banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jan 2015, 11:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ako ko dodje kod mene, vodim na streljanu u komsiluku (bukvalno). Ne treba dozvola niti ista - platis pa se klatis. Od oruzja imaju ovo: http://www.strzelnica.com.pl/1,7,strzel ... elasz.html
Kad sam bio sa prijateljem iz BL i kad je vlasnik cuo da pricamo srpski (a on neki stari drot, drzavna bezbjednost ili tako nesto) poceo da izvlaci svoju kolekciju iz sanduka. Bozetisacuvaj :lol:

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Jel plaća porez na to željezo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 11:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
_Krol_ je napisao:
Pucao si ti men se cini ovih dana samo tako....i to rafalno


Pa sad, kako se uzme :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
_Krol_ je napisao:
Pucao si ti men se cini ovih dana samo tako....i to rafalno

:lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Gdje ima streljana u BL i iz čega se može pucati? Dolazi mi jedan stranac u BL pa da ga počastim. :lol:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
kod Zdene u Juventi na Lausu....

pistolj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
...i onda će opet pitati ko je počeo rat...
:lol:

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2015, 13:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
....na mom otoku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 13:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Amandman na sve napisano .... Da li imati ili nemati regularno oruzje sve sa oruznim listom ... da li placati porez ....obnavljati oruzni list ........ I ja sam u velikoj dilemi......pistolj sam nasledio jos pre rata od pokojnog oca..mala bereta mod 1934 ..... Kratka 9 ..... Godiste 1942.... Lijep pistolj generalno sredjen u ondasnjem sup-u kasnih 80-tih....nova cijev nova udarna igla.....tamno plavo(ljubicasto) bruniranje ....zgodan za nosenje u dzepu.. e sad dilema takav kakav je pistolj plafon vrijedi 150-200€ moja procjena placam porez cini mi se 50 km na godinu i da produzim oruzni list jos oko 150 km (svaku 5 godinu) ...... To se ne isplati....... Zao mi da ga se rijesim ipak je to uspomena

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 13:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Zaboravih ... moj pokojni drug je na pocetku rata dao zanimljivu izjavu..... Najbolje je imati dve cijevi kod sebe jednu regularnu da svi znaju da je imas i drugu cijev neregularnu za koju samo ti znas i niko drugi.... Izgleda da je u bio u pravu

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 14:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
najkontroverznija stvar koju sam u zivotu uradio,je sto ne uzeh jedno 600-700 automatskih pusaka u decembru 1991 :( :(

kompletna prijedorska 43 motorizovana pobjegla sa polozaja tamo prema pakracu i lipiku..hrvati napravili akciju,i potjerali nase skroz od podravske slatine,bucja,papuka,psunja,grubisnog polja ili cega vec......dolaze sa onom klasicnom pricom,izdaja,ovo,ono....nije proglaseno ratno stanje,a vojna vjezba moze trajati najvise 45 dana....plate kasne...bla,bla,bla....
kazemo im,dobro,sve u redu,nek bude da ste izdati,prodati.....al povuci se na Bijele stijene,nemoj u prijedor,jebem mu mater :( :(

ma kakvi...nista,djavo odnio salu,ajd bar odlucimo da,kad vec odose kuci,da ostave bar naoruzanje,pa nek idu u PD....Na kanalu Strug oduzmemo oruzja,tesko je i opisati koliko...uglavnom,brdo velicine jedno dve-tri kuce trospratnice :( :( ...naravno,bez ikakvog kurcevog popisa,evidencije ili bilo cega...

i ja ga cuvam to vece!!

u straoj gradisci moj golf 1....na mostu prema Gradisci Skrba,Lukic,Rakovic,Kacavenda,Zlaja Koljancic i ostali momci iz BVP koji ne samo da me nikad nisu zaustavili (sto bi bilo i apsurdno),vec uvijek popijemo po koju,zajebavamo se imal sta privesti u vegasu,riu,riazoru,akademiku :D :D
znaci,komotno sam mogao uzeti koliko god i cega god sam htio...i prevesti...sakriti..u par puta

nisam jedan metak uzeo!!

onako bezveze mi padne to ponekad na pamet,kad sam vidio da je JEDNA automatska puska,jos u ratu, dostigla cijenu od 100-200 onih ondasnjih jako vrijednih maraka...i to nasima kad prodajes,naravno....


al dobro,jedem govna....mozda bih i sad isto postupio....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 13 Jun 2015, 14:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 14:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Među novinama u zakonu o oružju su: Kolekcionarska dozvola, na osnovu
koje postoji mogućnost nabavljanja više komada oružja; Oružani list sa čipom;
Nova kategorija oružja: onesposobljeno oružje, kome je zalivena cev i služi
kao trofejno; Dozvoljeno nabavljanje, držanje i nošenje elektrošokera, biber-
sprejova i suzavaca; Obavezni lekarski i psihijatrijski pregledi.


Ovako je u Srbiji, mozda i kod nas mozes aktivno pretvoriti u trofejno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 14:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Shlager jesi li i ti bio u bvp...... Kad spomenu ove sa mosta znam ih sve ali mi je Kacavenda spasio dupe dok sam bio u VIZ-u u malom logoru on me izvodio u ciscenje kruga iz celije po dva tri puta dnevno donosio sendvice od moje kuce( koje je ludi polic krisom jeo - tad je strajkovao gladju) jednostavno olaksavao mi zivot koliko je tad to bilo moguce(poslije s93) .... Sretao se sa njim par puta poslije rata cini mi se da se ozenio i sprasio za svajcarsku....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Kako si tad postupio tako bi i sad ..... Moj je skolski na aerodromu spavao na sanducima punim pistolja a da ih nije otvorio jednostavno nije ga tad to zanimalo i zajebo se jer su drugi imali koristi od toga....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 14:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Shlager jesi li i ti bio u bvp..




jesam...ali od 1994,kad se u BVP i inace prestalo ginuti :( :( ...

taman se "mimoisao" sa Krolom :lol: :lol: ...on je bio tu dok se ginulo svakodnevno i masovno :( :( :(


bio sam u jednoj formaciji o kojoj ne prica niko od nas ...nepopularno je :( :( ...ali,pametan si,procitaces izmedju redova,tim prije sto si tu "formaciju" pomenuo u zadnjem svom postu :wink:

inace,bio sam u Vojnoj Policiji citav rat,rezerve prije rata,i JNA....Ovaj Skrba sa Lausa,iz BVP,koga pomenuh je sa mnom bio i u Pristini i u Nisu u JNA...brat moj!

Nakon sto su usli u Jajce krajem 1992,Slavko Roguljic je njega,toga Kacavendu,Peru i jos par momaka povukao da budu dole na njegovoj pumpi kod Jezera i Bomija...i spasio im zivote,kontam 90%!!!

Svaka mu cast...

A ovo sto sam pricao za 43 prijedorsku,i taj dio rata 1991-1994 sam bio u Vojnoj Policiji 1 oklopne brigade....To ti je ona brigada pokojni Novica Simic,Ratomir Simic (obojici sam bio pratilac-tjelohranitelj,moderno receno)...Goran Sivac,Bambi,Kobra pokojni....mi sto smo ostali,imamo okupljanje svake nedjelje pred Vidovdan,i vec se radujem sledecoj nedjelji... :D Neces vjerovati,ali tad u Zapadnoj Slavoniji smo mi bili BORCI u odnosu na sve ove koje pomenuh iz BVP :D ...Oni do Dervente metka nisu ispalili...Most,kontrola,ovo,ono...

Nakon Dervente je krenula izgibija :( :( :(

Po meni UBJEDLJIVO najjaca jedinica u kompletnoj VRS je Bataljon Vojne POLICIJE 1KK!!!!

I iza toga stojim u svim razgovorima kad se pokrene prica o ratu...

naravno da cijenim i Vukove,16,moj OKB...Ali BVP je jedan jedini!!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Drug Svi su bvp gledali kroz prizmu dez.sluzbe..... A i jeste blesavo da bvp bude udarna jedinica 1kk.....a znamo sta vp radi i u miru i u ratu.... Bili smo dosta mladi i ludi i dobro opramljeni za ondasnje prilike... A koliko je momaka poginulo a o ranjavanju da ne govorim....
Sad mi pade na pamet jedan drug za kojeg ne znam sta je sa njim bilo ..... Uzme onu kenvudovu stanicu i pocne da prica i pjeva al naopako izvrcuci rijeci npr beograd gradbeo itd a lole sa druge strane slusaju a nikako da skontaju sta ova brsti ......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 15:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Da...Djuro Mesar,Reks,Maric i ostali su sjebali imidz jedinice do maximuma :angry4: :angry4: :angry4: ...Vjerovatno i "moj" Rajko Drljaca,ali dosta manje,nikad se nije bar eksponirao...

Samo jednom sam pozelio pucati u televizor....Prije dve-tri godine,kad Rajko Vasic izjavljuje na RTRS,"ja sam bio borac u rovu,nisam nosio bijeli opasac u ratu"!!!!!!!! :angry4: :angry4: :angry4: :angry4: :angry4: :angry4:

Pa majku ti jebem...jel te sramota imalo :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
motozeljo je napisao:
Amandman na sve napisano .... Da li imati ili nemati regularno oruzje sve sa oruznim listom ... da li placati porez ....obnavljati oruzni list ........ I ja sam u velikoj dilemi......pistolj sam nasledio jos pre rata od pokojnog oca..mala bereta mod 1934 ..... Kratka 9 ..... Godiste 1942.... Lijep pistolj generalno sredjen u ondasnjem sup-u kasnih 80-tih....nova cijev nova udarna igla.....tamno plavo(ljubicasto) bruniranje ....zgodan za nosenje u dzepu.. e sad dilema takav kakav je pistolj plafon vrijedi 150-200€ moja procjena placam porez cini mi se 50 km na godinu i da produzim oruzni list jos oko 150 km (svaku 5 godinu) ...... To se ne isplati....... Zao mi da ga se rijesim ipak je to uspomena

Najgore od svega je što je sada skoro nemoguće prodati registrovano oružje. Ja već dugo jedan držim u oglasima, otprilike svaki drugi dan se neko javi da pita može li bez dozvole. :)
Baš nekidan jedan pita, kaže treba mu za "kućne potrebe" (šta god to bilo). :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
To sam i ja cuo pa poslije gledao taj vasic prica gluposti..... Garant je bio u nekoj lakoj pa se nagledao svega.... Koliko sam noci proveo pod vedrim nebom po snijegu majku mu.....Nisam ljubitelj ni cavica ali bar postoje slike.....

Pricao sam sa kolegom koji radi u mup-u ljudi masovno vracaju oruzje jer nece da placaju namete....i da nikad ne bih kupio-prodao oruzje bez papira....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2015, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Pa prodati i ne možeš jer ti ostaju papiri i porez. Nudili si mi da zadržim papire pa prodam nekome ko hoće da prekucava brojeve (svakakvih budala na pik-u ima). :)

Na kraju će morati da se uništi i preda, i kome smo nudili džabe neće da sebi obaveze stvara.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs