и студенти ликовних умјетности са бањалучке Академије и сликари, међу којима су Славиша Кевић, Никола Заклан, Зоран Сувајац, Зоран Егић, Оливера Шипка, Голуб Вујичић, Ђурђица Бјелошевић, Бранко Јунгић и бројни други", саопштено је из овог Удружења.
Присутни ће имати прилику да виде више од 50 умјетничких дјела, а сав приход од њихове продаје намијењен је за помоћ породицама дјеце обољеле од малигних болести.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2015, 16:09 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2015, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3TCTZQwRBc0[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs