banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Avg 2014, 08:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Znaci pelet extra grijali smo veliki objekat prije peleta naftom ... Troskovi su su se bukvalnonprepolovili... A sto se tice peci Topling bez razmisljanja...u maju nam je pec poplavljena ljudi su dosli i bez jedne jedine marke sanirali i popravili ... Svaka im cast extra ljudi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2014, 08:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
@Enterprise,
A jel radi to neka firma kod nas?
@solaris,
Ma otkud znam, žensko sam pa se ne razumijem u te poslove oko grijanja :D
Nego ja i moji razmišljamo kako da se grijemo ove zime, pa malo guglam po netu u potrazi za informacijama. Tako sam i našla ovo o toplotnim pumpama. Naravno da nisam pomislila da je 1 evro. Samo me zanimalo ima li to u BL.
A ima li ovo kod nas: http://danas.net.hr/promo/akcijska-elek ... bez-cijevi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2014, 11:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Pa ima dosta firmi koje se bave ugradnjom toplotnih pumpi, ali sve ti je to dosta velika investicija sa mnogo gradjevinskih radova. A rezultat svega toga je relativno mrsav, nisam cuo da su se ljudi mnogo usrecili sa tim sistemom.
A sto se tice ovog drugog linka, tu ti je jedina prednost to sto nema busenja, cijevi itd. I tu se sve prednosti zavrsavaju. Imaj na umu da 99% tekstova o ovakvim stvarima pisu prodavci, pametnom dosta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2014, 11:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Može se i jeftinije proći sa toplotnom pumpom. Znam čovjeka koji kod nas radi to. AR KLIMA se zove firma.
On kuću i poslovni prostor grije na taj način. Mislim da nije problem otići i vidjeti kako funkcioniše. I koliki su godišnji troškovi...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2014, 12:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Pa termin "skupo je" je prilicno relativan pojam. Toplotna pumpa voda - voda u velikom broju slucajeva zahtjeva da imas bunar od nekoliko desetina metara najmanje, u zavisnosti gdje se nalazis. Samo to te kosta par hiljada maraka, i sve to bez 100% garancije da ces dobiti dovoljan protok vode kroz taj isti bunar. Jer snaga te toplotne pumpe je uveliko definisana tim protokom. Sa druge strane topl. pumpe se najcesce kombinuju samo sa podnim grijanjem, sto takodje nije bas jeftino.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 22:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
borke je napisao:
Znaci pelet extra grijali smo veliki objekat prije peleta naftom ... Troskovi su su se bukvalnonprepolovili... A sto se tice peci Topling bez razmisljanja...u maju nam je pec poplavljena ljudi su dosli i bez jedne jedine marke sanirali i popravili ... Svaka im cast extra ljudi...


Skidam kapu TOPLINGU!!!Nisu oni samo da uzmu pare vec zele i pomoci!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 22:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
spring je napisao:
@Enterprise,
A jel radi to neka firma kod nas?
@solaris,
Ma otkud znam, žensko sam pa se ne razumijem u te poslove oko grijanja :D
Nego ja i moji razmišljamo kako da se grijemo ove zime, pa malo guglam po netu u potrazi za informacijama. Tako sam i našla ovo o toplotnim pumpama. Naravno da nisam pomislila da je 1 evro. Samo me zanimalo ima li to u BL.
A ima li ovo kod nas: http://danas.net.hr/promo/akcijska-elek ... bez-cijevi


Onda pardon sto ste zensko :D

Ono za radijatore je super...samo za stan stvarno fino grije i obecaje zeljenu temperaturu.Ne trosi puno struju ako se podesava temperatura, kompletna potrosnja struja ne bi presla preko 100KM zajedno sa bojlerom, ves masinom, tv-om gledanjuci meksicke serije itd ako je stan oko 65kvadrata otprilike....ako imate kucu onda preporucujem pec na pelet ili kotao SUPER HIT(pogledajte http://www.youtube.com/watch?v=TckQOe9tFX8).

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Poslednji put menjao solaris dana 13 Avg 2014, 23:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 22:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
danijell, dobro je napisao Enterprise...bila je ekipa kod mene, za moju kucu bi kostala 17000KM,ima 270kvadrata, ali ce bolje raditi kad imam stiropor i dobar prozor. Ko nema to bolje zaboraviti. Prosjecna potrosnja struje bi bila 1700KM kaze mi ekipa.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2014, 22:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Draga Spring, opisi mi kakva Ti je kuca ili kakav Ti je stan...pa moci cemo Ti pomoci.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2014, 08:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Kuća je. Na sprat. Podrum, prizemlje, sprat i tavan.
Trenutno nam treba grijanje samo za sprat.
Do sad smo imali grijanje na struju.
Ali sad razmišljamo da li i dalje da koristimo grijanje na struju ili da promjenimo, jedna od opcija je pelet.
Da li peć na pelet bude vrela dok radi/grije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2014, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Ako mislis bas na pec na pelet (u smislu nekog kamina), onda ona naravno bude vrela. Iako su mnoge od njih povezane na radijatorsko grijanje dobar dio ona zraci iz lozista, dakle ima vrelih povrsina. A ako mislis na kotao onda ne, oni su svi temperaturno izolovani i tu nema nikakvog zracenja. U principu ti je grijanje na pelet oko 35% jeftinije od struje, ali treba uzeti u obzir da je pec/kotao na pelet skuplji od kotla na struju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2014, 04:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Evo npr ova peć http://www.alfaplam.rs/en/products/details/69/Commo
Da li takva peć bude vrela dok radi, u smislu jel' vrela kad je pipneš? Da li postaviti u neku prostoriju u kući ili je bolje postaviti u podrum? Ako je postavim u podrum da li će da grije i podrum?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2014, 22:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Ovako, onaj pec sto si postavila izbacuje topao vazduh odmah iznad vatre mislim iznad vrata...staklo i bude vruce. To se stavlja u prostoriji najbolje u dnevnoj sobi i da ima dimnjak. Ako imas postavljeni radijatori onda trazi ovakav pec koji ima izlaz za radijatora...nije mi jasno sto ne koristis mak u radijator ako bas samo sprat. To ti je najeftinije a bude toplo. Da nemas to onda konvektori.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2014, 21:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
@solaris, Malo si nerazumljivo napisao ovaj post iznad:)
I šta sad predlažeš da skidam ove regularne radijatore koje već imam i umjesto njih da kupujem konvektore?
Ajoj... Pa bolje onda "MEK"?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2014, 21:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Ne znam valjaju li ovi mermerni radijatori http://www.mermolux.eu/index.php?lang=sr
http://www.mermotehniclmd.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2014, 06:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Sta nerazumljivo?Ma na meka sam mislio...ne razumijem tebe sto hoces bacati radijator pa staviti nesto drugo...a ovako stavis mek u radijator i gotovo.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2014, 06:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Taj mermerni tipicno radi na mek...

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2014, 21:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2003, 18:50
Postovi: 302
Pozdrav ljudi

od ove godine i ja sam korisnik grijanja na pelet , posjedujem 35kW termo flux pec . Iz vasih komentara i drugih preporuka odlucio sam uzeti 5 ili 6 tona peleta , kuca 200 m2 , mislim da cu potrositi manje ali necu da rizikujem posto kuca nema jos fasadu i ovo mi je prva godina da koristim .

Trebaju mi preporuke koji pelet da uzmem i gdje , osim ovih u srbcu , za koje sam cuo da im i nije pelet bas nesto . za ostale i ne znam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2014, 22:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Mozes naci preko Novog Grada...ja mislim da cete potrositi 7tona peleta a ne 5-6tona. Lijep pozdrav.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2014, 23:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Poceli su kod Doboja da proizvode pelet od uglja ili nesto na taj fazon, uglavnom je 20-30% jaci od ovog standardnog.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs